Poranek w bibliotece z Harry Potterem

„Są takie wydarzenia, które – przeżyte wspólnie – muszą się zakończyć przyjaźnią…” J.K. Rowling, Harry Potter

i Kamień Filozoficzny

Biblioteka Pedagogiczna im. H. Radlińskiej w Siedlcach w ramach obchodów trwającego w dniach 8 – 15 maja br. XX Tygodnia Bibliotek, przygotowała bardzo ciekawą ofertę zajęć, a wśród nich „Poranek w bibliotece z Harry Potterem”. W tej niezwykłej zabawie bibliotecznej, opartej na jednej z najpopularniejszych serii czytelniczych na świecie – serii książek o Harrym Potterze autorstwa J. K. Rowling, 8 maja 2023 roku wzięli udział uczniowie klasy VI A. Z peronu 9 i ¾ uczestnicy spotkania w magiczny sposób przenieśli się do Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Otrzymali listy o przyjęciu do Hogwartu w zaadresowanej imiennie i zalakowanej czerwoną lub złotą pieczęcią kopercie. Młodzi adepci magii stworzyli własne ekologiczne lub bogato zdobione brokatem i cekinami różdżki. Młodzi czarodzieje wzięli również udział w lekcjach zaklęć i sporządzania eliksirów. Rozwiązali test ze znajomości książek o Harrym Potterze. Maksymalną liczbę punktów zdobyła Natalia Szczygieł. Na zakończenie wspaniałej przygody każdy uczeń otrzymał pamiątkową plakietkę oraz cytat Albusa Dumbledore’a. Celem spotkania było propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, rozwijanie twórczego myślenia i wyobraźni. Organizatorzy w cudowny sposób przekazali niesamowitą magię książek J.K. Rowling kolejnemu pokoleniu młodych czytelników. Ogólny zachwyt wzbudziły pomysłowe dekoracje, na które złożyły się m.in. herby czterech Domów Hagwartu, sowy, liczne rekwizyty, w tym stare walizki i kuferki. Szczególną uwagę przyciągał stół ze składnikami do produkcji eliksirów, tajemnicze, pełne magicznych substancji słoje, a także maleńkie słoiczki z brokatem, koralikami i cekinami służącymi do wykonania czarodziejskich różdżek. Mamy nadzieję, że zdjęcia oddają niepowtarzalny, fantastyczny nastrój i klimat czarodziejskiego poranka w Bibliotece Pedagogicznej. Wszyscy uczestnicy spotkania wspaniale się bawili i udowodnili, że znają dobrze przygody Harrego Pottera i lubią tajemniczość i magię powieści J.K. Rowling. Serdecznie dziękujemy organizatorom wyjątkowych zajęć, paniom Agacie Chodowiec, Anecie Jasińskiej, Annie Mielczarek i panu Antoniemu Woźnicy.

Opracowanie:
Agata Kuśmierczyk i Maria Stańczuk