Biblioteczne wieści rozmaitej treści

📚 Najlepiej czytająca klasa w październiku 2021 roku.

📚📚 Podsumowanie baśniowego wyzwania czytelniczego.

📚📚📚 Wyniki szkolnych eliminacji VI Międzyszkolnego Konkursu „Mistrz Czytania”.

📚Najlepiej czytającą klasą w październiku jest II D. Drugoklasiści przeczytali 91 książek. Najlepszą czytelniczką okazała się Aleksandra Kęska również z klasy II D. Serdecznie gratulujemy i przypominamy wszystkim, cytując Pana Kuleczkę, że „książka po kolacji jest jak deser po obiedzie”.

📚📚W październiku pod hasłem „Baśnie i legendy z całego świata” obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Chętni uczniowie mogli przystąpić do specjalnego baśniowego wyzwania czytelniczego, polegającego na przeczytaniu co najmniej czterech, a maksymalnie dwunastu różnych baśni i legend. Najlepiej z tym zadaniem poradzili sobie:

Aleksandra Kęska z klasy II D,

Patrycja Skiba z klasy VIII B,

Jakub Kaczmarek z klasy II D,

Łucja Podgajna z klasy III C.

Gratulujemy i dziękujemy za udział w wyzwaniu. Czekają na Was upominki książkowe.

📚📚📚16 października 2021 roku odbyły się szkolne eliminacje VI Międzyszkolnego Konkursu „Mistrz Czytania” organizowanego przez SCDiDN w Siedlcach. Przystąpiło do nich dwanaścioro uczniów z klas IV-VIII. Joannie Kruk z klasy IV A komisja konkursowa przyznała wyróżnienie. „Siódemkę” w VI Międzyszkolnym Konkursie „Mistrz Czytania” 26 listopada br. będzie reprezentowała laureatka szkolnych eliminacji – Kinga Cielemęcka z klasy VIII D. Mocno trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!!!

Ilustracja: Elżbieta Wasiuczyńska