VI Turniej Matematyczny „MateMaxus”

13 grudnia 2023 r. w Instytucie Matematyki odbyło się uroczyste podsumowanie VI Turnieju Matematycznego MateMaxus.

Tegoroczna edycja dla klas 4, 5, 6, 7, 8 szkół podstawowych odbyła się 29 listopada 2023 r. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę zostali wyłonieni w szkolnych eliminacjach. Na turnieju rywalizacja przebiegała w systemie pucharowym, uczniowie pracowali w trzyosobowych zespołach i wspólnie rozwiązywali kolejne zadania.

Trzem naszym zespołom udało się zakwalifikować do finału, gdzie ogromny sukces odniosła drużyna klas piątych składzie: Amelia Walczuk 5b, Szymon Miroński 5c, Łucja Podgajna 5c , zajmując I miejsce w swojej kategorii.

Natomiast zespoły klas IV i VII uplasowały się na III miejscach w swoich kategoriach.

Klasy 4: Jakub Miler 4d,  Antoni Domański 4c, Krzysztof Rago 4b.

Klasy 7: Jan Łagodzin 7c, Maksymilian Skolimowski 7b, Lena Sławińska 7c.

Pozostałe poziomy w tym turnieju reprezentowali uczniowie:
klasy VI: Bartosz Zbieć 6b, Mateusz Gajewski 6d, Szymon Sroka 6c.
klasy VIII: Mateusz Piwko 8b, Bartosz Jastrzębski 8a, Jakub Kowalczyk 8a.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Opracowanie:
Ewa Konarzewska