Starsi czytają młodszym

„Starsi czytają młodszym” to wspaniała inicjatywa, która łączy pokolenia uczniów i promuje wartościowe nawyki czytelnicze. Uczniowie klasy Vd – Karolina Buczek, Brajan Kołaczek, Eliza Łuczak, Lena Stefaniuk, Wiktoria Machała i Aleksandra Topyła, zainicjowali pomysł regularnych spotkań czytelniczych z młodszymi kolegami z klasy III b. Ich zaangażowanie przynosi wiele korzyści zarówno młodszym, jak i starszym uczestnikom.
Dzieci z klas młodszych rozwijają umiejętność koncentracji, uczą się słuchania ze zrozumieniem, a także zyskują nowe doświadczenia związane z literaturą. Z kolei starsi uczniowie mają okazję doskonalić swoje umiejętności komunikacyjne, płynne czytanie, a także zdobywać doświadczenie w wystąpieniach publicznych.
Spotkania te nie tylko wspierają rozwój czytelnictwa, ale także budują więzi między różnymi grupami wiekowymi w szkole, co sprzyja integracji i wzmacnia poczucie wspólnoty. To doskonały przykład, jak współpraca między uczniami może przynieść obopólne korzyści oraz stanowić wzór do naśladowania dla innych.
Gratulacje i podziękowania dla uczniów za ich zaangażowanie oraz niesamowite wsparcie dla młodszych kolegów!
Opracowanie: Izabela Talacha