ZESTAW PODRĘCZNIKÓW Z RELIGII NA ROK SZKOLNY 2018/2019
(Rodzice sami kupują wymienione podręczniki dzieciom)

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

Religia red. Władysław Kubik „Jesteśmy dziećmi Boga”,
Wydawnictwo WAM Kraków (nowa podstawa programowa)
numer dopuszczenia
AZ-03-01/10-KR-1/11

KLASA I
Religia red. Władysław Kubik „Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa” - podręcznik i zeszyt ćwiczeń, Wydawnictwo WAM Kraków (nowa podstawa programowa)
numer dopuszczenia AZ-11-01/10-KR-1/11

KLASA II
Religia red. Władysław Kubik „Kochamy Pana Jezusa”-
podręcznik i zeszyt ćwiczeń, Wydawnictwo WAM Kraków( nowa podstawa programowa)
numer dopuszczenia AZ-12-01/10-KR-1/12

KLASA III
Religia red. Władysław Kubik „Przyjmujemy Pana Jezusa” - podręcznik i zeszyt ćwiczeń, Wydawnictwo WAM Kraków (nowa podstawa programowa)
numer dopuszczenia AZ-13-01/10-KR-14/13

KLASA IV
Religia red. Zbigniew Marek „Zaproszeni przez Boga” - podręcznik ,Wydawnictwo WAM Kraków (nowa podstawa programowa) numer dopuszczenia AZ-21-01/10-KR-2/12

KLASA V
Religia red. Zbigniew Marek „Obdarowani przez Boga”-podręcznik, Wydawnictwo WAM Kraków (nowa podstawa programowa)
numer dopuszczenia AZ-22-01/10-KR-5/13


KLASA VI
Religia red. Zbigniew Marek „Przemienieni przez Boga”- podręcznik, Wydawnictwo WAM Kraków (nowa podstawa programowa)
numer dopuszczenia AZ-23-01/10-KR-1/14


KLASA VII
Religia red. Władysław Kubik „Szukam Was”- podręcznik, Wydawnictwo WAM Kraków (nowa podstawa programowa),(dawny podręcznik do kl. I gimnazjum)
numer dopuszczenia AZ-31-01/10-KR-1/11

KLASA VIII
Religia red. Władysław Kubik „Jestem z Wami ”- podręcznik, Wydawnictwo WAM Kraków ( nowa podstawa programowa), ( dawny podręcznik do kl. II gimnazjum)
numer dopuszczenia AZ- 32-01/10-KR- 3/12

Książki dla dzieci do oddziału przedszkolnego
w roku szkolnym 2018/2019 zakupują rodzice.

Tytuł - Pakiet "Olek i Ada na szlaku przygód". Poziom B+
(6- latki)

W skład pakietu wchodzą: książki, karty pracy, wyprawka

Autorzy: Iwona Fabiszewska, Klaudia Wilk, Wiesława Żaba- Żabińska

Wydawnictwo MAC Edukacja 2018

Drodzy uczniowie, rok szkolny dobiegł końca i przyszedł czas na zasłużony odpoczynek. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy systematycznie pracowali z programem INSTALING utrwalając słownictwo poznane na lekcjach języka angielskiego.
Do zobaczenia we wrześniu na www.instaling.pl

Nauczyciele języka angielskiego

Piknik Zdrowia Wojewody Mazowieckiego

W niedzielę 24 czerwca 2018 r. na terenach zielonych wokół amfiteatru odbywał się XV Festyn „Krew dla Miasta i Powiatu” - Piknik Zdrowia Wojewody Mazowieckiego.

Nasza szkoła wystawiała tam swój namiot prezentując dobre praktyki Szkoły Promującej Zdrowie. Nasze stoisko odwiedzili m.in. Pan Adam Skup Dyrektor Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz Pani Ewa Dombrowska starszy wizytator.

Opracowała: p. Hanna Sobieszuk

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/18.

Rozpoczęła ją msza święta w kościele św. Stanisława, w której uczestniczyli uczniowie i poczet sztandarowy naszej szkoły.

Akademia rozpoczęła się wystąpieniem pani dyrektor Alicji Świderskiej, która podziękowała nauczycielom za trud włożony
w pracę i wychowanie uczniów. Wymieniła też liczne sukcesy szkoły w różnorodnych konkursach i projektach krajowych
i międzynarodowych, po czym złożyła gratulacje uczniom za bardzo dobre wyniki w nauce i reprezentowanie szkoły
w konkursach. Wręczyła nagrody i dyplomy za wysokie osiągnięcia
w różnych dziedzinach nauki oraz Puchar Dyrektora Szkoły,
o który dzielnie walczyły wszystkie klasy. W tym roku otrzymały go klasy III F oraz VII C. Następnie przedstawicielka Rady Rodziców pani Małgorzata Mazurczak podziękowała dyrekcji, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły za cały rok efektywnej pracy. Uroczystość zakończyła się częścią artystyczną w wykonaniu klas III D i III B.

Opracowała: p. Dorota Podgórzak


Wyniki szkolnego konkursu „Czterech Wspaniałych”

Niezmiernie miło jest mi poinformować, że dobiegła końca III edycja szkolnego konkursu „Czterech Wspaniałych”, który prowadzony jest w celu wyłonienia czterech najlepszych uczniów,
z klas IV – VII ( po jednym uczniu z każdego oddziału).

Ideą konkursu jest promowanie wśród uczniów wiedzy, twórczej postawy życiowej, dążenie do samokształcenia, pełnego rozwoju osobistego.
Wyniki konkursu:
Najlepszy uczeń klas IV – Kornel Zieliński kl. IV d
Najlepszy uczeń klas V – Paulina Borkowska kl. V a
Najlepszy uczeń klas VI – Maja Chazan kl. VI b
Najlepszy uczeń klas VII – Kinga Zdanowska kl. VII c

Serdecznie gratuluję zwycięzcom

Opracowała: p. Małgorzata Sieńkowska

Osiągnięcia plastyczne uczniów

Wyróżnienie z nagrodą na etapie okręgowym otrzymała:
Chazan Maja z kl. VIB, Nikola Czarnocka z KL.VB w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Orzeł Biały- Nasza Duma”.

Konkurs skierowany był do uczniów klasy IV-VII oraz szkół ponadpodstawowych.

Tematem pracy konkursowej było godło z orłem symbolizujące wszystkie okresy trwania państwowości polskiej, używane od czasów Mieszka I do współczesnych.

Nikola Czarnocka

Chazan Maja

Wyróżnienie- Adrianna Hryciuk i Nikola Czarnocka prace uczennic zakwalifikowano do udziału w wystawie w Ogólnopolskim Biennale Grafiki komputerowej i miniatury plastycznej. Tematem pracy były portrety zwierząt w odcieniach bieli.

Adrianna Hryciuk

Nikola Czarnocka

III miejsce- Nikola Czarnocka z kl. V d i wyróżnienie dla Mai Chazan z kl. VI b w XXIII Miejskim Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej w Siedlcach. Tematem prac to ,,100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Nikola Czarnocka

Maja Chazan

II miejsce Ewelina Lewandowska z kl. VI c, III miejsce- Nikola Czarnocka z kl. V d i wyróżnienie dla Mikołaja Mościckiego z kl. VIc w powiatowym konkursie plastycznym ,,Pejzaż leśny” zorganizowanym przez Nadleśnictwo Siedleckie.

 

W kategorii kl. IV- VII- II miejsce dla Mai Chazan z kl.VIb
w IV Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym dla szkół podstawowych i przedszkoli "ŻYJMY ZDROWO I WESOŁO". Tematyka edycji 2018 - "STRZEŻ SIĘ OTYŁOŚCI- POMYŚL O PRZYSZŁOŚCI"

 

Opracowała: p. Hanna Michalik

Kiermasz charytatywny na szkolnym pikniku

16 czerwca, jak co roku, odbył się w naszej szkole rodzinny piknik. Szkolne Koło PCK oraz Samorząd Uczniowski zorganizowały kiermasz zdrowych ciast na rzecz podopiecznej fundacji ,,Słoneczko'' - Gabrysi Twarowskiej. Zebrana kwota to 399 zł 63 gr. W tym roku ciasta przygotowały uczennice klasy 5c i 7c oraz uczeń klasy 6d. Ponadto uczennice klasy 5c kolejny rok
z wyjątkowym zaangażowaniem prowadziły nasze stoisko.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział
w akcji. Poniżej krótka fotograficzna relacja.

Opracowała: p. Iwona Doszko

Uczta owocowa

Podczas Pikniku Rodzinnego odbyła się aukcja prac dziecięcych. Zapłatą były owoce. Po dostarczeniu ich do szkoły mogliśmy urządzić ucztę owocową dla wszystkich dzieci.

Opracowała: p. Hanna Sobieszuk

PIKNIK RODZINNY
W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 7 W SIEDLCACH

Ciekawą propozycją na spędzenie czasu w plenerze był Piknik Rodzinny w Szkole Podstawowej nr 7 im. Czesława Kamińskiego
w Siedlcach, który odbył się w sobotę 16 czerwca 2018 r.

Atrakcji było wiele. Na początek dokonano wręczenia nagród laureatom IV Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego dla szkół podstawowych i przedszkoli „Żyjmy zdrowo i wesoło” – edycja 2018 o tematyce „Strzeż się otyłości – pomyśl o przyszłości”.

W ramach konkursu kulinarnego pod hasłem „Każdy kęs ma swój sens” odbyła się degustacja przygotowanych przez uczniów zdrowych potraw, np. napój z pietruszki, browni z czerwonej fasoli i wiele innych smakowitości.

Na przygotowanej scenie uczniowie prezentowali swoje talenty wokalne i recytatorskie. Publiczność nagradzała ich gromkimi brawami.

Galeria Kultura przygotowała dla najmłodszych zajęcia manualne, zadania rozwijające logiczne myślenie. Zaś Akademia Nauki zaprezentowała pokazy robotyki.

Zespół pracowników Nadleśnictwa Siedlce proponował dzieciom korzystanie z interaktywnych tablic edukacyjnych oraz możliwość oglądania owadów pod mikroskopem. Planetarium Niebo Prusa udostępniło swoje lunety, aby z zaciekawieniem oglądać Słońce. Na stoisku „Młody diagnosta” można było sprawdzić prawidłowość wyposażenia roweru i otrzymać dyplom. Szkolny Klub Fotograficzny zorganizował fotobudkę, w której można było zrobić sobie zdjęcia w różnorodnych aranżacjach. Była też możliwość skorzystania z konsultacji wizażystki oraz specjalisty
z Klubu Zdrowego Stylu Życia. Akademia KAWASHI zaprezentowała nieznane nam sztuki walki. Niewątpliwą atrakcją była postać clowna z balonikami poruszającego się w gąszczu olbrzymich baniek mydlanych.

Swoją ofertę przedstawiły też: Eurolingua - Europejskie Centrum Szkolenia Językowego w Siedlcach oraz Biuro Podróży Happy Travel. Na pikniku można było podziwiać pokazy sprzętu
i umiejętności Straży Pożarnej w Siedlcach. Zaprezentowały się również: Szkolne Koło Caritas oraz Koło języka japońskiego. Prowadzona była też charytatywna sprzedaż ciasteczek.

Jednym z punktów w programie pikniku była rywalizacja sportowa. Konkurowały ze sobą zgłoszone drużyny 2-osobowe: dziecko i rodzic. Emocji było wiele. Zwycięzcy otrzymali nagrody, m.in. wejściówki na basen.

Najwięcej radości przyniósł uczestnikom pikniku udział
w licytacji prac dziecięcych. Zapłatą były owoce, które nabywcy prac mieli przynieść do szkoły 3 dni później, aby dla wszystkich urządzić ucztę owocową.

Organizacja pikniku była ciekawą propozycją spędzenia czasu
i okazją do integracji całej społeczności szkolnej.

Składamy szczególne podziękowania instytucjom wspierającym organizację naszego wydarzenia szkolnego, Rodzicom oraz całemu zespołowi nauczycieli ds. Programu Szkoła Promująca Zdrowie.
Podmioty wspierające organizację pikniku:
• Miasto Siedlce
• Agencja Rozwoju Miasta Siedlce
• Zakład Elektrotechniczny „ZELTECH” w Siedlcach
• Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „UZIMEX” w Sokołowie Podlaskim
• Firma Agmar
• Apteka LUX
• Hurtownia Zabawek „Benotti”
• Firma Inżynieria Grzewczo-Sanitarna Zakład Instalacji Sanitarnych w Siedlcach
• Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Siedlcach
• Towarzystwo Ubezpieczeniowe InterRisk
• Straż Pożarna w Siedlcach
• Akademia Nauki w Siedlcach
• Planetarium Niebo Prusa
• Akademia KAWASHI
• Galeria Kultura
• Nadleśnictwo Siedlce
• Eurolingua Europejskie Centrum Szkolenia Językowego
w Siedlcach
• Biuro Podróży Happy Travel
• Klub Zdrowego Stylu Życia

 

Opracowała : p. Hanna Sobieszuk
Koordynator Programu
Szkoła Promująca Zdrowie

UROCZYSTE PODSUMOWANIE KONKURSÓW HISTORYCZNYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ SAMORZĄDOWE CENTRUM DORADZTWA I DOSKONALENIA NAUCZYCIELI W SIEDLCACH W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

Opracowała: p. Małgorzata Sieńkowska

Konkurs literacki pt.„Świat przyszłości”

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Natalia Parobczy z klasy V a została laureatką wojewódzkiego konkursu literackiego pt.”Świat przyszłości”. Jej praca została opublikowana w książce z najlepszymi pracami szkół podstawowych województwa mazowieckiego.

Organizatorem konkursu jest wydawnictwo Fida, które powstało, by odnajdywać, rozwijać i promować młode talenty pisarskie w Polsce.

Serdecznie gratulujemy Natalii !!!

Opracowała: p. Justyna Kowalczyk

Nowa wystawa w gablocie Klubu Fotograficznego

Zapraszamy do oglądania nowej wystawy fotograficznej. Jej autorką jest Aleksandra Ulicka z klasy VII b.

Jednocześnie gratulujemy Oli, gdyż jej zdjęcie zajęło II miejsce w konkursie SCDiDN "Podlasie w obiektywie ekologa". To już drugi tak duży sukces Oli.

W konkursie brał również udział Patryk Bońdzio.

Pozostałe zdjęcia naszego klubu można oglądać pod linkiem:

kfotograficzny.blogspot.com

Opracowała: p. R. Zdanowska


„Zdrowe- nietrudne”

Klasa 1 b wzięła udział w III edycji programu „Zdrowe- nietrudne”. Przypomniano najmłodszym o zasadach higieny. Dzieci umyły ręce przed przystąpieniem do pracy. Uczniowie samodzielnie wykonali kanapki z wafli ryżowych przekazanych przez firmę KUPIEC. Później była degustacja kolorowych smakołyków. Dzieci
z wielką ochotą zjadły własnoręcznie przygotowany poczęstunek. Na koniec dzieci otrzymały książeczkę „Rodzina Przygód”, w której znajdują się: zadania, przepisy i zabawy.

Opracowały: pani Bożena Przedlacka i pani Monika Lech

„ZAMIEŃMY SIĘ”

W dniach 14 – 15 czerwca 2018 r. uczniowie klasy VI B zorganizowali wspaniałą akcję propagującą czytelnictwo. Każdy uczeń naszej szkoły mógł zamienić swoją przeczytaną i zapomnianą już nieco książkę na inny egzemplarz. Pogoda nam sprzyjała
i spotkaliśmy się na świeżym powietrzu. Mieliśmy okazję porozmawiać o książkach i zachęcić kolegów oraz koleżanki do zamiany. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku do naszej akcji dołączy jeszcze większe grono uczniów!Opracowała: p. Tatiana Jakubiak

Uroczyste podsumowanie i wręczenie statuetek XXIII Miejskiego Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej.

W dniu 10 czerwca (niedziela) na siedleckim amfiteatrze od godz. 15.00 odbywały się wspaniałe występy dzieci i młodzieży, czyli uroczyste podsumowanie i wręczenie statuetek XXIII Miejskiego Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej.
W kategorii PIOSENKA klasy IV - VI zaśpiewała MAJA CHAZAN, która za wzruszające wykonanie piosenki "Opowiedz nam, ojczyzno" zdobyła II MIEJSCE.
Gorące gratulacje

Opracowała: p. Joanna Chibowska

Spotkanie z Panią Hinako Namaizawa

8 czerwca 2018 r. o godz. 14.00 w naszej szkole odbyło się spotkanie z japońską pianistką Hinako Namaizawa. W spotkaniu brali udział uczestnicy koła japońskiego oraz uczniowie klasy 7c. Spotkanie poprowadziła opiekunka koła P. Justyna Jaśniak. Najpierw przedstawiono prezentację w j. japońskim na temat koła japońskiego, a następnie dzieci pokazały próbkę swoich umiejętności mówienia w j. japońskim. Kolejnym punktem spotkania był wywiad z P. Hinako. Uczniowie zadawali pytania w j. angielskim, na które pianistka chętnie odpowiadała. Pytania dotyczyły Japonii, różnic między Polską, a Japonią oraz kariery pianistycznej gościa. P. Hinako ubrała również opiekunkę koła w yukatę. Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Tego samego dnia o godz. 19.00 nasi uczniowie wybrali się wraz z opiekunką koła do Sali Białej
w MOKu na koncert P. Hinako. Wysłuchali pięknej gry na pianinie, na którą składały się utwory z repertuarów sławnych kompozytorów: Ludwiga van Beethovena, Romana Maciejewskiego, Karola Szymanowskiego oraz Fryderyka Chopina. Nasi uczniowie po koncercie otrzymali autografy oraz zrobili pamiątkowe zdjęcia
z pianistką. Uczennice podarowały pianistce swoje rysunki. Ciekawym punktem koncertu była przerwa, w czasie której
P. Hinako odpowiadała na pytania publiczności, a tłumaczem była opiekunka koła. Nasi uczniowie również wtedy brali czynny udział
w koncercie, zadając kolejne pytania do gościa. Spotkanie oraz koncert odbyły się w miłej atmosferze, nasi uczniowie byli bardzo zadowoleni i pogłębili swoją wiedzę na temat obcej kultury.


Opracowała: p. Justyna Jaśniak

 III Ogólnopolska akcja JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 7 w Siedlcach wzięła udział w III Ogólnopolskiej akcji JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM

„Odchylam okładkę książki, otwieram wymyślone drzwi do miejsca, gdzie zaprowadziła mnie wyobraźnia...”

8 czerwca 2018 roku o godzinie 9.45 uczniowie, nauczyciele
i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 7 im. Czesława Kamińskiego
w Siedlcach zebrali się w ogrodzie dydaktycznym przed placówką. Wszyscy przynieśli tego dnia do szkoły swoją ulubioną lub aktualnie czytaną książkę.

Społeczność siedleckiej „Siódemki” włączyła się do III Ogólnopolskiej akcji czytelniczej JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM, biorąc udział w ustanowieniu rekordu czytania w tym samym momencie. Celem imprezy jest promocja książek i czytania wśród uczniów, pokazanie, że czytanie jest modne, że można
i należy się nim chwalić. Pomysłodawcą i organizatorem akcji jest miesięcznik „Biblioteka w Szkole”, patronem Polska Sekcja IBBY.

W przedsięwzięciu wzięli udział: dyrektor szkoły pani Alicja Świderska, wicedyrektor pani Barbara Artych, wicedyrektor pani Aldona Zagalska, bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej
w Siedlcach pan Antoni Woźnica, uczniowie 19 klas wraz
z nauczycielami, nauczyciele bibliotekarze Szkoły Podstawowej
nr 7, pracownicy szkoły - łącznie 421 osób.

Spotkanie trwało 45 minut. Zebranych powitała dyrektor szkoły Alicja Świderska i przedstawiła cele akcji. Następnie uczestnicy, punktualnie o godzinie 10.00, siedząc wygodnie na trawie w pięknym, zielonym, pełnym krzewów i kwiatów ogrodzie dydaktycznym, cicho czytali przez 10 minut przyniesione ze sobą książki. Niektórych z nich tak bardzo pochłonęła lektura, że po prostu zapomnieli o otaczającym świecie.

Później wszyscy wysłuchali fragmentu powieści Joanny Jagiełło Pamiętnik Czachy czytanej przez panią Annę Bryłkę-Chomkę. Gość, pan Antoni Woźnica, reprezentujący Bibliotekę Pedagogiczną
w Siedlcach, odczytał pełen humoru fragment książki Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby Filipek i wakacje.

Potem były wspólne zdjęcia uczniów, nauczycieli z książkami
i hasłami, głoszącymi pochwałę książek i czytania.

Ta kolejna, III już edycja Ogólnopolskiej akcji JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM była okazją, aby jej uczestnicy miło poczytali sobie w gronie koleżanek i kolegów, nauczycieli
i pracowników szkoły. Każdy czytał to, na co miał ochotę, dla rozrywki i dla przyjemności.

Koordynatorem akcji była Maria Stańczuk, nauczyciel bibliotekarz Szkoły Podstawowej nr 7 w Siedlcach.

Sprawozdanie z udziału naszej szkoły w III Ogólnopolskiej
akcji JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM' 2018.

Opracowała: p. Maria Stańczuk

XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
w Szkole Podstawowej nr 7 w Siedlcach

„Warto czytać, co napisali inni. Nagle okazuje się, że jesteśmy do siebie podobni albo właśnie zupełnie różni – i to też jest piękne. Odkrywamy dziwne siateczki połączeń z odległymi zdarzeniami, czasami, ludźmi. Niektóre rzeczy stają się jasne, inne nabierają zupełnie nowych znaczeń, a nasz świat wzbogaca się o każde przeczytane słowo i o kolejną nową emocję”. Agnieszka Tyszka, Zosia z ulicy Kociej, Na psa urok

W dniach 2-10 czerwca 2018 roku w całej Polsce odbywał się XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „CZYTANIE ŁĄCZY”. Jego obchody zostały zainicjowane przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom. Tydzień Czytania Dzieciom jest najważniejszym corocznym wydarzeniem
i największym czytelniczym świętem kampanii Cała Polska czyta dzieciom. Celem akcji jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci poprzez różnorodne działania w bibliotekach, szkołach i innych placówkach w całym kraju.

Szkoła Podstawowa nr 7 w Siedlcach również obchodziła to czytelnicze święto. 6 czerwca br. w sali gimnastycznej uczniowie klas III i IV spotkali się z gośćmi zaproszonymi do wspólnego głośnego czytania. Szkolę odwiedzili pani Mariola Zaczyńska, pisarka, dziennikarka „Tygodnika Siedleckiego” i pan Antoni Woźnica, pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach.
W spotkaniu uczestniczyli również pan Jacek Czyżewski, kierownik administracyjny naszej szkoły, Kinga Cielemęcka, uczennica klasy IVD, i nauczyciele bibliotekarze, panie Anna Bryłka-Chomka, Agata Kuśmierczyk i Maria Stańczuk.

Zebranych powitała dyrektor szkoły, pani Alicja Świderska. Przeczytała również opowiadanie Petera Carnavasa O dzieciach, które kochają książki, z którego wynikało, że czytanie ma magiczną moc – zbliża i łączy ze sobą członków rodziny, a książki wnoszą do domu radość i szczęście.

Następnie czytał pan Antoni Woźnica, bibliotekarz zaprzyjaźnionej z „Siódemką” Biblioteki Pedagogicznej
w Siedlcach, z którą nasza szkoła współpracuje od wielu, wielu lat. Pan Antoni zaprezentował rozdział książki Filipek i wakacje Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby.

Potem wysłuchaliśmy fragmentu powieści Joanny Jagiełło, Pamiętnik Czachy w brawurowej, porywającej interpretacji pani Marioli Zaczyńskiej. Nasz znakomity gość, obdarzona talentem aktorskim pisarka, otrzymała gromkie i zasłużone brawa.

Dzięki pani Annie Bryłce-Chomce, która odczytała rozdział książki Orianne Lallemand O Wilku, który nie lubił czytać, oczarowani słuchacze na moment przenieśli się do Głównej Biblioteki w Krainie Książek....

Z pewnością wielu spośród uczniów poczuło się jak u siebie
w klasie i utożsamiło z tytułowym bohaterem książki Koszmarny Karolek Koszmarna klasa. Wysłuchaliśmy opowiadanie
o przygotowaniach chłopca do spotkania autorskiego z jego ulubioną pisarką, Janiną Teodorą von Illg. Rozdział powieści Franceski Simon przeczytał z właściwym sobie poczuciem humoru pan Jacek Czyżewski.

Na zakończenie Kinga Cielemęcka wprowadziła słuchaczy
w wakacyjny nastrój, czytając fragment książki Marcina Wichy Klara. Słowo na „Sz”.

Spotkanie prowadziła pani Maria Stańczuk. Zachęcani przez nią goście, gospodarze, uczniowie i nauczyciele głośno
i entuzjastycznie skandowali hasła o wartości czytania: „Beczka, teczka, ptasi kuper, czytanie jest super!”, „Morze - to nie rzeka,
a ptak - to nie krowa. Szczęśliwy, kto kocha drukowane słowa!”. Wszyscy też byli zgodni, że naprawdę „czytanie łączy”.

Opracowała: p. Maria Stańczuk

XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W dniach 2-10 czerwca 2018 roku w całej Polsce odbywa się XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Jego obchody zostały zainicjowane przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom.

Tydzień Czytania Dzieciom jest najważniejszym corocznym wydarzeniem i największym czytelniczym świętem kampanii Cała Polska czyta dzieciom. Celem akcji jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci poprzez różnorodne działania w bibliotekach, szkołach i innych placówkach w całym kraju.

Nasza szkoła również obchodzi to czytelnicze święto.
6 czerwca o godzinie 11.45 w sali gimnastycznej spotkamy się
z gośćmi, których zaprosiliśmy do wspólnego głośnego czytania.

8 czerwca o godzinie 10.00 społeczność naszej szkoły weźmie udział w III Ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam jak czytam”, włączymy się do bicia rekordu czytania w tym samym czasie.

Tegoroczny XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom odbywa się pod hasłem „CZYTANIE ŁĄCZY”. Meksykański poeta, pisarz, scenarzysta Francisco Hinojosa w przesłaniu do młodych czytelników, zatytułowanym „Dawno, dawno temu była sobie opowieść, którą cały świat opowiadał” napisał: „Czytając, opowiadając lub słuchając, powtarzamy odwieczny rytuał, który odegrał zasadniczą rolę w historii cywilizacji: tworzenie wspólnoty. Dookoła Opowieści jednoczą się kultury i pokolenia, uświadamiając nam, że jesteśmy jednością – Japończycy, Niemcy, Meksykanie, ci, którzy żyli w siedemnastym stuleciu i my, współcześni, czytający w Internecie; dziadkowie, rodzice, dzieci. Opowieści, (...) znajdując czytelników, spełniają swoją rolę w budowaniu wspólnoty, rodziny, indywidualności, w znajdowaniu szczęścia”.

Opracowała: p. Maria Stańczuk

Dzień Dziecka

30 maja 2018 r. uczniowie klasy IV D oraz VI B wraz
z wychowawcami panią Anną Wiśniewską i panią Tatianą Jakubiak aktywnie spędzali Dzień Dziecka. Uczniowie uczestniczyli
w zajęciach sportowych prowadzonych pod okiem profesjonalistów na sali CROSSFIT G4 w Siedlcach.

Treningi były przygotowane dla dwóch grup, trwały po 45 minut i były dostosowane do wieku, umiejętności i rozwoju dzieci.

Zajęcia przeprowadził trener Przemysław Wrzosek.

filmik z poczynań dzieci

Opracowała p. Tatiana Jakubiak

KONKURS WIEDZY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO
DLA KLAS VII

29 maja 2018 r. osiemnastu uczniów klas VII wzięło udział
w konkursie wiedzy z języka niemieckiego, którego głównym celem było sprawdzenie wiadomości i umiejętności językowych zdobytych w przeciągu bieżącego roku szkolnego w zakresie: słuchania, czytania, pisania oraz leksyki i gramatyki.

Komisja konkursowa w składzie: p. Izabela Woźniak i p. Joanna Romaniuk wyłoniła następujących laureatów:
Jastrzębska Natalia Magdalena, kl. 7a (41.5/55 pkt.) - I miejsce
Piskorz Martyna, kl. 7c (41/55 pkt.) - II miejsce
Sejbuk Karolina, kl. 7c (40.5/55 pkt.) - III miejsce

Czterem osobom przyznano wyróżnienia:
Malczak Aleksandra, kl. 7c (38/55 pkt.)
Mazurczak Nikola, kl. 7c (38/55 pkt.)
Pszczółkowski Łukasz, kl. 7b (38/55 pkt.)
Żur Jakub, kl. 7b (38/55 pkt.)

Herzlichen Glückwunsch!!!


Opracowała: p. Joanna Romaniuk

Finał konkursu
„Nie poddawaj się złej mocy, powiedz stop cyberprzemocy”

We wtorek, 29 maja 2018 r. podczas konferencji podsumowującej trwającą cały rok szkolny 2017/2018 kampanię "Widzę – rozmawiam - reaguję. O zagrożeniach czyhających na współczesną młodzież", odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Miło nam poinformować, że zwyciężczyniami konkursu plastycznego dedykowanego uczniom siedleckich szkół podstawowych zostały uczennice klasy VI B i osobiście odebrały dyplomy i nagrody od Prezydenta Siedlec, pana Wojciecha Kudelskiego.
Marta Chmura – I miejsce
Gabriela Łopacińska – II miejsce
Maja Chazan – wyróżnienie

Na zdjęciu laureatki konkursu z wychowawcą klasy.

Opracowała: p. Tatiana Jakubiak

II SIEDLECKI PIKNIK ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

W piątek 25 maja 2018 r. w piękną słoneczną pogodę na placu Sikorskiego w Siedlcach odbył się II SIEDLECKI PIKNIK ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH pod hasłem „Moda na działanie”.

28 organizacji pozarządowych, stowarzyszeń i klubów zaprezentowały mieszkańcom Siedlec swoje osiągnięcia, podzieliły się bogatym dorobkiem w wielu dziedzinach społecznej działalności w postaci występów, konkursów, pokazów czy koncertów.

Nie zabrakło wśród prezentacji stowarzyszeń działających na rzecz "pożytku publicznego" czyli Uczniowskiego Klubu Sportowego „Siódemka” działającego przy naszej szkole. Na stoisku promocyjnym przybliżyliśmy swoje inicjatywy, działania
i projekty. Pokazaliśmy czym się zajmujemy i pochwaliliśmy się swoimi sukcesami.

Po godz. 16.00 na scenie artystycznej zaprezentowaliśmy Siedlczanom 15-minutowy pokaz gimnastyki sportowej, który cieszył się dużym zainteresowaniem.

Była to bardzo udana impreza. Dopisała pogoda, było wiele niespodzianek i atrakcji. Jesteśmy dumni, że UKS „Siódemka” mógł po raz drugi promować swoją działalność.

 

Opracowała: p. Krystyna Rędzia

Konkurs
„Z baśnią i legendą przez Polskę”

18 maja 2018 roku w czytelni szkolnej odbył się konkurs ze znajomości polskich legend, w którym brały udział trzyosobowe reprezentacje klas IV. Zawodnicy wykonali pięć zadań: rozwiązali krzyżówkę, układali puzzle, rozpoznawali tytuły legend na podstawie ich fragmentów, odpowiadali na wylosowane pytania, łączyli bohaterów legend z miejscowościami historycznymi.

Po policzeniu uzyskanych przez drużyny punktów, komisja konkursowa w składzie: nauczyciele bibliotekarze Agata Kuśmierczyk i Maria Stańczuk wyłoniła zwycięzców i przyznała następujące miejsca:
I miejsce – klasa IV D
II miejsce – klasa IV C
III miejsce – klasa IV A
IV miejsce – klasa IV B

Opracowała: p.Agata Kuśmierczyk

II Festiwal Piosenki Optymistycznej „Eurosong 2018”

22 maja br. w sali widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach zakończyły się eliminacje konkursowe
II Festiwalu Piosenki Optymistycznej „Eurosong 2018”.

W eliminacjach wzięło udział 30 uczestników. Konkurs podzielony był na trzy kategorie wiekowe. W pierwszej kategorii wystąpili uczniowie z klas I-III, w drugiej IV-VIII, w trzeciej uczniowie gimnazjum. Uczestnicy śpiewali głównie piosenki anglojęzyczne, ale nie zabrakło też piosenek francuskich czy rosyjskich. Młodzi śpiewacy wykonywali takie utwory, jak: „Let's twist again”, „Valerie”, „Flashlight”, „Mamma Mia!”. Jury przyznało zwycięzcom wyróżnienia i miejsca w trzech kategoriach wiekowych. Z radością informujemy, że Grand Prix II Festiwalu Piosenki Optymistycznej „Eurosong 2018” zdobyła Maja Chazan za wykonanie piosenki „Million alykh roz”. Wszyscy uczestnicy otrzymali za udział w tegorocznej II edycji „Eurosong 2018” dyplomy i upominki. Prezentacja zwycięzców i wręczenie nagród odbędzie się 8 czerwca o godzinie 17.00 w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach podczas Rodzinnego Pikniku - Mama, Tata i Ja – „Mammy, Daddy & Me”. Tam też będzie można posłuchać Mai, której bardzo serdecznie gratulujemy kolejnego wokalnego sukcesu!!!

 

Opracowała: p. Maria Stańczuk

XI Festiwal Piosenki Europejskiej w Mordach

21 maja br. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach odbyła się jedenasta edycja Festiwalu Piosenki Europejskiej. Festiwal miał charakter ogólnopolski. Łącznie w przesłuchaniach finałowych wzięło udział blisko 40 osób - dzieci i młodzież
z województw mazowieckiego i lubelskiego, w kategoriach soliści, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne. Każdy z uczestników wykonał dwie piosenki – w języku polskim i w języku obcym. Wykonawcy śpiewali po angielsku, włosku, francusku i niemiecku.

Naszą szkołę na festiwalu reprezentowała Maja Chazan, uczennica klasy VI B. Wykonała piosenkę Anny Jantar „Zawsze gdzieś czeka ktoś” oraz utwór z repertuaru Amy Winehouse „Valerie”. Maja zdobyła jedno z trzech równorzędnych wyróżnień. Serdecznie gratulujemy!!!

Opracowała: p. Maria Stańczuk

XX Jubileuszowy Konkurs "Piosenki Moich Rodziców" organizowany przez Siedleckie Towarzystwo Samorządowe

W dniu 18 maja 2018r. uczennice naszej szkoły brały udział
w XX Jubileuszowym Konkursie "Piosenki Moich Rodziców" organizowanym przez Siedleckie Towarzystwo Samorządowe. Do Koncertu Laureatów, który odbędzie się w Siedleckim Amfiteatrze dnia 3 czerwca zakwalifikowały się i wystąpią Martyna Wójcik VD z piosenką "W moim magicznym domu" oraz Maja Chazan VIB z piosenka "Gdzie ci mężczyźni"
Wielkie gratulacje !!


Opracowała: p Joanna Chibowska

V Siedleckie Dni Drzewa

Uczniowie z klas: IV a oraz V b uczestniczyli w inauguracji obchodów V Siedleckich Dni Drzewa. Spotkali się z Prezesem Polskiego Koła Ekologicznego „Podlasie” Panią Barbarą Mileszczyk spacerując aleją kasztanowców, którą to uczniowie naszej szkoły opiekują się od lat. Odbyły się rozmowy, liczenie drzew. Uczniowie dokonywali pomiarów pni kasztanowców oraz planowali gdzie jeszcze można posadzić sadzonki tych drzew.

Opracowała: p. Hanna Sobieszuk

II Wielkie Igrzyska Ekologiczne zorganizowane przez Zakład Utylizacji Odpadów w Siedlcach

Dnia 15 maja 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli
w Uroczystej Gali podsumowującej II Wielkie Igrzyska Ekologiczne zorganizowane przez Zakład Utylizacji Odpadów
w Siedlcach.

Gratulujemy laureatom następujących konkursów:
- Konkurs plastyczny „Czysty świat w oczach dziecka”:
I miejsce Kacper Szomko kl. III f
II miejsce Nikola Czarnocka kl. V d
- Konkurs wiedzy ekologicznej:
III miejsce Amelia Bejnarowicz kl. III f
III miejsce Wiktor Zieliński kl. V d
- Konkurs fotograficzny:
II miejsce Aleksandra Ulicka kl. VII b
- Nagroda specjalna podczas II Wielkich Igrzysk Ekologicznych (4-dniowa wycieczka w Góry Świętokrzyskie) Wiktor Zieliński kl. V d, Aleksandra Pawlusiewicz , Amelia Denis, Izabela Biaduń kl.V a.

Statuetki wręczali nagrodzonym: Pani wiceprezydent miasta Siedlce Anna Sochacka, Pan prezes ZUO Mariusz Gruda oraz Pani Anna Goś-Pszczółkowska z-ca dyrektora ds. technicznych ZUO.
Serdecznie gratulujemy nagrodzonym!

Opracowała: p. Hanna Sobieszuk

Kiermasz ciast

Dnia 11 maja, już po raz kolejny, uczniowie klasy 6d wraz
z wychowawcą zorganizowali kiermasz ciast. Zebrana kwota została przekazana na misje w Tanzanii W czasie zajęć ze świecką wolontariuszką, w których uczniowie uczestniczyli 16 maja.

Wolontariuszka opowiedziała i pokazała na prezentacji, jak żyją i uczą się dzieci w Tanzanii. Przyniosła ze sobą oryginalne przedmioty, chusty oraz tanzańskie pieniądze. Zaprezentowała, jak kobiety wiążą chusty na głowie i noszą dzieci, jak chowa się pieniądze idąc na zakupy. Wyjaśniła, na czym polega jej praca
i pomoc na miejscu.

Opracowała: p. Joanna Wysokińska

 

Wyniki konkursu
„Pokonaj Pożeracza Książek” – kwiecień 2018 roku

Uczniowie, którzy wypożyczyli i, mamy nadzieję, również przeczytali najwięcej książek
Klasy I – III:
I miejsce ex aequo: Kacper Prochenka z klasy II B - 36 książek
i Kuba Prochenka z klasy II B - 36 książek - Pożeracze Książek
II miejsce: Julia Bobrek z klasy III E - 24 książki
III miejsce ex aequo: Aleksandra Jędrychowicz z klasy II A – 21 książek i Julia Pruska z klasy III E– 21 książek
Klasy IV – VII:
I miejsce: Jacek Czarnocki z klasy IV D - 42 książki - Pożeracz Książek
II miejsce: Dawid Prochenka z klasy klasa V B - 28 książek
III miejsce: Agnieszka Prochenka z klasy V B - 21 książek

Opracowanie: Nauczyciele bibliotekarze

Wyniki eliminacji szkolnych XXXV Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego

10 i 11 maja 2018 roku odbyły się w naszej szkole eliminacje do XXXV Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego dla klas I – III i IV – VI. W konkursie wzięło udział 9 uczestników z klas młodszych i 9 z klas starszych.

Komisja w składzie: Justyna Kowalczyk, Agata Kuśmierczyk, Maria Stańczuk wysłuchała recytatorów z klas IV – VI i wyłoniła laureatów:
I miejsce: Michalina Litwińczuk, klasa V A
II miejsce: Jakub Olszewski, klasa VI A
III miejsce: Paulina Nowicka, klasa IV A
Wyróżnienie:
Paulina Borkowska, klasa V A
Anna Mazurczak, klasa IV C
Dawid Goławski, klasa VI A

Występy recytatorów z klas I – III oceniała komisja
w składzie: Beata Jastrzębska, Maria Stańczuk, Hanna Suchożebrska. Laureatami zostali:
I miejsce: Aleksandra Drzewowska, klasa III B
II miejsce: Tomasz Adamczyk, klasa I B
III miejsce: Ewa Pachuta, klasa III F

Eliminacje miejskie XXXV Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego odbędą się 22 i 23 maja 2018 roku w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury. Naszą szkołę będą reprezentowali Aleksandra Drzewowska i Tomasz Adamczyk oraz Paulina Nowicka i Jakub Olszewski.

Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu i osobom wyróżnionym!!! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział
w konkursie.

 

Opracowanie: Nauczyciele bibliotekarze

 
Konkurs historyczny
„Drogi do niepodległości 1795-1918”

11 maja 2018 roku odbył się szkolny konkurs historyczny dla klas VII „Drogi do niepodległości 1795-1918”. W konkursie tym udział wzięli uczniowie z klas VII a oraz VII b.

Wyniki konkursu:
I miejsce – nie przyznano
II miejsce – Wiktoria Bożek, klasa VIIa
oraz Natalia Magdalena Jastrzębska, klasa VIIa
III miejsce – Katarzyna Kowalczyk, klasa VIIa
oraz Mateusz Pszczółkowski, klasa VIIb

Serdecznie gratuluję

Opracowała: p. Małgorzata Sieńkowska

Rambit sportowy 2018

Dnia 11 maja 2018r klasy czwarte i piąte sprawdzały swoje umiejętności w zawodach sportowych. Odbyły się wyścigi z ringo, piłką, woreczkami, przejścia pod płotkami. Podawano piłki na czas
i rzucano ringo do celu. Ta ostatnia konkurencja okazała się najtrudniejsza.

Wśród klas czwartych najwięcej punktów zdobyły klasy:
I miejsce - klasa IVa; II miejsce - klasa IVc; III miejsce - klasa IVb

Wśród klas piątych najwięcej punktów uzyskali uczniowie klas:
I miejsce - klasa Va; II miejsce - klasa Ve; III miejsce - klasa Vb

W zawodach chętnie uczestniczyli niemal że wszyscy uczniowie klas czwartych i piątych. Każdy uczeń w naszej szkole wie, że jesteśmy Szkołą Promującą Zdrowie, a ruch, zabawa
i udział w zawodach poprawiają kondycję fizyczną.


Opracowała: p. Bożena Kotowska

Magiczna chemia

Dnia 11.05.2018r. klasa VIIc i Vb uczestniczyły w zajęciach "Magiczna chemia". Zajęcia zorganizowała Biblioteka Pedagogiczna
a przeprowadzili studenci chemii UPH w Siedlcach. Lekcja bardzo się podobała. Po zajęciach kilku uczniów postanowiło studiować chemię.


Opracowała: p. Bożena Kotowska

 Międzynarodowy Konkurs ”Kangur Matematyczny 2018”

W dniu 15.03.18 roku odbył się międzynarodowy konkurs ”Kangur Matematyczny 2018”. Wzięło w nim udział 102 uczniów naszej szkoły z klas II – VII.

Nadeszły długo oczekiwane wyniki. Dwóch uczniów naszej szkoły zdobyło wynik bardzo dobry i dziewięciu otrzymało wyróżnienia.

Wyniki bardzo dobre otrzymali : Gajowniczek Maciej kl. IIIf
i Rzeźnik Oliwia kl. IVc.

Wyróżnienia otrzymali:

Antosik Amelia kl.IIb
Piekarski Piotr kl. IIId
Bazak Tomasz kl.IIId
Pobikrowski Patryk kl. Ve
Niewiadomska Antonina kl. Va
Borkowski Julian kl. VIa
Staręga Zuzanna kl. VIe
Soćko Konrad kl. VId
Kępkowicz Jakub kl. VIIb

Wyróżnionym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych matematycznych sukcesów.

Opracowała: p. Beata Mazur

XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Tydzień Bibliotek – ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy, organizowana od 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Przedsięwzięcie odbywa się zawsze w maju, a imprezy rozpoczynają się 8 maja –
w Dniu Bibliotekarza. Tegoroczny XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek jest obchodzony pod hasłem (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA. Nawiązuje ono do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Autorzy hasła uzasadnili swój wybór następująco:
W dosłownym znaczeniu słowa „dowolność” oraz w sensie ukrytym, rozumiemy jako będące zależne, wyłączne od własnej woli, nieskrępowane nakazami, przepisami, swobodne, wolne czytanie, nieograniczony dostęp do książki w różnym formacie (książka tradycyjna, elektroniczna, audiobook), a co za tym idzie również do biblioteki. (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA pozwala nam rozwijać się umysłowo, kulturalnie, poznawać różne poglądy, mieć nieograniczone możliwości [źródło:sbp.pl]. Naszych czytelników tradycyjnie już zapraszamy do odwiedzin w bibliotece szkolnej, gdzie czekają na nich nowości książkowe zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Uwadze polecamy również 10 Nienaruszalnych Praw Czytelnika zaczerpniętych
z eseju Daniela Pennaca „Jak powieść”: 1. Prawo do nieczytania.
2. Prawo do przeskakiwania stron.
3. Prawo do niekończenia książki.
4. Prawo do czytania jeszcze raz
5. Prawo do czytania byle czego.
6. Prawo do bovaryzmu (choroby przenoszonej przez tekst).
7. Prawo do czytania byle gdzie
8. Prawo do czytania na wyrywki.
9. Prawo do czytania na głos.
10. Prawo do milczenia.

Opracowała: p. Maria Stańczuk

Festiwal Europy i Języków Obcych

7 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 7 odbył się Dzień Europy i Języków Obcych. Uczniowie z klas drugich, czwartych, piątych, szóstych i siódmych przedstawili 15 występów w języku angielskim, niemieckim, włoskim i rosyjskim. Zwyciężyła Martyna Wójcik z kl. 5d, która wykonała piosenkę pt. ‘If Ain’t Got You’. Na koniec odbył się krótki quiz na temat krajów Unii Europejskiej,
w którym brała udział widownia.

Laureaci konkursu:

I miejsce – Martyna Wójcik kl 5d
II miejsce – Maja Chazan kl 6b i Jakub Kruszewski kl 7b
III miejsce – Natalia Sowa kl 7c

Wyróżnienia – Martyna Kowalczyk kl 5c, Maja Herba kl 4a
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

Opracowała: p. Justyna Jaśniak

XXVIII Siedlecki Festiwal Piosenki o Zdrowiu

W dniu 10 maja 2018r. sześć uczennic z klasy VIB brało udział
w XXVIII Siedleckim Festiwalu Piosenki o Zdrowiu. Śpiewała Maja Chazan, której towarzyszyły koleżanki: Sandra Jurzyk, Zuzia Kalicka, Gabrysia Łopacńska, Gabrysia Łuka i Magda Szymkiewicz.Dziewczynki wyśpiewały i wytańczyły II MIEJSCE
w kat. szkoły podstawowe.

Wielkie gratulacje!!

Opracowała: p. Joanna Chibowska

XXIII Miejski Przegląd Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej w kategorii- piosenka

Dnia 8 maja 2018r. w sali Podlasie odbyły się przesłuchania konkursowe XXIII Miejskiego Przeglądu Twórczości Dziecięcej
i Młodzieżowej w kategorii- piosenka. Szkołę reprezentowała uczennica kl. VIb Maja Chazan, która wyśpiewała II MIEJSCE
w kat. klas IV-VI. Maja wystąpi 10 czerwca 2018r. na siedleckim amfiteatrze w Koncercie Laureatów

Gratulujemy


Opracowała: p. Joanna Chibowska

Wycieczka do ogrodu japońskiego

07.05.2018r. odbyła się wycieczka uczestników koła japońskiego oraz innych uczniów klas V-VII do ogrodu japońskiego
w Suchożebrach. Kierownikiem wycieczki była p. Justyna Jaśniak- opiekunka koła, a drugim opiekunem była P. Małgorzata Szewczak. Po ogrodzie uczniów oprowadzała P. Jaśniak oraz właściciel ogrodu. Uczniowie zobaczyli jak wygląda tradycyjny ogród japoński zen, który nawiązuje do religii shinto oraz buddyzmu. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat japońskiej architektury, sztuki, religii i mitologii, oraz na temat roślin hodowanych w ogrodzie. Wśród wielu różnych drzew i krzewów takich jak np. wiśnia- sakura czy śliwa, podziwiały japońską architekturę m. in. bramę Torii, japońską świątynię buddyjską, pomieszczenie do ceremonii parzenia herbaty- sadoo, w którym znajdowały się prawdziwe naczynia do przyrządzenia japońskiej herbaty- oocha, posąg buddyjski oraz tradycyjny zwój, bambusowe kostrukcje, lampiony i maty tatami. Uczniowie mieli okazję jeszcze bardziej pogłębić wiedzę o japońskiej kulturze. Miłym dodatkiem, który bardzo spodobał się uczniom, był mieszkający tam pies rasy japońskiej akita, który wabi się Siogun.

Opracowała: p. Justyna Jaśniak

Konkursy Matematyczne dla klas IV, V, VI, VII

Dnia 25 kwietnia 2018r. odbyły się Konkursy Matematyczne dla klas IV, V, VI, VII.

W konkursach matematycznych wzięło udział: klasy IV- 12 osób, klasy V - 9 osób, klasy VI i VII- po 8 osób.

Komisja konkursowa w składzie p. Beata Mazur, p. Barbara Piasecka i p. Edyta Piskorska przyznały następujące miejsca.

Klasy IV

I miejsce- Oliwia Rzeźnik kl. IVc

II miejsce - Marcel Polak kl. IVb i Czarnocki Jacek kl. IVd

III miejsce - Maja Danilczuk kl.IVc

Klasy V

I miejsce- nie przyznano

II miejsce- Paulina Borkowska kl. Va

III miejsce- Antonina Niewiadomska kl. Va i Karolina Jaszczuk
kl. Va

Klasy VI

I miejsce - Konrad Soćko kl. VId

II miejsce - Wiktoria Gąsowska kl. VId

III miejsce - Julian Borkowski kl. VIa

Klasy VII

I miejsce - nie przyznano

II miejsce- Kinga Zdanowska kl. VIIc

III miejsce - Maria Tchórzewska kl. VIIc

Gratulujemy zwycięzcom.

Opracowała: p. Beata Mazur

Sukcesy uczniów w konkursach ogólnopolskich.

W listopadzie 2017r. 10 uczniów klas V -VII sprawdziło swoją wiedzę w ponadprogramowym ogólnopolskim konkursie wiedzy na temat zdrowia i jego ochrony - MEDITEST.
Konkurs zorganizowany był przez Ogólnopolskie Centrum Edukacji.
Dyplomy Wyróżnienia otrzymali:
Julian Borkowski z klasy VIa - nauczyciel Bożena Kotowska
Maria Tchórzewska z klasy VIIc nauczyciel Ilona Wierzba

Kinga Zdanowska z klasy VIIc nauczyciel Ilona Wierzba

W marcu 2018r. 10 uczniów klas VI uczestniczyło
w ogólnopolskim konkursie GALILEO z przyrody zorganizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej.
V miejsce i Dyplom Laureata wraz z nagroda książkową otrzymał uczeń klasy VIa Julian Borkowski -nauczyciel Bożena Kotowska
Dyplomy Wyróżnienia otrzymały uczennice:
Karolina Gajowniczek z klasy VIb nauczyciel Ilona Wierzba

Zuzanna Staręga z klasy VIe nauczyciel Ilona Wierzba

Opracowała: p. Bożena Kotowska

NAGRODA SPECJALNA W WIELKICH IGRZYSKACH EKOLOGICZNYCH DLA DRUŻYNY " OPTYMISTÓW"

Czteroosobowa drużyna uczniów klas V wraz z opiekunem była
w dniach 23-26.04.2018r. na wspaniałej wycieczce czterodniowej fundowanej przez Zakład Utylizacji Odpadów Sp. z o.o.

Pierwszy dzień był pełen atrakcji w Sandomierzu: przejście podziemną trasą turystyczną, zwiedzanie Zbrojowni Rycerskiej, spacer obok Collegium Gostomianum, Domu Długosza i Zamku Królewskiego, zwiedzanie rynku i zabytkowych kamienic, spacer Wąwozem Królowej Jadwigi a na zakończenie rejs statkiem po Wiśle.

Na kolejny dzień wszyscy uczestnicy bardzo czekali. Był to całodzienny pobyt w Bałtowskim Parku Jurajskim, w programie: galeria „Zabytkowy Młyn”, zwiedzanie Jura Parku z przewodnikiem, Prehistoryczne Oceanarium, Zwierzyniec i Park Miniatur Zamków, Sabathówka, warsztaty plastyczno - paleontologiczne, kino 5D, rollercoaster, park rozrywki.

Trzeci dzień upłynął równie ciekawie i szybko. Zwiedziliśmy Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie. Uczestniczyliśmy
w warsztatach ceramicznych w ramach których każdy uczestnik wykonał porcelanową różę i zabrał ją na pamiątkę. Po obiedzie lekcja historii w Zamku Krzyżtopór – zamku pełnego magii
i tajemniczości. Zwiedzanie i warsztaty artystyczne
pt. „Krzyżtopórski kuferek rozmaitości, czyli coś z niczego”. Zwieńczeniem zajęć było uroczyste pasowanie uczniów na Rycerzy i Damy Dworu oraz wręczenie Dyplomów.

Na zakończenie wycieczki - czwartego dnia zwiedzanie pięknej polskiej jaskini krasowej- Jaskini Raj a następnie zwiedzanie ruin zamku w Chęcinach.

Dziękujemy bardzo organizatorom Igrzysk Ekologicznych za wspaniałą nagrodę.

Opracowała: p. Bożena Kotowska

Dzień Ziemi 2018

W Szkole Podstawowej nr 7 była to rywalizacja wszystkich klas IV - VII na boisku szkolnym. Drużyny z każdej klasy narysowały plakaty opracowane wcześniej przez klasę. Tematem tegorocznego Dnia Ziemi było zmniejszenie ilości plastikowych odpadów.

Komisja w składzie: Alicja Świderska- dyrektor szkoły oraz Bożena Kotowska i Hanna Sobieszuk - nauczycielki przyrody, wyróżniła następujące prace:
wśród klas IV -wyróżnienia otrzymała klasa IVa i IVc;
wśród klas V - I miejsce otrzymała klasa Vb ;
wśród klas VI- I miejsce otrzymała klasa VId i wyróżnienie VIe;
wśród klas VII - I miejsce otrzymała klasa VIIa i wyróżnienie VIIb.

Wszystkim uczniom i wychowawcom klas dziękujemy za udział w konkursie i włożoną pracę, zaś wyróżnionym GRATULUJEMY.

Opracowała: p. Bożena Kotowska

Wyniki Konkursu Języka Angielskiego dla klas 7

Dnia 25 kwietnia 2018 r. odbył się konkurs języka angielskiego dla klas VII.

Wzięło w nim udział 14 uczniów z klasy VII a, b, i c.

Konkurs miał na celu poszerzenie wiedzy z języka angielskiego, sprawdzenie umiejętności pisania, czytania i użycia języka angielskiego w praktyce.
Wyniki konkursu:

I miejsce – Natalia Konopka z kl. 7c (40 p/ 40 p)

II miejsce – Maria Tchórzewska z kl. 7c (37 p/ 40 p)

III miejsce – Oliwia Zabuska z kl. 7c (36 p/ 40 p)

Wyróżnienia:

Kinga Zdanowska z kl. 7c (35,5 p/ 40 p)

Kacper Dudek z kl. 7b (35 p/ 40 p)

Wiktoria Bożek z kl. 7a (35 p/ 40 p)


Opracowanie: p. D. Grabarski i p. R. Zdanowska

Nowa wystawa w gablocie Klubu Fotograficznego Foto Junior

Zachęcamy do obejrzenia nowej wystawy zdjęć autorstwa Mai Herby z klasy 4 a.

Uczennica dołączyła do nas w tym roku szkolnym. Tematyka zdjęć obejmuje okres od września 2017 r. do kwietnia 2018 r.

Nadal czekamy na zdjęcia innych uczniów pod adresem: klubfotosp7@gmail.com

Wszystkie zdjęcia można oglądać na naszym blogu: kfotograficzny.blogspot.com

Opracowanie: p. Renata Zdanowska

Konkurs historyczny
„Walka Polaków o odzyskanie niepodległości”

7 maja 2018 roku odbył się szkolny konkurs historyczny dla
klas VI „Walka Polaków o odzyskanie niepodległości”. W konkursie tym udział wzięli uczniowie z klas: VIa, VIc i VId.

Wyniki konkursu:
I miejsce – Julian Borkowski, klasa VIa
II miejsce – Martyna Janasz, klasa VIc
III miejsce – Dawid Borkowski, klasa VId

I Międzyszkolny Konkurs Kaligraficzny „Sztuka pisana”

W Szkole Podstawowej nr 11 w Siedlcach odbył się
I Międzyszkolny Konkurs Kaligraficzny „Sztuka pisana”.

Do etapu międzyszkolnego zgłosiło się 7 szkół, które wystawiły po 2 kandydatów w każdej z kategorii wiekowej. Jurorami konkursu byli:
- p. profesor Anna Klim - Klimaszewska - pracownik UPH,
- p. Stanisław Skowronek - mistrz kaligrafii,
- p. Kamil Antolak - grafik komputerowy.

Na początku konkursu p. Skowronek zapoznał uczestników
z historią kaligrafii, zaprezentował różne techniki pisma oraz służące do tego przybory i materiały, przedstawił sposoby kreślenia liter.

Podczas zasadniczej części konkursu dzieci przepisywały wiersze znanych polskich poetów. Jury wyłoniło zwycięzców .
Uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca.

W kategorii klas IV- V:
I MIEJSCE
-Roksana Soszyńska z kl. 5e

W kategorii klas VI- VII:
I MIEJSCE- Joanna Wdowiak- Wielgórska z kl. 7c
II MIEJSCE- Zuzanna Kalicka z kl. 6b
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy,
a zwycięzcy wspaniałe nagrody.
Gratulujemy laureatom.

Opracowała: p. Edyta Guth

Akademia z okazjii 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji
3 Maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów

W tym roku przypada 227. rocznica uchwalenia Konstytucji
3 maja. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, mająca na celu uczczenie, tej ważnej dla Polski i Polaków, daty.

Uczniowie klas IV-VII pod opieką pań J. Chibowskiej
i K. Tatkiewicz zaprezentowali montaż słowno- muzyczny dotyczący historii i okoliczności powstania pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji.

Opracowała: p Katarzyna Tatkiewicz

Udział przedstawicieli naszej szkoły w miejskich obchodach 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów

 

Występ zespołu "Sokołowianie"

Spotkanie z panem Karolem Sieńkowskim - nauczycielem matematyki z Cegłowa

24 kwietnia 2018 r. w Białej Sali MOK odbyło się spotkanie
z panem Karolem Sieńkowskim - nauczycielem matematyki
z Cegłowa. Pan K. Sieńkowski, poza nauczaniem matematyki, prowadzi zajęcia, na których uczy sposobów liczenia na sorobanie.
W spotkaniu wzięli udział m. in. uczniowie koła japońskiego. Tematyką spotkania było japońskie liczydło czyli soroban. Soroban to liczydło japońskie, które służy do wykonywania działań matematycznych i pozwala liczyć szybciej niż kalkulator. Wynalazek ten rozwija świadomość liczb i umiejętność szybkich obliczeń oraz poprawia sprawność manualną. Uczy koordynacji
i motywuje w procesie nauki.W trakcie spotkania dzieci obejrzały prezentację oraz filmy dotyczące edukacji w Japonii oraz szkół japońskich uczących techniki sorobanu. Poznały różnice między liczydłem chińskim, a japońskim. Dowiedziały się na czym polega technika wykonywania prostych działań na sorobanie. Na koniec zaprezentowano różne liczydła, które nasi uczniowie mogli wziąć do ręki i samodzielnie wykonać na nich działania. Mieli okazję wypróbować japońską zabawkę- kendamę. Bawiąc się nią, można usprawnić koordynację ręka-oko. Kendama jest używana w Japonii przez uczniów w przerwach między nauką. Spotkanie spodobało się naszym uczniom, gdyż dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat Kraju kwitnącej wiśni i mogli wypróbować japońskie wynalazki- soroban i kendamę.

Opracowała: p. Justyna Jaśniak

Seminarium „Ogrody dydaktyczne przy
placówkach oświatowych i nie tylko”

Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach była organizatorem seminarium dla nauczycieli „Ogrody dydaktyczne przy placówkach oświatowych i nie tylko”. Zaproszeni prelegenci podzielili się swoimi doświadczeniami w tworzeniu i wykorzystywaniu ogrodów dydaktycznych jakie powstały przy przedszkolach, szkołach, a także na terenie gmin.

Naszą szkołę reprezentowała pani Hanna Sobieszuk, która przedstawiła prezentację „Walory przyrodnicze ogrodu dydaktycznego w Szkole Promującej Zdrowie”.

Opracowała: p. Hanna Sobieszuk

Wyróżnienie w konkursie historycznym „Miejsca Pamięci Narodowej w Siedlcach”

Patryk Bońdzio z klasy VIIb zdobył wyróżnienie w etapie miejskim konkursu „Miejsca Pamięci Narodowej w Siedlcach”,
w konkurencji prezentacja multimedialna poświęcona Miejscom Pamięci Narodowej w Siedlcach. Konkurs zorganizowany został przez Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach.

Serdecznie gratulujemy


Opracowała: p. Małgorzata Sieńkowska

„WALKA POLAKÓW O NIEPODLEGŁOŚĆ”

Serdeczne podziękowania dla p. dr Rafała Roguskiego
z Zakładu Historii XIX i XX wieku Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Humanistyczno – Przyrodniczego w Siedlcach, który 25 kwietnia 2018 r. poprowadził prelekcję dla uczniów klas siódmych pt. „Walka Polaków o Niepodległość” zilustrowaną interesującą prezentacją multimedialną. Uczniowie
z wielkim zainteresowaniem słuchali o staraniach i działaniach podejmowanych przez Polaków w celu odzyskania niepodległości. Była to dla wszystkich wartościowa lekcja historii.

Opracowała: p. Małgorzata Sieńkowska

23 kwietnia - Światowy Dzień Książki

Światowy Dzień Książki - święto książek zorganizowane
w nawiązaniu do daty śmierci wielkich pisarzy: Cervantesa, Szekspira, Inca Garcilasso de la Vegi - 23 kwietnia 1616 roku. Obchody Światowego Dnia Książki rozpoczęto 23 kwietnia 1926 roku w Katalonii, w Hiszpanii. Stamtąd pochodzi tradycja wręczania tego dnia czerwonych róż czytelnikom. Kwiaty wręczano kobietom, mężczyznom - książki. Dziś wypada wymieniać się książkami z przyjaciółmi bez względu na płeć, podobnie jak dostawać róże za czytanie ?.

Zapraszamy naszych czyelników do biblioteki szkolnej. Czeka tam na Was mnóstwo nowych ciekawych książek zakupionych
w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Opracowała: p. Maria Stańczuk

XII ZAWODY UKS ,,SIÓDEMKA” O PUCHAR DYREKTORA
SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 7 W GIMNASTYCE SPORTOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

21 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 7
w Siedlcach odbyły się zawody gimnastyczne. Dzieci z klas I – VII
i młodsze rywalizowały w XII Zawodach UKS ,,Siódemka” o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7 w gimnastyce sportowej dziewcząt i chłopców oraz Międzypowiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w gimnastyce sportowej dziewcząt
i chłopców Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego.

Zawody zaszczycili swoją obecnością: p. Anna Sochacka – Zastępca Prezydenta Miasta Siedlce, p. Arkadiusz Mazurkiewicz – Radny Rady Miasta Siedlce, p. Robert Chojecki – Radny Rady Miasta Siedlce, p. Wojciech Witkowski – Wiceprezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Siedlcach,
p. Henryk Szyszko – Wiceprzewodniczący PSZS ds. sportu,
p. Małgorzata Mazurczak – Przewodnicząca Rady Rodziców SP7
w Siedlcach.

Oprawę sędziowską stanowili sędziowie z Katedry Gimnastyki Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej. Sędzią głównym była p. Magdalena Czajka.

XII ZAWODY UKS ,,SIÓDEMKA” O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 7 W GIMNASTYCE SPORTOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

Celem zawodów była popularyzacja gimnastyki wśród dzieci
i młodzieży naszego miasta i regionu. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej w dwóch kategoriach: klas 0 – IV oraz klas V- VII. Drużyna klas 0-IV liczyła czterech zawodników natomiast klas V-VII trzy zawodniczki. Każda zawodniczka miała do wykonania układ ćwiczeń wolnych tj. (stanie na rękach, tzw. „mostek”, przerzut bokiem, przewrót w przód i w tył), układ ćwiczeń równoważnych na ławeczce gimnastycznej oraz skok przez kozła, a zawodnicy układ ćwiczeń wolnych, układ na drążku i skok przez kozła. Na wynik końcowy drużyny i danej zawodniczki czy zawodnika składała się suma punktów ze wszystkich trzech konkurencji gimnastycznych. Maksymalna liczba punktów w danej konkurencji to 10 punktów.

Do zawodów przystąpiło 220 zawodników: 22 drużyny dziewcząt i 8 drużyn chłopców ze Szkół Podstawowych z Kowali, Siedlec (nr 4, 5, 7, 8, 9, 11), Mińska Mazowieckiego (nr 2, 5, 6), Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Grębkowa, Szkółka Gimnastyczna z Lublina, Gimnastyczny Klub Sportowy „Quick Flik” z Kowali oraz UKS „Siódemka”.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA
XII Zawodów o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7
w gimnastyce sportowej

Dziewczęta klas 0 - IV:
wielobój indywidualny:
I miejsce: Belniak Aleksandra - SP 5 Siedlce - 29,7 pkt
II miejsce: Ambroziewicz Weronika – SP 5 Siedlce - 29,4 pkt
III miejsce: Świdrak Alicja – Szkółka Gimnastyczna Lublin - 28,95 pkt

wielobój drużynowy dziewcząt:
I miejsce: SP 5 Siedlce - 113,8 pkt
II miejsce: Szkółka Gimnastyczna Lublin – 108,9 pkt
III miejsce: Gimnastyczny Klub Sportowy Quick Flik Kowala – 108,45 pkt

Chłopcy klas 0 - IV:
wielobój indywidualny chłopców:
I miejsce: Klewek Marcel - SP 5 Siedlce – 27,8 pkt
II miejsce: Ilczuk Mateusz - SP 11 Siedlce - 27 pkt
III miejsce: Mierzejewski Adrian - Grębków - 27 pkt

wielobój drużynowy:
I miejsce: SP 11 Siedlce - 105,4 pkt
II miejsce: SP 6 Mińsk Mazowiecki - 99,8 pkt
III miejsce: SP 8 Siedlce – 98,5 pkt

Dziewczęta klas V - VII:
wielobój indywidualny:
I miejsce: Gomuła Martyna - Gimnastyczny Klub Sportowy Quick Flik Kowala – 29,8 pkt
II miejsce: Jówko Aleksandra - UKS „Siódemka” Siedlce - 29,7 pkt
III miejsce: Grzankowska Oliwia SP 9 Siedlce – 29,3 pkt

wielobój drużynowy dziewcząt klas V – VII (3 zawodniczki
w drużynie):

I miejsce: Gimnastyczny Klub Sportowy Quick Flik Kowala – 85,2 pkt
II miejsce: SP 9 Siedlce – 85,0 pkt
III miejsce: SP Kowala – 84,8 pkt

Najlepszym gimnastykiem Miasta Siedlce został:
Klewek Marcel - SP 5 Siedlce - 27,8 pkt

Najlepszą gimnastyczką Miasta Siedlce została:
Belniak Aleksandra - SP 5 Siedlce - 29,7 pkt


MIĘDZYPOWIATOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
W GIMNASTYCE SPORTOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

Międzypowiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej
w gimnastyce sportowej dziewcząt i chłopców
to rywalizacja szkół podstawowych z naszego regionu. Współorganizatorem tych zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Siedlcach. Dziewczęta i chłopcy z klas O-IV rywalizowali w klasyfikacji drużynowej (8 zawodników) i indywidualnej.

Do zawodów przystąpiło 168 zawodników: 10 drużyn dziewcząt i 8 drużyn chłopców ze Szkół Podstawowych z Siedlec ( nr 4, 5, 7, 8, 9, 11), Mińska Mazowieckiego (nr 2, 5, 6)
i Grębkowa.


KLASYFIKACJA KOŃCOWA Międzypowiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w gimnastyce sportowej

Dziewczęta:
wielobój indywidualny:

I miejsce: Belniak Aleksandra - SP 5 Siedlce - 29,7 pkt
II miejsce: Ambroziewicz Weronika – SP 5 Siedlce - 29,4 pkt
III miejsce: Błaszczyk Iga – SP 5 Siedlce - 28,6 pkt

wielobój drużynowy:
I miejsce: SP 5 Siedlce - 221,9 pkt
II miejsce: SP 5 Mińsk Mazowiecki - 211,4 pkt
III miejsce:– SP 8 Siedlce - 208,3 pkt

Chłopcy:
wielobój indywidualny:

I miejsce: Klewek Marcel - SP 5 Siedlce - 27,8 pkt
II miejsce: Ilczuk Mateusz - SP 11 Siedlce - 27 pkt
III miejsce: Mierzejewski Adrian - Grębków - 27 pkt

wielobój drużynowy:
I miejsce: SP 11 Siedlce - 202,5 pkt
II miejsce: SP 6 Mińska Mazowiecki - 194,1 pkt
III miejsce: SP 8 Siedlce - 192,3 pkt

GORĄCO GRATULUJEMY WSZYSTKIM ZAWODNICZKOM
I ZAWODNIKOM I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW
W GIMNASTYCE!

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 7 w Siedlcach
i Uczniowski Klub Sportowy „Siódemka” wyrażają ogromną wdzięczność SPONSOROM, którzy od lat wspierają nasze zawody:

• Miasto Siedlce na czele z Panem Wojciechem Kudelskim-Prezydentem Miasta Siedlce,
• Przedsiębiorstwo Energetyczne w Siedlcach,
• PEC SERWIS w Siedlcach,
• Agencja Rozwoju Miasta Siedlce,
• PUK SERWIS w Siedlcach,
• Zakład Elektrotechniczny
„ZELTECH” w Siedlcach,
• Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Siedlcach,
• Fundacja Świętych Joachima i Anny w Siedlcach,
• Cukiernia „Pszczółka” i Piekarnia Baldwin ze Skórca,
• Bank Żywności w Siedlcach,
• Przedsiębiorstwo Handlowe „Benotti”,
• Firma AGMAR,
• Nove Kino Siedlce,
• Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Żar” w Siedlcach,
• Firma Inżynieria Grzewczo-Sanitarna Zakład Instalacji Sanitarnych w Siedlcach,
• Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Siedlcach


Opracowała: p. Aldona Zagalska

Warsztaty „Ekologia z klasą”

Uczniowie naszej szkoły z klas: 0, I a, I c, III f, IV a, V d oraz VI b uczestniczyli w warsztatach „Ekologia z klasą” zorganizowanych przez Zakład Utylizacji Odpadów.

Celem warsztatów było rozwijanie wśród uczniów świadomości ekologicznej dotyczącej zagospodarowania odpadów, ich segregowania oraz szkodliwego wpływu na środowisko naturalne. Warsztaty były przygotowaniem do uczestnictwa w Wielkich Igrzyskach Małych Ekologów.

Opracowała: p. Hanna Sobieszuk

VIII Międzyszkolny Konkurs Recytacji Poezji
i Czytania Prozy Anglojęzycznej

W Szkole Podstawowej nr 7 w Siedlcach, 14. kwietnia 2018r, odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Recytacji Poezji
i Czytania Prozy Anglojęzycznej.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów siedleckich szkół podstawowych w dwóch kategoriach: klasy I-III i IV-VII.

Celem konkursu było zachęcenie uczniów do poznawania poezji i prozy anglojęzycznej, doskonalenie znajomości języka angielskiego, rozwijanie zdolności recytatorskich, zachęcenie uczniów do poznania bogatszych środków językowych, a także poznawanie kultury krajów anglojęzycznych.

Każdy z uczestników przygotował do zaprezentowania jeden wiersz do recytacji oraz fragment prozy do odczytania
o tematyce dowolnej (klasy I-III: wiersz 40-60 słów, fragment prozy 100-130 słów; klasy IV-VII: wiersz 80-100 słów, fragment prozy 150-180 słów). Czas prezentacji nie mógł przekroczyć 5 minut. Prezentacje recytatorskie mogły być wzbogacone o środki teatralne (element ruchu, rekwizyt, gest sceniczny, kostium, podkład muzyczny).
Jury oceniało:
• interpretację utworu;
• prawidłową wymowę angielską, akcent wyrazowy i intonację;
• dobór pozasłownych środków artystycznych.
Prezentacje uczniów oceniała komisja konkursowa w składzie:
1. Pani Iwona Moczydłowska – konsultant ds. nauczania języków obcych, edukacji europejskiej w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach – przewodniczący komisji
2. Pani Jolanta Król – nauczyciel języka angielskiego, doradca metodyczny Samorządowego Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach – członek komisji
3. Pani Anna Kizeweter – nauczyciel języka niemieckiego
w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Siedlcach – członek komisji
4. Pani Wioleta Rucińska – nauczyciel języka angielskiego, współwłaścicielka szkoły języków obcych FCE Europejskiej Placówki Edukacyjnej w Siedlcach – członek komisji
WYNIKI:
W konkursie wzięli udział uczniowie dziesięciu szkół podstawowych
z naszego miasta: 7 uczniów w kategorii klas I-III i 10 uczniów
w kategorii klas IV-VII.

KLASY I - III
I miejsce –Olga Ponikowska ,Szkoła Podstawowa nr 7 w Siedlcach
II miejsce –Jan Wójcik,Szkoła Podstawowa nr 10 w Siedlcach
III miejsce –Lena Mruk, Szkoła Podstawowa nr 6 w Siedlcach

KLASY IV - VII
I miejsce –Olgierd Baran, Szkoła Podstawowa nr 11 w Siedlcach
II miejsce –Julia Supeł, Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach
III miejsce - Eliza Liaszenko, Szkoła Podstawowa nr 12
w Siedlcach

Wyróżnienie –Martyna Kowalczyk, Szkoła Podstawowa nr 7
w Siedlcach
NAGRODA PUBLICZNOŚCI – Julia Supeł,Szkoła Podstawowa nr 9
w Siedlcach
Jury przyznało również nagrodę specjalną Tomaszowi Gałachowskiemu ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Siedlcach.

Sponsorzy konkursu:
* Miasto Siedlce,
* FCE Europejska Placówka Edukacyjna w Siedlcach,
* Wydawnictwo Macmillan Polska,
* British Council
* Wydawnictwo Pearson ,
* Firma AGMAR,
* Towarzystwo Ubezpieczeniowe InterRisk.

Dyplomy i nagrody zostały wręczone uczniom za zajecie I, II, III miejsca w obu kategoriach, a także za wyróżnienie oraz nagrodę publiczności. Pozostałe osoby otrzymały dyplomy
i upominek za udział. Nauczyciele przygotowujący uczniów do prezentacji otrzymali podziękowania.

Opracowała: p. Małgorzata Szewczak

Obchody 75 rocznicy wybuchu
Powstania w Getcie Warszawskim

19 kwietnia 2018 r. minęła 75 rocznica Powstania w Getcie Warszawskim. Uczniowie naszej szkoły przystąpili do udziału
w akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile”, której organizatorem jest Muzeum POLIN w Warszawie.

Aby uczcić pamięć poległych uczniowie przygotowali papierowe żonkile, które były rozdawane na terenie szkoły. 20 kwietnia
o godzinie 13.45 oraz 15.20, za pośrednictwem strony internetowej muzeum www.polin.pl, chętni uczniowie obejrzeli film pt. „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943”.

Żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Związane są
z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę powstania w getcie warszawskim składał je pod pomnikiem Bohaterów Getta
w Warszawie. Pamiętajmy o bohaterach z 1943 r., którzy stanęli do walki o ludzką godność i którzy są częścią naszej wspólnej historii.

Projekt odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Wojewódzkich Kuratorów Oświaty.

Opracowała: p. Małgorzata Sieńkowska

SZKOLNE DYKTANDO Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

10 kwietnia 2018 r. uczniowie klas VII zmierzyli się
z dyktandem z języka niemieckiego zatytułowanym "Mein bester Schulfreund" ("Mój najlepszy szkolny przyjaciel").

Szesnastu siódmoklasistów miało możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w zakresie pisowni tego języka.

Podobno nie było łatwo...

Komisja Konkursowa w składzie: p. Joanna Romaniuk
i p. Izabela Woźniak wyłoniła następujących laureatów:
I miejsce - Zdanowska Kinga (kl. 7c) – 118 pkt./126 pkt.
II miejsce - Tchórzewska Maria (kl. 7c) – 115 pkt./126 pkt.
III miejsce - Jastrzębska Natalia Magdalena (kl. 7a) – 100 pkt./126 pkt.
wyróżnienie - Kępkowicz Jakub (kl. 7b) – 99 pkt./126 pkt.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy wszystkim uczestnikom wytrwałości w doskonaleniu pisowni języka niemieckiego.

Opracowała: p. Joanna Romaniuk

Mała Liga z Języka Angielskiego

13 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Siedlcach odbył się międzyszkolny etap Małej Ligi z Języka Angielskiego. Organizatorem II edycji konkursu jest SP nr 10 oraz Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli
w Siedlcach.

Naszą szkołę reprezentowali: Oliwier Danielak z klasy IIIe, który zajął I miejsce w etapie szkolnym oraz Olga Ponikowska
z klasy IIIf, która zajęła II miejsce w etapie szkolnym.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie rozwiązać następujące części testu: słuchanie ze zrozumieniem, czytanie ze zrozumieniem, praktyczne zastosowania języka angielskiego oraz pisanie własnej pracy na zadany temat.

 

Opracowała: p. Iwona Doszko

Szkolne Koło PCK - zbiórka na rzecz WOŚP

Niedawno zakończył się 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego celem było wyrównywanie szans
w leczeniu noworodków. Pomagać jednak możemy przez cały rok. Tradycyjnie w drugim semestrze roku szkolnego w naszej szkole odbywa się zbiórka pieniężna na rzecz WOŚP. Kolejny raz uczniowie oraz pracownicy SP nr 7 w Siedlcach okazali swoje zaangażowanie we wspieraniu szczytnego celu. Łącznie zebraliśmy 202 zł 73 gr. Dzięki takim wpłatom fundacja ma możliwość podnoszenia poziomu medycyny dziecięcej w Polsce oraz prowadzenia ogólnopolskich programów medycznych.

Opracowała: p. I. Doszko

Sklep Marzeń Ekologa
w Niepublicznej Szkole Podstawowej Aleksander

Uczniowie klasy IV a odwiedzili Sklep Marzeń Ekologa
w Niepublicznej Szkole Podstawowej Aleksander. Uczestniczyli tam w zajęciach dotyczących tematyki sposobu dokonywania zakupów, przechowywania produktów spożywczych i dbałości
o segregowanie odpadów. Zajęcia zorganizowane przez Polski Klub Ekologiczny przyczyniły się do rozwijania postaw proekologicznych u dzieci.Opracowała: p. Hanna Sobieszuk

Szkolny Dzień Zdrowia

Dnia 12 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Zdrowia.
W sali gimnastycznej odbyło się spotkanie dla klas czwartych pod hasłem „Mów do mnie ciszej”.

W początkowej części spotkania obejrzeliśmy krótką inscenizację pt. „Wywiad ze zdrowiem” przygotowaną przez uczniów klasy III a. Następnie zgromadzeni uczniowie zobaczyli prezentację multimedialną na temat szkodliwego wpływu hałasu na zdrowie człowieka. Podczas apelu wystąpiły również reprezentacje klas czwartych. Uczniowie prezentowali przygotowane wcześniej scenki pt. „Kultura porozumiewania się”. Największą pomysłowością w przygotowaniu inscenizacji i przekazie treści edukacyjnych na temat kulturalnego zachowania wykazała się klasa IV c. Przebieg spotkania urozmaicały piosenki w wykonaniu uczennic
z klas: II a, III a i Ve.

Opracowała: p. Hanna Sobieszuk

XVI Regionalny Konkurs Recytacji Poezji i Czytania Prozy Niemieckojęzycznej "Loreley"

24 marca 2018 r. w IV Liceum Ogólnokształcącym w Siedlcach odbył się etap międzyszkolny XVI Regionalnego Konkursu Recytacji Poezji i Czytania Prozy Niemieckojęzycznej „Loreley”, którego głównym celem było zainteresowanie uczniów literaturą niemieckojęzyczną. Tematyka prezentowanych utworów dotyczyła dzieciństwa.

Organizatorem konkursu było Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Siedlce i IV LO
w Siedlcach, patronat objęli: Mazowiecki Kurator Oświaty
i Prezydent Miasta Siedlce.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice kl. 7c: Mazurczak Nikola, Tchórzewska Maria i Zdanowska Kinga, które rywalizowały nie tylko z innymi siódmoklasistami, ale również z gimnazjalistami.
W sumie w kategorii: klasy VII, II i III gimnazjum wystąpiło 12 osób.

Komisja konkursowa oceniła uczestników pod względem: interpretacji utworu, wyczucia jego melodii, modulacji głosu, elementów językowych, stopnia trudności recytowanego oraz czytanego utworu, elementów wizualnych i przyznała Marysi Tchórzewskiej z kl. 7c III miejsce! Serdecznie gratulujemy naszej siódmoklasistce tak znaczącego sukcesu. Nasza laureatka otrzymała dyplom oraz nagrody rzeczowe.

Dla wszystkich trzech dziewczynek należą się ogromne słowa uznania za chęci i poświęcony czas na solidne przygotowanie się do konkursu. Jesteśmy dumni, że mamy takie ambitne i zdolne uczennice.

Opracowała: p. Joanna Romaniuk

III miejsce w konkursie historycznym „Miejsca Pamięci Narodowej w Siedlcach”

Julian Borkowski z klasy VIa zajął III miejsce w etapie miejskim konkursu "Miejsca Pamięci Narodowej w Siedlcach". Konkurs zorganizowany został przez Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach.
Serdecznie gratulujemy

Opracowała: p. Małgorzata Sieńkowska

Igrzyska Dzieci w unihokeju

Duży sukces odnieśli chłopcy reprezentujący naszą szkołę
w Powiatowych i Regionalnych Igrzyskach Dzieci w unihokeju

W pierwszym etapie rywalizacji pokonali kolejno:
SP 9 II zespół 2-1
SP 5 I zespół 3-1
SP 10 6-1
SP 11 2-1

W rundzie finałowej wygrali jeszcze raz z II zespołem SP 9 2-0 oraz zremisowali z I zespołem SP 9 0-0.

Uzyskane wyniki pozwoliły chłopcom na zajęcie I miejsca i tym samym awans do zawodów regionalnych.

27 marca w Łochowie odbyły się zawody regionalne z udziałem drużyn które zwyciężyły w swoich okręgach (Siedlce, Garwolin, Sokołów Podl. , Mińsk. Maz.,Węgrów). W grupie nasz zespół osiągnął wyniki:
SP 7 Siedlce – SP 4 Mińsk Maz. 1:0
SP 7 Siedlce – SP 5 Garwolin 0:3,
co pozwoliło zająć II miejsce w grupie i awansować do rundy finałowej.

W pierwszym meczu finałów chłopcy przegrali ze szkołą podstawową w Rębkowie 0-4.natomiast w drugim , decydującym
o zdobyciu medali, pokonali szkołę podstawową z Łochowa 1-0 strzelając bramkę na 20 sekund przed końcem spotkania.
Tabela rudy finałowej
1. SP 5 Garwolin 3 4 6:2
2. SP Rębków 3 4 7:2
3. SP 7 Siedlce 3 2 1:7
4. SP 1 Łochów 3 2 2:5
Kolejność końcowa:
1. SP 5 Garwolin
2. SP Rębków
3. SP 7 Siedlce
4. SP 1 Łochów
5. SP 4 Mińsk Maz.
SP Żelków
7. SP 1 Sokołów Podl.

Szkołę Podstawową nr 7 w rozgrywkach powiatowych
i regionalnych reprezentowali: Jóźwiak Wojciech, Garwoliński Mateusz, Tomczak Antoni, Grochowski Tymoteusz, Świątek Kacper, Kukawski Igor, Jastrzębski Kuba, Sokołowski Kuba, Lachowski Kacper, Grzymała Mateusz, Paprocki Kornel. Trenerem drużyny jest pan Grzegorz Chazan

GRATULUJEMY !!!!!!!!

Opracował: p. Grzegorz Chazan


Wyniki szkolnego etapu Małej Ligi z Języka Angielskiego
Oto wyniki szkolnego etapu Małej Ligi z Języka Angielskiego:

I miejsce - Oliwier Danielak z klasy 3e,
II miejsce - Olga Ponikowska z klasy 3f,
III miejsce - Maciej Gajowniczek z klasy 3f.
Wyróżnienie: Jan Suchodolski oraz Oskar Pietrzak z klasy 3c.

Serdecznie gratulujemy!

Uczniowie, którzy zajęli pierwsze oraz drugie miejsce będą reprezentować naszą szkołę na etapie międzyszkolnym w dniu 13.04.2018 w Szkole Podstawowej nr 10 w Siedlcach.

Organizator konkursu: p. I. Doszko

STYPENDIA PREZYDENTA MIASTA SIEDLCE
DLA NAJZDOLNIEJSZYCH UCZNIÓW

Najzdolniejsi uczniowie siedleckich szkół otrzymali Stypendia Prezydenta Miasta Siedlce za II semestr roku szkolnego 2017/2018.

Stypendia I stopnia za osiągnięcia naukowe, artystyczne lub rekreacyjno-sportowe na szczeblu ogólnopolskim lub międzynarodowym otrzymało 4 uczniów z naszej szkoły: Wojciech Jóźwiak (kl. V e), Adam Krawczyk (kl. VII c), Natalia Łukasiewicz (kl. V e), Aleksandra Malczak (kl. VII c).

Stypendia II stopnia za osiągnięcia naukowe, artystyczne lub rekreacyjno-sportowe na szczeblu regionalnym lub wojewódzkim otrzymało 7 uczniów z naszej szkoły: Barbara Brodacka
(kl. VII a), Maja Chazan (kl. VI b), Gabriela Łopacińska (kl.VI b), Anna Mazurczak (kl. IV b), Maria Tchórzewska (kl. VII c), Kinga Zdanowska (kl. VII c), Kornel Zieliński (kl. IV d).

Stypendia mają charakter motywacyjny i są przyznawane raz w semestrze, na wniosek dyrektora szkoły, za pisemną zgodą rodziców.

GRATULACJĘ UCZNIOM I ICH RODZICOM.
Opracowała: p. Alicja Świderska

WYNIKI KONKURSÓW Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W trakcie ostatnich dwóch tygodni uczniowie klas VI oraz uczniowie klas VI, VII brali udział w konkursach z języka angielskiego.

Celem konkursów było motywowanie uczniów do nauki języków obcych, poznawania nowych kultur i tradycji.
Wyniki konkursów:
Konkurs z języka angielskiego dla klas VI:
1. miejsce- Julian Borkowski (6a)
2. miejsce- Laura Paryła (6e)
3 miejsce- Marta Chmura (6b)

Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych:
1. miejsce- Julian Borkowski (6a)
2. miejsce- Łukasz Pszczółkowski (7b)
3 miejsce- Maja Mazurek (6b)

Dziękujemy za udział wszystkim Uczniom, a Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opracowała: p. Małgorzata Szewczak

SZKOLNY ETAP VIII EDYCJI FESTIWALU
PIOSENKI O ZDROWIU

W dniu 26 marca 2018r. odbył się szkolny etap VIII już edycji Festiwalu Piosenki o Zdrowiu. Wystąpiły uczennice klas IIa, Vd, Ve oraz VIb. Jury przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

I miejsce- Maja Chazan
II miejsce- Martyna Wójcik
dwa równorzędne III miejsca- Karolina Kurenda oraz Natalia Pluta

wyróżnienie- Ola Jędrychowicz

Zdobywczyni I miejsca reprezentować będzie naszą szkołę
w Międzyszkolnym Etapie Piosenki o Zdrowiu

Wszystkim uczestniczkom serdecznie gratulujemy!!

Opracowała: p. Joanna Chibowska

 

Z przyjemnością przedstawiamy odnowioną pracownię językową nr 44. Dzięki pomocy uczniów ozdabiają ją tematyczne gazetki, londyńska budka telefoniczna i strażnik.

Mamy nadzieję, że podobają się Wam efekty naszej pracy.

Opracowała: p. Tatiana Jakubiak

Spektakl profilaktyczny "Spotkanie w realu"

KONKURS PLASTYCZNY
„SIEDLECKA WODA KRANOWA – ZDROWA I WYJĄTKOWA”

  W ramach obchodów Światowego Dnia Wody uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym „Siedlecka Woda Kranowa – zdrowa i wyjątkowa” zorganizowanym przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka
z o.o. w Siedlcach.

Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży zamieszkałych
na terenie miasta i gminy Siedlce. Celem konkursu było propagowanie wiedzy ekologicznej i kształtowanie proekologicznych postaw wśród dzieci i młodzieży. Do konkursu przystąpiło 11 szkół podstawowych.

Miło nam poinformować, że w kategorii wiekowej klas I – III,
to właśnie uczennica naszej szkoły - Amelia Kalinowska z klasy
III D zajęła I miejsce. Zwyciężczyni wręczono dyplom oraz tablet. Dzięki osiągnięciu laureatki nasza szkoła otrzymała puchar prezesa PWiK w Siedlcach za zwycięstwo w konkursie plastycznym, dyplom oraz laptop. Ponadto, uczeń z klasy II A - Jakub Radzikowski, który także wykonał pracę konkursową otrzymał dyplom za udział w konkursie.

Rozdanie nagród dla laureatów, połączone z koncertem Studia Piosenki „Singers", odbyło się 22 marca w Sali Białej MOK.

Uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się ogromnym talentem oraz zdolnościami plastycznymi. Wszystkim uczestnikom, którzy zechcieli wziąć udział w konkursie bardzo serdecznie dziękujemy, a laureatom gratulujemy.


Opracowała: p. Ewa Somla

WARSZTATY PISANKARSKIE W MUZEUM REGIONALNYM W SIEDLCACH

21 marca 2018 roku uczniowie klasy I b odwiedzili Muzeum Regionalne w Siedlcach, gdzie wzięli udział w warsztatach pisankarskich. Pani prowadząca zajęcia zaprezentowała pisanki wykonane różnymi technikami: kraszanki, malowanki, naklejanki, drapanki, rysowanki.

Dzieci własnoręcznie wykonały pisankę techniką batikową. Sprawiło im to dużo radości. Wszystkie wykonane przez dzieci pisanki były piękne i na pewno będą ozdobą wielkanocnych koszyków.

Opracowała: p. Bożena Przedlacka

Koncert pieśni patriotycznych

W ramach wspólnego świętowania 100-lecia polskiej niepodległości 21 marca zorganizowaliśmy w szkole koncert pieśni patriotycznych i żołnierskich. Chcieliśmy przypomnieć pieśni
i piosenki, które śpiewano w polskich domach. Pieśni, które towarzyszyły narodowi polskiemu w ważnych wydarzeniach dziejowych. Za hasło koncertu obraliśmy cytat Oskara Kolberga „Naród, który przestaje śpiewać, przestaje żyć”. W wykonaniu uczniów klas IV – VII usłyszeliśmy 17 pieśni opatrzonych komentarzem.

Opracowała: p. Małgorzata Sieńkowska

ELIMINACJE I STOPNIA (SZKOLNE)
DO XV MIĘDZYSZKOLNEJ LIGI PRZEDMIOTOWEJ
Z UDZIAŁEM UCZNIÓW EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

Dnia 15.03.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Siedlcach odbył się II etap SZKOLNEJ LIGI PRZEDMIOTOWEJ przeznaczonej dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej.

W rywalizacji uczestniczyło 12 przedstawicieli wszystkich klas trzecich wyłonionych po I etapie przeprowadzonym przez wychowawców w swoich klasach w dniu 09.03. 2018 r. Uczniowie prezentowali swoją wiedzę i umiejętności podczas rozwiązywania 22 zadań konkursowych. Maksymalnie mogli uzyskać 28,5punktów. Komisja konkursowa w składzie: Beata Jastrzębska, Małgorzata Radomyska, Katarzyna Wąsowska wyłoniła trzech laureatów, którzy będą reprezentowali naszą szkołę w eliminacjach
II stopnia (międzyszkolnych).
Laureaci:
I miejsce Maciej Gajowniczek 3f - 22,5 pkt.
II miejsce Marcel Postrzygacz 3e - 22 pkt.
III miejsce Piotr Piekarski 3d - 21 pkt.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opracowała: p. Beata Jastrzębska

"A rainbow" – prace indywidualne uczniów z oddziału przedszkolnego – "Tęcza" (techika dowolna)


Pozostałe prace dzieci można obejrzeć pod linkiem:

https://kfotograficzny.blogspot.com/2018/03/a-rainbow-prace-dzieci-z-oddziau.html

Opracowała: p. Renata Zdanowska

Szkolny konkurs ortograficzny dla uczniów klas VII
o tytuł „Mistrza ortografii” w roku szkolnym 2017/2018

Konkurs ortograficzny dla uczniów kl. VII odbył się dnia
20 marca 2018 r.

W konkursie wzięli udział chętni uczniowie z klas VII pisząc dyktando zawierające materiał z różnorodnymi trudnościami ortograficznymi, w którym należało wykazać się znajomością zasad ortograficznych i umiejętnością stosowania ich w praktyce.

Wyniki konkursu kl. VII:
1. miejsce – Patryk Krupa kl. VII c
2. miejsce – Kinga Zdanowska kl. VII c
3. miejsce – nie przyznano

Tytuł SZKOLNEGO MISTRZA ORTOGRAFII klas VII zdobył

Patryk Krupa kl. VII c


Serdecznie gratuluję!!!

Przygotowanie i przeprowadzenie konkursu kl. VII – Joanna Zając


Opracowała: p. Joanna Zając

I Międzyszkolny Konkurs Kaligraficzny „Sztuka pisana”- eliminacje szkolne

15 marca odbyły się w naszej szkole eliminacje szkolne do
I Międzyszkolnego Konkursu Kaligraficznego „Sztuka pisana”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 11 w Siedlcach.

Szkolne eliminacje w kl. IV-V przeprowadziła pani Edyta Guth. Wzięło w nich udział 19 uczniów.

Eliminacje w klasach VI-VII przeprowadziła pani Joanna Zając. Uczestniczyło w nich 17 uczniów.

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się sztuką pięknego i starannego pisania.

Komisja wyłoniła laureatów, którzy będą reprezentowali naszą szkołę w I Międzyszkolnym Konkursie Kaligraficznym „Sztuka pisana”.

Są to:
Kl. IV-V:
Roksana Soszyńska, kl. 5e
Paulina Nowicka, kl. 4a
Kl. VI-VII:
Zuzanna Kalicka, kl. 6b
Joanna Wdowiak-Wilgórska, kl. 7c

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opracowała: p. Joanna Zając

ETAP REJONOWY II DIECEZJALNEGO
KONKURSU BIBLIJNEGO

Dnia 13 marca 2018 r. w Katolickiej Szkole Podstawowej
im. ks. Jerzego Popiełuszki, w Siedlcach odbył się etap rejonowy
II Diecezjalnego Konkursu Biblijnego „Spotkania z Jezusem w Ewangelii wg Św. Marka”.
Wzięło w nim udział 21 uczniów
z rejonu siedleckiego - zwycięzców etapu szkolnego. Naszą szkołę reprezentowała Natalia Magdalena Jastrzębska z kl. VII a.

Po części konkursowej goście i uczniowie starszych klas katolickiej szkoły spotkali się z Aurorą i Matteo z grupy ewangelizacyjnej Sentinelle del Mattino di Pasqua („Stróże Poranka Wielkanocnego”) z Florencji, którzy dali świadectwo swojej wiary w Jezusa działającego w ich życiu.

Dla wszystkich uczestników i opiekunów był przygotowany słodki poczęstunek, a także nagrody, dyplomy i podziękowania.

Opracowała: p. Małgorzata Serzycka

"Dinozaury" – prace indywidualne uczniów
z oddziału przedszkolnegoPozostałe zwierzątka z plasteliny można obejrzeć pod linkiem:

http://kfotograficzny.blogspot.com/2018/03/dinozaury-w-wykonaniu-naszej-grupy-z.html

Opracowała: p. Renata Zdanowska

"W marcu jak w garncu" – prace zespołowe uczniów
z oddziału przedszkolnego

Pozostałe plakaty można obejrzeć pod linkiem:

http://kfotograficzny.blogspot.com/2018/03/w-marcu-jak-w-garncu-plakaty-w.html

Opracowała: p. Renata Zdanowska

XVI Regionalne Zawody Zespołów Tanecznych cheerleaders

Dnia 14 marca w Siedlcach odbyły się XVI Regionalne Zawody Zespołów Tanecznych cheerleaders. Naszą szkołę reprezentował zespół złożony z uczennic klas IV – VI. Po zaprezentowaniu dwóch układów tanecznych ( z pomponami i bez pomponów) okazało się, że nasz zespół zajął III miejsce. Jurry orzekło że w gronie
11 zespołów przegraliśmy tylko ze Szkoła Podstawową nr 2
z Mińska Mazowieckiego i Szkołą Podstawową nr 3 z Łochowa.
Zespół cheerleaders tworzyły
- Katarzyna Borkowska
- Laura Paryła
- Natalka Wasilczuk
- Zuzia Kalicka
- Gabrysia Łuka
- Gabrysia Łopacińska
- Magda Szymkiewicz
- Joanna Kozak
- Natalka Sala
- Iza Biaduń
- Natalka Łukasiewicz
-Jurzyk Sandra

Opiekunem zespołu jest pan Grzegorz Chazan. Choreografię
i muzykę układa nasza absolwentka, a obecnie uczennica, Królówki, Weronika Biaduń, która również prowadzi zajęcia z dziewczętami.
W przygotowaniach do występu pomagały również uczennice
kl. VII: Julka Sieńkowska, Martyna Piskorz, Ola Malczak, Wiktoria Bożek

Gratulujemy !!!!!!!

Opracował: p. Grzegorz Chazan

Szkolny konkurs ,,Mistrz Tłumaczenia''

5 marca odbył się konkurs j. angielskiego ,,Mistrz Tłumaczenia''. Wzięło w nim udział 18 osób z klas szóstych
i siódmych. Zadaniem uczestników było przetłumaczenie tekstu
z języka angielskiego na język polski. W tym roku tekst był związany z zagrożonymi gatunkami dzikich zwierząt.

Wyniki konkursu:

I miejsce - Maria Tchórzewska 7c
II miejsce - Julian Borkowski 6a
III miejsce - Bartosz Dziuszko 7a
Wyróżnienie - Laura Paryła 6e

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!


Organizatorzy konkursu: p. I. Doszko, p. J. Jaśniak.

„ATRAKCYJNY KAZIMIERZ”
Konkurs wiedzy historycznej o królu Kazimierzu III Wielkim

Serdecznie dziękuję uczennicom: Natalii Magdalenie Jastrzębskiej z klasy VII a, Marii Tchórzewskiej z klasy VIIc oraz Kindze Zdanowskiej z klasy VII c za udział
w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Historycznej o królu Kazimierzu III Wielkim „Atrakcyjny Kazimierz”, który odbył się dnia 5 marca 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4
w Siedlcach.

 

Opracowała: p. Małgorzata Sieńkowska

Wycieczka do straży pożarnej

27 lutego 2018 r. uczniowie klasy I c pod opieką wychowawczyni p. Katarzyny Wąsowskiej udali się na wycieczkę do Miejskiej Komendy Straży Pożarnej. Dzieci wzięły udział
w zajęciach z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego w sali edukacyjnej „Ognik”. Podczas spotkania z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i sprzętu pożarniczego uczyły się jak skutecznie wezwać służby ratownicze czy udzielić pierwszej pomocy, mogły przymierzyć ubrania strażackie, a także oglądały samochody pożarnicze.

Opracowała: p. Katarzyna Wąsowska

Wizyta w siedleckim Parku Wodnym

Klasa Ic w lutym 2018 r. odwiedziła również Tężnię Solankową
w Parku Wodnym w naszym mieście.

Opracowała: p. Katarzyna Wąsowska

Walentynki

Walentynki, walentynki dla chłopczyka, dla dziewczynki…

Dzieci z klas I b i I c pod opieką pani Bożeny Przedlackiej
i pani Katarzyny Wąsowskiej walentynki spędziły w Sali zabaw „Młynek”. Była super zabawa!

Opracowała: p. Katarzyna Wąsowska

Papierowe fantazje z kolorowej bibuły - spotkanie
z nauczycielem plastyki z Indii

W świetlicy szkolnej gościliśmy nauczyciela plastyki z Indii, który przybliżył dzieciom sztukę składania papieru. Dzieci nauczyły się wykonywać wiele papierowych fantazji, ozdób
i elementów dekoracyjnych z kolorowej bibuły. Odrobina teorii wsparta ciekawymi ćwiczeniami przyczyniły się do wzbogacenia wiedzy na temat orgiami.

Opracowała: p. Ewa Somla

Nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "TĘCZA".

Tematem XV Edycji Konkurs to: "Świat w kolorach". Przewodniczący Jury konkursowego Dziekan Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie uhonorował najlepszych uczniów w szkole nagrodami i wyróżnieniami. W naszej szkole Maria Tchórzewska z klasy VII c została nagrodzona za wykonanie znakomitej pracy.

Natomiast Aleksandra Chilczuk z klasy Va i Adrianna Hryciuk
z klasy V d otrzymały wyróżnienia. Opiekun Hanna Michalik otrzymała podziękowanie za zaangażowanie i wkład pracy
w przygotowanie uczniów do konkursu.

praca Marii Tchórzewskiej z klasy VII c

praca Adrianny Hryciuk z klasy Vd

praca Aleksandry Chilczuk z klasy VA

Opracowała: p. Hanna Michalik

Konkurs Recytacji Poezji i Czytania Prozy
Niemieckojęzycznej „Loreley”

27 lutego br. odbył się etap szkolny Konkursu Recytacji Poezji
i Czytania Prozy Niemieckojęzycznej „Loreley”. Jego głównym celem było zainteresowanie uczniów literaturą niemieckojęzyczną.

Organizatorem konkursu, który odbywa się pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Siedlce, jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego
i IV LO w Siedlcach. Temat tegorocznej, już szesnastej, edycji to „die Kindheit” – „Dzieciństwo”.

Komisja konkursowa oceniła uczestników pod względem:
- interpretacji utworu, wyczucia jego melodii, modulacji głosu
- elementów językowych
- stopnia trudności recytowanego i czytanego utworu
- elementów wizualnych.

Uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani. Zaskoczyli jury umiejętnościami recytatorskimi, interpretacją utworów, pomysłowością dotyczącą ubioru, mimiki, gestykulacji
i wykorzystania rekwizytów, co pozwoliło im we właściwy sposób zobrazować prezentowane treści.

Oto zwycięzcy:
Tchórzewska Maria (kl. 7c) - I miejsce
Zdanowska Kinga (kl. 7c) - II miejsce
Mazurczak Nikola (kl. 7c) - III miejsce
Zając Bartłomiej (kl. 7b) – wyróżnienie

Serdecznie gratulujemy, a dziewczynkom życzymy sukcesów
w etapie międzyszkolnym, który odbędzie się 24 marca 2018 r.
w IV LO w Siedlcach.

Opracowała: p. Joanna Romaniuk

IV Zawody w jeździe szybkiej na lodzie
o Puchar Prezesa UKS Siódemka

22 lutego na lodowisku Agencji Rozwoju Miasta Siedlce, Uczniowski Klub Sportowy Siódemka zorganizował IV Zawody
w jeździe szybkiej na lodzie o Puchar Prezesa UKS Siódemka.

W zawodach wzięło udział ponad pięćdziesięcioro uczniów
z siedleckich szkół podstawowych. Mieli oni do przejechania dystans trzech okrążeń siedleckiego lodowiska.

W klasyfikacji końcowej dziewcząt medalowe miejsca zajęły:
I m – Karolina Wójcik – S P nr 9
II m – Amelia Malinowska – S P nr 10
III m – Oliwia Dragun – S P nr 3

W klasyfikacji końcowej chłopców czołowe miejsca zajęli:
I m – Filip Wiensak –Katolicka Szkoła Podstawowa
II m – Krzysztof Księżopolski – S P nr 3
III m – Radosław Kicka – S P nr 9

Klasyfikacja drużynowa dziewcząt:
1.Szkoła Podstawowa nr 9
2. Szkoła Podstawowa nr 7 (I zespół)
3. Szkoła Podstawowa nr 8 (II zespół)
4. Szkoła Podstawowa nr 3
5. Szkoła Podstawowa nr 8 (I zespół)
6. Szkoła Podstawowa nr 10
7. Szkoła Podstawowa nr 7 (II zespół)

Klasyfikacja drużynowa chłopców:
1. Szkoła Podstawowa nr 3
2. Szkoła Podstawowa nr 9
3. Katolicka Szkoła Podstawowa
4. Szkoła Podstawowa nr 7 (I zespół)
5. Szkoła Podstawowa nr 7 (II zespół)
6. Szkoła Podstawowa nr 10

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali medale
i dyplomy, natomiast trzy najlepsze szkoły puchary. Wszystkie startujące zespoły otrzymały dyplomy.

Honorowy patronat nad tegorocznymi zawodami objął Prezydent Miasta Siedlce pan Wojciech Kudelski.

II miejsce w klasyfikacji drużynowej dziewcząt dla naszej szkoły zdobył zespół w składzie:
- Gabrysia Łuka
- Magda Szymkiewicz
- Karolina Maciejuk

GRATULUJEMY !!!!!!!!!!

Opracował: p. Grzegorz Chazan

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS V

Dnia 21 lutego 2018 r. odbył się konkurs języka angielskiego dla klas V.

Wzięło w nim udział 26 uczniów z klasy V a, b, c, d i e.

Konkurs miał na celu poszerzenie wiedzy z języka angielskiego, sprawdzenie umiejętności pisania, czytania i użycia języka angielskiego w praktyce.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Martyna Kowalczyk z kl. 5 c (43,5 p/50 p)
II miejsce – Paulina Borkowska z kl. 5 a (41,5 p/50 p)
III miejsce – Adrian Michalak z kl. 5 d (37,5 p/50 p)
Wyróżnienia:Antonina Niewiadomska z kl. 5 a (36 p/50 p), Lena Skolimowska z kl. 5 d(35 p/50 p), Jakub Chaciński z kl. 5 e
(34 p/50 p)

Wszystkim, a szczególnie zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

Opracowanie: p. Renata Zdanowska

Konkurs na logo zawodów z Gimnastyki Sportowej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7 w Siedlcach

UKS „Siódemka” zaprasza do udziału w konkursie na logo zawodów z Gimnastyki Sportowej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7 w Siedlcach. Udział może wziąć każdy uczeń naszej szkoły.
• Format pracy A4
• Technika: rysunek, malarstwo, grafika

Zgłoszenia do dnia 1.04.2018 r. do p. Krystyny Rędzi lub do p. Pawła Harceja.

Zwycięzca otrzyma nagrodę Prezesa UKS „Siódemka”.

Paweł Harcej
Krystyna Rędzia

OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY „KRĄG”

Dyplomy za bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „KRĄG” otrzymują:
1. Karolina Izdebska uczennica klasy VII b
2. Julian Borkowski uczeń klasy VI a

Gratulujemy uczniom!


Opracowała: p. Małgorzata Sieńkowska

Konkurs „Miejsca Pamięci Narodowej w Siedlcach”

Dnia 21 lutego uczniowie z klas: Va, VI a oraz VIe przystąpili do napisania szkolnego etapu konkursu „Miejsca Pamięci Narodowej w Siedlcach”. Organizatorem konkursu jest Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli
w Siedlcach.
Wyniki:
I miejsce – Julian Borkowski kl. VIa
II miejsce – Zuzanna Staręga kl. VIe oraz Bartosz Piekarski
kl. VIa

Uczniowie zakwalifikowali się do etapu międzyszkolnego, który odbędzie się 6.03.2018 r. Serdecznie gratuluję i życzę powodzenia w kolejnym etapie konkursu.

Opracowała: p. Małgorzata Sieńkowska

I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

5 lutego 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Siedlcach odbył się I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej zorganizowany z okazji inauguracji obchodów
100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczestnikami byli uczniowie klas pierwszych szkół podstawowych w Siedlcach.

Jury przy ocenie recytatorów brało pod uwagę: dobór repertuaru, interpretację utworów, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

Nasza uczennica Antonina Kruk z klasy I a przedstawiła wiersz Władysława Bełzy „Ziemia rodzinna” i zajęła drugie miejsce.

Gratulujemy!!!

Opracowała: p. Bożena Przedlacka

 
Tak się bawiliśmy 7 lutego 2018 r.

JAK POWSTAWAŁA DEKORACJA KARNAWAŁOWA?

Zachęcamy do obejrzenia relacji fotograficznej
z dekorowania sali na bal karnawałowy. Prace koordynowała
p. Małgorzata Matuszewska, a ze wszystkich klas, które zaangażowały się w wielogodzinne dekorowanie należy wyróżnić klasę 5 e, 5 c.

kfotograficzny.blogspot. com

Opracowała: p. Renata Zdanowska

Konkurs wiedzy pod hasłem
„NASZ PATRON – NASZA SZKOŁA – NASZE MIASTO”

Dnia 08.01.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Siedlcach odbył się konkurs historyczny pod hasłem „NASZ PATRON - NASZA SZKOŁA- -NASZE MIASTO”.

W konkursie wzięły udział trzyosobowe delegacje uczniów
z klas czwartych i piątych. Uczestnicy konkursu prezentowali swoją wiedzę na temat szkoły i jej patrona - Czesława Kamińskiego oraz miasta Siedlce. Wygrały te drużyny, które uzyskały największą liczbę punktów.

Wyniki konkursu:
Drużynowo:
I miejsce – klasa IV c - 92 p.
Maja Danilczuk, Oliwia Rzeźnik, Jakub Wrona
II miejsce – klasa V a - 84 p.
Paulina Borkowska, Emilia Nazarczuk, Antonina Niewiadomska
III miejsce – IV d - 83,5 p.
Cielemęcka Kinga, Czarnocki Jacek, Kornel Zieliński

Indywidualnie:
I miejsce - Maja Danilczuk IVc-31 p. i Oliwia Rzeźnik IVc-31 p.
II miejsce - Jakub Wrona IV c - 30 p.
III miejsce - Emilia Nazarczuk V a - 29 p.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Opracowała: p. Barbara Mikołajczyk

Sukcesy naszej uczennicy z języka niemieckiego

1 lutego 2018 r. w sali audiowizualnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Siedlcach odbył się etap międzyszkolny Konkursu Kolęd i Poezji o Bożym Narodzeniu
w języku niemieckim,
w którym wzięli udział uczniowie z pięciu szkół podstawowych – laureaci etapu szkolnego. Organizatorem konkursu jest Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach.

Naszą szkołę reprezentowała Maria Tchórzewska. Uczennica
kl. 7c zaprezentowała dwa utwory o tematyce bożonarodzeniowej: kolędę "Leise rieselt der Schnee" i wiersz pt. "Die Nacht vor dem heiligen Abend". Marysia zachwyciła wszystkich zebranych swoim wykonaniem i sprawiła, że publiczność przypomniała sobie magiczne chwile świąt. Wspaniałe przygotowanie dziewczynki oraz jej zdolności językowo-artystyczne doceniło również jury, które przyznało Marysi I miejsce!!!
Serdeczne gratulacje!

Opracowała: p. Joanna Romaniuk

Konkurs ortograficzny„Mistrz Ortografii” dla klas III.

Dnia 4 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 7
w Siedlcach odbywał się konkurs ortograficzny„ Mistrz Ortografii” dla klas III.

Celem konkursu było promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych języka polskiego, doskonalenie poprawności pisowni ortograficznej i gramatycznej, kształcenie nawyku prawidłowego stosowania podstawowych zasad ortograficznych oraz rozwijanie zainteresowań kulturą języka polskiego. Konkurs był podzielony na 2 części. Część pierwsza składała się z testu, druga z dyktanda. Do pierwszego etapu konkursu przystąpili wszyscy uczniowie klas III. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 14 uczestników. W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętności ich zastosowania w praktyce.

Laureaci:
I miejsce - Jan Suchodolski (3c)
II miejsce - Maciej Gajowniczek (3f)
Feliks Tchórzewski (3a)
III miejsce - Oskar Pietrzak (3c)
Wyróżnienia:
Stanisław Ruciński - 3b
Emilia Matuszewska - 3e

Serdecznie gratuluję laureatom i wyróżnionym oraz życzę dalszych sukcesów w pogłębianiu wiedzy ortograficznej.

Opracowała: p. Alicja Andrzejewska

Bezpieczeństwo dzieci podczas zabaw zimowych - spotkanie
z policjantem

Ferie to czas odpoczynku i relaksu, czas zimowych zabaw
i szaleństw na śniegu. W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów, 12 stycznia 2018 roku w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie
z policjantem. Głównym celem wizyty było przypomnienie zasad bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii zimowych.

Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu prowadzonym przez policjanta, który w ciekawy i obrazowy sposób uwrażliwił najmłodszych na niebezpieczne sytuacje, które czyhają na nich podczas wypoczynku zimowego. Policjant podkreślił, że bez względu na to gdzie dzieci spędzają czas wolny, są zasady,
o których zawsze należy pamiętać.

Opracowała: p. Ewa Somla

Ogólnopolski konkurs
„MAGIA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA -
OZDOBA ŚWIĄTECZNA”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pod hasłem „MAGIA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA - OZDOBA ŚWIĄTECZNA” zorganizowanym przez wychowawców świetlicy ze Szkoły Podstawowej nr 11
w Siedlcach.

Laureaci etapu ogólnopolskiego z naszej szkoły:

I miejsce –Szomko Kacper kl. III f - SP 7 w Siedlcach
wyróżnienie - Pasztor Wiktor kl. III d - SP 7 w Siedlcach

Laureaci etapu szkolnego przeprowadzonego w SP 7
w Siedlcach:

I miejsce –Szomko Kacper kl. III f
II miejsce – Pasztor Wiktor kl. III d
II miejsce - Kalinowska Amelia kl. III d
III miejsce – Jakimiak Maria kl. I c
III miejsce – Paprocki Patryk kl. I b

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, gratulujemy laureatom i zachęcamy do udziału w konkursach.


Opracowały: Ewa Somla, Iwona Lewczuk

Szkolny konkurs „Czy znasz swój język ojczysty?”
dla uczniów kl. V
w roku szkolnym 2017/2018.

Szkolny konkurs „Czy znasz swój język ojczysty?” dla uczniów kl. VI odbył się 9 stycznia 2018 r.

Wzięli w nim udział chętni uczniowie klas V.

Uczestnicy konkursu rozwiązywali test sprawdzający ich sprawność językową, umiejętność posługiwania się poprawną polszczyzną, znajomość ortografii, interpunkcji, frazeologii oraz wiedzę o języku polskim.

W rywalizacji wzięło udział 16 uczniów z klas V. Za rozwiązanie zadań konkursowych uczniowie mogli uzyskać ogółem 30 pkt.

Komisja po sprawdzeniu prac wyłoniła laureatów konkursu:
I miejsce – Antonina Niewiadomska V a – 24,5 pkt
II miejsce – Paulina Kruk V e -24 pkt
III miejsce- Nikola Czarnocka Vd i Paulina Borkowska Va-23 pkt

Kolejne miejsca zajęli następujący uczniowie:
Natalia Parobczy V a- 21,5 pkt
Halina Kosieradzka Vc- 19,5 pkt
Milena Garwolińska Vc- 19 pkt
Kajetan Redesiuk V e- 19pkt
Zuzanna Krasuska V b- 18 pkt
Wiktor Zieliński V d- 17,5 pkt
Olga Firasiewicz V b- 17,5 pkt
Gabriela GałeckaV b- 16,5 pkt
Wojciech Jóźwiak Ve-15,5 pkt
Wiktoria Krasuska Vb-14,5 pkt
Bartosz Księżopolski Vd-14 pkt
Kamila Bazak Vb-11,5 pkt

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!!!

Konkurs przygotowała i przeprowadziła- Edyta Guth

Wizyta w Tężni Solankowej w Parku Wodnym Siedlce

Podczas wizyt w tężni nasi uczniowie korzystają z możliwości inhalacji, korzystnie wpływających na zdrowie. Mikroklimat tam stworzony jest zbliżony do klimatu, którym możemy cieszyć się nad morzem. Oddychanie przez godzinę powietrzem nasyconym solankowym aerozolem sprawia, że dawka jodu jaką pochłaniamy, jest równa dawce przyjętej w ciągu trzech dni plażowania. Sama radość. Wdychanie powietrza przesyconego minerałami wzmacnia, bowiem odporność i zabezpiecza przed chorobami.

Żyjemy w warunkach sprzyjającym powstawania wielu schorzeń. Negatywnym oddziaływaniom środowiska na organizm można jednak skutecznie przeciwdziałać, a pobyt w tężni pozwala czerpać same korzyści.

Opracowała: p. Hanna Sobieszuk

Ogólnopolski Konkurs
„Ekologia w moim domu”

Wyniki szkolnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu
- Ekologia w moim domu
- kategoria praca plastyczna

I m - Nikola Czarnocka V d
II m - Adrianna Hryciuk V d
III m - Paulina Nowicka IV a
- kategoria multimedialna
I m - Michalina Łopuszyńska, Hanna Filimoniuk V d
II m - Natalia Kosieradzka, Klaudia Radzikowska V d
III m - Eryk Bobryk VII c
wyróżnienie - Wojciech Jóźwiak V e

Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za udział
w konkursie.

Gratuluję zwycięzcom i życzę powodzenia w kolejnym etapie konkursu.

Opracowała: p. Hanna Sobieszuk

INSTA.LING

Zakończyliśmy IX edycję programu Insta.Ling. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom, którzy regularnie wykonywali sesje podczas tej edycji programu. Po feriach zapraszamy do dalszej pracy ze znanym już programem, który pozwoli Wam, drodzy uczniowie, systematycznie, bez zbędnego wysiłku zdobywać nową wiedzę i utrwalać słownictwo poznane na lekcjach. Mamy nadzieję, że w drugim semestrze roku szkolnego 2017/ 2018 dołączy do nas jeszcze liczniejsze grono uczniów!
https://instaling.pl/

 

Opracowały: pani Tatiana Jakubiak, pani Renata Zdanowska

BLOGI NA STRONIE INTERNETOWEJ NASZEJ SZKOŁY


Zachęcamy do oglądania (i współpracy):

- bloga fotograficznego oraz nowej wystawki w gablocie na parterze naszej szkoły:

http://kfotograficzny.blogspot.com/
(opiekunowie: p. Małgorzata Matuszewska i p.Renata Zdanowska)

 

- bloga historycznego "I love history of my country", który przedstawia rysunki, zdjęcia, wystawy malarskie i fotograficzne
z naszego miasta i kraju, wykonane przez uczniów naszej szkoły.

https://etwinningproject14.blogspot.com/


Na czym polega współpraca:
- na przesyłaniu zdjęć, skanów prac plastycznych, relacji fotograficznych z wystaw.

Jaka powinna być tematyka:
- zabytki Polski, a w szczególności Siedlec i okolic.

Kto może być autorem zdjęć i prac plastycznych:
- najlepiej uczniowie naszej szkoły, ale również rodzice mogą udostępnić swoje autorskie prace (warunkiem jest zgoda podpisana czytelnym podpisem).

Jakie mogą być z tego korzyści;
- prezentacja własnych talentów,
- za systematyczną współpracę nagradzamy pochwałą i informacją do wychowawcy.


Ostatni blog to blog kulinarny:

- http://foodpyramid2013.blogspot.com/

Jeśli pasjonuje Cię gotowanie, wyślij zdjęcia potraw, przysmaków, ciast itd (najlepiej z krótkim opisem), które wykonałeś.

Adres, na który można przesyłać prace/zdjęcia do wszystkich blogów: klubfotosp7@gmail.com

Opracowanie: p. R. Zdanowska

Klasa 2a w Tężni

2 stycznia 2018 r. klasa 2 odwiedziła tężnię. Po wykonaniu projektu z języka angielskiego uczniowie z radością bawili się, układali puzzle, odpoczywali.

Opracowanie: p. R. Zdanowska

Grudniowa zbiórka Szkolnego Koła PCK

Szkolne Koło PCK zebrało w grudniu 137 zł 17 gr na rzecz Darka - podopiecznego Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych
i Niepełnosprawnych ,,Pomóż i Ty''. Dariusz choruje na porażenie mózgowe, nie widzi, nie mówi i porusza się na wózku inwalidzkim. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup bardzo kosztownego sprzętu do rehabilitacji - aktywnego pionizatora. Koszt tego sprzętu to 14 tyś. złotych.

Bardzo dziękujemy za udział w akcji.


Szkolne Koło PCKOpracowała: p. Iwona Doszko

Konkurs Kolęd i Poezji o Bożym Narodzeniu
w języku niemieckim

9 stycznia br. odbył się szkolny etap Konkursu Kolęd i Poezji
o Bożym Narodzeniu w języku niemieckim, w którym to uczniowie klas VII mogli wykazać się swoimi umiejętnościami językowo-artystycznymi. Organizatorem konkursu jest Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach.

Uczestnicy wyrecytowali wiersze o tematyce bożonarodzeniowej i zaśpiewali kolędy. Jury oceniło wykonawców pod kątem interpretacji utworu, poprawności fonetycznej oraz ogólnego wyrazu artystycznego i przyznało następujące miejsca:
I miejsce - Tchórzewska Maria (kl. 7c)
II miejsce - Zdanowska Kinga (kl. 7c)
III miejsce - Zając Bartłomiej (kl. 7b)

Marysia będzie reprezentować naszą szkołę w etapie międzyszkolnym, który odbędzie się 1 lutego 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Siedlcach. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a za Marysię trzymamy kciuki!

Opracowała: p. Joanna Romaniuk

Koncert zespołu Limbos

XIII Przegląd kolęd i pastorałek "Kolędować Małemu".

W dniu 20 grudnia 2017r. w MOKu na Białej Sali odbył się XIII Przegląd kolęd i pastorałek "Kolędować Małemu". Naszą szkołę reprezentowały uczennice: w kat. kl. VII-gimnazjum Kinga Zdanowska 7C z kolędą "Lulajże Jezuniu"; w kat. kl. IV-VI duet Maja Chazan i Wiktoria Izdebska 6B - "Przyjdź na świat" oraz Martyna Wójcik 5D , która za utwór "A kiedy wigilii przyjdzie czas" została LAUREATKĄ i wystąpi 7 stycznia 2018r.
w Koncercie Galowym w Sali Podlasie.

Wszystkim uczestniczkom oraz Laureatce gratuluję wspaniałych występów.

Opracowała: p. Joanna Chibowska

Jasełka

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, pełen radości
i refleksji nad tajemnicą Narodzenia Chrystusa. W naszej szkole oprócz lekcji i katechez poruszających tematykę tradycji
i zwyczajów świątecznych, zostały przygotowane oraz przedstawione Jasełka. W tym roku, uczniowie z klas 3a, 3e, 5d
i 6b zaprezentowali podczas Wieczoru Wigilijnego dla pracowników szkoły i gości przedstawienie z postaciami z bajek.
W jasełkach wiodącą rolę miała Maryja i Józef, którzy witali
i dziękowali za dary przyniesione przez gości. A goście przybywający do stajenki byli wyjątkowi. Z darami przyszli pasterze. Aniołki, wytańczyły z radości Narodzenia Jezusa taniec, przeplatany akrobacjami Hani Banaszewskiej, przy przepięknym śpiewie „Halleluja” w wykonaniu Mai Chazan. Do betlejemskiej stajenki przyszły postacie z bajek; wzruszająca Dziewczynka
z Zapałkami i Sierotka Marysia, Jaś z Małgosią, Czerwony Kapturek z Wilkiem, który stał się dobry, Dżepetto i Pinokio, który przestał kłamać, Kopciuszek i jego Siostry, które już nie dokuczały, Stary Rybak ze złota rybką. Całe przedstawienie
w pięknej scenerii nocy było przeplatane kolędami i tekstami dopasowanymi do postaci, które pojawiały się przy żłóbku. Przedstawienie dostarczyło zebranym wielu wrażeń i wzruszeń. Zostało wystawione również dla rodziców i uczniów następnego dnia. Szczególne podziękowanie kierujemy do rodziców uczniów, którzy przygotowali piękne stroje swoim dzieciom, a także do wychowawczyni kl. 3a p. Marzeny Dziewulskiej, która włożyła dużo trudu w pomoc podczas prób, a potem na występie. Dziękujemy również p. M. Kłosińskiej za pomoc w przygotowaniu dekoracji na sali gimnastycznej. Przedstawienie przygotowały M. Matuszewska
i M. Serzycka.

Opracowała p. M. Matuszewska
KONKURS KOLĘD, PASTORAŁEK
I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH
W JĘZYKU ANGIELSKIM – etap szkolny oraz międzyszkolny

Z przyjemnością informujemy, że podczas konkursu międzyszkolnego, który odbył się 19 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 11 w Siedlcach, naszą szkołę reprezentowały Emilia Matuszewska z klasy 3e i Martyna Wójcik z klasy 5d.

Dziewczynki zakwalifikowały się do IV edycji konkursu międzyszkolnego zdobywając w etapie szkolnym I miejsca
w kategorii klas I-III oraz IV-VII.

 

Martyna wywalczyła I miejsce, a Emilia wyróżnienie podczas rywalizacji z uczniami szkół podstawowych.

Gratulujemy!


Opracowali: p. Tatiana Jakubiak, p. Dariusz Grabarski

Laureaci z naszej szkoły w konkursie
"Siedlczanie patronami naszych ulic"

W dniu 18 grudnia 2017 r. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów realizowanych w ramach projektu „Siedlczanie patronami naszych ulic”. Projekt ten zorganizowany był przez Stowarzyszenie Nowe Ognisko działające przy Szkole Podstawowej nr 9 oraz Muzeum Regionalne w Siedlcach.

Wyniki konkursów:
KONKURS FOTOGRAFICZNY – wyróżnienie: Aleksandra Skiba
z klasy 4 a (opiekun p. R. Zdanowska)
KONKURS LITERACKI – nagrody: Kornel Zieliński z klasy 4d
i Wiktor Zieliński z klasy 5 d
(opiekun p. Edyta Guth)
KONKURS MULTIMEDIALNY – I miejsce: Dawid Wierzbowski
z klasy 4 a (opiekun p. Joanna Wierzbowska)

 

Opracowała: p. R. Zdanowska

Szkolny etap Konkursu Recytacji Poezji i Czytania Prozy Anglojęzycznej dla uczniów klas I-III

18 grudnia odbył się szkolny etap Konkursu Recytacji Poezji
i Czytania Prozy Anglojęzycznej dla uczniów klas I-III, którego głównym celem jest zachęcenie dzieci do poznawania literatury
i kultury krajów anglojęzycznych oraz doskonalenie znajomości języka angielskiego.

Zwycięzcy w tej kategorii:
I miejsce Olga Ponikowska 3f
II miejsce Emilia Matuszewska 3e
Wyróżnienia
Aleksandra Jędrychowicz 2a
Adam Gnat 3c

Gratulujemy!

Opracował: p. Tatiana Jakubiak, p. Anna Wiśniewska

Konkurs plastyczny „PRAWA DZIECKA WIDZIANE
OCZAMI DZIECKA”

Z przyjemnością informujemy, iż Karolina Krasnodębska
z oddziału przedszkolnego naszej szkoły otrzymała pierwsze wyróżnienie w konkursie plastycznym dla dzieci 5 i 6 letnich
„PRAWA DZIECKA WIDZIANE OCZAMI DZIECKA” zorganizowanego przez Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 20 w Siedlcach.

Uroczyste wręczenie pamiątkowych dyplomów i nagród odbyło się w dniu 13 grudnia w siedzibie organizatora.

Karolince serdecznie gratulujemy.

 

Opracowała p. Elżbieta Soszyńska

Kiermasz Bożonarodzeniowy

W piątek, 15 grudnia 2017 r., w naszej szkole odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy. Nasi uczniowie, tradycyjnie już, przygotowali zdrowe, słodkie, domowe wypieki. Ciasta, ciasteczka, babeczki
i różnorodne desery przyciągały swoim zapachem i wyglądem. Skusili się na nie zarówno uczniowie jak i nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

Podczas Kiermaszu zebrano kwotę 1.422,26 zł, która
w całości zostanie przeznaczona na rzecz Amelki Chybowskiej podopiecznej Fundacji „Słoneczko”.

Dziękujemy uczniom oraz ich rodzicom za ogromne zaangażowanie w nasz grudniowy Kiermasz i przygotowanie słodkości, a wszystkim kupującym za ogromne serce oraz wsparcie naszej akcji!

Opracowanie: p. Anna Wiśniewska

Mamy to … po raz drugi

Dnia 15 grudnia 2017 r. w Galerii Kultura odbył się trzeci międzyszkolny etap Mistrzostw Gier Planszowych z zakresu wiedzy o środowisku przyrodniczym. Przedstawiciele 12 szkół rywalizowali ze sobą grając w gry „ Kakao” i „Stinky Business”. Liczyła się strategia, spryt i logiczne myślenie.

Zwycięzcą został uczeń naszej szkoły Igor Orzyłowski
z klasy III d.

Gratulujemy zwycięzcy!!!

Opracował: p. Izabela Woźniak

Szkolny konkurs „Czy znasz swój język ojczysty?”
dla uczniów klas VII
w roku szkolnym 2017/2018

Szkolny konkurs „Czy znasz swój język ojczysty?” odbył się 15.12.2017 r. Wzięło w nim udział 6 uczniów z klas VII, którzy podjęli zmagania z zawiłościami języka polskiego.
Celem konkursu było:
- propagowanie kultury języka polskiego,
- kształtowanie wśród uczniów nawyku posługiwania się poprawną polszczyzną i rozbudzanie wrażliwości językowej.

Uczestnicy konkursu rozwiązywali test sprawdzający wiedzę
i umiejętność uczniów z zakresu frazeologii, poprawnej budowy zdań, słowotwórstwa, ortografii i interpunkcji.

Zadania konkursowe zostały podzielone na dwie części. Część pierwsza zawierała zestawy pytań wymagające zaznaczenia przez ucznia poprawnej odpowiedzi. Część druga dotyczyła korekty językowej tekstu.

Tekst oraz karty pracy dostosowane zostały do umiejętności
i poziomu uczestników konkursu. Wszystkie zadania skłaniały uczniów do samokontroli i skupienia uwagi podczas pracy.

Konkurs miał formę pisemną i trwał 45 minut. Za rozwiązanie zadań testowych uczniowie mogli uzyskać ogółem 59 pkt.

Komisja po sprawdzeniu prac wyłoniła laureatów konkursu:

I miejsce - Barbara Brodacka kl. VII a - 46,5 pkt

II miejsce - Katarzyna Kowalczyk kl. VII a - 45,5 pkt

III miejsce - Wiktoria Bożek kl. VII a - 44 pkt


Wyróżnienie:

- Kinga Zdanowska kl. VII c - 43 pkt


Kolejne miejsca zajęli następujący uczniowie:

- Jakub Kępkowicz kl. VII b - 38,5 pkt
- Karolina Izdebska kl. VII b - 25 pkt


Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

Konkurs przygotowała i przeprowadziła – Małgorzata Radomyska

Szkolny konkurs „Czy znasz swój język ojczysty?”
dla uczniów klas IV w roku szkolnym 2017/2018

Szkolny konkurs „Czy znasz swój język ojczysty?” odbył się 12.12.2017 r. Wzięło w nim udział 14 uczniów z klas czwartych.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań oraz pogłębianie wiedzy i umiejętności z zakresu języka polskiego.

Uczestnicy konkursu rozwiązywali test z zakresu kształcenia literackiego oraz nauki o języku. Konkurs miał formę pisemną
i trwał 45 minut. Za rozwiązanie zadań testowych uczniowie mogli uzyskać ogółem 53 pkt.
Komisja po sprawdzeniu prac wyłoniła laureatów konkursu:
I miejsce – Kornel Zieliński kl. IV d - 38,5 pkt
II miejsce – Maciej Podgajny kl. IV d - 35,5 pkt
III miejsce – Paulina Nowicka kl. IV a - 33 pkt

Kolejne miejsca zajęli następujący uczniowie:
- Patrycja Skiba kl. IV b - 31,5 pkt
- Julia Kędziora kl. IV d – 31,5 pkt
- Natalia Biedruna kl. IV a – 30,5 pkt
- Aleksandra Skiba kl. IV a – 29 pkt
- Kinga Cielemęcka kl. IV d – 27 pkt
- Aleksandra Wierzbicka kl. IV a – 27 pkt
- Maja Herba kl. IV a – 26 pkt
- Kacper Kruk kl. IV b - 24 pkt
- Marcelina Kamecka kl. IV a – 22 pkt
- Filip Protaziuk kl. IV b – 21,5 pkt
- Alicja Szczepaniak kl. IV b – 21 pkt

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Konkurs przygotowała i przeprowadziła – Justyna Kowalczyk

Mikołajki

6 grudnia 2017 roku obchodziliśmy w szkole tradycyjnie MIKOŁAJKI. Dziewczynki z klasy VI b wcieliły się w rolę tego dobrze nam znanego świętego oraz jego pomocników i przy dźwiękach piosenki „Siedlecki Mikołaj”odwiedziły wszystkich uczniów. Każdy został obdarowany słodkim upominkiem. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku Mikołaj o nas nie zapomni.

Opracowała: p. Małgorzata Serzycka

I miejsce dla klas siódmych
w I Turnieju Matematycznym „Matemaxus”

5 grudnia w Szkole Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza
w Siedlcach odbył się I Turniej Matematyczny „Matemaxus”. Imprezę swoim patronatem objęli: Mazowiecki Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Siedlce i Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.

Rywalizacja uczniów odbyła się w systemie pucharowym. Uczniowie pracowali w trzyosobowych zespołach i wspólnie rozwiązywali kolejne zadania. Tegoroczna edycja odbyła się dla klas 4 i 7 szkół podstawowych.

Uczniowie klas VII ze Szkoły Podstawowej nr 7 okazali się najlepsi spośród 8 szkół podstawowych startujących
w turnieju, zajmując I miejsce.

W skład naszej zwycięskiej drużyny klas siódmych weszli uczniowie wyłonieni w szkolnych eliminacjach:

Julia Żuk – kl. VII a,
Barbara Brodacka – kl. VII a,
Jakub Kępkowicz – kl. VII b.

Klasy IV naszej szkoły na tym konkursie reprezentowali:
Maja Danilczuk – kl. IV c, Marcel Polak – kl. IV c, Kornel Zieliński – kl. IV d.

Wszystkim uczestnikom, a w szczególności zwycięzcom z klas VII serdecznie gratulujemy.

Opracowała: p. Ewa Konarzewska

Skąd wziął się herb Siedlec?

Każdy siedlczanin - mały i duży - z łatwością rozpozna herb swojego miasta, który widnieje w wielu jego pięknych zakątkach. Ale czy wiemy, jak to się stało, że rycerz na koniu, z tarczą
i mieczem, przeskakujący przez mur forteczny z trzema basztami, stał się znakiem rozpoznawczym Siedlec? No właśnie…

Postanowiliśmy się tego dowiedzieć podczas wizyty w Muzeum Regionalnym w siedleckim ratuszu.

Pracownik muzeum opowiadał nam o powstawaniu i roli herbów
w dawnych i współczesnych czasach, a także o kolorach, które mogą być stosowane podczas ich wykonywania. Każdy z nas miał okazję sprawdzić zdobytą wiedzę, opisując ustnie lub kolorując herb naszego miasta.

Lekcja historii w muzeum bardzo nam się podobała
i z pewnością jeszcze tam wrócimy, by dowiedzieć się więcej
o Siedlcach i regionie, w którym mieszkamy.Opracowała: p . Dorota Podgórzak

Szkolny konkurs „Czy znasz swój język ojczysty?”
dla uczniów kl. VI
w roku szkolnym 2017/2018.

Szkolny konkurs „Czy znasz swój język ojczysty?” dla uczniów kl. VI odbył się 13 grudnia 2017 r.

Wzięli w nim udział chętni uczniowie klas VI.

Uczestnicy konkursu rozwiązywali test sprawdzający ich sprawność językową, umiejętność posługiwania się poprawną polszczyzną, znajomość ortografii, interpunkcji, frazeologii oraz wiedzę o języku polskim.

W rywalizacji wzięło udział 15 uczniów z klas VI. Za rozwiązanie zadań konkursowych uczniowie mogli uzyskać ogółem 63 pkt.

Komisja po sprawdzeniu prac wyłoniła laureatów konkursu:

I miejsce – Gabriela Łopacińska VI b - 50,5 pkt
II miejsce – Zuzanna Staręga VI e i Julian Borkowski VI a –49 pkt

Kolejne miejsca zajęli następujący uczniowie:

Bartosz Piekarski VI a- 48,5 pkt
Wiktoria Gąsowska VI d- 48 pkt
Mateusz Garwoliński VI e- 47,5 pkt
Zuzanna Kalicka VI b- 45,5 pkt
Karolina Gajowniczek VI b- 43 pkt
Martyna Janasz VI c- 42,5 pkt
Jacek Świderski VI d- 42,5 pkt
Bartłomiej Woźnica VI b- 42 pkt
Marta Chmura VI b – 39,5 pkt
Iga Barszczak VI c- 36,5 pkt
Tymoteusz Boguszewski VI d- 32,5 pkt
Kamil Trzyna VI b- 25,5 pkt.

Zwycięzcom i uczestnikom konkursu gratulujemy!!!

Konkurs przygotowała i przeprowadziła- Joanna Zając

Konkurs biblijny „Czy znasz Ewangelię św. Mateusza?”

Dnia 11 grudnia 2017 roku odbył się etap szkolny konkursu biblijnego „Czy znasz Ewangelię św. Mateusza?” . W konkursie wzięło udział 13 uczniów z klas IV- VI. Do rozwiązania mieli test składający się z 34 pytań. Maksymalnie można było uzyskać 60 punktów. Trzy najlepsze osoby wezmą udział w etapie pozaszkolnym (miejskim) konkursu, który odbędzie się w lutym.

Wyniki konkursu:
I miejsce Julian Borkowski kl. VI a
II miejsce Bartosz Piekarski kl. VIa
III miejsce Tymoteusz Grochowski kl. VI e

Zwycięzcom gratulujemy!


Opracowała: p. Małgorzata Serzycka

KONKURS RECYTACJI POEZJI
I CZYTANIA PROZY ANGLOJĘZYCZNEJ
DLA KLAS 4 - 7

W dniu 13 grudnia 2017 r. odbył się konkurs Recytacji Poezji
i Czytania Prozy Anglojęzycznej, do którego przystąpiło 17 uczniów.

Głównym celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich, zachęcenie uczniów do poznawania poezji i prozy anglojęzycznej, poznawanie kultury krajów anglojęzycznych, zachęcenie uczniów do poznania bogatszych środków językowych, doskonalenie znajomości języka angielskiego.

Uczniowie byli oceniani według następujących kryteriów: prawidłowa wymowa angielska ( 0 - 5 pkt.), akcent wyrazowy, intonacja (0 – 5 pkt.), dobór pozasłownych środków artystycznych
( 0- 3 pkt.).

Wyniki konkursu:

1 miejsce – Martyna Kowalczyk kl. 5 c
2 miejsce – Dawid Goławski kl. 6 a
3 miejsce – Aleksandra Skwarek kl. 6 b


wyróżnienia – Paulina Borkowska kl. 5 a, Wiktor Zieliński kl. 5 d, Maria Tchórzewska kl. 7 c, Kinga Zdanowska kl. 7 c

Wszystkim uczestnikom, a w szczególności zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!


Opracowała: p. Renata Zdanowska

I miejsce w kategorii szkół podstawowych za pracę plastyczną z motywami rosyjskiej sztuki ludowej

W konkursie zorganizowanym przez Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach Gabriela Łopacińska zdobyła I miejsce w kategorii szkół podstawowych za pracę plastyczną z motywami rosyjskiej sztuki ludowej .

Uczennicy klasy VI b serdecznie gratulujemy.

Opracowała: p. Hanna Michalik

Siedleckie Drzewko Życzeń.

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok. To dla nas wszystkich magiczny czas, w którym życzymy sobie tego, co najlepsze. 5 grudnia już po raz kolejny z inicjatywy Agencji Rozwoju Miasta Siedlce na placu gen. Władysława Sikorskiego zagościło Siedleckie Drzewko Życzeń.

Podobnie jak inni uczniowie siedleckich szkół podstawowych, wybraliśmy się tego dnia do centrum miasta, aby powiesić na choince zrobione przez dzieci bombki z życzeniami.

Na placu przywitał nas Mikołaj. Zaśpiewaliśmy mu piosenkę, za co jego pomocnice – Elfy, obdarowały nas cukierkami
i widokówkami ze świątecznymi życzeniami.

Opracowała: p. Dorota Podgórzak

Klasa III f z wizytą w Tęźni Solankowej
w Parku Wodnym w Siedlcach

Opracowała: p. Izabela Woźniak

Mikołajki w szkole

 

„Mistrzostwa Gier Planszowych z zakresu wiedzy
o środowisku przyrodniczym”

Dnia 5 grudnia 2017 r. odbył się szkolny etap konkursu „Mistrzostwa Gier Planszowych z zakresu wiedzy o środowisku przyrodniczym”. Głównym celem konkursu była aktywizacja
i podniesienie świadomości ekologicznej wśród uczestników oraz budowanie postaw proekologicznych.

Rozgrywki I etapu (szkolnego) obejmowały 2 rundy:
1 runda: W tej rozgrywce udział wzięło 24 uczniów z klas III, którzy grali w grę planszową „Cardline: Zwierzęta”. Czterech uczniów zakwalifikowało się do II etapu, podczas którego zmierzyli się w grze „Fauna Junior”. Zwycięzcą turnieju został Igor Orzyłowski, uczeń kl. III d, który będzie reprezentował szkołę w etapie międzyszkolnym.

Opracowała: p .Izabela Woźniak

XII Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy
o św. Maksymilianie

Miło nam poinformować, że uczennica klasy IV d, Alicja Czapla zdobyła III miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym, kategoria klas IV-V.

Trzeba było zilustrować fragment książki o św. Maksymilianie Marii Kolbe, mówiącym o powstaniu Rycerstwa Niepokalanej.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opracowała: p. Małgorzata Serzycka

Obietnica zuchowa

Dnia 1 grudnia 2017 r. o godzinie 16.30 odbyła się obietnica zuchowa gromady „Niepokonane ogniki”. W tym najważniejszym dniu w życiu zucha przypomniane zostało 6 praw zucha:
1. Zuch kocha Boga i Polskę.
2. Zuch jest dzielny.
3. Zuch mówi prawdę.
4. Zuch pamięta o swoich obowiązkach.
5. Wszystkim jest z zuchem dobrze.
6. Zuch stara się być coraz lepszy.

Po wykonaniu prawidłowo wszystkich zadań druhna komendantka Magdalena Szczerbaciuk przyjęła obietnicę od 17 zuchów. Wypowiedziały one następujące słowa „Obiecuję być dobrym zuchem i zawsze przestrzegać prawa zucha”. Otrzymały znaczek zucha i odcisnęły mały paluszek prawej ręki w kronice gromady. Później były pląsy, krąg harcerski i „iskierka przyjaźni” wraz z rodzicami zuchów.

Opracowała dh Monika Lech

Konkurs wiedzy pod hasłem „NASZ PATRON-NASZA SZKOŁA- NASZE MIASTO”.

Dnia 05.12.2017 r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Siedlcach odbył się konkurs wiedzy pod hasłem „NASZ PATRON-NASZA SZKOŁA- NASZE MIASTO”.

W konkursie wzięły udział trzyosobowe delegacje uczniów
z klas trzecich. Uczestnicy konkursu prezentowali swoją wiedzę na temat szkoły i jej patrona - Czesława Kamińskiego oraz miasta Siedlce. Wygrały te drużyny, które uzyskały największą liczbę punktów.
Wyniki konkursu:
I miejsce – klasa III c
Adam Gnat, Szymon Kozak, Jan Suchodolski
II miejsce – klasa III f
Maciej Gajowniczek, Ewa Pachuta, Olga Ponikowska
III miejsce – klasa III e
Hanna Banaszewska, Oliwier Danielak, Emilia Matuszewska
IV miejsce – klasa III d
Amelia Kalinowska, Piotr Piekarski, Karol Suliński
V miejsce – klasa III b
Aleksandra Drzewowska, Wiktoria Łuka, Laura Nowosielska
VI miejsce - klasa III a
Antonina Ludwiczuk, Mateusz Mlonek, Michalina Sieńkowska

Rywalizację drużyn oceniała komisja konkursowa w składzie: Beata Jastrzębska, Agata Kuśmierczyk oraz Hanna Suchożebrska.

Opracowała: p. Beata Jastrzębska 

Projekt e-twinning pt. "Nihon e yokosou! - Witamy w Japonii".

W bieżącym roku szkolnym koło japońskie realizuje projekt
e-twinning pt. Nihon e yokosou! - Witamy w Japonii. Na projekt składają się zajęcia o języku japońskim i kulturze Japonii . Jest realizowany w trzech krajach: Turcji, Rumunii i Polsce. Jest przeznaczony dla uczniów od 10 do 14 lat. Dzieci poznają język
i różne aspekty japońskiej kultury w j. angielskim. Przeprowadzane są warsztaty: origami, robienie sushi, kaligrafia, taniec Bon-odori, zakładanie yukaty itd. Wszystkie szkoły wymieniają się doświadczeniami: publikują na stronie internetowej projektu zdjęcia i notatki o zajęciach napisane przez uczniów
w j. angielskim. Przedstawiamy zdjęcia z zajęć w ramach projektu uczniów z naszej szkoły oraz uczniów ze szkół partnerskich projektu.

Opracowała: p. Justyna Jaśniak

Robienie sushi krok po kroku

 

1. Potrzebujemy następujących składników, aby zrobić sushi: lepki ryż dostępnych np w specjalnych zestawach do robienia sushi, wodorosty nori, wasabi, ryba, warzywa, awokado, sos sojowy. Przydatna jest też podkładka bambusowa. Rozkładamy podkładkę bambusową i na niej umieszczamy jeden kawałek wodorostu nori, który namaczamy wodą.


2. Na wilgotnym nori kładziemy ryż, ważne jest, aby rozłożyć go płasko i równomiernie.


3. Następnie na ryżu układamy pokrojone wcześniej kawałki ryby, warzyw oraz awokado.


4. Całość zawijamy ostrożnie w rulon za pomocą podkładki bambusowej.


5. Gotowe ruloniki kroimy na części.


6. Dodajemy kilka kropli sosu sojowego na każdy kawałek. Obok możemy położyć wasabi, w którym możemy maczać gotowe sushi w trakcie jedzenia, ale uwaga- jest baaardzo ostre.


7. Gotowe. Itadakimasu! - Smacznego. Tak wyglądają sushi zrobione przez naszych uczniów.

8.Gotowe sushi zjedliśmy za pomocą hashi- pałeczek.

B & N w Szkole Podstawowej nr 7

Szkoła Podstawowa nr 7 w Siedlcach bierze udział w projekcie profilaktycznym „B & N, czyli B jak bezpieczny i N jak niechroniony”. Jest to projekt Komendy Wojewódzkiej Policji
z siedzibą w Radomiu realizowany dla poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Adresatami projektu są cztery grupy: dzieci, seniorzy, piesi i rowerzyści.

Działania w naszej szkole dotyczą obszaru „JUNIOR” poprzez upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy
o bezpieczeństwie oraz kształtowanie właściwych postaw wobec zagrożeń i sytuacji nadzwyczajnych. Mają na celu propagowanie noszenia odblasków („Bank odblasków”), używania roweru sprawnie technicznego („Młody diagnosta”) oraz uzyskiwanie rzetelnego przygotowania do otrzymania karty rowerowej („Moje pierwsze prawo jazdy”).

W dniu 10.10.2017 r. odbył się w szkole kolejny apel dla uczniów z udziałem policji z Komendy Miejskiej Policji
w Siedlcach. Koordynator projektu z KMP Siedlce asp. sztab. Janusz Cabaj i asp. Edyta Barycka przedstawili uczniom zagrożenia wynikające z nieznajomości lub lekceważenia zasad ruchu drogowego. Omówili i pokazali uczestnikom spotkania właściwy sposób zachowania się na drodze jako pieszy i rowerzysta.

Apel odbył się w dwóch grupach: klasy I – III oraz IV – VII. Uczniowie mieli okazję popisać się swoją wiedzą i wyjaśnić nurtujące ich wątpliwości dotyczące napotkanych trudności
w ruchu drogowym.

 

Opracowała: p. Małgorzata Kłosińska


Gromada zuchowa „Niepokonane ogniki”

W październiku 2017 r. została utworzona Gromada Zuchowa Związku Harcerstwa Polskiego działająca przy Szkole Podstawowej nr 7 w Siedlcach. Spotkania odbywają się w każdy piątek, biorą w nich udział uczniowie klas 1-4. Podczas pierwszej zbiórki wymyśliliśmy nazwę „Niepokonane ogniki” i wybraliśmy kolor chusty-żółty z czerwoną lamówką. Wkrótce dzieci złożą obietnicę zuchową i staną się członkami ZHP.

Opracowała dh Monika Lech

EUROPEJSKA WSPÓŁPRACA SZKÓŁ, PROJEKT ETWINNING

W ramach realizacji programu eTwinning uczniowie klasy 4c otrzymali od swoich kolegów z Danii prace plastyczne.
W otrzymanych prezentacjach, uczniowie przedstawili siebie, swoje miasto i kraj. Językiem komunikacji jest język angielski. Celem projektu jest motywowanie uczniów do nauki języka obcego
i otwieranie się na inne kultury i narodowości.

Opracowała: p. Małgorzata Szewczak

Akcja "Chrońmy kasztanowce"

Jak co roku od wielu już lat, uczniowie naszej szkoły pracowali zagrabiając liście w alei kasztanowców obok amfiteatru.
A wszystko po to by walczyć ze szkodnikiem niszczącym kasztanowce – szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem.

Opracowała: p. Hanna Sobieszuk

Wizyta w Tężni Solankowej w Parku Wodnym Siedlce

 

Opracowała: p. Hanna Sobieszuk

Spotkanie autorskie z Przemysławem Wechterowiczem

24 listopada 2017 roku uczniowie klasy III a, III b, III c,
III e oraz II b wzięli udział w spotkaniu autorskim z pisarzem dla dzieci Przemysławem Wechterowiczem. Pisarz, dzięki spontanicznemu i bezpośredniemu stylowi bycia, błyskawicznie nawiązał kontakt z dziećmi. Na wstępie odgadywaliśmy zagadki, m.in. śmiejąc się do łez, zagadkę pantomimiczną (miejscowość Dyszobaba, z której jakoby przyjechał autor), zagadki literackie - dotyczące Kosmosu, bohatera filmu „E.T.” oraz ilustracji
z „Małego Księcia”).

Pan Wechterowicz opowiedział o procesie tworzenia warstwy tekstowej swoich książek ilustrowanych przez wybitnych artystów, m.in. Martę Ignerską i Emilię Dziubak. Często pomysły przychodzą do głowy podczas, wydawać by się mogło, leniwego nicnierobienia i leżenia na kanapie. Potem, najczęściej nocą, zapisuje je w komputerze, a następnie rozwija, nadając kształt literacki opowieści.

Książki Przemysława Wechterowicza to w większości picturebooki. Autor zaprezentował kilka z nich. Przedstawił m.in. historię pewnej Mrówki, która dała ogłoszenie matrymonialne i po kilku zawodach miłosnych odnalazła szczęście z.....Mrówkojadem („Mrówka wychodzi za mąż”). Dzieci poznały też najskrytsze pragnienia Bocianów, Ognia, Dywanu i Studni. Bociany chciałyby mieć wreszcie urlop i odpocząć od przynoszenia dzieci, Ogień marzył o byciu strażakiem. Dywan pragnął polecieć na Marsa,
a Studnia bardzo chciała zobaczyć ocean („Wielkie marzenia”). Pisarz przybliżył zebranym trwające jeden jedyny dzień życie Jętki. W towarzystwie Muchy owad przeżywa dany mu czas intensywnie, ciekawie i pięknie („W pogoni za życiem”).

Uczestnicy wcielili się także w twórców literatury. Pracując
w grupach pisali ciąg dalszy króciutkich opowieści. Chętne osoby mogły kupić książki pisarza a także uzyskać pamiątkowy autograf.

Na zakończenie Przemysław Wechterowicz otrzymał kwiaty
i drobny upominek. Dzieci świetnie bawiły się i to spotkanie
z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

 

Opracowała: p. Maria Stańczuk

Apel o prawach dziecka z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka.

W dniu 21 listopada 2017 r. odbył się w naszej szkole apel
o prawach dziecka z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Uczniowie klasy Ve poprzez wiersze, piosenki i scenki przybliżyli zebranym tematykę przysługujących praw dzieciom. Weronika Cielemencka z kl. Vd w duecie z p. P. Harcejem (który grał na gitarze) pięknie zaśpiewała "Walczyk szczęśliwych dzieci". Uczniowie dowiedzieli się co to jest Konwencja Praw Dziecka oraz gdzie się udać kiedy prawa dziecka są łamane. Na zakończenie zostało zaprezentowane przemówienie pana Marka Michalaka, który złożył życzenia wszystkim dzieciom z okazji Dnia Praw Dziecka. Apel przygotowały p. M. Matuszewska i p. E. Hawryluk Ricciardiello

W ramach obchodów Dnia Praw Dziecka w naszej szkole ogłoszono 2 konkursy: na zaprojektowanie logo Rzecznika Praw Ucznia oraz konkurs plastyczny "Znam swoje prawa". Komisja
w składzie M. Matuszewska, E. Hawryluk Ricciardiello, H. Michalik wyłoniła zwycięzców;
 

KONKURS dla klas IV - V

„Znam swoje prawa”

I miejsce– Adrianna Hryciuk kl. V d

II miejsce– Paulina Nowicka kl. IV a

III miejsce –Maja Danilczuk kl. IV c, Julia Kędziora kl. IV d

KONKURS dla klas VI-VII

na projekt logo rzecznika praw ucznia

I miejsce– Gabriela Łopacińska kl. VI b – praca została przyjęta jako wizerunek logo Rzecznika Praw Ucznia w Szkole Podstawowej Nr 7

II miejsce– Maja Chazan kl. VI b

III miejsce –Tymoteusz Grochowski kl. VI e

Opracowała: p. Małgorzata Matuszewska

Dyktando z Języka Angielskiego

W ubiegłą sobotę, 18 listopada 2017 r., uczeń klasy VI A, Julian Borkowski, wziął udział w V Międzyszkolnym Dyktandzie
z Języka Angielskiego.
Julian reprezentował naszą szkołę, zwyciężając wcześniej etap szkolny konkursu.

Organizatorem Dyktanda jest Szkoła Podstawowa nr 9
im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach przy współpracy
z Samorządowym Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli
w Siedlcach.

Cele konkursu to: rozpowszechnianie kultury i tradycji krajów anglojęzycznych, doskonalenie znajomości języka angielskiego, motywowanie uczniów do nauki oraz nawiązanie lub pogłębienie już istniejącej współpracy między szkołami. Zadaniem uczestników było bezbłędne zapisanie wysłuchanego tekstu w języku angielskim. Oceniając prace, komisja konkursowa brała pod uwagę ortograficzną oraz interpunkcyjną poprawność zapisu.

W tym roku przewodnim tematem było Święto Dziękczynienia - Thanksgiving Day, które obchodzi się w Stanach Zjednoczonych
w czwarty czwartek listopada.


Opracowały: pani Tatiana Jakubiak i pani Iwona Doszko

Zajęcia w świetlicy szkolnej pod hasłem
Święto Pluszowego Misia
a

Dnia 15 listopada odbyły się zajęcia w świetlicy szkolnej pod hasłem Święto Pluszowego Misia. Dzieci zapoznały się z historią Pluszowego Misia. Pluszowy miś od ponad stu lat jest jedną
z ulubionych maskotek dzieci, a i wielu dorosłych szuka pocieszenia w pluszaku, albo przynajmniej z sentymentem wspomina swojego starego misia. Świetliczaki poznały wiele pozycji książek o misiach i niedźwiadkach takich jak Miś Paddington, Kubuś Puchatek, Miś Uszatek oraz wiele innych znanych z bajek misiów. Zachęciły się do wypożyczenia z biblioteki szkolnej pozycji książkowych o znanych misiach, aby poznać przygody ulubionych bohaterów.

Opracowała: p. Małgorzata Zagalska

Podsumowanie akcji Dzień Pluszowego Misia

Już po raz drugi w naszej szkole została przeprowadzona akcja Dzień Pluszowego Misia Fundacji Mam Marzenie. Akcja polegała na zbieraniu nowych pluszaków, artykułów plastycznych
i książek dla dzieci z oddziałów onkologicznych w Warszawie. Przyniesione przez Was zabawki zostały odebrane prze
p. Aleksandrę Cepek z biura podróży Happy Travel. Koordynatorem akcji w naszej szkole była p. Małgorzata Matuszewska. Serdecznie dziękujemy za pomoc i włączenie się
w akcję.

Opracowała: p. Małgorzata Matuszewska

Festiwal Nauki i Sztuki

Każdego dnia poznajemy kolejne tajemnice kryjące się
w otaczającym nas świecie. W listopadzie klasa 1 c odwiedziła
II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki. Dzieci oglądały pokazy i doświadczenia z chemii (Chemia fascynująco, inspirująco i kreatywnie) i fizyki (Nauka - źródło fascynacji i inspiracji) .

 

Opracowała: p. Katarzyna Wąsowska

Wizyta w planetarium

Klasa Ic była w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Prusa w Siedlcach. Odwiedziła tam planetarium „Niebo Prusa”, wysłuchała opowieści o tym, co możemy zaobserwować na naszym niebie oraz obejrzała krótki seans o Planetach Układu Słonecznego.

Opracowała: p. Katarzyna Wąsowska

Wyniki konkursu fotograficznego „Siedlczanie patronami naszych ulic”

Z przyjemnością informujemy, iż uczennica naszej szkoły Aleksandra Skiba z klasy 4a otrzymała pierwsze wyróżnienie
w międzyszkolnym konkursie fotograficznym „Siedlczanie patronami naszych ulic”.
Nazwy ulic to: ul. Prusa, ul. Asłanowicza
i ul. Świrskiego.

Uczennicy gratulujemy i zachęcamy do udziału w następnych konkursach!

A oto wyróżnione zdjęcia:


Opracowała: p. Renata Zdanowska

Wyniki konkursu „Pokonaj Pożeracza Książek”

Wyniki konkursu „Pokonaj Pożeracza Książek” – wrzesień 2017 roku.

Uczniowie, którzy wypożyczyli i, mamy nadzieję, również przeczytali najwięcej książek

Klasy II – III:
I miejsce: Laura Nowosielska klasa III B, 17 książek - Pożeraczka Książek
II miejsce: Karolina Kurenda klasa II A, 13 książek
III miejsce: Oliwia Wardziak klasa III F, 11 książek
Klasy IV – VII:
I miejsce: Jacek Czarnocki klasa IV D, 18 książek - Pożeracz Książek
II miejsce: Dawid Prochenka klasa V B, 9 książek
III miejsce: Maciej Paczóski klasa IV D, 8 książek

Wyniki konkursu „Pokonaj Pożeracza Książek” – październik 2017 roku.

Uczniowie, którzy wypożyczyli i, mamy nadzieję, również przeczytali najwięcej książek
Klasy II – III:
I miejsce: Aleksandra Jędrychowicz z klasy II A – 31 książek - Pożeraczka Książek
II miejsce: Adam Gnat z klasy III C - 21 książek
Klasy IV – VII:
I miejsce ex aequo: Aleksandra Skiba z klasy IV A – 14 książek, Agnieszka Prochenka z klasy VB – 14 książek, Dawid Prochenka
z klasy VB – 14 książek - Pożeracze Książek
II miejsce ex aequo: Kinga Cielemęcka z klasy IV D – 12 książek
i Kamila Bazak z klasy V B – 12 książek
III miejsce: Franciszek Chruściel z klasy IV D, 11 książek

Zachęcamy wszystkich do systematycznych odwiedzin
w wypożyczalni biblioteki szkolnej, ponieważ codziennie na półkach pojawiają się bardzo ciekawe nowości!!!! Przyjdźcie i sprawdźcie sami.

Nauczyciele bibliotekarze

WYZWANIE CZYTELNICZE’ 2017

Pożeracze Książek, Mole i Moliki Książkowe i nie tylko! Czy podejmiecie się czytelniczego wyzwania? Tak, tak… rzucamy Wam wyzwanie! Nie takie zwykłe, normalne i proste wyzwanie, ale WYZWANIE CZYTELNICZE!!! A wszyscy wiemy, że właśnie takie wyzwania Pożeracze Książek, Mole i Moliki Książkowe lubią najbardziej…

Zadanie polega na przeczytaniu 12 książek w czasie
12 miesięcy. Jednak książki, które będziecie czytać, wybieracie zgodnie z podanymi niżej zasadami. Zasad jest 12 – tyle, ile miesięcy w roku. Wszyscy ci, którzy podejmiecie wyzwanie:
* wyszukujecie na półkach swoich domowych biblioteczek,
w bibliotece szkolnej lub innej bibliotece, z której zasobów korzystacie, książki pasujące do zasad podanych poniżej;
* co miesiąc czytacie jedną książkę;
pomysłów będziecie mieli bardzo dużo, a przeczytanie 12 książek w czasie 12 miesięcy to będzie przysłowiowa „pestka”. Wśród wybranych przez Was pozycji nie mogą się jednak znaleźć lektury omawiane na lekcjach języka polskiego;
* dodatkowo prowadzicie tzw. „dzienniczek lektur”, w którym obok tytułu, autora, liczby stron, nazwy wydawnictwa musi się znaleźć kilka informacji o przeczytanej książce, np. parę zdań na temat ulubionego bohatera tej książki, ilustracja, opis najciekawszej przygody w niej przedstawionej.
A oto zasady:
1. Autorem książki jest kobieta.
2. Autor książki ma takie same inicjały jak TY.
3. Książka, która ma w tytule nazwę miejscowości lub miejsca.
4. Książka wydana w roku Twoich urodzin.
5. Książka jest zbiorem opowiadań.
6. Akcja książki rozgrywa się w kraju innym niż Polska.
7. Tytuł to jedno słowo.
8. Książka z dzieciństwa Mamy lub Taty.
9. Książka, która jest częścią serii.
10. Książka, która ma więcej niż 100 stron.
11. Książka, której bohaterowie są rodzeństwem.
12. Książka, której bohaterem jest zwierzę.

Wyzwanie kończy się 31 grudnia 2018 roku, a najwytrwalsi czytelnicy otrzymają upominki. Osoby zainteresowane prosimy
o zgłoszenie się do biblioteki do końca listopada 2017 roku w celu wpisania na listę uczestników.

Nauczyciele bibliotekarze

III Międzyszkolny Konkurs „Mistrz Czytania”

16 i 18 października 2017 r. w naszej bibliotece odbyły się szkolne eliminacje III Międzyszkolnego Konkursu ,,Mistrz Czytania” organizowanego przez SCDiDN w Siedlcach. Wzięło
w nich udział 31 uczniów z klas IV-VII.

Komisja konkursowa po przesłuchaniu wszystkich uczestników, ze względu na wysoki i wyrównany poziom, postanowiła przeprowadzić drugi, dodatkowy etap eliminacji. Zakwalifikowało się do niego 10 osób z klas V-VII. Jury przyznało następujące miejsca:
I miejsce – Dawid Goławski z klasy VI A
II miejsce – Maja Chazan z klasy VI B
III miejsce – Paulina Borkowska z klasy V A.

Naszą szkołę w eliminacjach międzyszkolnych III Konkursu „Mistrz Czytania”, które odbyły się 16 listopada br. w Szkole Podstawowej nr 8 w Siedlcach, reprezentowali Maja Chazan
i Dawid Goławski. Maja zdobyła I miejsce w kategorii szkół podstawowych!!!

Opracowała: p. Maria Stańczuk


Uroczystość włączenia uczniów klas I w poczet czytelników, czyli przygoda w bibliotece

15 listopada 2017 roku uczniowie klas I A, I B i I C gościli po raz pierwszy w naszej bibliotece szkolnej. Wzięli udział w bardzo ciekawych zajęciach prowadzonych przez nauczyciela bibliotekarza panią Annę Bryłkę-Chomkę. Poznali zasady korzystania z wypożyczalni i czytelni. Rozmawiali o konieczności poszanowania książek.

Pierwszoklasiści lubią czytać. Czytają już sami, słuchają też książek czytanych przez rodziców, starsze rodzeństwo, babcie
i dziadków. Wiedzą, że książka to radość i przyjemność, możliwość nieograniczonych podróży po świecie wyobraźni, okazja goszczenia w krainie baśni, przeżywania fantastycznych przygód.

Dzieci złożyły ślubowanie, obiecały, że będą szanowały książki,
a prawa i obowiązki czytelnika „traktowały z wielką powagą”. Otrzymały pamiątkowe zakładki, „przypominajki” z numerem czytelnika oraz prośbami książki.

Uroczystość włączenia uczniów klas I w poczet czytelników uświetniło przedstawienie „Dziwna przygoda w bibliotece”
w wykonaniu starszych koleżanek i kolegi z klasy VA, przygotowane pod kierunkiem nauczycieli bibliotekarzy pani Agaty Kuśmierczyk i pani Marii Stańczuk.

Opracowała: p. Agata Kuśmierczyk

IV Międzyszkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej
i Wojskowej

Dnia 16 listopada 2017r. uczniowie reprezentowali naszą szkołę w IV Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Patriotycznej
i Wojskowej, organizowanym i odbywającym się w Szkole Podstawowej nr 10 w Siedlcach.
Wystąpili w obu kategoriach.
W kat. klas V - VII zaśpiewał duet Maja Chazan VIB i Jakub Kruszewski VIIB z piosenką "Niepodległa, niepokorna". W grupie młodszej klas I - IV wystąpiły dziewczynki z klas III E i A : Emilia Matuszewska, Joanna Łubkowska oraz Gabriela Bareja z piosenką "Jedenasty Listopada", za której piękne wykonanie zdobyły zaszczytne III miejsce.
Gratulacje!!


Opracowała: p. Joanna Chibowska

Uliczny Bieg Niepodległości

11 listopada, z okazji 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę odbyły się w Siedlcach Uliczne Biegi Niepodległości. Naszą szkołę reprezentowała liczna grupa biegaczy, która bardzo dobrze zaprezentowała się podczas tych zawodów.

Kuba Jastrzębski został zwycięzcą w kategorii klas IV-VI

Hania Banaszewska zajęła III miejsce w kategorii klas
I-III

Maja Chazan zajęła V miejsce w kategorii klas IV-VI

Zuzia Twarowska zajęła VI miejsce w kategorii klas I-III

W klasyfikacji drużynowej dziewcząt ze szkół podstawowych nasza szkoła zajęła II miejsce.

Na tak wysokie miejsce oprócz wyżej wymienionych złożyły się też lokaty Klaudii Piwowarczyk, Julii Ułasiuk, Amelii Bejnarowicz, Natalii Talachy , Marceliny Kameckiej, Ewy Olszewskiej i Amandy Pycz

Wszystkim którzy reprezentowali szkołę w tych zawodach dziękujemy i gratulujemy !!!!!

Opracował: p. Grzegorz Chazan

POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY
"BARWY NIEPODLEGŁOŚCI".

Muzeum Regionalne w Siedlcach w ramach XIV edycji uroczystości ,,DNI NIEPODLEGŁEJ", zorganizowało Powiatowy Konkurs Plastyczny ,,BARWY NIEPODLEGŁOŚCI".

W dniu 13 listopada uroczyście zostały wręczone nagrody
i wyróżnienia. Z naszej szkoły została nagrodzona Kinga Zdanowska z klasy VIIc za pracę malarską wykonana w technice pasteli.

  

Finał Siedleckiej Ligi w „Dwa ognie” szkół podstawowych, organizowany przez TKKF

W dniu 03-11-2017 odbył się Finał Siedleckiej Ligi w „Dwa ognie” szkół podstawowych, organizowany przez TKKF.
W zawodach brali udział uczniowie kl. IV i młodsi. Ostatecznie nasza szkoła zajęła II miejsce.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Opracował : p. Tadeusz Żmujdzin

Konkurs Pieśni Patriotycznej

W dniu 10 listopada 2017 roku odbył się międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej zorganizowany przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Konkurs miał miejsce w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Siedlcach. Naszą szkołę dzielnie reprezentowały uczennice: Emilia Matuszewska, Joanna Łubkowska i Gabriela Bareja z piosenką „Jedenasty Listopada”. Poziom był bardzo wysoki, bez podziału na kategorie wiekowe; rywalizowały licea, technika, szkoły podstawowe a nawet przedszkole. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki za udział w konkursie.

Opracowała: p. Małgorzata Matuszewska

99. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
PRZEZ POLSKĘ

11 listopada, nasza szkoła włączyła się w obchody Święta Niepodległości zorganizowane w mieście. Delegacja szkoły wraz
z pocztem sztandarowym o godz. 10.00 uczestniczyła we mszy świętej w kościele pod wezwaniem św. Józefa. Po mszy uczniowie złożyli kwiaty pod Pomnikiem Wolności
.

Opracowała: p. Małgorzata Sieńkowska

XXIII Ogólnopolski Konkurs Historyczny im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej".
Etap szkolny


I miejsce – Julian Borkowski, kl. VI a


Julian będzie reprezentował naszą szkołę w etapie rejonowym konkursu, który odbędzie się 10 stycznia 2018 r.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opracowała: p. Małgorzata Sieńkowska

Narodowe Święto Niepodległości

„Przodkom winniśmy pamięć, a ojczyźnie – miłość” – to myśl przewodnia uroczystości z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dnia 10 listopada bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami obchodzili to ważne w historii naszej Ojczyzny święto. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu polskiego hymnu rozpoczęła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów naszej szkoły pod kierownictwem pani Justyny Kowalczyk (reżyseria), pani Joanny Chibowskiej (oprawa muzyczna), pani Hanny Michalik (wykonanie dekoracji), pani Joanny Wysokińskiej (pomoc w przygotowaniu i obsłudze prezentacji multimedialnej), pani Ewy Somli (wykonanie kotylionów), pana Grzegorza Chazana (prowadzenie uroczystości
i przygotowanie nagłośnienia). Przedstawienie wypełnione było patriotycznymi wierszami, przeplatanymi informacjami
o charakterze historycznym, ilustrującymi drogę naszego kraju do wolności, ozdobione znanymi i znakomicie wykonanymi pieśniami
i piosenkami chóru. Prowadzący część artystyczną uczniowie - Martyna Piskorz i Eryk Bobryk przypomnieli, że obowiązkiem młodego pokolenia jest strzeżenie i pielęgnowanie wolności, tak ciężko wywalczonej przez naszych przodków. Wzruszające teksty poezji wygłosili następujący uczniowie: Mateusz Bączek z kl. III a, Bartosz Piekarski z kl. VI a, Wiktoria Rabińska i Julia Żuk z kl. VII a, Nikola Mazurczak, Julia Sieńkowska, Maria Tchórzewska, Kinga Zdanowska, Joanna Wdowiak, Eryk Bobryk, Kamil Sala
z kl. VII c. Znaczącym akcentem zamykającym tę patriotyczną akademię była piosenka pt.: „Niepodległa, niepokorna” wspaniale wykonana przez Maję Chazan z kl. VI b oraz Jakuba Kruszewskiego z kl. VII b.

Opracowała: p. Justyna Kowalczyk

PORANEK PATRIOTYCZNY Z OKAZJI
NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
w Miejskim Przedszkolu nr 17 w Siedlcach.

Na zaproszenie dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 17
w Siedlcach p. Grażyny Świderskiej 8 listopada 2017 r. uczniowie klasy Ia wraz z p. dyrektor Alicją Świderską oraz wychowawczynią p. Beatą Jastrzębską i pedagogiem wspierającym p. Klaudyną Kłosek uczestniczyli w uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości. Wszyscy zaproszeni goście otrzymali okazjonalne kotyliony i mieli możliwość obejrzeć ciekawy program słowno – muzyczny przygotowany przez grupę dzieci pięcioletnich oraz grupę dzieci sześcioletnich. Przedszkolaki w galowych strojach zaprezentowały wiersze okolicznościowe oraz zaśpiewały przy akompaniamencie gry na akordeonie pieśni Polskich Legionistów.

Po zakończeniu części artystycznej odbyło się spotkanie
z zaproszonymi na tę uroczystość przedstawicielami Wojska Polskiego. Dzieci poznały umundurowanie żołnierza oraz mogły przymierzyć kamizelkę wojskową. Impreza z przedszkolakami i ich wychowawcami przebiegła w podniosłej i miłej atmosferze.

Opracowała: p. Beata Jastrzębska

KONKURS PLASTYCZNY pt. ,,LETNIA PRZYGODA"

W KONKURSIE PLASTYCZNYM pt. ,,LETNIA PRZYGODA" zorganizowanym przez Samorządowe Centrum Doradztwa
i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach ANNA MAZURCZAK
Z KLASY IV B
zajęła I miejsce w kategorii szkół podstawowyh kl.IV -VII.

UCZENNICY SERDECZNIE GRATULUJEMY.

Opracowała: p. Hanna Michalik

XII Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy
o św. Maksymilianie

Po raz XII został ogłoszony regulamin Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady. Celem konkursu jest przybliżanie postaci św. Maksymiliana Marii Kolbego. Uczniowie ze szkoły podstawowej mieli wykonać pracę plastyczną na temat „ Tak powstało Rycerstwo Niepokalanej”. Spośród prac, które napłynęły trzeba było wybrać po trzy z kategorii kl. 0-III , IV-V i VI-VII. Szkołę w etapie ogólnopolskim będą reprezentowały prace następujących osób:Maria Tchórzewska kl. VIIc


Aleksandra Malczak kl. VII c


Martyna Piskorz kl. VII c


Nikola Czarnocka kl. V d


Adrianna Chryciuk kl. V d


Alicja Czapla kl. IV d

20 listopada 2017 r. zostaną ogłoszone wyniki etapu ogólnopolskiego. Życzymy powodzenia i dalszych sukcesów

Opracowała: p. Małgorzata Serzycka

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017

W nawiązaniu do międzynarodowej akcji ekologicznej - Sprzątanie Świata 2017 - zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w IX edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej pod hasłem „Oddaj zużyty telefon komórkowy – atrakcyjne nagrody czekają”

Do 17 listopada przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego będą zbierali stare, niepotrzebne, zużyte telefony komórkowe, które zostaną przekazane do profesjonalnego recyklingu.
Organizatorem tej akcji jest EKOPHONE Leszek Kotyza.

Samorząd Uczniowski

II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Religijnej
„Cantate Deo 2017”

24 października 2017 roku w Katolickiej Szkole Podstawowej
im. BŁ. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach odbył się konkurs piosenki religijnej. Wystąpiło prawie 30 zespołów i indywidualnych solistów z Siedlec oraz okolic. Konkurs odbył się w kategorii: przedszkola, klasy I-III i klasy IV-VII.

Uczennice reprezentujące naszą szkołę wyśpiewały sobie
III miejsca: Emilia Matuszewska z kl. IIIe i Maja Chazan
z kl. VIb. Dziewczynkom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Opracowała: p. Małgorzata Serzycka

Galeria Klubu Fotograficznego czeka na Twoje zdjęcia

Tak wygląda nasza mała Galeria Klubu Fotograficznego. Znajduje się ona na parterze naszej szkoły (naprzeciwko biblioteki). Autorem wszystkich zdjęć jest Patryk Bońdzio z klasy VII b.

Jeśli i Ty masz zdjęcia, zrobine wyłącznie przez siebie i chcesz je zobaczyć w naszej galerii - po prostu wyślij je na adres klubu:

klubfotosp7@gmail.com

Jednocześnie zachęcamy do śledzenia postów na naszym blogu:

kfotograficzny.blogspot.com

Opracowała: p. R. Zdanowska

PCK - zbiórka na rzecz ofiar burz

Na skutek nawałnic i burz, które przeszły latem przez Polskę, uszkodzone zostały tysiące gospodarstw. Wiele osób straciło dorobek życia. Zerwanych zostało setki dachów, zniszczone są też drogi i co najmniej 30 tysięcy hektarów lasu.

W związku z tą sytuacją we wrześniu i październiku szkolne koło PCK przeprowadziło zbiórkę pieniężną. Zebrana kwota to 244zł 14gr. Datki zostały wpłacone na specjalne konto PCK pod nazwą ,,Na ratunek po burzy’’.

Serdecznie dziękujemy uczniom naszej szkoły za okazane serce i postawę solidarną z potrzebującymi.

Opracowała: p. Iwona Doszko

Akademia z okazji XVII Dnia Papieskiego pod hasłem
„Idźmy naprzód z nadzieją”.

W dniu 19 października w naszej szkole odbyła się akademia
z okazji XVII Dnia Papieskiego pod hasłem „Idźmy naprzód
z nadzieją”. Z tej okazji uczniowie klasy 6b przygotowali apel
o życiu naszego papieża - Świętego Jana Pawła II. Występ dostarczył zebranym wielu radosnych wrażeń. Były także chwile refleksji, zadumy oraz wzruszeń. Uroczystość uświetniły pieśni
w wykonaniu uczennic Joanny Łubkowskiej z kl. 3a i Emilii Matuszewskiej z kl. 3e. Akademię przygotowały p. M. Serzycka
i p. M. Matuszewska.

Opracowała: p. M. Matuszewska

Międzypowiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych

W dniu 17-10-2017 roku nad siedleckim zalewem odbyły się Międzypowiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowała grupa dziewcząt, które zajęły III miejsce.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy !

Opracował : p. Tadeusz Żmujdzin

WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO
„Zdjęcie z wakacji”
I miejsce - Aleksandra Wierzbicka z klasy 4a


II miejsce - Julia Januszewicz z klasy 7b i Natalia Talacha
z klasy 4a


III miejsce – Alicja Czapla z klasy 4d i Wiktoria Bożek z klasy 7a


Wyróżnienia:
Patryk Bońdzio z klasy 7b i Tymoteusz Grochowski z klasy 6e

Wszystkim uczestnikom, a szczególnie zwycięzcom gratulujemy!

Nadesłane na konkurs zdjęcia można znaleźć na naszym blogu:
klubfotograficzny.blogspot.com


Opracowała: p. R. Zdanowska

Dzień Edukacji Narodowej

W piątek, 13 października 2017 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pani dyrektor Alicja Świderska podziękowała nauczycielom, wychowawcom
i pracownikom szkoły za ich pracę. Uczniowie klasy 5d przygotowali przedstawienie zabarwione dużą dawką humoru
i w imieniu wszystkich wyrazili nauczycielom wdzięczność za troskę i poświęcenie. Przy pomocy słów, gestów i piosenek odtworzyli klimat szkolnego życia oraz pokazali trud pracy nauczyciela. Młodzi artyści swoim występem dostarczyli zebranym gościom wielu wrażeń wizualnych i muzycznych. Po części artystycznej wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

Opracowała: p. Edyta Guth

Certyfikat Szkoły Promującej Honorowe Oddawanie Krwi

25 listopada 2016 r. został przeprowadzony w naszej szkole rysunkowy konkurs PCK dla klas 0 – 3 pod hasłem „Kropla krwi – kropla życia”. Nawiązywał on do obchodów Dni Honorowego Krwiodawstwa oraz propagował ideę bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa
w Warszawie złożyło na ręce Pani Dyrektor Alicji Świderskiej serdeczne podziękowania za udział naszej szkoły w evencie „Przed wakacjami” akcji edukacyjnej „Twoja krew, moje życie” organizowanej w ramach programu polityki zdrowotnej pn. „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczpospolitej Polskiej
w krew i jej składniki na lata 2015 – 2020, finansowanego przez Ministra Zdrowia.

W ramach podziękowania za zaangażowanie się w/w akcję RCKiK w Warszawie przyznało Szkole Podstawowej nr 7 Certyfikat Szkoły Promującej Honorowe Oddawanie Krwi
i zachęca naszą placówkę do dalszej współpracy.

 


Opracowała:
p. Elżbieta Soszyńska ,opiekun SK PCK


Uroczysta inauguracja szkolnego roku sportowego 2017/2018

29.09.2017 roku, w hali sportowej siedleckiej „Piątki” odbyła się uroczysta inauguracja szkolnego roku sportowego 2017/2018. Jednocześnie na tej uroczystości podsumowano osiągnięcia sportowe szkół za miniony rok szkolny.

Nasza szkoła zdobyła IV miejsca we współzawodnictwie sportowym w kategorii szkół podstawowych w Mieście Siedlce. Na sukces ten złożyły się osiągnięcia w wielu indywidualnych
i zespołowych dyscyplinach sportowych.

Brawo sportowcy! Dziękujemy Wam za ogromne zaangażowanie i reprezentowanie szkoły. Życzymy zwycięstw w nowym roku sportowym.

Opracowała: p. Aldona Zagalska

Siedlce wspierają uzdolnionych!

Aż 27 uczniów naszej szkoły znalazło się wśród tegorocznych stypendystów Prezydenta Siedlec za II semestr roku szkolnego 2016-2017.

Stypendium Prezydenta Miasta Siedlce to forma wsparcia uczniów zdolnych, którzy mają wysoką średnią ocen oraz mogą poszczycić się osiągnięciami naukowymi, artystycznymi lub rekreacyjno–sportowymi:
1. na szczeblu regionalnym, wojewódzkim (stypendium II stopnia)
2. ponadwojewódzkim bądź międzynarodowym (stypendium
I stopnia).
Stypendia mają charakter motywacyjny, przyznawane są raz
w semestrze na wniosek dyrektora szkoły, za pisemną zgodą rodziców.
Stypendia I stopnia otrzymali:
1. Bobryk Eryk
2. Borkowska Paulina
3. Borkowski Julian
4. Chazan Maja
5. Gałachowska Iga
6. Gąsowska Wiktoria
7. Golec Aleksandra
8. Jóźwiak Wojciech
9. Krawczyk Adam
10. Łopacińska Gabriela
11. Łukasiewicz Natalia
12. Malczak Aleksandra
13. Mazurczak Nikola
14. Niewiadomska Zuzanna
15. Soćko Konrad

Stypendia II stopnia otrzymali:
1. Arciuch Weronika
2. Czapińska Hanna
3. Czarnocka Nikola
4. Garwoliński Mateusz
5. Izdebska Karolina
6. Jówko Aleksandra
7. Piskorz Martyna
8. Sieńkowska Julia
9. Staręga Zuzanna
10. Tchórzewska Maria
11. Wasilczuk Natalia
12. Zdanowska Kinga

Jesteście chlubą i chwała naszej szkoły! Serdecznie Wam gratulujemy!

Opracowała: p. Aldona Zagalska

„CHCĘ BYĆ KIMŚ! czyli jak osiągać cele….” – WARSZTATY MOTYWACYJNE


„Bądź z siebie dumny, nie poddawaj się
i nie oszczędzaj sobie wysiłku. Stań przed lustrem, spójrz odbiciu głęboko w oczy, uśmiechnij się, pomyśl o marzeniach
i głośno krzyknij: CHCĘ BYĆ KIMŚ!
Michał Zawadka

25 września 2017 roku uczniowie klas szóstych i siódmych wzięli udział w niecodziennych warsztatach motywacyjnych „Chcę być kimś! czyli jak osiągać cele….”.

Spotkanie poprowadził pan Michał Zawadka – mówca inspiracyjno-motywacyjny, członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców, Mistrz Polski Przemówień Publicznych, aktor, konferansjer, lektor, pisarz, autor książek motywacyjnych
i społecznych dla dzieci i młodzieży.

Prelegent poruszał bardzo istotne zagadnienia dotyczące grupy rówieśniczej, systemu wartości, budowania właściwych relacji czy podejmowania odpowiedzialnych decyzji. Przekazał uczniom, jaką wybierać mają drogę do osiągnięcia celu oraz jak cierpliwie i wytrwale dążyć do spełniania marzeń. Podpowiedział młodzieży, jak właściwie gospodarować swoim czasem i nie marnować go. Wspólnie z uczestnikami spotkania wyliczał, ile czasu w życiu można wykorzystać kreatywnie i owocnie.

W czasie spotkania prowadzący uświadomił, jak wiele razy
w życiu „oceniamy” i jesteśmy „oceniani” i że warto zmienić nasze podejście z „oceniania” na „docenianie”.

Z wielką siłą i wiarą tłumaczył uczniom, że są dwa dni w życiu, kiedy nie mogą nic zrobić - to „wczoraj” i „jutro”. Natomiast „dzisiaj” jest tym dniem, w którym mogą i powinni zrobić wszystko! Wielokrotnie podkreślał dzieciom, że „KAŻDY Z WAS JEST WYJĄTKOWY!”, „MIEJ ODWAGĘ BYĆ KIMŚ
I SPEŁNIAĆ SWOJE MARZENIA”.

Uczniowie byli wyjątkowo zainteresowani warsztatami. Czynnie uczestniczyli w spotkaniu. Pan Zawadka zaskoczył ich doskonałym, profesjonalnym kontaktem, oryginalnym podejściem do tematu oraz wyjątkową bezpośredniością. Intrygował, wzruszał
i prowokował do dyskusji. Pisarz doceniał indywidualność dzieci
i niektóre „mniej tradycyjne” zachowania.

Czas z wyjątkową osobą upłynął bardzo szybko. Na zakończenie spotkania można było kupić książki autora i stanąć
w kolejce po osobistą dedykację. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć oraz wpisu do kroniki szkolnej. Dziękując za motywacyjne warsztaty obdarowaliśmy gościa upominkami promocyjnymi naszego miasta.

Wpis do kroniki szkolnej pana Michała Zawadki

Opracowała: p. Alicja Świderska


17 września - rocznica sowieckiej napaści
na Polskę

78 lat temu, 17 września 1939 r., łamiąc polsko-sowiecki pakt
o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując tym samym ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow. Konsekwencją sojuszu dwóch zbrodniczych totalitaryzmów był rozbiór osamotnionej
w walce Polski.

Uroczystości upamiętniające to wydarzenie rozpoczęły się
17 września o godzinie 12.30 Mszą Świętą w kościele garnizonowym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Siedlcach. Następnie odbył się uroczysty przemarsz na Skwer Wileński, gdzie miały miejsce uroczystości centralne.

Reprezentacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział w powyższych uroczystościach.

Opracowała: p. Małgorzata Sieńkowska

 

Drodzy Uczniowie !

Dnia 18. 09. 2017 r. o godzinie 16:30 w Szkole Podstawowej nr 7 w Siedlcach w sali 15 odbędzie się spotkanie organizacyjne
i nabór do gromady zuchów i drużyn harcerskich.

W spotkaniu wezmą udział druhny: Magdalena Szczerbaciuk, Aleksandra Kot i Monika Lech.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Czuwaj!


Magdalena Szczerbaciuk ( tel. 660 920 419)
Aleksandra Kot (tel. 663 674 300)
Monika Lech (tel. 504 450 161)

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

12 września 2017 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH. Wzięło w nim udział siedemdziesiąt dwoje dzieci z trzech klas :
klasa I a - wychowawca p. Beata Jastrzębska, pedagog wspierający - p. Klaudyna Kłosek
klasa I b - wychowawca p. Bożena Przedlacka
klasa I c - wychowawca p. Katarzyna Wąsowska.

W obecności rodziców i nauczycieli pani dyrektor Alicja Świderska pasowała każdego pierwszaka na ucznia Szkoły Podstawowej nr 7 w Siedlcach.

Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna przygotowana przez p. Małgorzatę Czarnocką z klasą III e
i p. Izabelę Woźniak z klasą III f. Na zakończenie uroczystości zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia.

Opracowała: p. Beata Jastrzębska

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
 

„Niech każdy uczyni co w jego mocy,
aby każda szkoła mogła się stać miejscem autentycznego dojrzewania człowieka”.
Święty Jan Paweł II

4 września 2017 r. o godz. 8.00 w kościele pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Siedlcach uczniowie naszej szkoły uczestniczyli we mszy świętej inaugurującej nowy rok szkolny 2017/2018. Msza została odprawiona w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.

O godz. 9.30 w sali gimnastycznej odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Pani dyrektor Alicja Świderska powitała społeczność szkolną, nauczycieli i rodziców. Podczas akademii został odczytany list Prezydenta Miasta Siedlce skierowany do uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.

Pani dyrektor zapoznała zebranych z nowymi nauczycielami. Wychowawstwa w klasach objęły panie: Hanna Sobieszuk - klasa IVa, Barbara Mikołajczyk – klasa IVb, Ewa Konarzewska – klasa IVc, Anna Wiśniewska – klasa IVd, Ilona Wierzba – klasa VIIc. Oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego zakończyła część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy IIIe i IIIf pod kierunkiem p. Małgorzaty Czarnockiej i p. Izabeli Woźniak.

Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor życzyła wszystkim uczniom i nauczycielom owocnej pracy oraz sukcesów w nowym roku szkolnym.

Po akademii uczniowie udali się do sal lekcyjnych, gdzie spotkali się z nowymi wychowawcami.

Opracowała: p. Izabela Woźniak

Pomoc materialna o charakterze socjalnym dla uczniów
w formie stypendium szkolnego i zasiłku szkolnego
na rok szkolny 2017/2018.

ZASIŁEK SZKOLNY DLA UCZNIÓW BĘDĄCYCH MIESZKAŃCAMI MIASTA SIEDLCE
NA ROK SZKOLNY 2017/2018

 

STYPENDIUM SZKOLNE DLA UCZNIÓW BĘDĄCYCH
MIESZKAŃCAMI MIASTA SIEDLCE
NA ROK SZKOLNY 2017/2018


ZESTAW PODRĘCZNIKÓW Z RELIGII
NA ROK SZKOLNY 2017/2018

(Rodzice sami kupują wymienione podręczniki dzieciom)

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

Religia red. Władysław Kubik „Jesteśmy dziećmi Boga”,
Wydawnictwo WAM Kraków (nowa podstawa programowa) AZ-03-01/10-KR-1/11 nr dopuszczenia

KLASA I
Religia red. Władysław Kubik „Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa” - podręcznik i zeszyt ćwiczeń,
Wydawnictwo WAM Kraków (nowa podstawa programowa) AZ-11-01/10-KR-1/11 nr dopuszczenia

KLASA II
Religia red. Władysław Kubik „Kochamy Pana Jezusa”-
podręcznik i zeszyt ćwiczeń, Wydawnictwo WAM Kraków( nowa podstawa programowa) AZ-12-01/10-KR-1/12 nr dopuszczenia

KLASA III
Religia red. Władysław Kubik „Przyjmujemy Pana Jezusa” - podręcznik i zeszyt ćwiczeń, Wydawnictwo WAM Kraków (nowa podstawa programowa) AZ-13-01/10-KR-14/13 nr dopuszcznia

KLASA IV
Religia red. Zbigniew Marek „Zaproszeni przez Boga” - podręcznik ,Wydawnictwo WAM Kraków (nowa podstawa programowa)
AZ-21-01/10-KR-2/12 nr dopuszczenia

KLASA V
Religia red. Zbigniew Marek „Obdarowani przez Boga”-podręcznik, Wydawnictwo WAM Kraków (nowa podstawa programowa)
AZ-22-01/10-KR-5/13 nr dopuszczenia


KLASA VI
Religia red. Zbigniew Marek „Przemienieni przez Boga”- podręcznik, Wydawnictwo WAM Kraków (nowa podstawa programowa) AZ-23-01/10-KR-1/14 nr dopuszczenia


KLASA VII
Religia red. Władysław Kubik „Szukam Was”- podręcznik, Wydawnictwo WAM Kraków (nowa podstawa programowa),(dawny podręcznik do kl. I gimnazjum) AZ-31-01/10KR-1/11 nr dopuszczenia


NA WAKACJE Z MUSZKIETERAMI!

W góry i nad morze pojadą dzieci z naszej szkoły, które spędzą niezapomniany czas w gronie rówieśników i poznają 8 wartości Małego Muszkietera. Wszystko dzięki ogólnopolskiej akcji „Wakacje z Muszkieterami”.

Na swoje pierwsze kolonie wyjedzie łącznie ponad 1000 dzieci
z całej Polski. Ambasadorką wakacyjnych wyjazdów jest Sylwia Gruchała - medalistka olimpijska. Honorowy patronat nad akcją objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

„Wakacje z Muszkieterami” już po raz drugi organizuje Fundacja Muszkieterów, którą tworzą właściciele sklepów Intermarché i Bricomarché. Dzieci w wieku 8 - 14 lat, które nie miałyby szansy na odpoczynek po pracowitym roku szkolnym, spędzą letnie kolonie w pięknych zakątkach Polski. Krajoznawczym wycieczkom i zajęciom w ośrodkach wypoczynkowych, będzie towarzyszyć poznawanie 8 uniwersalnych wartości, którymi powinien kierować się w życiu każdy Muszkieter. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

Zobacz co robią Muszkieterowie i poznaj 8 wartości Muszkietera
www.facebook.com/FundacjaMuszkieterow

www.wakacjezmuszkieterami.pl

 


Promocja naszej szkoły

Odcinek programu prezentującego naszą szkołę przez
Telewizję Wschód

http://www.tv-wschod.pl/wiadomosci/10332,siedlce-miasto-na-5-odcinek-3