Z sorobanem na kartkówkę?

24 września uczniowie klasy V C wzięli udział w warsztatach organizowanych przez Uniwersytet w Siedlcach.

„Sztuka liczenia. Wystawa liczydeł z różnych epok i kultur” uświadomiła uczniom jak dawniej liczono w Chinach i w Japonii oraz jakich przyrządów używano. Pani Agnieszka Siłuszyk wytłumaczyła i pokazała nam, jak należy liczyć na sorobanie. Poznaliśmy tajniki tajemniczej sztuki obliczeń na Dalekim Wschodzie, u Majów i Azteków. Odważni uczniowie samodzielnie wykonywali obliczenia!

Unikatowa wystawa pt.: „Sztuka liczenia. Wystawa liczydeł z różnych epok i kultur” przygotowana przez Akademię Sorobanu przy współpracy z Instytutem Matematyki Uniwersytetu w Siedlcach dostarczyła młodym umysłom niezapomnianych wrażeń.

Szkoda, że uczniowie nie mogli zabrać tych cudownych liczydeł na kartkówkę z matematyki.

Opracowanie: Tatiana Jakubiak