AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

W roku szkolnym 2021/2022 klasa I a dołączyła do Akademii Bezpiecznego Puchatka – programu edukacyjnego mającego na celu uczyć dzieci bezpieczeństwa na drodze, w szkole, w domu i w czasie zabawy.

Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli uczyli się prawidłowych zachowań na drodze oraz pojęć związanych z ruchem drogowym. Poznawali znaki i sygnały, które informują o przejściu dla pieszych. Wszystkie dzieci nauczyły się zasad przechodzenia przez jezdnię, a następnie poprzez udział w zabawie ruchowej ,,Droga do szkoły” ćwiczyły nabyte umiejętności.

W trakcie realizacji tematu ,,Dbamy o bezpieczeństwo: w domu, w szkole, na podwórku” dzieci uświadomiły sobie, że z różnego rodzaju zagrożeniami mogą spotkać się nie tylko w ruchu drogowym. Nauczyły się rozpoznawać sytuacje zagrożenia i dowiedziały się jak postępować, gdy w pobliżu nie ma dorosłej osoby, a dzieje się coś złego.

Za rzetelny udział w zajęciach oraz rozwiązanie Testu Bezpieczeństwa uczniowie klasy I a nabyli prawo do posługiwania się Certyfikatem „Akademii Bezpiecznego Puchatka” i otrzymali Dyplom dla Ucznia.

Opracowanie: Izabela Talacha, Dorota Podgórzak