NOWOCZESNOŚĆ W SZKOLE

Szkoła Podstawowa nr 7 posiada własną stronę internetową, na której każdy znajdzie coś dla siebie.

Na www.sp7.siedlce.pl rodzice znajdą między innymi harmonogram dyżurów nauczycieli, karty zgłoszenia dzieci do szkoły, natomiast uczniowie mogą zapoznać się wymaganiami na sprawdzian klas szóstych lub przeczytać najnowszy numer gazetki szkolnej "Uczniak", zaś buszujący w sieci Internauci zaznajomić z aktualnościami
z życia szkoły lub podejrzeć życie szkolnej braci
w obszernej galerii.

Niemalże wszystkie klasopracownie posiadają na swoim wyposażeniu telewizor, odtwarzacz DVD/odtwarzacz video, magnetofon, a także komputer/laptop, projektor multimedialny i ekran projekcyjny. Sale lekcyjne mają bezpośredni dostęp do Internetu, dzięki czemu zajęcia/lekcje stają się jeszcze ciekawsze, a wiedza bardziej przystępna.

Nasza szkoła posiada również w pełni skomputeryzowaną pracownię językową z 9 komputerami, które mają dostęp do sieci WWW dzięki czemu wymiana
e-korespondencji z rówieśnikami z Holandii, Słowacji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Cypru nigdy nie była tak łatwa. Na wyposażeniu pracowni znajduje się także tablica interaktywna IWB 77" SMART oraz projektor NEC.

Uczniom, którzy są zapisani na świetlicę i czekają na rozpoczęcie zajęć lub już są po lekcjach, czas umila nowy kolorowy telewizor, który nie tylko bawi, ale również
i uczy, gdyż filmy edukacyjne proponowane przez panie są miłą i pożądaną alternatywą dla codziennej telewizji.

Zdolności z zakresu informatyki nasi uczniowie mogą rozwijać w pracowni informatycznej, w której znajduje się 14 komputerów z bezpośrednim dostępem do Internetu oraz szeregiem programów edukacyjnych zainstalowanych na potrzeby uczniów.

Uczniowie, którym doskwiera głód wiedzy mogą uzyskać pomoc w solidnie wyposażonej bibliotece szkolnej lub wyszukać żądaną informację w Internecie, gdyż do dyspozycji są 4 komputery, z których można skorzystać
o dowolnej porze.

Po trudach nauki uczniowie mogą spożytkować swój nadmiar energii na bezpiecznym boisku szkolnym ze sztuczną trawą oraz nowym boisku wielofunkcyjnym- Orlik.

Nad bezpieczeństwem uczniów czuwa również
16 kamer strategicznie rozmieszczonych na korytarzach szkolnych, w łazienkach, w szatni oraz nad wejściem do szkoły.

Na szczególną uwagę zasługuje odnowiona i nowoczesna elewacja szkoły. Sprawia ona, iż budynek wygląda estetycznie, a uczniowie i nauczyciele są dumni uczęszczając do tak zadbanej placówki. Ponadto wnętrze szkoły zostało zmodernizowane - estetyczne korytarze
i klasopracownie tworzą atmosferę sprzyjającą nauce.