BohaterON w Twojej Szkole 2024

Klasa III b po raz kolejny wzięła udział w akcji BohaterON w Twojej Szkole 2024 oraz kampanii BohaterON & MŁODE GŁOWY Fundacji UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej, która jest częścią ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię!.
Kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję postaw patriotycznych i popularyzowanie historii Polski XX wieku.
Akcja jak co roku cieszyła się zainteresowaniem uczniów. Dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych opracowanych na podstawie scenariuszy przygotowanych przez organizatorów oraz zapoznali się z filmami edukacyjnymi dotyczącymi Powstania Warszawskiego, a następnie zgodnie z przesłaniem akcji pokazali, że pamiętają o Powstańcach i są dumni z ich bohaterskiej postawy.
Uczniowie wykonali plakaty o tematyce powstańczej, a na portalu „Dumni z Powstańców” – wirtualnym miejscu pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim, przekazywali życzenia i podziękowania dla Powstańców.
Ogólnopolska akcja BohaterON w Twojej Szkole 2024 miała na celu promowanie wartości patriotycznych poprzez podejmowanie działań o tematyce powstańczej w szkole. Była lekcją współczesnego patriotyzmu, przykładem edukacji historycznej, która wzmacnia poczucie tożsamości narodowej młodych Polaków oraz pozwala budować ich wrażliwość społeczną, bazując na historiach Powstańców.
Opracowanie: Izabela Talacha