ADWENT 2020

W tym roku chętni uczniowie naszej szkoły wykonali własnoręcznie symbole adwentowe; lampiony, wieńce i kalendarze, aby w domu przypominały im o adwencie – radosnym czasie oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Przypomnijmy sobie ich znaczenie.
LAMPIONY – zapalane podczas Mszy Świętej Roratniej, rozświetlają mroki grudniowej nocy. Symbolizują potrzebę gromadzenia przez okres adwentu dobrych uczynków, rozjaśniając mroki naszych grzechów, wskazują Chrystusowi drogę do naszych serc.
WIENIEC ADWENTOWY– w którym umieszczone są cztery świece symbolizuje cztery niedziele adwentu. Światło świec w wieńcu niesie przesłanie, by nigdy nie zabrakło nam wiary, nadziei, miłości i pokoju.
KALENDARZ ADWENTOWY – to specjalny kalendarz służący do odliczania kolejnych dni adwentu. Szczególnie ceniony wśród dzieci. Rola kalendarza adwentowego polega na przypominaniu o zbliżających się świętach oraz o doniosłości narodzin Jezusa, na łączeniu wiary z codziennym życiem. Zazwyczaj do okienek kalendarza wkładane są słodycze, ale dodatkowo aby podkreślić znaczenie czynienia dobra coraz częściej dopisywane są zadania na każdy dzień, by w ten sposób owocniej przeżyć ten czas.
Zapraszam do obejrzenia kreatywnych prac wykonanych przez uczniów klas 4-6.

Opracowanie: M. Matuszewska