BARDZO GŁODNA GĄSIENICA

„The very hungry caterpillar” to projekt eTwinning, w którym biorą udział uczniowie klasy 1c, 2b
i 3a. Treści omawiane podczas realizacji projektu pozwoliły uczniom na utrwalenie i poszerzenie wiedzy zdobytej na lekcjach języka angielskiego. Projekt powstał w oparciu o książkę zaprojektowaną, zilustrowaną i napisaną przez Erica Carle, wydaną po raz pierwszy w 1969 roku. Uczniowie mogli także obejrzeć  krótką bajkę przedstawiającą historię pewnej bardzo głodnej gąsienicy.

Uczniowie klasy 1c poznali etapy rozwoju gąsienicy i produkty spożywcze, dzięki którym gąsienica urosła, oraz te, które nie wpłynęły dobrze na jej samopoczucie.

Uczniowie klasy 2b zaprojektowali piękne karty menu z potrawami dla gąsienicy.

Klasa 3a doskonale zapamiętała wszystkie produkty. Uczniowie potrafili opowiedzieć o tym, jakie produkty gąsienica zjadała każdego dnia. Uczniowie zaprojektowali także swoje miasta, w których gąsienica mogłaby zaopatrzyć się w niezbędne produkty i skorzystać z różnych usług.

Wszyscy uczniowie doskonale się bawili podczas realizacji projektu. Chętnie rozwiązywali również zadania interaktywne.
zadanie 1
zadanie 2