Konkurs Wiedzy o Mazowszu

Uczniowie klasy VIII b w okresie od 29 października do 28 grudnia 2019 r. uczestniczyli
w projektach będących częścią II edycji „Konkursu Wiedzy o Mazowszu” organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Dyrektora Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Celem projektów było zdobycie interdyscyplinarnej wiedzy
o regionie, kształtowanie szacunku dla dorobku kulturowego i zasobów przyrodniczych Mazowsza jako integralnej części narodowego i światowego dziedzictwa oraz wzmacnianie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego. Uczniowie samodzielne pozyskiwali, porządkowali i wykorzystywali informacje z różnych źródeł w obszarach tematycznych, które wybrali.

A oto efekty ich pracy:

Zespół: Aleksandra Skwarek, Karolina Gajowniczek, Marta Chmura, Gabriela Łopacińska
wykonał książeczkę interaktywną pt. ”Spacer po Mazowszu”, w której zachęca do odwiedzenia wybranych miast naszego województwa ze zwróceniem szczególnej uwagi na jakość powietrza.

Zespół: Maja Chazan, Rafał Paczuski, Bartosz Marczuk, Bartłomiej Woźniak
wykonał książeczkę interaktywną, pt. ”Łódką przez Mazowsze”, w której razem z piratami możemy wyruszyć w podróż po rzekach naszego regionu.

Zespół: Wiktoria Izdebska, Maja Mazurek, Zuzanna Kalicka
wykonał prezentację pt. ”Wypoczynek na Mazowszu-co warto zobaczyć podczas urlopu?”, w której zachęca do odwiedzenia kilku wybranych, ciekawych miejsc województwa mazowieckiego.

Zapraszamy do lektury!

Opracowanie: Anna Dziedzina