ROK SZKOLNY 2017/ 2018

Dnia 12 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Zdrowia.

W początkowej części spotkania obejrzeliśmy krótką inscenizację pt. „Wywiad ze zdrowiem” przygotowaną przez uczniów klasy III a. Następnie zgromadzeni uczniowie zobaczyli prezentację multimedialną na temat szkodliwego wpływu hałasu na zdrowie człowieka. Podczas apelu wystąpiły również reprezentacje klas czwartych. Uczniowie prezentowali przygotowane wcześniej scenki pt. „Kultura porozumiewania się”. Największą pomysłowością
w przygotowaniu inscenizacji i przekazie treści edukacyjnych na temat kulturalnego zachowania wykazała się klasa IV c. Przebieg spotkania urozmaicały piosenki w wykonaniu uczennic z klas: II a, III a i Ve.

ROK SZKOLNY 2015/ 2016

Dnia 7 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Szkolny Dzień Zdrowia. W sali gimnastycznej odbyło się spotkanie dla klas czwartych pod hasłem „Mów do mnie ciszej”. Uczniowie kl. Ve przygotowali prezentację oraz krótką inscenizację na temat szkodliwego wpływu hałasu na zdrowie człowieka.

Jury oceniło klasy za przekazywane treści edukacyjne na temat kulturalnego porozumiewania się, walory sceniczne i pomysłowość.
A oto wyniki:

I miejsce – klasa IVd
II miejsce – klasa IVb
III miejsce – klasa IVe
Wyróżnienie – klasa IVa i IVc

ROK SZKOLNY 2014/ 2015

22 kwietnia odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Zdrowia. Uczniowie kl. V e oraz IVe przygotowali krótką inscenizację o tym jak postępować , aby być zdrowym.

W czasie spotkania w sali gimnastycznej odbył się też Szkolny Festiwal Piosenki o Zdrowiu. Wykonawcy zaskoczyli nas wspaniałym przygotowaniem strojów, rekwizytów, choreografii, a co najważniejsze pięknymi głosami. Jury nie miało łatwego zadania.
Nagrodzeni zostali następujący wykonawcy:
I miejsce: Maja Chazan kl. 3b -piosenka „Ziemia woła o pomoc”
II miejsce: zespół kl. 2d i 1d – piosenka „Hymn Agentek Jogurtowych”
III miejsce: Amelia Kosowska z klasą 2a - piosenka „Wiosenny spacer”
Wyróżnienie: zespół grupa 0b – piosenka „Gimnastyka”

Gratulujemy zwycięzcom !

ROK SZKOLNY 2013/ 2014

23 kwietnia odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Zdrowia. Uczniowie kl. V b przygotowali krótką prezentację wierszy o tym co jest dla nas najważniejsze, a więc o zdrowiu.

Oto krótka próbka prezentowanej poezji, nie tylko rymowanej, ale też i bardzo użytecznej:
Wiersz pt. "Tak czy nie"
Kiedy ktoś ma brudne ręce i rękami tymi je,
Czy powiecie, że to zdrowo, moi drodzy? Bo ja- nie!

Kiedy ktoś nie myje zębów, szczotki, proszku ani tknie.
Potem biega do dentysty. Czy wam żal go? Bo mnie - nie!

Gdy ktoś przed grzebieniem zmyka płacząc, że mu włosy rwie.
Czy go za to pochwalicie moi drodzy? Bo ja - nie!

Komu woda, mydło, szczotka niepotrzebne i nie w smak.
Czy nazwiecie go brudasem moi drodzy? Bo ja - tak!

W czasie spotkania w sali gimnastycznej odbył się też Szkolny Festiwal Piosenki o Zdrowiu. Konkurs obejmował 12 prezentacji piosenek w wykonaniu grup i solistów. Wykonawcy zaskoczyli nas wspaniałym przygotowaniem strojów, rekwizytów, choreografii, a co najważniejsze pięknymi głosami. Jury nie miało łatwego zadania.
Nagrodzeni zostali następujący wykonawcy:
I miejsce:
Weronika Czapska IIIa – piosenka pt. "Oryginalne rady na zdrowie"
Agnieszka Skup IVb, Martyna Szostek Vb - piosenka pt. "Przyrodo graj"
II miejsce:
klasa IIa - piosenka pt. "Witaminy"
III miejsce:
Grupa 0b - piosenka pt. "Zdrowa piosenka"
klasa IIe - piosenka pt. "Czuję głód"
Wyróżnienia:
Michalina Kosowska IVb - piosenka pt. "Zdrowe życie"
Patrycja Bajena, Ola Grzesiuk, Katarzyna Kordecka - piosenka
pt. "Najważniejsze zdrowym być"
Klaudia Mitura, Katarzyna Wróbel, Julia Kłoś, Martyna Zdanowska, Julia Pazura, Wiktoria Wrona oraz zespół - piosenka pt."Ruch, ruch"
Tegoroczny Festiwal Piosenki o Zdrowiu odbył się w naszej szkole już po raz drugi. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji, ale dopiero za rok.
A na razie życzymy dużo zdrowia!!!

Opracowała: Hanna Sobieszuk

ROK SZKOLNY 2012/ 2013

Dnia 18.04.2013r. obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Zdrowia. Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną w wykonaniu uczniów klasy Ve, z oprawą muzyczną uczennic z klas IIIa i Vc.

Podczas uroczystości wręczone zostały nagrody książkowe laureatom konkursów związanych ze zdrowiem: "Wiem co jem"- konkurs plastyczny, "Konkurs na logo Szkoły Promującej Zdrowie", konkurs poetycki na rymowankę o zaletach picia mleka.

Kolejnym etapem uroczystości był Szkolny Festiwal Piosenki o Zdrowiu. Do udziału zgłosiło się 14 uczestników. Oceniana była poprawność muzyczna, wrażenie sceniczne, rekwizyty czy strój. Soliści lub zespoły wspaniale prezentowali swoje umiejętności. Tematyka piosenek nawiązywała do zdrowego stylu życia. Piosenki nagrodzone zostały w kategoriach klas 0-III i IV-VI.
Nagrodzeni to:
I miejsce: Kinga Zdanowska kl.IIc, Weronika Czapska kl.VIa,
II miejsce: grupa O B, zespół uczniów kl.IVd: Wiktoria Lipińska, Milena Mościcka, Piotr Pawłowski, Kacper Uziębło, Alicja Wyczółkowska, Julia Wasilewska, Paulina Krasuska,
III miejsce: Maja Chazan i Wiktoria Izdebska –śpiew, Sandra Jurzyk -taniec kl. Ib; zespół uczniów kl.IVb: Aleksandra Pniewska, Aleksandra Radzikowska, Gabriela Czarnocka, Julia Parobczy.

Niezależnie od wyniku każdy występujący otrzymał drobny upominek tematycznie związany z konkursem. Wręczane były pasty i szczoteczki do zębów oraz pudełka śniadaniowe.

Na podsumowanie cyklu działań prozdrowotnych w obecnym roku szkolnym odbędzie się konkurs wiedzy o zdrowiu. Jesteśmy przekonani, że pogłębianie wiedzy o zdrowiu pozwoli wszystkimpoprawiać jakość życia.

Opracowały: pani Bożena Kotowska, pani Hanna Sobieszuk

ROK SZKOLNY 2011/ 2012