WYCIECZKI
Rok Szkolny 2018/2019
Wycieczka klas VId i VIIb do Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa

3 marca 2019 r. uczniowie klasy VI D oraz VII B zwiedzali Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Wizytę rozpoczęliśmy od zapoznania się z zadaniami i działalnością tej warszawskiej placówki. Niewątpliwą atrakcją dla uczniów była możliwość spotkania się z płk. w st. spocz. Witoldem Wojciechowiczem. Pułkownik opowiedział o swoich doświadczeniach z okresu wieloletniej służby na misji w Afganistanie. Spotkaniu towarzyszył pokaz pamiątek przywiezionych przez niego z tego odległego kraju. Następnie zwiedzaliśmy Salę Tradycji. Wizytę zakończyło uhonorowanie poległych i zmarłych na misjach, które odbyło się na Skwerze Pamięci.

Opracowała: p. Tatiana Jakubiak

Wycieczka do Tricolandii

Kraina iluzji i zabawy od zawsze fascynowała dzieci. Doskonałym miejscem na niesamowite doznania była Tricolandia. Uczniowie klasy I c przenieśli się na chwilę do innego świata. Przez chwilę znaleźli się w kuli złej czarownicy, szukali swego odbicia w nieistniejącym lustrze, wchodzili do niekończącej się biblioteki lub labiryntu z luster. Wszyscy robili na pamiątkę zdjęcia, na których widać było niesamowite efekty.

Opracowała: p. Alicj Andrzejewska

Wycieczka do Józefowa

10 grudnia uczniowie klasy II b i II c pod opieką p. Bożeny Przedlackiej, p. Katarzyny Wąsowskiej, p. Moniki Lech, p. Ewy Tymoszuk i p. Małgorzaty Serzyckiej wybrali się na wycieczkę do Muzeum Papiernictwa w Dawnej Królewskiej Fabryce Papieru w Konstancinie-Jeziornie, gdzie wzięli udział w zajęciach muzealnych – poznali historię papieru oraz własnoręcznie czerpali papier z masy celulozowej. Drugim punktem programu była Fabryka bombek „Silverado” w Józefowie – tam obserwowali proces wytwarzania bombek, a następnie samodzielnie ozdobili swoją bombkę.

 

Opracowała: p. Katarzyna Wąsowska

Wycieczka po Siedlcach

Uczniowie klasy II b i II c wraz z opiekunami 19 października wybrali się na wycieczkę, by zwiedzać swoje miasto - Siedlce.

Przewodnikiem był pan Jan Klewek, tata ucznia klasy II b. Wycieczka rozpoczęła się krótką informacją o pierwszych latach istnienia szkoły oraz jej patronie, Czesławie Kamińskim. Pan przewodnik poprowadził nas do najbardziej znanych i lubianych miejsc w naszym mieście. Zatrzymaliśmy się przy kaplicy księżnej Aleksandry Ogińskiej oraz kościele Świętego Stanisława. Podziwialiśmy Ratusz miejski i słuchaliśmy legendy o Jacku. Dowiedzieliśmy się, że Pan siedzący na ławeczce przy bibliotece miejskiej to znany pisarz Stefan Żeromski. Byliśmy przy pomniku Tadeusza Kościuszki i Jana Pawła II. Z zainteresowaniem oglądaliśmy graffiti zwane Muralem.

W parku Aleksandry Ogińskiej podziwialiśmy jej piękny pałac i spacerowaliśmy alejkami wśród starych drzew pamiętających dawne czasy. Słoneczna pogoda sprzyjała nam, więc zatrzymaliśmy się na placu zabaw. Wycieczkę zakończyliśmy w kawiarni Coffee&Tea House delektując się przygotowywanymi tam smakołykami.

Dziękujemy panu Janowi Klewkowi. To była bardzo udana wycieczka.

Opracowała: p. Bożena Przedlacka

Wycieczka uczniów klas szóstych.

Tradycją naszej szkoły stał się wyjazd uczniów klas szóstych na wycieczkę przyrodniczą. Podczas zwiedzania Ogrodu Botanicznego w Powsinie przewodnicy przekazali bardzo dużo ciekawych informacji
o roślinach.

W arboretum (gdzie kolekcjonuje się drzewa i krzewy) uczniowie zobaczyli m. in. cypryśnik błotny
z korzeniami wystającymi ponad ziemię i utrzymującymi drzewo w grząskim gruncie. U derenia kwiecistego
i bugenwilli liście udają kwiaty. Kokornak w specjalne kwiaty - pułapki łapie muchy. Mają one zapylić kwiaty. Magnolie o tej porze roku mają pomarańczowe owocostany a trujący cis - czerwone jadalne osnówki szyszkojagód. Drzewo ogórkowe ma owoce w kształcie ogórków. Poza tym uczniowie oglądali skręcone odnogi pnia sosny czarnej, żelazne drzewo kwitnące zimą, mutacje świerków w świerk wężowy, wieloletnie sosny ościste(niektóre w USA żyły 4600 lat) oraz kolczaste drzewo z cierniami i strąkami. Szefardia używana była do prania przez plemiona indiańskie a cytryniec pomaga po operacji, przy nowotworach czy depresjach.


Ogród Botaniczny w rozarium ma największa w Polsce kolekcję róż - ponad 800 gatunków. Pani Przewodnik powiedziała, że owoc róży ma więcej witaminy C niż tabletka. Jest wykorzystywany też do produkcji olejku różanego. Róża oskrzydlona ma cztery płatki w kwiatach w odróżnieniu do pozostałych mających pięć płatków.
Oranżeria PAN to ciekawe rośliny egzotyczne. Uczniowie oglądali chleb świętojański. Jego owoce wykorzystywano kiedyś do ważenia złota. Nazwa "karaty" pochodzi od nazwy rośliny "ceratenia".
Były tez rośliny zapylane przez kolibry i nietoperze. Wollenia szlachetna - to dinozaur wśród roślin. Za jej nasienie można kupić samochód.


To tylko niewiele informacji z pięknego o tej porze roku ogrodu. Później uczniowie obserwowali zwierzęta
w ZOO. Uczniowie nie mogli doczekać się, kiedy zobaczą goryla. Niestety siedział sobie spokojnie i wcale nie zwracał na nas uwagi.

Podczas zwiedzania uczniowie zrobili bardzo dużo zdjęć roślinom i zwierzętom. Będą dzielić się wrażeniami
z najbliższymi.

Opracowała: p. Bożena Kotowska

Wycieczka do Drohiczyna 2b, 2c

26 września z okazji Dnia Chłopca wybraliśmy się na wycieczkę do Drohiczyna. To urokliwe miasteczko zwiedzaliśmy podróżując meleksami. Weszliśmy na Górę Zamkową, skąd podziwialiśmy piękny widok na rzekę Bug i roztaczające się wokół łąki. Zwiedziliśmy obiekty sakralne, Muzeum Diecezjalne, Muzeum Kajakarstwa
i wystawę starych motocykli. Dodatkową atrakcją wycieczki było ognisko. Wiele emocji wzbudziła przeprawa promem na drugi brzeg rzeki oraz spacer Nadbużańskim Parkiem Krajobrazowym.

Opracowała: p. Bożena Przedlacka

Rok Szkolny 2017/2018
Wycieczka do Warszawy 7a 7b

Jak przygoda to tylko w Warszawie…

 

28 listopada 2017 roku uczniowie klas VII a i VII b wraz z opiekunkami udali się na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie tego miasta rozpoczęliśmy od wizyty w Zamku Królewskim. Mogliśmy podziwiać m.in. sale z czasów króla Stanisława Augusta, pokój włoskiego mistrza Canaletta, Salę Senatorską, galerię obrazów z dwoma dziełami Rembrandta.

Następnie odwiedziliśmy Sejm RP. Podczas wizyty posłuchaliśmy wykładu dotyczącego historii
i współczesności polskiego parlamentaryzmu. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia galerii Sali Posiedzeń Sejmu, hol główny z makietą kompleksu budynków sejmowych, tablicą upamiętniającą posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej i tablicą upamiętniającą parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Duże zainteresowanie wzbudziła gablota z laskami marszałkowskimi.

Ostatnim punktem naszej wyprawy było obejrzenie musicalu pt.”Romeo i Julia” w reżyserii Janusza Józefowicza w Teatrze Studio Buffo. Tradycyjne elementy dramatu zostały zastąpione współczesnymi. Spektakl z pewnością można określić jako zaskakujący i oryginalny, ponieważ budzi zróżnicowane emocje.
Opiekunami wycieczki były p. Justyna Kowalczyk, p. Renata Zdanowska oraz p. Małgorzata Matuszewska.

Opracowała: p. Justyna Kowalczyk

Białowieża - klasa 3b, 3c, 3e.

Dnia 18 października 2017 r. uczniowie klasy 3b, 3c i 3e pod opieką pań: Alicji Andrzejewskiej, Małgorzaty Czarnockiej, Moniki Ostojskiej i Małgorzaty Marczuk, pojechali na wycieczkę do Białowieży. Pogoda była wymarzona. Od rana przygrzewało słońce i było bardzo ciepło. Białowieża przywitała nas niezwykłymi barwami. Park mienił się złotem i czerwienią. Wśród liści na słońcu wygrzewał się zaskroniec, jednak spłoszony krzykiem, szybko ukrył się przed nami. W Muzeum Przyrodniczo – Leśnym poznaliśmy faunę i florę Puszczy Białowieskiej.

Przejażdżka kolejką była kolejnym etapem pobytu w tym urokliwym miejscu i bardzo się wszystkim podobała. Przewodnik pokazywał ciekawe obiekty w miejscowości i krótko o nich opowiadał.

Pobyt na świeżym powietrzu sprawił, że poczuliśmy głód, który szybko zaspokoiliśmy, bo pizza była znakomita. W Rezerwacie Żubrów mogliśmy stanąć ,,oko w oko” z wilkiem, żubroniem, dzikiem lub żubrem. Przewodnik ciekawie opowiadał o zwyczajach zwierząt, hodowli i zagrożeniach gatunku. Czas minął błyskawicznie. Jeszcze tylko zakup pamiątek i wróciliśmy do Siedlec.

 

 

Opracowała : p. Alicja Andrzejewska

Wycieczka do Białowieży - klasa Ve i IVd

W dniu 12 października 2017r. uczniowie klasy 4D i 5E pod opieką pań Anny Wiśniewskiej i Joanny Chibowskiej wcześnie rano wyruszyli na wycieczkę kierując się w stronę Białowieży. Tam dzieci odbyły spacer przez puszczę szlakiem drzew Białowieskiego Parku Narodowego. Poznawały wzdłuż trasy jak zmieniała się szata roślinna puszczy. Następnie uczniowie byli w Rezerwacie Pokazowym Żubrów, gdzie oprócz tych majestatycznych zwierząt mogli podziwiać m.in. jelenie, dziki, łosie, wilki, czy niezwykłe krzyżówki żubra
z krową zwane żubroniem. Odwiedzili również Muzeum Przyrodniczo- Leśne w Białowieży. Po tak ciekawie spędzonym czasie wszyscy posilili się jedząc kiełbaski pieczone nad ogniskiem. W drodze powrotnej dzieci poznawały tradycje prawosławia w Sanktuarium w Grabarce. Tam też mogły napić się i nabrać w butelki wodę
z cudownego źródełka.

Pełni pozytywnych wrażeń i w dobrych humorach grupa w godzinach wieczornych powróciła do Siedlec wprost w ramiona stęsknionych rodziców.


Opracowała: p. Joanna Chibowska

WYCIECZKA DO WARSZAWY

4 października 2017 r. uczniowie klasy V d oraz VI b pod opieką pani Edyty Guth, Tatiany Jakubiak i Małgorzaty Serzyckiej pojechali na wycieczkę do Warszawy.
Pierwszym punktem programu była wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego. Nowoczesna ekspozycja muzealna oddziaływała na uczniów obrazem, światłem oraz dźwiękiem. Oprócz zwiedzania muzeum z przewodnikiem, młodzież uczestniczyła w lekcjach muzealnych „Dzieci walczącej stolicy”, „Konspiracja, Mały Sabotaż”. Na ekspozycji Muzeum Powstania Warszawskiego dzieci znalazły ponad 60 kartek z kalendarza opisujących dzień po dniu historię Powstania Warszawskiego.

Następnie udaliśmy się do kina 6D. Uczniowie podzielili się na grupy i wybrali interesujące ich seanse.
To bardzo popularna na całym świecie forma rozrywki, łącząca projekcję filmową w 3D z mnóstwem realistycznych efektów specjalnych takich jak ruchome fotele, woda, wiatr i bańki mydlane. Dzięki połączeniu realnych efektów z obrazem 3D dzieci odczuły na własnej skórze doznania bohaterów filmów.

Ostatnim punktem wycieczki było spotkanie z Panem Ministrem Michałem Wójcikiem podczas którego padło wiele ciekawych pytań. Nasi uczniowie wykazali się wysoką kulturą osobistą i pozostawili po sobie tak dobre wrażenie, że sam Minister napisał o spotkaniu z uczniami naszej szkoły na Facebooku.


Opracowały: p. Edyta Guth, p. Tatiana Jakubiak

Wycieczka przyrodnicza

To już kolejny rok i niemal tradycja naszej szkoły kiedy uczniowie klas szóstych poznają przyrodę podczas wycieczki do Ogrodu Botanicznego w Powsinie i ZOO w Warszawie. Najpierw przewodnicy ogrodu w Powsinie ciekawie opowiadali o historii oraz prezentowali okazy roślin m.in. najstarszą część ogrodu - kolekcję roślin iglastych. Następnie poznaliśmy roślinność górską Polski oraz odmienną paproć - języcznik zwyczajny.

Podczas zwiedzania kolekcji roślin tropikalnych i subtropikalnych Pani Przewodnik zaskoczyła uczniów przystosowaniami roślin. Okazało się, że nie zawsze potrafimy rozpoznać kwiaty od liści.

Zwiedzający oglądali wiele roślin nieznanych oraz znanych a jednak zadziwiających.

Jesienny Ogród Botaniczny to piękno owoców np. kaliny koralowej lub cisu.

Drugim etapem wycieczki było zwiedzanie ZOO w Warszawie. Spacer po jego terenie, obserwacje ptaszarni, słoniarni, herpetarium, żyrafiarni i małpiarni, hipopotamiarni i rekinarium, sali bezkręgowców, wybiegu australijskiego oraz akwarium. Bardzo ciekawy był pokaz karmienia hipopotamów. Obserwowanie niektórych gatunków w ich środowisku życia nie było takie łatwe. Liśćce i patyczaki potrafią się ukryć. Uczniowie cały ten dzień spędzili poza szkołą, ale pogoda była piękna i czas szybko minął. Wieczorem wszyscy wrócili do Siedlec bogatsi w wiedzę przyrodniczą i we wspomnienia.


Opracowała: p. Bożena Kotowska

Wyjazd integracyjny do Krainy Przygód w Iganiach

12.09.2017 r. klasy O, I a, I b i I c udały się na wyjazd integracyjny do Krainy Przygód w Iganiach. Dzieci bardzo aktywnie spędziły tam czas – jeździły quadem, bawiły się na dmuchanej zjeżdżalni, karuzeli i placu zabaw z trampolinami, strzelały z łuku, a także wzięły udział w konkurencji dojenia krowy. Odbyły się też zajęcia w Sali multimedialnej. Najodważniejsi zjeżdżali na linie. Podczas odpoczynku wszyscy spożyli wspólny posiłek. Było super!

Opracowała: p. Katarzyna Wąsowska

 

Rok Szkolny 2016/2017
21 marca 2017 - wycieczka Konstancin Jeziorna

 

Opracowała: p. Małgorzata Czarnocka

Wycieczka do Warszawy klasa IIId i IVd

Kolejna, pełna wrażeń wycieczka klas III d i IV d jest już tylko miłym wspomnieniem. 04.04.2017 r. byliśmy
w Warszawie w Polskim Radiu i na Stadionie Narodowym.

Opracowała: p. Katarzyna Wąsowska

Wycieczka klasy 2b,c,e do Konstancina – Jeziornej

Bardzo lubimy jeździć na wycieczki. Dnia 21 marca 2017 r. uczniowie klasy 2b,c,e pod opieką pań: Moniki Ostojskiej, Małgorzaty Marczuk, Alicji Andrzejewskiej i Małgorzaty Czarnockiej, wyruszyli do Konstancina – Jeziornej. Spotkali tam niezwykłą osobę - kustosza, pomysłodawcę i założyciela MuBaBaO - pana Michała Malinowskiego. Gawędziarz, pisarz i podróżnik w wyjątkowy sposób potrafił zainteresować sztuką młodego odbiorcę. Dzieci słuchały niesamowitych opowieści, uczestniczyły w tworzeniu zakończenia opowiadania, budowały mosty, grały na niezwykłych instrumentach muzycznych i bawiły się w Krainie Bajkostworów. Na pewien moment czas się zatrzymał i nikt już nie wiedział, co jest prawdą, a co jest fantazją. Pobyt w tym urokliwym miejscu na długo pozostanie w pamięci.

 

Piękna pogoda sprzyjała zwiedzaniu pałacu w Wilanowie. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści
o królu Janie III Sobieskim, jego żonie Marysieńce i królewskiej rodzinie. Po pałacowych komnatach niektórzy spacerowali w stroju z epoki.

Opracowała: Alicja Andrzejewska

Wycieczki i wyjścia klasy IIId i IVd

Ani się obejrzeliśmy, a już pierwszy semestr roku szkolnego 2016/2017 minął. Dużo się działo…

W dalszym ciągu dzieci z naszych klas (III d i IV d) są zaangażowane w działalność koła teatralnego „Nasz teatr” i dzięki swojej kreatywności stworzyły spektakl pt. „Kolędnicy”. Dawne tradycje kolędników zaprezentowały uczniom naszej szkoły z klas I – III i dzieciom z Niepublicznego Przedszkola „Tęczowa Chatka”.


Byliśmy razem na wycieczce w Warszawie, a tam zwiedziliśmy Pałac Prezydencki i spędziliśmy niezapomniane, pełne wrażeń chwile w Centrum Nauki Kopernik.

 

A zima w tym roku piękna, więc nie może się obyć bez kuligu. O tej imprezie napisały dziewczynki z klasy
IV d - Klaudia Radzikowska i Natalia Kosieradzka

Niezapomniane chwile przeżyły dzieci z klas III d i IV d w dniu 20 stycznia 2017 r. Uczniowie autokarem dojechali na miejsce gdzie miał się odbyć kulig. Czekały tam na nich sanie zaprzężone w konie, którymi udali się na przejażdżkę, podziwiając malownicze pejzaże i szukając tropów zwierząt. Niektórzy już w czasie konnego galopu zgłodnieli, więc z wielką ochotą zajadali się kiełbaskami pieczonymi na ognisku. Po smakowitym posiłku (mniam, mniam...) dodatkową atrakcją była jazda sankami, wspinaczka na górę i zjazd z niej, lepienie olbrzymiego bałwana. Nie obyło się bez wojny na śnieżki pomiędzy dziewczętami i chłopcami oraz wzajemnego spychania się z sanek :)
Przemoczeni (niektórzy mieli mokre spodnie, inni śnieg za kołnierzem) i trochę zziębnięci, ale zadowoleni, wrócili do Siedlec.

Uczniowie klasy III d całym zespołem zaangażowali się w akcję "I Twój miś może zostać ratownikiem" zorganizowaną przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach. Miś Ratownik to przytulanka, która uosabia w świadomości dziecka domowe ciepło, czułość i serdeczną bliskość rodziców, czyli wszystko to, co traci ono w następstwie nieszczęśliwego wypadku. Celem kampanii jest udzielanie wsparcia psychologicznego, minimalizowanie stresu i zwiększanie poczucia bezpieczeństwa dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach. Dzieci mogą się przytulić,
a dzięki temu odwrócić swoją uwagę od tragedii, która je dotknęła.

Były też mikołajki w kręgielni Lemon i bal karnawałowy.

Opracowała: p. Katarzyna Wąsowska

Wycieczka do Warszawy - klasy 2b, 2c, 2e

Dnia 24 stycznia 2017 r. uczniowie klasy 2b, 2c i 2e pojechali na oczekiwaną od dłuższego czasu wycieczkę. Grupą opiekowały się nauczycielki : Monika Ostojska, Alicja Andrzejewska, Małgorzata Czarnocka i Małgorzata Marczuk.

Pierwszym etapem podróży była wizyta w fabryce bombek. Uczniowie zapoznali się z procesem dmuchania
i srebrzenia bombek. Zobaczyli, jak w lakierni bomki nabierają intensywnych kolorów. W pracowni dekoratorskiej pokazano, w jaki sposób każdej bombce nadaje się unikalny i wyjątkowy wygląd. Po zwiedzeniu galerii ozdób odbyły się warsztaty z malowania i dekorowania bombek za pomocą różnych materiałów. Na koniec wszystkich czekał słodki poczęstunek.

Następnym etapem wycieczki było zwiedzanie Stadionu Narodowego. Wielkość budowli, piłkarskie szatnie, sala konferencyjna, koszulki reprezentacji Polski wprawiały, szczególnie chłopców, w nieustanny zachwyt.

To była udana wycieczka.

Opracowała : p. Alicja Andrzejewska

Wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego i do teatru na musical "Piotruś Pan"
7 grudnia 2016 roku klasy 6a i 6d odwiedziły Muzeum Powstania Warszawskiego.


Następnie uczestniczyliśmy w niesamowitym musicalu w Teatrze Buffo pt. "Piotruś Pan". Na koniec spacerowaliśmy po Starym Mieście wśród świątecznych iluminacji.


 

Opracowała: p. Renata Zdanowska

Wycieczka do Warszawy klasy: IIb, IIc i IIe - 22 listopada 2016 r.

Zajęcia w Centrum Nauki Kopernik zaczęliśmy od odwiedzin w teatrze robotycznym, gdzie dowiedzieliśmy się, że ruchami głównych aktorów – RoboThespianów steruje sprężone powietrze, a zamiast serca łomoce
40-watowy głośnik. W Teatrze Wysokich Napięć w bezpieczny sposób poznaliśmy zjawiska elektryczne.

W planetarium „Niebo Kopernika” wybraliśmy się w „Słoneczną podróż”, w czasie której dowiedzieliśmy się
o codziennych zjawiskach astronomicznych oraz co się dzieje na niebie, dlaczego Słońce świeci i do czego można je wykorzystać, jak zmieniają się pory dnia i roku. Zobaczyliśmy zjawisko polarnych dni i nocy na biegunach. Obserwowaliśmy dobowy ruch sfery niebieskiej i pozorną wędrówkę Słońca po niebie.

Kolejnym punktem wycieczki był spacer do „Grobu Nieznanego Żołnierza” na placu marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie byliśmy świadkami zmiany warty.

 

Dzięki wycieczce uczniowie uzupełnili informacje zdobyte w szkole i lepiej zrozumieli zjawiska oraz pojęcia omawiane na lekcjach.


Opracowała p. Małgorzata Czarnocka

Wycieczka do Lublina - klasa 4c, 4e, 5c

Z wizytą u Prezydenta Lublina.

Podziemia Lubelskie

\

Z wizytą u kowala.

Zajęcia muzealne w "Piwnicy pod Fortuną". Multimedialna historia Lublina.

W Olejarni uczestniczylismy w procesie tloczena oleju.

Opracowała: p. Beata Mazur

 

"Wycieczka do Lublina kl. IIa i oddziału przedszkolnego"

Uczniowie lubią klasowe wycieczki, bo uczą się na nich przez odkrywanie, przeżywanie i działanie. Potwierdza to stare porzekadło, które mówi: “USŁYSZĘ – ZAPOMNĘ, ZOBACZĘ – ZAPAMIĘTAM, ZROBIĘ – ZROZUMIEM”. A poza tym dzień spędzony poza murami szkoły to źródło wrażeń i spostrzeżeń, jakich nie dostarczy nawet najpiękniejsza sala lekcyjna.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzieci 22 września 2016 r. z kl. IIa i oddziałem przedszkolnym pojechaliśmy do Lublina. Dwa punkty naszego wyjazdu dostarczyły dzieciom wiele wrażeń i radości. Spektakl teatralny „Kot w butach”, jaki obejrzeliśmy w Teatrze Muzycznym w Lublinie przygotowany został na podstawie bajki Jana Brzechwy. Pokazywał takie wartości jak: przyjaźń, marzenia, pracowitość, pomysłowość. Jerzy Turowicz, autor scenariusza i jednocześnie reżyser, wprowadził do spektaklu nowe postaci. Młoda publiczność mogła śledzić nieznane dotąd historie o najsłynniejszym kocie i jego panu Janku. Wśród wielu przygód spotykali oni na swojej drodze przemądrzałe kuropatwy, dzielne zające, a także czarownicę i czarnoksiężnika, który zmieniał się w groźnego lwa, sprytną żmiję, a nawet w mysz. Jak w każdej z bajek wszystko dobrze się skończyło. Janek ożenił się z królewną, a kot łapał myszy w królestwie.

Perypetie bohaterów tworzyły akcję o dużym napięciu. Dzięki temu młodzi widzowie z uwagą przypatrywali się zdarzeniom. Integralną częścią scenicznej rzeczywistości były piosenki. Młodzi widzowie mieli możliwość włączania się w śpiew razem z aktorami. Dzieciom najbardziej podobała się piosenka „Jedzie król…”, a tym bardziej, że jej wykonawcy nawiązywali bezpośredni kontakt z widzem wchodząc między rzędy na widowni. Cennym doświadczeniem była możliwość zobaczenia orkiestry i dyrygenta. Dzieci w czasie dwóch przerw chętnie podchodziły do muzyków i przyglądały się przygotowaniom wirtuozów do występu.

Aby dziecko mogło prawidłowo się rozwijać, musi się bawić. Zabawa jest wytchnieniem dla zmęczonego organizmu. Pełni funkcję odprężającą, relaksującą i dlatego kolejnym miejscem naszej wycieczki była sala zabaw w Magic Parku. Tam dzieci były szczęśliwe. Miały też okazję doskonalić swoje zdolności motoryczne oraz uczyły się współpracy w grupie. Gdy spożytkowały swoją energię zostały zaproszone na ciepły obiad. Trzeba powiedzieć, że większość dzieci zostawiła puste talerze. Brawo! Wycieczka udała się. Mówiły to zadowolone buzie dzieci. W drodze powrotnej planowaliśmy kolejny wyjazd.

 

 

Opracowały:
Marzena Dziewulska
Małgorzata Matuszewska
Elżbieta Soszyńska

Wycieczka klas szóstych do Ogrodu Botanicznego w Powsinie i do ZOO w Warszawie

 

 

Rok Szkolny 2015/2016
Wycieczka - klasy IId, IIId

1. W II semestrze roku szkolnego 2015,16 kl. II d i II d brały udział w dwóch wycieczkach. Pierwsza to podróż w malownicze okolice Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Byliśmy w Muzeum przyrodniczym, jeździliśmy meleksami do Korzeniowego Wąwozu, spacerowaliśmy wzdłuż Wisły i bawiliśmy się doskonale w Magicznych ogrodach.


2. Na drugą wycieczkę, po najbliższej okolicy zaprosiła nas pani Ewa Sykut Czapla, aby umożliwić nam poznanie pięknych, ciekawych zakątków znajdujących się tak blisko nas… Drohiczyna, Bużysk, Dąbrówki oraz przeprawy promem przez Bug .

 

Opracowała: p. Katarzyna Wąsowska

Wycieczka do Lublina- klasy IIIb, IIIc

Dnia 15 czerwca 2016r. uczniowie klasy III b i III c udali się na wycieczkę do Lublina. Jedną z atrakcji było zwiedzanie ,, Muzeum Wsi Lubelskiej ‘’.Na ekspozycji skansenowejdzieci zobaczyły warunki życia ludności chrześcijańskiej na polskiej wsi w pierwszej połowie XXwieku. Miały okazję ujrzeć jak dawniej wyglądały chałupy bogatych i ubogich, mieszkanie Żyda,sklepiki, dawny salon fryzjerski i wiele innych. Budynki odwzorowywały codzienną egzystencję Żydów na wsi i w miasteczku. Niespodzianką było zjedzenie pysznych pierogów w Karczmie Smakosza. Kolejnym punktem naszej wycieczki było podziwianie roślinności w Ogrodzie Botanicznym oraz spacer po Starym Mieście w Lublinie. Do Siedlec wróciliśmy weseli i zdrowi. Swoimi przeżyciami i wiadomościami podzielimy się z innymi, sami zaś wzbogaciliśmy swoją wiedzę i doświadczenie. Opiekunami wycieczki była p. Danuta Kiryła, p. Małgorzata Radomyska i p. Olga Trębicka.

Opracowała:. p. Olga Trębicka

Warszawa – klasy V a i V d – 11 grudnia 2015 r.
Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od Planetarium i niezwykle ciekawego filmu "Słońce, Ziemia, Księżyc".


 

Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach produkcji bombek w Fabryce Fogiel. Mieliśmy możliwość ozdobienia bombek według własnych pomysłów. Na koniec każdy mógł kupić profesjonalnie wykonane bombki w sklepie Fogla.

 

Na koniec spacerowaliśmy po Starym Mieście i Krakowskim Przedmieściu wśród urokliwych iluminacji świątecznych. Wielu z nas do tej pory pozostaje pod ich wrażeniem. To była udana wycieczka.

 

 


Opracowała: p. R. Zdanowska

Kartki z kalendarza klas II d i III d…

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2015/16 braliśmy udział w wielu imprezach. W październiku, z okazji Dnia Chłopca byliśmy na wycieczce w Ciechanowcu. Zwiedziliśmy tam Muzeum Wsi .

W Ceranowie między innymi mierzyliśmy drzewa .

Na koniec piekliśmy kiełbaski na ognisku w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt
w Garnku.

W grudniu z okazji mikołajek udaliśmy się do Muzeum Bajki, Baśni i Opowieści Mubabao w Konstancinie – Jeziornej. Tam uczestniczyliśmy w niezwykle atrakcyjnych zajęciach ilustrowania mimiką, gestem i ruchem zachowania bohatera literackiego.

graliśmy na instrumentach z różnych stron świata

i układaliśmy opowiadania do własnych budowli z kloców.

Na koniec pojechaliśmy do fabryki bombek Silverado, którą na wstępie zwiedziliśmy,

a później własnoręcznie ozdobiliśmy bombki i zakończyliśmy wszystko słodkim poczęstunkiem.

Opracowała: p. Edyta Guth i p. Katarzyna Wąsowska

Wycieczka do Warszawy klasy: VIa, VIb, VIc- 18.11.2015

Muzeum Wojska Polskiego to fascynujące miejsce. Szczególnie ciekawe były zajęcia muzealne w dwóch grupach na temat: I grupa -"Hełm, szyszak czy rogatywka? - wojskowe nakrycia głowy", II grupa - "Jak zostać rycerzem? Czy każdy mógł zostać rycerzem?".

W naszej grupie każdy mógł sprawdzić, jak ciężki był rycerski ekwipunek oraz oglądać lub zakładać nakrycia głowy czy ubiór rycerza. Każdy zmierzył swoje siły w naciąganiu kuszy.

 

Poza zajęciami uczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądali eksponaty muzealne dotyczące historii rycerstwa oraz II wojny światowej. Była to piękna lekcja historii.

Drugą część dnia zajęły warsztaty i zwiedzanie Fabryki Bombek. Tu, podczas warsztatów, nie było już tak poważnie, ale za to twórczo. Każdy uczestnik zabrał swoje dzieło do domu. Będzie mógł pochwalić się rodzinie
i powiesić swoją bombkę na choinkę.

 

Opracowała: p. Bożena Kotowska

Wycieczka do Ogrodu Botanicznego i Zoo

Gorący, słoneczny, przepiękny dzień 17 września 2015r.

Wspaniały dzień, aby spędzić go poza budynkiem szkoły. Uczniowie klas szóstych nie mogli nawet wcześniej marzyć o takiej pogodzie, a zaplanowana była wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Powsinie i ZOO w Warszawie.

To już kolejny rok nasi uczniowie poznają w ten sposób przyrodę. Najpierw przewodnicy ogrodu w Powsinie ciekawie opowiadali o historii oraz prezentowali unikalne okazy roślin. Oglądaliśmy m.in. dumę Ogrodu Botanicznego - ogród różany. Wspinaliśmy się po górach wysokich. Podziwialiśmy najstarszą część ogrodu - kolekcję roślin iglastych.

Drugim etapem wycieczki było zwiedzanie ZOO w Warszawie. Spacerowaliśmy po jego terenie i dotarliśmy do ptaszarni, słoniarni, herpetarium, żyrafiarni i małpiarni, hipopotamiarni i rekinarium, sali bezkręgowców, do wybiegu australijskiego oraz akwarium. Bardzo ciekawy był pokaz karmienia fok, hipopotamów i pingwinów.

Obserwowanie niektórych gatunków w ich środowisku życia nie było takie łatwe. Liśćce i patyczaki, płazy takie jak żaba pomidorowa, rzekotka szmaragdowa, drzewołaz niebieski sprytnie potrafią się ukryć.

Wycieczka była wspaniałą, pouczającą lekcją na żywo. Chcielibyśmy takich
więcej .

Opracowały:
Bożena Kotowska
Hanna Sobieszuk

Rok Szkolny 2014/2015
Wycieczka do Warszawy

Dnia 29 października 2014 r. odbyła się wycieczka do Warszawy. Uczestniczyły w niej klasa IV a (wych. p. Justyna Kowalczyk), klasa IV d (wych. p. Renata Zdanowska) oraz p. Monika Ostojska. 

Pierwszą atrakcją była plenerowa wystawa sprzętu wojskowego w Muzeum Wojska Polskiego. Szczególnie ciekawa okazała się opowieść wysłuchana wewnątrz samolotu desantowego.Następnie odwiedziliśmy Pijalnię Czekolady 'WEDEL'. Wszyscy mogliśmy skosztować pysznej gorącej czekolady z bitą śmietaną, wysłuchać opowieści o czekoladzie oraz samodzielnie ozdobić pierniczki białą masą.
Trzecią atrakcją dnia było Centrum Nauki „Kopernik”, w którym obie klasy były po raz pierwszy. 

 

Wycieczka klasy Vd i VIb do Warszawy

 

Rok Szkolny 2012/2013
Wycieczka do Warszawy oraz Farmy Iluzji w Trojanowie (klasy IIc i IIId)

W I semestrze roku szkolnego 2012/2013 zaprzyjaźnione klasy IIc i IIId wspólnie brały udział w wycieczkach szkolnych.

20 września wybrały się do Warszawy. Dzieci zwiedzały studia Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Na koniec odbyły spacer po warszawskim ZOO.

4 października udaliśmy się do Farmy iluzji w Trojanowie. Spędziliśmy dzień na świeżym powietrzu. W międzyczasie braliśmy udział w lekcji iluzji, zwiedzaliśmy Muzeum iluzji i Krzywy dom oraz bawiliśmy się na iluzyjnych konstrukcjach do aktywnej zabawy. Impreza skończyła się wspólnym ogniskiem, pieczeniem kiełbasek i słodkim poczęstunkiem.

Dzieci brały udział w imprezach z okazji halloween i andrzejek w "Młynku" Centrum zabaw dla dzieci.

Wycieczka na Składowisko Odpadów w Woli Suchożebrskiej

Dnia 13 grudnia 2012r. grupa dzieci z klas Vb i Ve udała się na wycieczkę na Składowisko Odpadów w Woli Suchożebrskiej, aby poznać zasady jego funkcjonowania oraz procesy utylizacji odpadów. Dzieci uczestniczyły w zajęciach warsztatowych, obejrzały film edukacyjny, a także zwiedzały sortownię, składowisko i kompostownię. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy pakiet edukacyjny.

Opracowała: p. Hanna Sobieszuk

27 listopada 2012r. - wycieczka do Warszawy - klasa IVb i IVd oraz Vc

Dnia 27 listopada 2012r. uczniowie klasy IVb, IVd oraz Vc uczestniczyli
w jednodniowej wycieczce do Warszawy zorganizowanej przez biuro turystyczne Aga Tour.

Pierwszym punktem programu wycieczki była lekcja muzealna -Lepienie z gliny naczyń według technik pradziejowych . Zajęcia poprzedzone były zwiedzaniem fragmentu wystawy stałej Pradzieje ziem polskich. Dzieci poznały technikę ręcznego lepienia, dzięki której można wykonać naczynie dowolnego, wcześniej zaplanowanego kształtu.

Drugim punktem programu było obejrzenie spektakl Teatru Muzycznego Tintilo pt. "ZACZAROWANI" w Teatrze Rampa na Targówku. Musical dla dzieci i młodzieży w reżyserii Teresy Kurpias -Grabowskiej z muzyką Anny Bajak i Marcina Kuczewskiego w oprawie plastycznej Ilony Zajączkowskiej i Fliory Salachiewy. Kanwą przedstawienia są wybrane motywy baśni Hansa Chrystiana Andersena „Dzikie Łabędzie". Jest to historia księżniczki Elizy, która dziergając z włókien pokrzyw rycerskie koszule wybawiła z mocy złych czarów swoich braci zaklętych w dzikie łabędzie. Wzruszająca opowieść o braterskiej miłości, która jest w stanie pokonać nawet największe przeciwności losu i zwyciężyć
w nierównej walce ze złem.

Opracowała: p. Beata Wrzosek

14 listopada 2012r. wycieczka do Warszawy- klasa VId i Vd

Dnia 14 listopada 2012r. uczniowie klas Vd, VId byli na jednodniowej wycieczce w Warszawie. Obejrzeli bardzo ciekawy spektakl w teatrze "Rampa" pt. "W pogoni za bajką" , zachęcający wszystkich do czytania bajek i baśni. Wśród aktorów rozpoznali znajomą twarz z jednego z seriali telewizyjnych.
W drugiej części dnia uczestnicy wycieczki zwiedzali gmach Telewizji Polskiej. Byli w kilku studiach telewizyjnych: "TVP sport", "Kawa czy herbata", "Pytanie na śniadanie".

Jednak największą niespodzianką była wizyta w studiu "Jaka to melodia". Byli tam świadkami nagrań trzech piosenek Łukasza Zagrobelnego.
Magazyn rekwizytów też zrobił duże wrażenie, a dwoje uczestników mogło założyć zbroje rycerskie i wziąć miecz do ręki. Podczas zwiedzania udało się rozpoznać niektóre znane postaci.

Opracowała Bożena Kotowska

Dnia 4.10.2012r. uczniowie klas szóstych byli na wycieczce w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie i Ogrodzie Zoologicznym w Warszawie. W drodze
w okolicach Kałuszyna i Rudna oglądali bardzo ciekawe tereny polodowcowe, szeroką do 15 km pradolinę Wisły i słuchali o walkach podczas II wojny światowej pod Kałuszynem. Dowiedzieli się też , co zadecydowało o typowym mazowieckim krajobrazie. W Powsinie obejrzeli bardzo dużo różnych gatunków roślin z całego świata. Szczególnie podobały się wiszące na drzewach dojrzałe owoce cytrusowe, zainteresowała kawa, herbata, dzbaneczniki i mimoza.

W Ogrodzie Zoologicznym uwagę uczniów zwróciły: groźny nosorożec, długoszyje żyrafy, kąpiące się hipopotamy, małpy, prawie niewidoczne, ukryte wśród liści rzekotki, nieruchome patyczaki, spokojnie pływający rekin oraz krokody

Nie zawiodła też pogoda, która w przeddzień trochę straszyła wiatrem
i deszczem, a tego dnia była bardzo słoneczna.

Opracowała: p. Bożena Kotowska.

Rok Szkolny 2011/2012
WYCIECZKA DO WARSZAWY
Centrum Nauk Kopernik
Centrum Zabaw Fantasty Park - gra w kręgle
6 grudnia 2011 mikołajki w aquaparku w Mińsku Mazowieckim

6 grudnia 2011 roku klasy 3 e i 5 c spędziły mikołajki w aquaparku w Mińsku Mazowieckim. Opiekunami wycieczki były p. Małgorzata Matuszewska, p. Marzena Ciękosz i p. Renata Zdanowska. Zabawy w wodzie wszystkim sprawiły mnóstwo radości. Oprócz tradycyjnego pływania można było zjeżdżać na fantastycznej zjeżdżalni, skorzystać z masażu pleców i jakuzzi. Po pobycie w aquaparku pojechaliśmy do Mc Donald's. To były naprawdę udane mikołajki.

6 października 2011 - wycieczka do Centrum Nauki Kopernik oraz Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie - klasy 3 e i 5 c
Centrum Nauki Kopernik
5 c w Centrum Nauki Kopernik
Klasa 3 e w Centrum Nauki Kopernik
Przy słynnym ROBOCIE - w Centrum Nauki Kopernik
Bociany już odlecialy - ale nie z Muzeum Łowiectwa
i Jeździectwa
Klasa 5 c w Centrum Nauki Kopernik
3 e - poznaje anatomię ludzkiego ciała
Klasa 3 e z wychowawczynią w Muzeum Łowiectwa
i Jeździectwa
Klasy 3e i 5c z opiekunami p. B. Artych, p. M. Matuszewską, p. M. Ciękosz i p. R. Zdanowską
Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa
Park Łazienkowski
Powozownia Zbigniewa Prusa- Niewiadomskiego
Wycieczka do Białowieży - klasa I C i II D

11 października 2011 roku uczniowie klas I C i II D pojechali na wycieczkę do Białowieży i Siemianówki. Organizatorkami wyjazdu były panie Edyta Kadej
i Katarzyna Wąsowska, opiekunkami panie Maria Stańczuk i Joanna Wysokińska.

W Rezerwacie Pokazowym Żubrów uczestnicy wycieczki widzieli majestatycznego rysia, dostojne rodziny żubrów wraz z małym potomstwem, żubronie, sarny, jelenie, łosie, wilka, koniki polskie. Obserwowali też śpiącą beztrosko w błocie rodzinę dzikich świń.

Drugą część dnia dzieci spędziły w Bobrowej Zagrodzie - kwaterze agroturystycznej położonej niedaleko miejscowości Siemianówka. Czekało tam na nie mnóstwo atrakcji. Pobyt w gościnnym gospodarstwie pana Jerzego Bobrowskiego rozpoczęło ognisko. Uczniowie piekli kiełbaski i ziemniaki, rozgrzewali się pyszną herbatą z sokiem malinowym. Był też przejazd zaprzęgiem konnym, strzelanie z łuku, zawody w przeciąganiu liny.

Następnie dzieci oglądały stare maszyny rolnicze i narzędzia do obróbki lnu. Uczestniczyły też w pokazie tkania na krosnach, ubijały masło w maselnicy, obejrzały koło garncarskie oraz wykonane na nim naczynia.

Uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych "Od ziarenka do bochenka". Poznały cały proces powstawania chleba - od siewu ziarna poprzez koszenie, młócenie, przesiewanie wymłóconego zboża, mielenie aż do wypieku tradycyjnymi metodami w piecu chlebowym.

Pobyt w "Bobrowej Zagrodzie" zakończył zakup pamiątek oraz degustacja wiejskich potraw – chleba, masła, pysznego twarogu, wspaniałego dżemu z malin, miodu i mleka prosto od krowy.


Rok Szkolny 2010/2011
WYCIECZKA DO WARSZAWY

12. 04. 2011 r. pojechaliśmy do Zamku Królewskiego w Warszawie. Zwiedzaliśmy go z panią przewodnik, która nam o nim ciekawie opowiadała.
W zamku obejrzeliśmy: Salę Tronową, Salę Rycerską, Konferencyjną, Rady, Wielką, Galerię Owalną, Przedpokój przed Salą Wielką oraz Pokój Marmurowy. W Sali Tronowej najważniejszy, symboliczny akcent stanowią odtworzone srebrne, haftowane orły (jednego orła haftuje się ok. 3 miesięcy). W Sali Wielkiej w czasach Stanisława Augusta odbywały się zgromadzenia dworskie, a także uczty, bale, koncerty i przedstawienia teatralne. Salę zrekonstruowano ściśle według wyglądu sprzed 1939 roku z wykorzystaniem uratowanych fragmentów sztukaterii. Cały zamek bardzo nam się podobał.

Julia i Dominika kl. II E

We wtorek 12. 04. 2011 r. byliśmy na wycieczce w Warszawie pod opieką 3 pań. Udaliśmy się pod Pałac Prezydencki, następnie pojechaliśmy do kina Extreme 5D i obejrzeliśmy trzy filmy. Mogliśmy doświadczyć na własnej skórze tego samego co bohaterowie filmu, gdyż były tam nietypowe efekty takie jak woda, wiatr, zapach a nawet ogień oraz ruchome fotele. Chwilami czuliśmy się bezpośrednimi uczestnikami akcji filmu. Było to ogromne przeżycie.


Dawid kl. II E

12 kwietnia 2011 r. byliśmy z nasza klasą i z kl. IV C na wycieczce. Jednym z punktów wycieczki był basen w Mińsku Mazowieckim. Znajdowały się tam dwie pływalnie jedna głębsza, a druga płytsza dla dzieci oraz zjeżdżalnia. Piszę o tym, bo bardzo mi się tam podobało i jestem bardzo zadowolona z tej wycieczki.


Wiktoria kl. IIE

We wtorek 12 kwietnia 2011 r. byliśmy na wycieczce w Warszawie. Wspaniałą atrakcją był Aquapark, gdzie mogliśmy się odprężyć i zabawić. Najfajniejszą atrakcją była zjeżdżalnia wodna i jacuzzi. Bardzo mi się tam podobało, bawiliśmy się wspaniale. Mam nadzieję, że kiedyś pojedziemy tam jeszcze raz.


Andżelika kl. IIE
Odwiedziliśmy Pałac Prezydencki w pierwszą rocznicę katastrofy w Smoleńsku
P. Marzena Ciękosz i p. Renata Zdanowska z uczniami II e i IV c
pod Pałacem Prezydenckim
Kolumna Zygmunta i Zamek Królewski jak zwykle urokliwe
P. Małgorzata Matuszewska, p. Marzena Ciękosz z klasami II e i IV c
pod Kolumną Zygmunta
Wnętrza Zamku Królewskiego urzekały przepychem
II e przed Kinem 5D
Klasa II e w aquaparku w Mińsku Mazowieckim
Klasa IV c w aquaparku w Mińsku Mazowieckim
Wizyta w Mc Donalds to nieodłączny element dobrej wycieczki

WYCIECZKA DO KOZŁÓWKI I LUBLINA
21 października 2010r. uczniowie z kl. IIe i IVc wyjechali na wycieczkę do Kozłówki i Lublina. Kierownikiem wycieczki była p. Renata Zdanowska, opiekunami p. Marzena Ciękosz i p. Małgorzata Matuszewska.
Oto, jak o wyjeździe pisali uczniowie:

„W czwartek 21.10.2010r. o godz.8.00 wraz z klasą, pod opieką wychowawczyni, udaliśmy się na wycieczkę. Najpierw pojechaliśmy do Kozłówki, gdzie zwiedziliśmy Muzeum w Pałacu Zamoyskich.
Zwiedzając muzeum chodziliśmy po czerwonym dywanie, który położony był na dębowym parkiecie. Podziwialiśmy tam stojące na kominku figurki Chińczyków z ruchomymi rączkami i główkami. Zobaczyliśmy też piękną kolekcję rodzinnych obrazów i książek”.

Julka z kl. IIe

„W miniony czwartek byłam na wycieczce w Muzeum Wsi Lubelskiej. W skansenie oglądaliśmy dawną chatę, o której bardzo ciekawie opowiadał pan przewodnik. Podobno kiedyś w takiej chacie mieszkało siedemnaście osób. Chata wiejska składała się z sieni, jednej izby, strychu i komórki. Ludzie mieszkający na wsi w tamtych czasach sami produkowali sobie żywność.
Pan przewodnik pokazał nam duży wiatrak, będący częścią młyna, w którym wyrabiano mąkę.
Ludzie na wsi trudnili się hodowlą zwierząt gospodarczych oraz pielęgnacją sadów, pól
i ogrodów, z których pozyskiwali jedzenie.
Wycieczka do skansenu w Lublinie bardzo mi się podobała. Mogłam na własne oczy zobaczyć, jak kiedyś wyglądało życie na wsi”.

Andżelika z kl. IIe

„21.10.200r. pojechaliśmy na wycieczkę do Lublina. Jedną z atrakcji był pobyt w Magic Parku. Tam dzieci mogły się wyszaleć. Było dużo ciekawych miejsc do zabawy, np.: zamek do skakania, trampolina, rury do zjeżdżania. Mi najbardziej podobał się zamek do skakania.
Bawiliśmy się wspaniale. Do domu wróciliśmy szczęśliwi i zmęczeni”.

Dominika z kl. IIe

Przed Pałacem Zamoyskich
w Kozłówce.
Klasa IIe z p. Małgorzatą Matuszewską.
Kozłówka. Pawie zamieszkujące park i ogród.
Uczniowie IVc z wychowawczynią
p. Renatą Zdanowską.
Uczniowie IIe z wychowawczynią
p. Marzeną Ciękosz.
Muzeum Wsi Lubelskiej - oczekiwanie na obiad.
Podano nam żurek i pierogi.
Skansen. Przed dawną pocztą.
Zwierzęta w skansenie.
"Pająk"- ozdoba wieszana w chacie
u sufitu.
Skansen.
Wiatrak typu holenderskiego.
Szaleństwo na placu zabaw
Magic Park.


Opracowały:
Marzena Ciękosz
Renata Zdanowska
Małgorzata Matuszewska

Wycieczka do Warszawy


Pomnik Małego Powstańca


Urzekła nas Starówka


Byliśmy nawet u Pana Prezydenta


Piękna jest Sala Kolumnowa

W prezydenckim ogrodzie zimowym

Zielona Szkoła

Podziwiamy najbliższą okolicę

Wędrujemy wzdłuż potoku Podgórnej

W chacie walońskiej

Za nami zakręt śmierci

Wędrujemy na Zamek Chojnik


Piękny jest widok z zamkowej wieży

Panorama Pragi

Lubimy wydawać korony czeskie

Zaglądamy do podręczników

Wizyta w masteczku kowbojskim
Western City (jazda koleją żelazną)

Kto wyżej wejdzie? - Jakub Biernacki