„Baśniowa przygoda”

W piątek 18 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią nas, uczą, pomagają poznawać prawdę o świecie i życiu. Niekiedy swoim postępowaniem dają Nam wzór do naśladowania.
Nasza klasa zmieniła się w bajkową krainę. Pojawiły się między innymi pięknie wystrojone księżniczki, Czerwony Kapturek, Kot w butach, Smok Wawelski i inni bohaterowie.
Dzieci w tym dniu zaprezentowały swoje stroje starszym kolegom i koleżankom z klas I-III, oraz z biblioteki i świetlicy szkolnej.
W ramach realizowanego projektu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”, przeprowadzony został konkurs dla dzieci z oddziału przedszkolnego na najpiękniejszy baśniowy strój. Komisja przyznała książkowe nagrody następującym osobom:
I miejsce – Emilia Kozhan („Śnieżka”)
II miejsce – Magdalena Popek („Czerwony Kapturek”)
III miejsce – Wojciech Budzyński („Smok Wawelski”)
Wyróżnienia: Yeva Lekhman („Elza”), Wiktoria Witan („księżniczka Elena”).
W tym dniu dzieci były bardzo aktywne, otwarte i wesołe. Był to dzień pełen wrażeń.

Opracowanie:
Diana Sachanowicz