Biblioteczne wieści rozmaitej treści

📚 Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
📚📚 Najlepiej czytająca klasa we wrześniu 2021 roku
Tradycyjnie 29 września br. i w kolejne dni na początku października w naszej szkole w klasach I–VIII i oddziale przedszkolnym odbywały się spotkania z książką z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Przedszkolakom i uczniom czytali wychowawcy oraz nauczyciele bibliotekarze. W tym roku dzieci i młodzież słuchały fragmentów książek:
📚 „Na wszystko jest sposób” Renaty Piątkowskiej,
📚 „Pięciopsiaczki” Wandy Chotomskiej,
📚 „Dżok. Legenda o psiej wierności” Barbary Gawryluk,
📚 „Michał i 38” Rafała Witka,
📚 „Korniszonek” Grażyny Bąkiewicz,
📚 „Niezłe ziółko” Barbary Kosmowskiej,
📚 „Pięć czarów i cud” Liliany Bardijewskiej,
📚 „Za niebieskimi drzwiami” Marcina Szczygielskiego,
📚 „Lato na Rodos” Katarzyny Ryrych.

Po podsumowaniu wyników czytelnictwa w klasach II-VIII okazało się, że najlepiej czytającą klasą we wrześniu jest III A. Trzecioklasiści przeczytali 93 książki. Rekordzistami – najlepszymi czytelnikami września są Oliwia Daczkowska i Igor Michalak również z III A. Serdecznie gratuluję i przypominam, cytując Świerszczyka Bajetana Hopsa, że „czytanie dobrze działa na rozum i chroni od kataru”. A zatem czytajcie, nie ziewajcie!!!
Ilustracja: Elżbieta Wasiuczyńska

Opracowanie: Maria Stańczuk, nauczyciel bibliotekarz