Biblioteczne wieści

📚 Szkolne eliminacje do III Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Poezja na wesoło” dla klas I.
📚 📚 Najlepiej czytające klasy I – III i IV–VIII.
📚 📚 📚 Szkolna galeria kocich portretów „Dama z kociczką, kawaler z kocurkiem”.

📚16 marca 2022 roku odbyły się szkolne eliminacje III Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Poezja na wesoło” dla klas I organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 8 w Siedlcach. Wzięło w nich udział siedmioro dzieci z klas I A, B i C. Po wysłuchaniu recytacji siedmiu uczestniczek z klas pierwszych komisja przyznała:
I miejsce – Natalia Witan, klasa I B
II miejsce – Helena Socha, klasa I A
III miejsce – Magdalena Kruk, klasa I C.
Zgodnie z zasadami regulaminu do kolejnego etapu przechodzą dwie osoby. W III Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Poezja na wesoło” naszą szkołę będą reprezentowały Natalia Witan i Helena Socha. Konkurs odbędzie się 6 kwietnia 2022 roku o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej nr 8 w Siedlcach. Gratulujemy laureatkom i dziękujemy wszystkim za udział w eliminacjach.
📚 📚 Najlepiej czytającymi klasami w styczniu były w grupie klas I – III były I B i II D. Pierwszoklasiści przeczytali 112 książek, najwięcej Natalia Tchórzewska – 16. Drugoklasiści przeczytali 59 książek. Najlepszą czytelniczką okazała się Aleksandra Kęska z klasy II D – 15 książek. Najlepiej czytająca klasą IV – VIII była VI A – 33 książki. Najlepszym czytelnikiem był uczeń klasy IV A – Tomasz Jastrzębski. Przeczytał 11 książek.
📚📚Najlepiej czytającymi klasami w lutym były II D i IV C. Drugoklasiści przeczytali 79 książek, a czwartoklasiści 22 książki. Najlepszą czytelniczką była Aleksandra Kęska z klasy II D – 13 książek.
📚 📚 📚 Leonardo da Vinci powiedział: „Nawet najmniejszy kotek to żywe arcydzieło”. Na pierwszym piętrze można było podziwiać szkolną galerię kocich portretów „Dama z kociczką, kawaler z kocurkiem”. W tym bardzo przyjemnym dla oka przedsięwzięciu wzięli udział ze swoimi futerkowymi przyjaciółmi zarówno uczniowie, jak i nauczyciele oraz jedna koteczka bez opiekunki, ponieważ do zdjęcia wolała pozować sama. Kilka dziewczynek pokusiło się nawet o przygotowanie do zdjęć pięknych i twarzowych strojów w duchu epoki renesansu. Brawo!!! Wszystkim uczestnikom dziękujemy bardzo serdecznie za nadesłanie zdjęć.