Dzień Ziemi 2017

Apel dla klas IV
„MÓW DO MNIE CISZEJ”

W ramach obchodów Dnia Zdrowia uczniowie klas IV uczestniczyli w apelu pod hasłem „Mów do mnie ciszej”. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną na temat szkodliwego wpływu hałasu na zdrowie człowieka. Następnie reprezentacje klas IV przedstawiały przygotowane wcześniej scenki pt. „Kultura porozumiewania się”.
Prezentacje poddano ocenie konkursowej. Nagrodzeni zostali:
I miejsce – klasa IV d
II miejsce – klasa IV a
III miejsce – klasa IV c

Gratulujemy pomysłowości i kreatywności !!!

Opracował: p. Hanna Sobieszuk

Dzień Ziemi 2016

Dnia 22.04.2016r. obchodziliśmy w szkole Dzień Ziemi. Wszyscy uczniowie klas IV - VI wzięli udział w happeningu na boisku szkolnym. Hasło tegorocznych obchodów to "Palący temat - niska emisja". Uczniowie wykonali prace tematycznie związane z problemem emisji substancji szkodliwych do atmosfery, stosowaniem energooszczędnych urządzeń grzewczych oraz odnawialnych źródeł energii. Najciekawsze tematycznie i najlepsze prace wykonali uczniowie klas: IVb, VIc oraz IVc.

Dnia 24.04.2016r., kontynuując szkolne praktyki obchodów Dnia Ziemi, 93 uczniów klas IV - VI wzięło udział w wycieczce do Warszawy na centralne obchody na Polu Mokotowskim. Ogłoszona akcja "Oddaj śmieci - weź sadzonkę" cieszyła się dużym zainteresowaniem. Za oddane elektrośmieci, plastikowe opakowania i baterie nasi uczniowie dostali różne sadzonki drzew, krzewów oraz bratki.

Poza tym, tak jak w ubiegłych latach, w wielu różnych stoiskach można było wykazać się wiedzą i otrzymać upominki. Niektóre stoiska przyciągały uwagę, np. Nadleśnictwo zapraszało eksponując wielką mrówkę i pszczołę. Wśród gości chodził wielki łoś.

Wszyscy wracali do Siedlec zadowoleni, trzymając swoje upominki, a bagażnik autokaru pełen był sadzonek.

Opracowały: p. Bożena Kotowska, p. Hanna Sobieszuk

Happening " Z energią zmieńmy źródła"

24 kwietnia 2015r. na boisku szkolnym odbył się happening z okazji obchodów Dnia Ziemi. Uczniowie klas IV-VI wykonywali plakaty pod hasłem „Z energią zmieńmy źródła”. Najlepsze prace wykonali reprezentanci klas: 6e, 6c, 5d i 4d.

Opracowała: Hanna Sobieszuk