Rok szkolny 2018/2019
Funkcję Rzecznika Praw Ucznia w roku szkolnym 2018/2019 pełni pan Dariusz Grabarski, nauczyciel języka angielskiego, którego uczniowie wybrali w powszechnych wyborach.
APEL O PRAWACH DZIECKA Z OKAZJI OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA PRAW DZIECKA

W dniu 21 listopada 2018 r. odbył się w naszej szkole apel
o prawach dziecka z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka.

Uczniowie klasy Vc poprzez wiersze, piosenki i scenki przybliżyli zebranym tematykę przysługujących praw dzieciom. Uczniowie dowiedzieli się co to jest Konwencja Praw Dziecka oraz gdzie się udać kiedy prawa dziecka są łamane.

Apel rozpoczął się przeczytaniem listu Rzecznika Praw Dziecka p. Marka Michalaka, a po części artystycznej, Rzecznik Praw Ucznia w roku szkolnym 2018/2019, p. Dariusz Grabarski, omówił krótko obecnym na apelu uczniom funkcje Rzecznika Praw Dziecka oraz Rzecznika Praw Ucznia, oraz wskazał dokumenty regulujące prawa dziecka w Polsce oraz prawa ucznia w szkole.

Apel przygotowali p. Dariusz Grabarski i p. E. Hawryluk-Ricciardiello.

Opracował: p. Dariusz Grabarski

Funkcję Rzecznika Praw Ucznia w roku szkolnym 2017/2018

pełni pani Małgorzata Matuszewska, nauczycielka religii,

którą uczniowie wybrali w powszechnych wyborach.

Apel o prawach dziecka z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka.

W dniu 21 listopada 2017 r. odbył się w naszej szkole apel
o prawach dziecka z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Uczniowie klasy Ve poprzez wiersze, piosenki i scenki przybliżyli zebranym tematykę przysługujących praw dzieciom. Weronika Cielemencka z kl. Vd w duecie z p. P. Harcejem (który grał na gitarze) pięknie zaśpiewała "Walczyk szczęśliwych dzieci". Uczniowie dowiedzieli się co to jest Konwencja Praw Dziecka oraz gdzie się udać kiedy prawa dziecka są łamane. Na zakończenie zostało zaprezentowane przemówienie pana Marka Michalaka, który złożył życzenia wszystkim dzieciom z okazji Dnia Praw Dziecka. Apel przygotowały p. M. Matuszewska
i p. E. Hawryluk Ricciardiello

W ramach obchodów Dnia Praw Dziecka w naszej szkole ogłoszono 2 konkursy: na zaprojektowanie logo Rzecznika Praw Ucznia oraz konkurs plastyczny "Znam swoje prawa". Komisja
w składzie M. Matuszewska, E. Hawryluk Ricciardiello,
H. Michalik wyłoniła zwycięzców;

KONKURS dla klas IV - V

„Znam swoje prawa”

I miejsce– Adrianna Hryciuk kl. V d

II miejsce– Paulina Nowicka kl. IV a

III miejsce –Maja Danilczuk kl. IV c, Julia Kędziora kl. IV d

KONKURS dla klas VI-VII

na projekt logo rzecznika praw ucznia

I miejsce– Gabriela Łopacińska kl. VI b – praca została przyjęta jako wizerunek logo Rzecznika Praw Ucznia w Szkole Podstawowej Nr 7

II miejsce– Maja Chazan kl. VI b

III miejsce –Tymoteusz Grochowski kl. VI e

Opracowała: p. Małgorzata Matuszewska

ROK SZKOLNY 2016/2017
Funkcję Rzecznika Praw Ucznia w roku szkolnym 2016/2017 pełniła pani Tatiana Jakubiak nauczyciel języka angielskiego, którego uczniowie wybrali w powszechnych wyborach.
Apel "Mamy swoje prawa"

Dnia 21 listopada 2016 r. odbył się w naszej szkole apel poświęcony prawom dziecka, który poprowadziły dziewczynki
z kl. 5b - Zuzanna Kalicka i Wiktoria Izdebska.

Na początku został odczytany list od Rzecznika Praw Dziecka Pana Marka Michalaka. Następnie uczniowie kl. 5b przybliżyli zebranym tematykę praw dziecka, prezentując scenkę sytuacyjną, recytując wiersze i śpiewając piosenki. Piątoklasistów wspomogły starsze koleżanki: Katarzyna Kowalczyk (6a) i Aleksandra Golec (6c).

W ramach szkolnych obchodów 26-lecia Konwencji o prawach dziecka został rozstrzygnięty konkurs plastyczny:
I miejsce – Chazan Maja, kl. 5b
II miejsce – Piskorz Martyna, kl. 6c
III miejsce – Woźniak Bartłomiej, kl. 5b
wyróżnienie – Chmura Marta, kl. 5b
Apel przygotowały: p. Tatiana Jakubiak i p. Joanna Romaniuk.

List z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka

Opracowała: Joanna Romaniuk

ROK SZKOLNY 2014/2015

W roku szkolnym 2014/2015
funkcję Rzecznika Praw Ucznia
pełni pani Tatiana Jakubiak,
nauczycielka języka angielskiego,
wybrana przez uczniów w powszechnych wyborach.
Zadaniem rzecznika jest ochrona praw uczniów w szkole,
dlatego mają oni możliwość konsultowania się w tej kwestii
z wymienioną wyżej osobą.
 Pamiętajmy jednak, że uczniowie mają nie tylko prawa,
ale także obowiązki.

Konkurs
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Prawa Dziecka Oczami Dzieci”, który był organizowany przez  Stowarzyszenie Sędziów Rodzinnych Pro, pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej.

Konkurs był zrealizowany w celu:Oto przykładowe prace naszych uczniów: