Uroczyste zakończenie roku klas I- V

Uroczyste zakończenie roku klas VI

DZIAŁALNOŚĆ KOŁA PCK w roku szkolnym 2015/2016


* wrzesień 2015 – zbiórka na rzecz fundacji ,,Pomóż i Ty’’, sprzedaż cegiełek,
* listopad, grudzień 2015 – zbiórka na rzecz fundacji ,,Kot – koty otoczone troską’’ oraz rozdanie ulotek fundacyjnych,
* II semestr – udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy,
* realizacja projektu Polskiej Akcji Humanitarnej ,,Studnia dla Południa’’: lekcje wychowawcze o tematyce pomocowej, sprzedaż opasek na rzecz budowy studni w Somalii i Sudanie Południowym, wykorzystywanie multimediów na lekcjach poświęconych realizacji projektu,
* czerwiec - kiermasz zdrowych ciasteczek na rzecz podopiecznej fundacji ,,Słoneczko’’,
* przeprowadzanie pogadanek tematycznych na temat: bezpiecznej drogi do szkoły, dbania o zdrowie, szkodliwości używek, pomocy potrzebującym, udzielania pierwszej pomocy,
* prowadzenie tematycznej gazetki PCK

Szkolne Koło PCK życzy wszystkim uczniom wspaniałych i bezpiecznych wakacji :)

Opracowała: p. Iwona Doszko

Kiermasz ciasteczek

Miło nam ogłosić, iż na naszym szkolnym pikniku w dniu 18 czerwca 2016 roku zabraliśmy 361zł na rzecz Gabrysi Twarowskiej, podopiecznej fundacji ,,Słoneczko''. Nie była to zwykła zbiórka charytatywna a kiermasz zdrowych ciasteczek przygotowanych przez uczniów :) Wypieki zostały przygotowane przez: Anię Roguską i Karolinę Łukasiuk z klasy 6c oraz Wiktorię Księżopolską, Angelikę Chyłek i Błażeja Michalaka z klasy 6d. Ciasteczka cieszyły się dużym powodzeniem i z pewnością pojawią się na kolejnych piknikach.

Opracowała: p. Iwona Doszko

VI edycja programu INSTALING

Zakończył się rok szkolny, zakończyła się także VI edycja programu INSTALING.

Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za systematyczną pracę.

Do zobaczenia we wrześniu na https://instaling.pl/Na zdjęciu uczniowie klasy IV e

Opracowała: p. Tatiana Jakubiak

Kartki z kalendarza klas II d i III d

W drugim semestrze roku szkolnego 2015/2016 wzbogacaliśmy nasz warsztat kolejnymi, ciekawymi imprezami
1.Odwiedziliśmy restaurację „Kochanówkę”, w której wzięliśmy udział w warsztatach pierogowych, a następnie degustowaliśmy przyrządzone pierogi, pamiętając o zasadach kulturalnego zachowania przy stole.

2. Zawędrowaliśmy również w odwiedziny do Instytutu Chemii na Uniwersytecie Przyrodniczno-Humanistycznym, gdzie z wielkim zaangażowaniem bawiliśmy się w małych chemików podczas zajęć „Czego chemik szuka w kuchni?”

3. Dzięki uprzejmości pani Ewy Sykut Czapli uczestniczyliśmy w Warsztatach mydlarskich. Bawiliśmy się wspaniale przygotowując własne kompozycje zatopione w mydle…


4. Gościliśmy również w Miejskiej Bibliotece w Siedlcach na spotkaniu autorskim z panem Pawłem Beręsewiczem, który tworzy książki dla dzieci. Autor zaprosił nas na herbatkę i ciekawie opowiadał o swoich książkach, następnie rozdawał podpisy


5. W ciągu całego roku odbywały się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy w ramach programu „Ratujemy i uczymy ratować” pod patronatem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


6. W ostatnich dniach nauki udaliśmy się na spacer do Miejskiej Komendy Policji w Siedlcach, aby bliżej poznać trudną pracę policjantów. Uczestniczyliśmy w pokazie tresury psa i oglądaliśmy radiowozy. Udało nam się również podejrzeć policjantów podczas ćwiczeń na strzelnicy. Było ciekawie! Dziękujemy!

Opracowała: p. Katarzyna Wąsowska

Współpraca międzynarodowa z organizacją studencką AIESEC – projekt KidSpeak

W dniach 6.06. – 17.06. 2016 r. nasza szkoła przystąpiła do współpracy z międzynarodową organizacją studencką AIESEC, której celem była realizacja projektu KidSpeak.

KidSpeak to projekt oparty na warsztatach w języku angielskim skierowany do szkół podstawowych. Zagraniczni wolontariusze dzięki interaktywnym warsztatom w języku angielskim przybliżają uczniom różne tematy oraz budują w nich otwartość na obcowanie
z innymi kulturami.

W ramach projektu gościliśmy trzy studentki z Tajlandii, Indonezji oraz Hong Kongu.

Kran, Angelika oraz Kelly prowadziły zajęcia kulturowe na lekcjach języka angielskiego w klasach I – VI, brały udział
w zabawach na świetlicy szkolnej, jak również na przerwach i po lekcjach.

Projekt spotkał się z ogromnym zainteresowaniem
i entuzjazmem uczniów, którzy okazali gościom dużo ciepła
i serdeczności, czyniąc z ich pobytu niezapomniane doświadczenie.

Dziękujemy serdecznie wszystkim aktywnie zaangażowanym
w projekt.

Opracował: p. Dariusz Grabarski

NASZE OSTATNIE OSIĄGNIĘCIA PLASTYCZNE
Miejski konkurs plastyczny pt. ,,Wojsko przyszłości" zorganizowany przez Klub Wojskowy w Siedlcach.
Laureatką została Nikola Czarnocka z klasy IIId.

Miejski Konkurs Plastyczny ,,Siedlce-wczoraj i dziś"
zorganizowany przez Gimnazjum nr 4 w Siedlcach.
Nagrodę w kategorii szkoły podstawowe klasy IV-VI otrzymała Iga Barszczak z klasy IVc.

Wyróżnienia w konkursie ,,Siedlce-wczoraj i dziś"
dla Marii Tchórzewskiej z klasy Vb i Martyny Janasz z klasy IVc.

 

Powiatowy konkurs plastyczny ,,Ptaki" zorganizowany przez
Nadleśnictwo w Siedlcach.

Nagrodę w kategorii klas IV-VI otrzymała Katarzyna Walerowska z klasy VD.

 

Wyróżnienie otrzymała Anna Roguska z klasy VIC.

XXI Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej kategoria plastyka. Tegoroczny przegląd to prace na temat ,,1050 lat chrztu Polski".
W kategorii klas I - III - Nikola Czarnocka - II miejsce
,

w kategorii klas IV -VI - Nikola Mazurczak- III miejsce.

Opracowała: p. Hanna Michalik

PIKNIK RODZINNY

W sobotę 18.06.2016r. na boisku szkolnym odbył się Piknik Rodzinny, w którym uczestniczyła społeczność naszej szkoły. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego.Piknik obejmował wiele różnorodnych prezentacji.

W ramach konkursu kulinarnego pod hasłem „Każdy kęs ma swój sens” uczniowie przygotowali wiele pysznych i zdrowych potraw np. szaszłyki owocowe, sorbet truskawkowy, koreczki z guacamole
i wiele innych smakowitych specjałów. Zebrani uczniowie, nauczyciele i rodzice byli zachwyceni kulinarnymi talentami. Początek pikniku był bardzo apetyczny.

Na przygotowanej scenie uczniowie prezentowali swoje talenty, np. taneczne, wokalne czy recytatorskie. Publiczność nagradzała ich gromkimi brawami.

Akademia KAWASHI oraz Miński Klub Sportowy TAEKWON-DO zaprezentowały nieznane nam sztuki walki.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Siedlcach przygotowało pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia warsztatowe cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci i dorosłych.

Uczniowie naszej szkoły mogli też próbować swoich sił na symulatorze jazdy w ruchu ulicznym, który udostępnili funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach. Na stoisku „Młody diagnosta” można było sprawdzić prawidłowość wyposażenia roweru i otrzymać dyplom.

Mogliśmy też podziwiać pokaz sprzętu i umiejętności Straży Pożarnej w Siedlcach, a niektórzy mogli przez chwilę spełnić swe marzenie o tym, aby zostać strażakiem. Węże z wodą tzw. sikawki były do dyspozycji.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się oferta Centrum Naukowo-Edukacyjnego „Fulleren” z Laboratorium Młodego Odkrywcy, pokazami „Mroźna kraina” i „Baby w kąpieli”. Wielką niespodzianką była „wybuchowa beczka”.

Niewątpliwą ozdobą pikniku był pojazd eksponowany przez autoryzowanego dealera samochodów i motocykli Hondę oraz zabytkowy samochód sportowy prywatnego kolekcjonera.

Galeria Kultura przygotowała dla najmłodszych zajęcia manualne, różnorodne zadania rozwijające logiczne myślenie. Jednym z wystawców była firma Avon, która ufundowała nagrody do konkursu kulinarnego.

Na pikniku prezentowały się również: Szkolne Koło Caritas oraz Koło języka japońskiego. Prowadzona była też charytatywna sprzedaż ciasteczek na rzecz dziewczynki wymagającej rehabilitacji.

Jednym z punktów w programie pikniku była rywalizacja sportowa. Konkurowały ze sobą zgłoszone drużyny 2-osobowe: dziecko i rodzic. Emocji było wiele. Zwycięzcy otrzymali medale, nagrody, min. wejściówki na basen i na bilard.

Najwięcej radości przyniósł uczestnikom pikniku udział
w licytacji prac dziecięcych. Zapłatą były owoce, które nabywcy prac mieli przynieść do szkoły 3 dni później, aby dla wszystkich urządzić ucztę owocową.

Trzeba przyznać, że organizacja pikniku była trafnym przedsięwzięciem, ciekawą propozycją spędzenia czasu i okazją do integracji całej społeczności szkolnej.

Składamy szczególne podziękowania instytucjom wspierającym organizację naszego wydarzenia szkolnego oraz całemu zespołowi nauczycieli ds. Programu Szkoła Promująca Zdrowie.

Uczestnikom dziękujemy za przybycie i już dziś zapraszamy na kolejny piknik za rok.

Podmioty wspierające organizację pikniku:
• Komenda Miejska Policji w Siedlcach
• Straż Pożarna w Siedlcach
• Klub Sportowy TAEKWON-DO
• Akademia KAWASHI
• Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Siedlcach - Medyczna Szkoła Policealna im. prof. Zbigniewa Religi
• Honda –autoryzowany dealer samochodów i motocykli
• Galeria Kultura
• Centrum Naukowo-Edukacyjne „Fulleren”
• Avon


Opracowała : p. Hanna Sobieszuk
Koordynator Programu
Szkoła Promująca Zdrowie

 

Opracowała : Hanna Sobieszuk
Koordynator Programu
Szkoła Promująca Zdrowie


Bal szóstoklasisty

Koło teatralne

W II semestrze roku szkolnego 2015/16 koło teatralne „Nasz teatr” pracowało prężnie i intensywnie, ponieważ w bardzo krótkim czasie przygotowało kolejny spektakl pt. „Małpia szkoła”, z którym mali artyści wystąpili na VI Festiwalu Kultury w Chodowie, gdzie zdobyli II miejsce.

Natomiast na XXI Festiwalu Twórczości Dziecięcej
i Młodzieżowej
uzyskali III miejsce.

Zaprezentowali też swoje umiejętności dzieciom
z Niepublicznego Przedszkola im. Kubusia Puchatka i dzieciom
z Niepublicznego Przedszkola Żółty Latawiec oraz uczniom naszej szkoły. Otrzymali również zaproszenie na występ podczas Miejskiego Konkursu Recytatorskiego im. Kornela Makuszyńskiego, z którego oczywiście skorzystali. Gratulujemy i bardzo cieszymy się z Waszych sukcesów.


Opiekunowie: Edyta Guth i Katarzyna Wąsowska

Konkurs fotograficzny dla uczniów klas 4-6.

W czerwcu odbył się konkurs fotograficzny dla uczniów klas 4-6. Zadaniem uczestników było przedstawienie w dowolny sposób hasła ,,Zdrowie to uśmiech i radość''. Konkurs jest elementem realizacji projektu ,,Szkoła Promująca Zdrowie''.
Zwycięzcy konkursu:


1 miejsce - Barbara Boruc i Joanna Kozak z klasy 4a


2 miejsce - Oliwia Jurzyk z klasy 5d


Wyróżnienie
- Aleksandra Bajek z klasy 5d


Gratulujemy!!!

 

Opracowała:p. Iwona Doszko

Szkolne Koło PCK

W drugim semestrze 2015/2016 szkolne koło PCK prowadziło sprzedaż opasek na rękę na rzecz akcji Polskiej Akcji Humanitarnej pt. ,,Studnia dla Południa''. Uczniowie naszej szkoły zakupili 62 opaski za łączną kwotę 310 zł. Zebrane pieniążki zostały przelane na konto PAH i pomogą w rozwiązywaniu problemu dostępu do wody w Sudanie Południowym i Somalii.

Dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w tej akcji.

Opracowała: p. Iwona Doszko

Projekt eTwinning 2016 w naszej szkole!

Od grudnia 2015 r do kwietnia 2016 r. nasza szkoła kontynuowała projekt współpracy międzynarodowej eTwinning 2015 r. "Food for life".

Hasłem tegorocznego projektu były kulinarne tradycje od Świąt Bożego Narodzenia do Wielkanocy.

 

Opiekunem projektu jest p. Renata Zdanowska, a uczestniczy
w nim klasa V d i V c. Szkołą partnerską jest gimnajzum z Włoch.

Efekty naszej współpracy można ogładać na blogu (np. w zakładce projekty/eTwinning):


http://foodpyramid2013.blogspot.com/

Projekt ma na celu uświadomienie uczniom jak ważne są świadome wybory właściwego rodzaju jedzenia, składników różnych posiłków, przekąsek i słodyczy.

W tym roku celem szczegółowym było zaprezentowanie tradycyjnych potraw bożonarodzeniowych: pierogów z kapustą
i grzybami:

udekorowanych samodzielnie pierników:


słodkości karnawałowych - faworków:

 


oraz palm wielkanocnych i pisanek:


Kwietniową misją były kompozycje z warzyw i owoców. Ich twórcami są uczennice z klasy V d: Oliwia Jurzyk, Wiktoria Koper i Aleksandra Bajek.

Opracowanie: p. Renata Zdanowska

Podsumowanie konkursów historycznych

14 czerwca o godzinie 10.00 w Archiwum Państwowym
w Siedlcach odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród z konkursów historycznych:
• Miejsca Pamięci Narodowej w Siedlcach
• Konstytucja 3 Maja. Kultura polska w czasach stanisławowskich
• Gra Miejska. Siedlce bliskie – znane – nieodkryte

Organizatorem konkursów było Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach.

Uczniowie naszej szkoły byli laureatami tych konkursów.
Adrianna Gnat , uczennica klasy VI e i Błażej Michalak, uczeń klasy VI d, zajęli III miejsce w konkursie Miejsca Pamięci Narodowej w Siedlcach.

W konkursie drużynowym Miejskiej Gry Historycznej – Siedlce bliskie – znane – nieodkryte, reprezentacja naszej szkoły, w składzie: Adrianna Gnat kl. VI e, Błażej Michalak
kl. VI d
i Julian Borkowski kl. IV a , uzyskała wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów w następnym roku szkolnym.

Opracowała: p.Małgorzata Sieńkowska

SZKOLNY TURNIEJ SCRABBLE

Szkolny Turniej Scrabble, który odbył się 11 czerwca 2016 r., został zorganizowany na podsumowanie pracy Szkolnego Koła Scrabble w roku szkolnym 2015/16. Celem turnieju było promowanie grania w Scrabble nie tylko jako ciekawego sposobu spędzania czasu wolnego, ale również metody rozwijania zdolności logicznego i strategicznego myślenia oraz doskonalenie umiejętności językowych.

W turnieju wzięło udział 8 uczniów reprezentujących klasy IV – VI oraz chętni nauczyciele. W pierwszej 45-minutowej turze uczniowie zagrali w dwóch, losowo skompletowanych zespołach. Pierwszy etap pozwolił na wyłonienie 3 najlepszych osób, które zagrały w drugiej turze, osiągając podane poniżej wyniki.


Zuzanna Niewiadomska Ve 115 pkt I miejsce
Marta Chmura IVb 107 pkt II miejsce
Julia Łopacińska Via 62 pkt III miejsce

Rozgrywka nauczycieli zakończyła się następującymi wynikami:
Tatiana Jakubiak 201 pkt I miejsce
Anna Wiśniewska 155 pkt II miejsce
Małgorzata Szewczak 136 pkt III miejsce

Wszyscy zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Opracowała: p. Anna Wiśniewska

"Podlasie w obiektywie ekologa"

Dnia 10.06.2016r. podsumowano trzecią edycję konkursu fotograficznego organizowanego przez SCDiDN. Wzięło w niej udział aż 76 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Na uroczystości nasza szkoła reprezentowana była przez Filipa Matłacza, ucznia klasy Va, który otrzymał wyróżnienie w kategorii "Formy ochrony przyrody ", oraz Izabelę Łukasiewicz, uczennicę klasy VIe, która otrzymała wyróżnienie w kategorii "Nietypowe zjawiska, krajobrazy, anomalie przyrodnicze".

Podczas uroczystości mogliśmy oglądać nagrodzone zdjęcia.
Zgodnie z zapowiedzią jednego z członków jury dr Ryszarda Kowalskiego, nagrodzone prace wezmą udział w wystawie podczas XVIII Festiwalu Nauki i Sztuki organizowanego w październiku przez UPH w Siedlcach.

Opracowała: p. Bożena Kotowska

Sukcesy zespołu tanecznego „Tańczące Nutki”
 

II miejsce dla zespołu „Tańczące Nutki” w XVII Regionalnym Przeglądzie Amatorskich Zespołów Tanecznych
w Borkach Wyrkach.

29 kwietnia 2016 r. zespół „Tańczące Nutki”, do którego należą uczniowie klasy III a, wziął udział w XVII Regionalnym Przeglądzie Amatorskich Zespołów Tanecznych w Borkach Wyrkach. Nasi tancerze zaprezentowali taniec warszawski. Występ zespołu zaowocował zajęciem II miejsca w kategorii taniec ludowy.

I miejsce dla zespołu „Tańczące Nutki” na XXI Miejskim Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej Siedlce 2016.

10 maja 2016 r. w Sali Widowiskowej „Podlasie” MOK odbył się przegląd zespołów tanecznych w ramach XXI Miejskiego Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej Siedlce 2016. Zespół „Tańczące Nutki” wykonał taniec warszawski i wywalczył I miejsce w kategorii taniec ludowy.

Serdecznie gratulujemy tak znakomitych sukcesów!

Opracowała: p. Hanna Pieńkowska

LAUREACI 14. MIĘDZYSZKOLNEJ LIGI PRZEDMIOTOWEJ

3 czerwca 2016 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach
odbyła się uroczystość wręczenie nagród i dyplomów laureatom
14. Międzyszkolnej Ligi Przedmiotowej organizowanej przez Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli
w Siedlcach. Wzięli w niej udział p. Barbara Artych - wicedyrektor szkoły, laureaci, ich opiekunowie oraz rodzice.

Serdeczne życzenia i gratulacje laureatom, ich rodzicom, nauczycielom i dyrektorom złożył Pan Jarosław Głowacki - Zastępca Prezydenta Miasta Siedlce.

Nagrody i dyplomy wręczyli Pani Urszula Wyrzykowska – Dudek, Dyrektor SCDiDN, Pan Jarosław Głowacki - Zastępca Prezydenta Miasta Siedlce i Pan Sławomir Kurpiewski - Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Siedlce.

Wśród laureatów 14. Międzyszkolnej Ligi Przedmiotowej są uczniowie naszej szkoły.

JEZYK POLSKI
Miejsce
Imię i nazwisko ucznia
Imię i nazwisko nauczyciela
I miejsce
Adrianna Gnat
Natalia Świderska
HISTORIA
Miejsce
Imię i nazwisko ucznia
Imię i nazwisko nauczyciela
III miejsce
Adrianna Gnat
Małgorzata Sieńkowska
PRZYRODA
Miejsce
Imię i nazwisko ucznia
Imię i nazwisko nauczyciela
I miejsce
Zuzanna Niewiadomska
Hanna Sobieszuk
MUZYKA
Miejsce
Imię i nazwisko ucznia
Imię i nazwisko nauczyciela
III miejsce
Błażej Michalak
Joanna Chibowska


Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Opracowała: p. Alicja Świderska

Szkolny konkurs historyczny
pt. „ Dynastia Piastów i Jagiellonów‘’

Dnia 23.05.2016 roku odbył się szkolny konkurs historyczny
pt. „ Dynastia Piastów i Jagiellonów‘’. W konkursie tym udział wzięli uczniowie klas piątych.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Patrycja Jastrzębska kl. V e
II miejsce – Aleksandra Jówko kl. V e
III miejsce – Beata Kowalska kl. V e
Wyróżnienie – Karolina Izdebska kl. V d
Laureatom serdecznie gratulujemy.

Opracowała: p. Małgorzata Sieńkowska

Konkurs Wiedzy o Szkodliwości Palenia Papierosów.

Dnia 20.05.2016r. dla uczniów klas piątych odbył się Konkurs Wiedzy o Szkodliwości Palenia Papierosów.

Uczniowie, aby pokazać swoją wiedzę, pracowali w zespołach, których zadaniem było: rozwiązanie testu sprawdzającego wiadomości, ułożenie i zapisanie hasła o szkodliwości palenia, narysowanie plakatu oraz przedstawienie scenki dotyczącej asertywnego zachowania związanego z tematem. Efektem pracy grup były bardzo ciekawe plakaty, hasła, scenki. Najwyższym poziomem wiedzy wykazał się zespół uczniów klasy Vb
w składzie: Urszula Dmowska, Julia Januszewicz, Natalia Siemieńczuk, Monika Wakuła.
Następne klasy to kolejno: Vc, Vd, Ve.

Opracowała Bożena Kotowska

Szkolny konkurs „Matematyka z komputerem”

W kwietniu 2016 roku odbył się szkolny konkurs „Matematyka z komputerem” dla klas IV-VI. Uczniowie przygotowywali prezentację multimedialną o tematyce matematycznej.

Komisja w składzie Ewa Konarzewska i Beata Mazur wybrała spośród zgłoszonych najlepsze prace.

I miejsce
Monika Marciniak, Adrianna Pieńkowska - kl. VIb
II miejsce
Kinga Zdanowska - kl. Vc
III miejsce
Natalia Nazarczuk, Maja Siekierka - kl. VIa


Opracowała:
E. Konarzewska

SIEDLCE
BLISKIE – ZNANE – NIEODKRYTE

24 maja uczniowie naszej szkoły w składzie: Adrianna Gnat
z kl. VIe, Błażej Michalak z kl. VId i Julian Borkowski z kl. IVa wzięli udział w miejskiej grze historycznej „Siedlce bliskie, znane, nieodkryte” zorganizowanej przez Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach. Celem zabawy było propagowanie wiedzy na temat naszego miasta, poznanie jego historii, topografii, osób, które odegrały istotną rolę w jego dziejach. Gra odbyła się w obrębie zaznaczonego na mapie obszaru, uczestnicy poruszali się po wyznaczonej przez organizatorów trasie. Każdy zespół musiał dotrzeć do czterech miejsc: Miejskiej Biblioteki Publicznej, Muzeum Regionalnego, Archiwum oraz Pałacu Ogińskich.
W każdym z tych miejsc zespoły otrzymały do wykonania różne zadania. Wskazówki umożliwiające dotarcie do kolejnego punktu gry podane były w formie zagadek. Wszyscy świetnie się bawili, wzbogacając jednocześnie wiedzę o naszym mieście.

Opracowała: p. Małgorzata Sieńkowska

UROCZYSTE PODSUMOWANIE II MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „ŻYJMY ZDROWO I WESOŁO” oraz prezentacja wyników autoewaluacji działań Programu „SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE”

25 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 7 im. Czesława Kamińskiego w Siedlcach odbyło się uroczyste podsumowanie
II Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Żyjmy zdrowo
i wesoło” oraz prezentacja wyników autoewaluacji działań Programu „Szkoły Promującej Zdrowie”.

Konkurs przeznaczony był dla dzieci z przedszkoli oraz uczniów siedleckich szkół podstawowych w trzech kategoriach: dzieci 5 i 6-letnie, kl. I-III, kl. IV-VI. W konkursie wzięło udział 52 uczestników z 7 przedszkoli i 4 szkół podstawowych.

Celem konkursu było propagowanie zasad zdrowego stylu życia, zachęcanie uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli do czynnego zainteresowania się tematyką zdrowia, promowanie wiedzy na temat zasad zdrowego odżywiania i korzyści z tego płynących, a także uświadamianie, jak ważne jest zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna dla ogólnej kondycji ucznia i jego funkcjonowania w szkole.

W uroczystości wzięli udział pani Milena Królikowska – Dyrektor Delegatury w Siedlicach Kuratorium Oświaty
w Warszawie, pan Dariusz Mlonek – Przewodniczący Rady Rodziców przy SP7, dyrektorzy, nauczyciele, dzieci
z siedleckich szkół podstawowych i przedszkoli oraz rodzice laureatów.

Pani Alicja Świderska – dyrektor szkoły i pani Hanna Sobieszuk – szkolny koordynator Programu „Szkoła Promująca Zdrowie” przedstawiły w formie prezentacji multimedialnej wyniki autoewaluacji działań szkoły dotyczących Programu „Szkoła Promująca Zdrowie”.

Uczniowie z zespołu tanecznego „Tańczące nutki”, dziewczęta z zespołu cheerleaders „Seven Dance”, grupa gimnastyczek oraz laureaci konkursów piosenki o zdrowiu
i piosenki ekologicznej zaprezentowali swoje umiejętności rówieśnikom z siedleckich placówek oświatowych. Uczniów do występu przygotowali p. H. Pieńkowska, p. M. Dziewulska,
p. J. Chibowska, p. K. Rędzia, p. G. Chazan, p. Paweł Harcej.

Prace plastyczne dzieci oceniała komisja konkursowa
w składzie:

Pani Bożena Prachnio – doradca metodyczny plastyki
w Samorządowym Centrum Doskonalenia i Doradztwa Nauczycieli
w Siedlcach, nauczyciel PG nr 1 w Siedlcach
Pani Hanna Michalik – nauczyciel plastyki SP nr 7 w Siedlcach
Pani Hanna Sobieszuk – nauczyciel przyrody SP nr 7 w Siedlcach

LAUREACI KONKURSU:
5 - 6 latki

I miejsce: Julia Myszka – Miejskie Przedszkole nr 25
w Siedlcach
nauczyciele: Sylwia Kaszyńska, Małgorzata Kacprowska
II miejsce: Emilia Wodzianowska – Miejskie Przedszkole
nr 3 w Siedlcach
nauczyciel: Małgorzata Gil
III miejsce: Radosław Sikorski – Miejskie Przedszkole nr 3 w Siedlcach
nauczyciel: Małgorzata Gil
wyróżnienia: 1. Weronika Wojewódzka – Miejskie Przedszkole nr 3 w Siedlcach
nauczyciel: Małgorzata Gil
2. Marta Postek – Miejskie Przedszkole nr 27
w Siedlcach
nauczyciel: Barbara Kozicka
3. Natalia Piwowar – Miejskie Przedszkole nr 25
w Siedlcach
nauczyciel: Renata Romaniuk

kl. I - III

I miejsce: Nikola Czarnocka – Szkoła Podstawowa nr 7
w Siedlcach
nauczyciel: Hanna Michalik
II miejsce: Olga Szafrańska – Szkoła Podstawowa nr 6
z Oddziałami Integracyjnymi w Siedlcach
nauczyciel: Katarzyna Roguska
III miejsce: Piotr Stokowski – Szkoła Podstawowa nr 5
w Siedlcach
nauczyciel: Beata Matusik-Rolińska
wyróżnienia: 1. Łukasz Pytel – Szkoła Podstawowa nr 5
w Siedlcach
nauczyciel: Magdalena Izdebska
2. Maja Kalicka – Szkoła Podstawowa nr 6
z Oddziałami Integracyjnymi w Siedlcach
nauczyciel: Katarzyna Roguska

kl. IV - VI

I miejsce: Nikola Mazurczak – Szkoła Podstawowa nr 7
w Siedlcach
nauczyciel: Hanna Michalik
II miejsce: Kinga Zdanowska – Szkoła Podstawowa nr 7
w Siedlcach
nauczyciel: Hanna Michalik

III miejsce:
Karolina Izdebska – Szkoła Podstawowa nr 7
w Siedlcach
nauczyciel: Hanna Michalik
wyróżnienia: 1. Ada Jastrzębska – Szkoła Podstawowa nr 5
w Siedlcach
nauczyciel: Beata Matusik-Rolińska
2. Martyna Piskorz – Szkoła Podstawowa nr 7
w Siedlcach
nauczyciel: Hanna Michalik
3. Wiktoria Rola – Szkoła Podstawowa nr 7
w Siedlcach nauczyciel: Hanna Michalik
4. Maja Chazan – Szkoła Podstawowa nr 7
w Siedlcach nauczyciel: Hanna Michalik

Nagrody ufundowane zostały przez:
1. Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Siedlcach
2. Pana Zbigniewa Załęskiego - właściciela Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego „UZIMEX”
3. Firmę AGMAR - dostawcę mleka do szkół w ramach programu „Szklanka mleka”
4. Pana Krzysztofa Gromadę – właściciela FIRMY „GROMEX HURT DETAL”
5. Aptekę „LUX” p. Dzido, p. Joanna Obrębska-Ludwiczuk S.J.

Zdrowy poczęstunek dla wszystkich osób zasponsorowany został przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Siedlcach oraz Firmę AGMAR - dostawcę mleka do szkół w ramach programu „Szklanka mleka”.

Pani Alicja Świderska - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Siedlcach szczególne słowa podziękowania składa nauczycielom z Zespołu ds. Programu „Szkoła Promująca Zdrowie”, komisji konkursowej, sponsorom oraz nauczycielom pani Hannie Sobieszuk, pani Bożenie Kotowskiej, pani Hannie Michalik, pani Joannie Wysokińskiej za przygotowanie
i osobiste zaangażowanie w organizację ww. uroczystości.

 

Opracowała: p. Alicja Świderska

Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem
w Muzeum Regionalnym 25 maja 2016 roku

Paweł Beręsewicz, ceniony autor powieści, opowiadań
i wierszy dla dzieci, a także tłumacz i leksykograf, był gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach. W spotkaniu, które odbyło się w Muzeum Regionalnym 25 maja br., brały udział dzieci z siedleckich szkół. Uczestniczyli w nim również uczniowie klasy II d Szkoły Podstawowej nr 7 wraz z wychowawczynią, panią Katarzyną Wąsowską.

Pisarz ukończył anglistykę na Uniwersytecie Warszawskim
i przez pewien czas był nauczycielem języka angielskiego
w jednym z warszawskich liceów. W swoim bogatym dorobku literackim oprócz ulubionej przez dzieci czterotomowej serii
o rodzinie Ciumków i przewodnika po stolicy „Warszawa. Spacery
z Ciumkami”, ma m.in. książki „Wszystkie lajki Marczuka”, „Noskawery”, ,,Tajemnica człowieka z blizną”, „Na przykład Małgośka”, „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”, „Kiedy chodziłem
z Julką Maj”, „Więcej niż klub”, „A niech to czykolada!”, „Czy wojna jest dla dziewczyn?”, „Pan Mamutko i zwierzęta”. Jest też autorem słowników polsko- angielskich i angielsko – polskich,
w tym „Słownika bajkowego”, a także nowych, współczesnych tłumaczeń z języka angielskiego powieści Marka Twaina, Lucy Maud Montgomery, Frances Hodgson Burnett i Edith Nesbit. Jego książki trafiły na Złotą Listę Fundacji „ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom”, Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej i były wielokrotnie nominowane oraz nagradzane w prestiżowych konkursach literackich. Autor otrzymał m.in. Nagrodę „Guliwera”, Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, Nagrodę
w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, Nagrodę Literacką m. st. Warszawy, wyróżnienie Fundacji „Świat Dziecka”.

Paweł Beręsewicz jest sympatycznym, miłym i otwartym człowiekiem. Podczas spotkania pisarz zaprezentował zebranym swój dorobek literacki, m.in. powieści o miłości, wojnie, piłce nożnej, pogoni za zmieniającą się modą,, detektywistyczne, podróżnicze. Autor rozmawiał o nich z czytelnikami przy niewidzialnej herbatce, pitej z prawdziwych miniaturowych filiżanek!? Opowiadał o tym, jak powstają jego książki, co jest inspiracją do ich tworzenia. Zaprezentował też... noskawer! Jeśli nie wiecie, co to takiego, koniecznie zajrzyjcie do książki „Noskawery”! Gość chętnie odpowiedział na liczne pytania dzieci, rozdał także wiele uśmiechów, pamiątkowych autografów
i indywidualnych dedykacji. Spotkanie z pisarzem z całą pewnością pozostanie na długo w pamięci jego uczestników. Serdecznie dziękujemy pani Barbarze Grabowskiej-Hryciuk, kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach, za zaproszenie na spotkanie. Zdjęcia zamieszczone poniżej pochodzą ze strony

https://www.facebook.com/biblioteka.siedlecka/photos/.

Jako uzupełnienie dodam, że w naszej szkole Paweł Beręsewicz gościł prawie sześć lat temu, 9 listopada 2010 roku.

 

Opracowała: p. Maria Stańczuk

Eliminacje miejskie
XXXIII Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci
im. Kornela Makuszyńskiego

W dniach 23- 24 maja 2016 roku w Sali „Podlasie” MOK w Siedlcach odbyły się przesłuchania eliminacyjne etapu miejskiego XXXIII Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego.

W kategorii klas I-III Szkołę Podstawową nr 7 reprezentowali Maja Herba z klasy II A, Piotr Piekarski z klasy I D i Patrycja Skiba z klasy II B. W kategorii klas IV – VI w przesłuchaniach wzięły udział Iga Gałachowska z klasy V E, Aleksandra Golec i Kinga Zdanowska z klasy V C.

Ola otrzymała wyróżnienie. Iga zdobyła I miejsce i będzie reprezentować miasto Siedlce w Finale XXXIII Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego, który odbędzie się 14 czerwca 2016 roku w Sali „Podlasie” MOK w Siedlcach. Serdecznie gratulujemy Idze i Oli!!!

Opracowała: p. Maria Stańczuk

Piłkarze Pogoni Siedlce w naszej szkole

Dnia 23 maja bieżącego roku naszą szkołę odwiedzili piłkarze Pogoni Siedlce wraz z kierownikiem drużyny Krzysztofem Pawlusiewiczem oraz drugim trenerem Bartoszem Tarachulskim. Wzięli oni udział w lekcji wychowania fizycznego klasy sportowej IIIa zakończonej krótkim meczem piłki nożnej, w którym Pogoniści wmieszali się w szeregi małych piłkarzy naszej szkoły. Lekcji towarzyszyła dobra zabawa oraz promocja dyscypliny piłka nożna a także promocja siedleckiej drużyny. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcie, a Pogoniści wręczyli dzieciom drobne upominki.


Opracował: p. Grzegorz Karasek

Wyniki konkursu Kangur Matematyczny 2016 dla naszej szkoły

Wyniki dla kategorii: Żaczek - klasa 2 szkoły podstawowej

NAZWISKO I IMIĘ
PUNKTY
UWAGI
ZIELIŃSKI KORNEL
73,75
wyróżniony
ARTYCH WIKTOR
61,25
CZAJKOWSKI KAMIL
60,00
POLAK MARCEL
55,00
KĘDZIORA JULIA
54,75
BUŁAKOWSKI JAKUB
52,25
WOŻNIAK MACIEJ
50,00
STRUS KRZYSZTOF
44,75
ZADROŻNIAK OLIWIER
38,50

Wyniki dla kategorii: Maluch - klasa 3 szkoły podstawowej

NAZWISKO I IMIĘ
PUNKTY
UWAGI
SKOLIMOWSKA LENA
61,25
POBIKROWSKI PATRYK
60,00
JASZCZUK KAROLINA
47,50
KAMIŃSKI KUBA
46,50
CHWEDORCZUK OLA
40,50
PIEKART JAKUB
38,75
CHACIŃSKI KUBA
31,00


Wyniki dla kategorii: Maluch - klasa 4 szkoły podstawowej

NAZWISKO I IMIĘ
PUNKTY
UWAGI
ŚWIDERSKI JACEK
108,75
wyróżniony
ŁOPACIŃSKA GABRIELA
96,25
wyróżniona
BORKOWSKI JULIAN
88,50
GĄSOWSKA WIKTORIA
87,50
SOĆKO KONRAD
87,50
CZYŻEWSKI SZYMON
86,25
KONOPKA PATRYCJA
80,75
TWARDZIAK PAWEŁ
67,50
SOKOŁOWSKI DOMINIK
66,25
OLSZEWSKI JAKUB
63,75
GAJOWNICZEK KAROLINA
60,00
KUROWSKI BARTŁOMIEJ
60,00
PIEKARSKI BARTOSZ
59,75
MAZUREK MAJA
57,00
LIPIŃSKI KACPER
54,75
CZAPSKI BARTNSZ
52,50
TRZYNA KAMIL
52,50
BOGUSZEWSKI TYMOTEUSZ
50,00
WOŹNICA DAMIAN
46,25
ŁUKASIEWICZ BARTŁOMIE
44,75
JANASZ MARTYNA
43,75
KALICKA ZUZANNA
37,50
CERANKA JUSTYNA
33,75
CHAZAN KAJTEK
33,75

Wyniki dla kategorii: Beniamin - klasa 5 szkoły podstawowej

NAZWISKO I IMIĘ
PUNKTY
UWAGI
GOLEC ALEKSANDRA
88,75
wyróżniona
ZDANOWSKA KINGA
84,50
wyróżniona
NIEWIADOMSKA ZUZANNA
83,00
wyróżniona
KĘPKOWICZ JAKUB
80,00
wyróżniony
GAŁACHOWSKA IGA
77,25
wyróżniona
KOWALSKA BEATA
70,25
JANISZEWSKA MARIKA
63,75
SIEMIEŃCZUK NATALIA
58,75
PSZCZOŁKOWSKI MATEUSZ
54,50
PSZCZOŁKOWSKI LUKASZ
54,00
JASTRZĘBSKA PATRYCJA
49,50
RABIŃSKA WIKTORIA
48,75
CHIBOWSKA JUSTYNA
44,75
KRUSZEWSKI JAKUB
44,75
WAKUŁA MONIKA
44,50
ŻUK JULIA
42,50
STEFANIUK MARCIN
42,25
WAŻNIEWSKI JAKUB
41,25
ARCIUCH WERONIKA
35,00
JANUSZEWICZ JULIA
24,50

Wyniki dla kategorii: Beniamin - klasa 6 szkoły podstawowej

NAZWISKO I IMIĘ
PUNKTY
UWAGI
CERANKA DANIEL
101,25
wyróżniony
GNAT ADRIANNA
101,25
wyróżniona
MICHAŁAK BŁAŻEJ
86,25
SIEKIERKA MAJA
86,25
ŁUKOMSKI GRZEGORZ
75,00
MACIEJEWSKI MATEUSZ
67,50
NAZARCZUK NATALIA
67,00
CHAZAN EMILIA
53,75
CHYŁEK ANGELIKA
53,75
KOBYLIŃSKA WERONIKA
51,25
SALAMON ADRIANNA
49,75

Opracował: p. Beata Mazur

XXI Festiwal Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej
w kategorii piosenka

W XXI Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej
w kategorii piosenka wzięli udział uczniowie naszej szkoły.

Katarzyna Chazan z kl. VIa z piosenką pt. "Żeby Polska była Polską" oraz uczennica kl. IIId Martyna Wójcik z piosenką
pt.: " Jesienny deszcz", która otrzymała wyróżnienie.

Opracowała: p. Edyta Guth

BIBLIOTECZNA STREFA CISZY

„Przestrzenią ducha, gdzie może on rozwinąć skrzydła, jest cisza”.

Albert Einstein

 


Od 25 kwietnia 2016 roku w naszej szkole, z inicjatywy pani Hanny Sobieszuk, nauczyciela przyrody i koordynatora programu „Szkoła Promująca Zdrowie” oraz nauczycieli bibliotekarzy, rozpoczęła swoje funkcjonowanie strefa ciszy. Znajduje się ona w czytelni szkolnej. Uczniowie mogą tam spędzić przerwy międzylekcyjne w spokoju, poczytać czasopisma, zrelaksować się, skorzystać z komputera, odpocząć od zgiełku, posiedzieć na wygodnej zielonej kanapie.

Opracował: p. Maria Stańczuk

SIENKIEWICZJADA W SIEDLECKIEJ „DZIEWIĄTCE”

W związku z przypadającą w 2016 roku sto siedemdziesiątą rocznicą urodzin Henryka Sienkiewicza i setną rocznicą jego śmierci oraz z uwagi na literackie i społeczne zasługi pisarza, jak również podejmowane przez niego działania na rzecz odzyskania niepodległości przez Polskę, Samorząd Województwa Mazowieckiego ustanowił rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza na Mazowszu, a Sejm RP ogłosił rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza.

Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach, nosząca imię Henryka Sienkiewicza, aktywnie włączyła się w obchody tych rocznic, przygotowała oraz realizowała projekt edukacyjny Sienkiewiczjada w siedleckiej „Dziewiątce”. Do udziału w nim zostały zaproszone przedszkola i szkoły podstawowe z Siedlec oraz okoliczne szkoły noszące imię Henryka Sienkiewicza. Nadrzędnym celem projektu była promocja twórczości wielkiego Polaka i noblisty.

W ramach Sienkiewiczjady w siedleckiej „Dziewiątce” odbyło się kilka konkursów w trzech kategoriach wiekowych. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr7 zdobyli w nich nagrody
i wyróżnienia. Oto nasze osiągnięcia:

w konkursie plastycznym „Okładka do książki W pustyni
i w puszczy”
w kategorii klas I-III nagrodzona została praca Julii Brodzik z klasy II b, opiekun pani Bożena Przedlacka,
w konkursie plastycznym „Okładka do książki W pustyni
i w puszczy”
w kategorii klas I-III wyróżnienie zdobyła praca Aleksandry Chwedorczuk z klasy III e, opiekun pani Agnieszka Mościcka,
w konkursie literackim w kategorii klas IV-VI wyróżniona została praca Kingi Zdanowskiej z klasy V c, opiekun pani Justyna Kowalczyk,
w konkursie literacko - plastycznym „Komiks przedstawiający losy Stasia i Nel” w kategorii klas IV-VI wyróżnienie zdobyła praca Anny Roguskiej z klasy VI c,
w konkursie multimedialnym „Poprzez obraz, tekst, muzykę, dźwięk, wstawki filmowe itp. dokonaj przeglądu dzieł Henryka Sienkiewicza” II miejsce zdobyła prezentacja Bartosza Pasztora z klasy IV d.

5 maja 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 9 odbył się turniej wiedzy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza. Uczestnicy w kategorii klas IV-VI musieli wykazać się bardzo szczegółowymi wiadomościami dotyczącymi biografii pisarza,
a także doskonałą znajomością treści lektury W pustyni
i w puszczy, utworów Janko Muzykant, Latarnik, Sachem, Orso oraz filmu „W pustyni i w puszczy”.

Turniej miał charakter zespołowy. Naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna w składzie: Weronika Arciuch, Iga Gałachowska z klasy V e oraz Adrianna Gnat
z klasy VI e.
Po pełnej napięcia dwukrotnej dogrywce
z przedstawicielami Szkoły Podstawowej nr 12 w Siedlcach, ostatecznie nasze uczennice zajęły II miejsce. Nad przygotowaniem uczestniczek do turnieju czuwały panie Agata Kuśmierczyk i Maria Stańczuk, nauczyciele bibliotekarze.

Opracowała: p. Maria Stańczuk

Wyniki eliminacji szkolnych
XXXIII Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci
im. Kornela Makuszyńskiego

9 i 12 maja 2016 roku odbyły się w naszej szkole eliminacje do XXXIII Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego dla klas IV – VI i I – III.

Komisja w składzie: Agata Kuśmierczyk, Maria Stańczuk, Natalia Świderska, po przesłuchaniu 9 uczestników, wyłoniła laureatów w kategorii klas IV - VI:
I miejsce: Iga Gałachowska klasa V e
II miejsce: Kinga Zdanowska klasa V c
III miejsce ex aequo: Aleksandra Golec klasa Vc, Bartosz Piekarski klasa IV a
Wyróżnienie:
Jakub Olszewski klasa IV a

Komisja w składzie: Agata Kuśmierczyk, Maria Stańczuk, Hanna Suchożebrska, po przesłuchaniu 19 uczestników, wyłoniła laureatów w kategorii klas I - III:
I miejsce: Patrycja Skiba klasa II b
II miejsce: Maja Herba klasa II a
III miejsce: Piotr Piekarski klasa I d

Wyróżnienie:
Natalia Niesteruk klasa II b
Amelia Grabarska klasa III e
Jakub Wrona klasa II f

Laureaci trzech pierwszych miejsc w swoich kategoriach wiekowych wezmą udział w eliminacjach miejskich XXXIII Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego. Odbędą się one odpowiednio:
dla klas I–III 23 maja br. o godzinie 9.00,
dla klas IV–VI 24 maja br. o godzinie 9.00

w sali widowiskowej PODLASIE MOK w Siedlcach przy
ul. Sienkiewicza 63.

Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu i osobom wyróżnionym!!! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział
w konkursie.

Opracował: p. Agata Kuśmierczyk

XIV edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego
" Inne spojrzenie"

W XIV edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Inne spojrzenie" nadesłano łącznie 3269 prac (1650 prac
z całej Polski oraz 1619 prac 19 innych państw). Łącznie przyznano GRAND PRIX, 41 równorzędne nagrody oraz 94 równorzędne wyróżnienia. Z naszej szkoły przypadła zaszczytna nagroda w kategorii wiekowej: 10-13 lat dla Martyny Piskorz
z klasy z klasy Vc za pracę wykonaną w technice linorytu. Praca została wykonana pod kierunkiem Hanny Michalik na zajęciach koła plastycznego.

Opracowała: p. Hanna Michalik

Laureaci szkolnych konkursów przyrodniczych
Konkurs przyrodniczy dla uczniów klas V:

 

I miejsce – Kinga Zdanowska klasa Vc - 28 pkt (75%)
- Zuzanna Niewiadomska klasa Ve - 28 pkt
II miejsce – Natalia Siemieńczuk klasa Vb - 27,5 pkt (74%)
III miejsce –Katarzyna Kowalczyk klasa Va - 25 pkt (67%)


Konkurs przyrodniczy dla uczniów klas IV:

I miejsce – Julian Borkowski klasa IVa –16 pkt (78 %)
II miejsce - Tomasz Szymani klasa IVe - 15,5 pkt (75%)
III miejsce - Zuzanna Staręga klasa IVe - 15 pkt (73%)


Konkurs wiedzy o zdrowiu dla uczniów klas IV:

I miejsce – Julian Borkowski klasa IVa – 40 pkt (89%)
II miejsce - Szymon Czyżewski klasa IVd - 36 pkt (80%)
- Aleksandra Skwarek klasa IVb
wyróżnienia - Zuzanna Kalicka klasa IVb - 35 pkt (78%)
- Zuzanna Staręga klasa IVe
- Tomasz Szymani klasa IVe
- Jacek Świderski klasaIVd

Międzyszkolna Liga Przedmiotowa z przyrody - etap szkolny:

I miejsce – Julian Borkowski klasa IVa – 38,5pkt (92%)
II miejsce - Zuzanna Niewiadomska klasa Ve – 35,5pkt (85%)
III miejsce - Iga Gałachowska klasa Ve – 35pkt (83%)

etap II -międzyszkolny
I miejsce - Zuzanna Niewiadomska klasa Ve
IV miejsce – Julian Borkowski klasa IVa

Opracowała: p. Bożena Kotowska

Koncert Eriki Chiku

5 maja w Sali Białej w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach odbył się koncert muzyki poważnej japońskiej pianistki Eriki Chiku. Wybrali się na niego nasi uczniowie z koła japońskiego. Wysłuchali licznych utworów Ludwika van Beethovena, Fryderyka Chopina polskich kompozytorów- Karola Szymanowskiego i Romana Maciejewskiego, zagranych na fortepianie przez Panią Erikę. Uczniom koncert bardzo się spodobał. Po jego zakończeniu otrzymali plakaty z podpisem i dedykacją artystki. Mieli tez okazję z nią porozmawiać. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a uczniów bardzo zainteresował sposób, mówienia japońskiej pianistki po polsku.

Opracowała: p. Justyna Dombrowska

Udział przedstawicieli naszej szkoły w obchodach miejskich
z okazji 225 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Rambit 2016

Dnia 25.04.2016r. w ramach współpracy Szkół Promujących Zdrowie, w Hali Sportowej Ośrodka Sportu ARMS odbyły się zmagania sportowe i wiedzy o zdrowiu. Do uczestnictwa zaprosiliśmy uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 i Szkoły Podstawowej nr 11.

Reprezentacje każdej szkoły brały udział w siedmiu konkurencjach sportowych. Były m.in. wyścigi z kółkami ringo, sadzenie ziemniaków, rzut piłką lekarską, rzuty ringo do celu. Poza sportowymi, odbyły się zmagania wiedzy o zdrowiu. Były konkurencje: hasło związane ze zdrowym odżywianiem, rymowanka o przestrzeganiu zasad higieny, piosenka o zdrowym odżywianiu, reklama zdrowego produktu, zasady udzielania pierwszej pomocy, niespodzianka uczniów i niespodzianka matematyczna. Uczniowie wykazali się dużą sprawnością podczas dyscyplin sportowych, a w pozostałych - wielką pomysłowością.

W klasyfikacji końcowej minimalną liczbą punktów I miejsce zajęła reprezentacja SP11, II miejsce - SP4, III miejsce - SP7.
Gratulujemy!

Opracowały: p. Bożena Kotowska, p. Hanna Sobieszuk

Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTACJI POEZJI
I CZYTANIA PROZY ANGLOJĘZYCZNEJ
VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTACJI POEZJI
I CZYTANIA PROZY ANGLOJĘZYCZNEJ
odbył się 23 kwietnia (sobota) 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 7
w Siedlcach

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 7 im. Czesława Kamińskiego w Siedlcach.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów siedleckich szkół podstawowychw dwóch kategoriach: klasy I-III i IV-VI.

Celem konkursu było zachęcenie uczniów do poznawania poezji
i prozy anglojęzycznej, doskonalenie znajomości języka angielskiego, rozwijanie zdolności recytatorskich, zachęcenie uczniów do poznania bogatszych środków językowych, a także poznawanie kultury krajów anglojęzycznych.

Każdy z uczestników przygotował do zaprezentowania jeden wiersz do recytacji oraz fragment prozy do odczytania
o tematyce dowolnej (klasy I-III: wiersz ok. 40 słów, fragment prozy ok. 100 słów; klasy IV-VI: wiersz ok. 80 słów, fragment prozy ok. 150 słów). Czas prezentacji nie mógł przekroczyć 5 minut. Prezentacje recytatorskie mogły być wzbogacone o środki
teatralne (element ruchu, rekwizyt, gest sceniczny, kostium, podkład muzyczny).

Jury sprawdzało:
• interpretację utworu;
• prawidłową wymowę angielską, akcent wyrazowy i intonację;
• dobór pozasłownych środków artystycznych.


Prezentacje uczniów oceniała komisja konkursowa w składzie:
1. Pani Iwona Moczydłowska – konsultant ds. nauczania języków obcych, edukacji europejskiej w MSCDN w Siedlcach – przewodniczący komisji
2. Pani Irena Bytniewska– starszy wizytator Delegatury
w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie – członek komisji
3. Pani Wioletta Rucińska-Firasiewicz – współwłaścicielka szkoły języków obcych FCE Europejskiej Placówki Edukacyjnej
w Siedlcach, nauczyciel języka angielskiego – członek komisji
4. Pani Jolanta Król– nauczyciel języka angielskiego, doradca metodyczny Samorządowego Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach – członek komisji

WYNIKI:
KLASY I-III
I miejsce - Zofia MitelskaKatolicka Szkoła Podstawowa
II miejsce - Hanna Maciak SP 9
III miejsce - Szymon KnapiukSP 6
wyróżnienie Natalia Śpiewak SP 12
KLASY IV-VI
I miejsce - Wiktoria KubajSP 11
II miejsce - Iga GałachowskaSP 7
IIImiejsce - Klaudia Sachanowicz SP 12
wyróżnienieJulia Maliszewska SP 5
NAGRODA PUBLICZNOŚCI Hanna Maciak SP 9

Sponsorzy konkursu:
* Pani Wioletta Rucińska-Firasiewicz i Pani Mariola Sandurska właścicielki szkoły języków obcych FCE Europejskiej Placówki Edukacyjnej w Siedlcach
* Przedsiębiorstwo Prywatne – pan Zbigniew Sobolewski Markety Carlos
* British Council
* BOSCH SERVICE MB STARĘGA - Państwo Monika i Mariusz Staręgowie
* FOTA S.A.- Państwo Edyta i Adrian Olszewscy
* Sala zabaw Młynek, Kręgielnia Factory 157 Pani Katarzyna Grabowska
* Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.
* Kawiarnia Coffee and Tea House
* Nove Kino Siedlce
*Akademia Fechtunku „Virtus” – pan Wojciech Wiśniewski oraz pan Piotr Bińczak
* Agencja Reklamowa BEZ SZABLONU - pani Renata Orzeszek
* Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe UZIMEX pan Zbigniew Załęski
* Firma AGMAR - dostawca mleka do szkół w ramach programu „Szklankamleka”
* Prywatne Przedsiębiorstwo – Zbigniew Sobolewski - sieć sklepów CARLOS

Dyplomy i nagrody zostały wręczone uczniom za zajecie I, II, III miejsca w obu kategoriach, a także za wyróżnienia oraz po raz pierwszy była ufundowana nagroda publiczności. Natomiast pozostałe osoby otrzymały dyplomy i upominek za udział. Nauczyciele przygotowujący uczniów do prezentacji otrzymali podziękowania.

Pani Alicja Świderska dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7
w Siedlcach szczególne słowa podziękowania składa Pani Annie Wiśniewskiej, Pani Małgorzacie Szewczak, Pani Tatianie Jakubiak, Pani Iwonie Doszko, Panu Dariuszowi Grabarskiemu - nauczycielom języka angielskiego za przygotowanie i osobiste zaangażowanie w organizację ww. konkursu.

Opracowała: p. Alicja Świderska

Szkolne Konkursy Matematyczne

W ramach „Tygodnia Wiedzy Matematyczno-Przyrodniczej” odbyły się szkolne konkursy matematyczne: 18.04.2016 konkurs dla klas V, a 19.04.2016 konkurs dla klas IV. Wśród piątoklasistów uczestniczyło 17 uczniów, a wśród czwartoklasistów 19 osób.

Komisja wyłoniła najlepsze prace:
Klasy V
I miejsce: Kinga Zdanowska Vc
II miejsce: Iga Gałachowska Ve
III miejsce: Aleksandra Mroczyńska Vc
Klasy IV
I miejsce: Maja Chazan IVb
II miejsce: Jacek Świderski IVd, Wiktoria Gąsowska IVd
III miejsce: Mateusz Garwoliński IVe

Gratulujemy!


Opracowała:p. Ewa Konarzewska

Dzień Ziemi 2016

Dnia 22.04.2016r. obchodziliśmy w szkole Dzień Ziemi. Wszyscy uczniowie klas IV - VI wzięli udział w happeningu na boisku szkolnym. Hasło tegorocznych obchodów to "Palący temat - niska emisja". Uczniowie wykonali prace tematycznie związane z problemem emisji substancji szkodliwych do atmosfery, stosowaniem energooszczędnych urządzeń grzewczych oraz odnawialnych źródeł energii. Najciekawsze tematycznie
i najlepsze prace wykonali uczniowie klas: IVb, VIc oraz IVc.

Dnia 24.04.2016r., kontynuując szkolne praktyki obchodów Dnia Ziemi, 93 uczniów klas IV - VI wzięło udział w wycieczce do Warszawy na centralne obchody na Polu Mokotowskim. Ogłoszona akcja "Oddaj śmieci - weź sadzonkę" cieszyła się dużym zainteresowaniem. Za oddane elektrośmieci, plastikowe opakowania i baterie nasi uczniowie dostali różne sadzonki drzew, krzewów oraz bratki.

Poza tym, tak jak w ubiegłych latach, w wielu różnych stoiskach można było wykazać się wiedzą i otrzymać upominki. Niektóre stoiska przyciągały uwagę, np. Nadleśnictwo zapraszało eksponując wielką mrówkę i pszczołę. Wśród gości chodził wielki łoś.

Wszyscy wracali do Siedlec zadowoleni, trzymając swoje upominki, a bagażnik autokaru pełen był sadzonek.


Opracowały: p. Bożena Kotowska, p. Hanna Sobieszuk

Wyniki Ligi Przedmiotowej z plastyki

Natalia Nazarczuk z klasy VI otrzymała I miejsce na etapie szkolnym i V miejsce na etapie miejskim.

Opracowała: p. Hanna Michalik

Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych

18 kwietnia w Ostrołęce odbyły się Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych.
W zawodach wystartowali uczniowie ze szkół podstawowych
i gimnazjów z Mazowsza, wyłonieni w zawodach powiatowych
a następnie regionalnych .Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy VIE Bartosz Żuk.

W konkurencji chłopców klas VI na dystansie 1000m. rywalizowało ok. 100 biegaczy. Bartek do końca walczył o czołowe lokaty, kończąc ostatecznie bieg na bardzo dobrym V miejscu.

GRATULUJEMY !!!!!!


Opracował: p. Grzegorz Chazan

"RAMBIT " KLAS II

18 kwietnia w hali Agencji Rozwoju Miasta Siedlce klasy drugie z naszej szkoły rywalizowały w wieloboju sprawnościowym "Rambit". Drugoklasiści w poszczególnych konkurencjach mieli za zadanie między innymi:rzucać ringo do celu,rzucać piłką lekarską ,biec z kółkami ringo , ,,sadzić ziemniaki " itp.

Po zsumowaniu punktów z siedmiu konkurencji klasyfikacja klas przedstawiała się następująco:
I miejsce - kl. IIF - 39pkt.
II miejsce - kl. IID - 27pkt
II miejsce - kl. IIE - 27pkt
III miejsce - kl. IIA - 20pkt
IV miejsce - kl. IIC - 19pkt
V miejsce - kl. IIB - 18pkt

Wszystkim uczestnikom gratulujemy sportowej postawy!!!

Opracował: p. Grzegorz Chazan

Profilaktyka uzależnień – zagrożenia związane z dopalaczami
 

22 kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbyły się profilaktyczne zajęcia dla uczniów klas szóstych dotyczące zagrożeń związanych z używaniem dopalaczy w ramach kampanii społecznej „DOPALACZE – NIE BĄDŹ CELEM". Prelegentką była koordynatorka kampanii p. Monika Mikołajczyk.

Dopalacze to psychoaktywne, chemiczne preparaty
o nieznanym i zazwyczaj przypadkowym składzie. Bardzo często zawierają substancje o skrajnie przeciwstawnym działaniu. Udzielenie skutecznej pomocy medycznej człowiekowi zatrutemu dopalaczami może z powyższych względów okazać się niemożliwe. Dlatego tak ważną społeczną rolą jest uświadomienie osobom, które potencjalnie mogą wejść z nimi w kontakt, aby nie pozwoliły sobą manipulować. Zapamiętajmy, że producentom
i handlarzom nie zależy na naszym życiu i zdrowiu - oni robią to tylko i wyłącznie dla własnego zysku.

Nasi uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali prelekcji na temat konsekwencji zażywania środków odurzających, dyskutowali, zadawali pytania.

Prowadząca, pani Monika Mikołajczyk tak oceniła spotkanie
z naszymi uczniami:
Uczniowie bardzo czynnie uczestniczyli w zajęciach... Z takimi fajnymi osobami aż chcę się pracować. Jeszcze Was odwiedzimy ...

 

Zajęcia z uczniami były częścią profilaktycznych działań szkoły mających na celu zapobieganie niepożądanemu zjawisku dopalaczy. Wcześniej podobne spotkania odbyły się dla grona pedagogicznego i rodziców uczniów. Chcemy zwrócić uwagę całej społeczności szkolnej na ogromne zagrożenie jakim są dopalacze oraz dołożyć wszelkich starań aby nasze dzieci po nie nie sięgnęły.


Opracowała: p. Aldona Zagalska

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke

W miniony czwartek, 21 kwietnia 2016 roku w Bibliotece Pedagogicznej w Siedlcach gościł po raz kolejny Grzegorz Kasdepke. W spotkaniu z pisarzem wzięli udział uczniowie z klas
IV D i IV E naszej szkoły a także dzieci z Zespołu Oświatowego
w Golicach.

Grzegorz Kasdepke jest jednym z najbardziej znanych
i chętnie czytanych autorów dziecięcych. Wielokrotnie nagradzany za swoją twórczość, w dorobku ma ponad 50 książek dla dzieci. Stworzył takich bohaterów literackich jak Kuba i Buba, Kacper, detektyw Pozytywka, Bartuś, Bodzio, Pulpet. Napisał m.in. Mity dla dzieci, Kacperiadę, Tylko bez całowania! czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami, Drużyna pani Miłki, czyli o szacunku, odwadze i innych wartościach, Kocha, lubi, szanuje... czyli jeszcze o uczuciach, Horror! czyli skąd się biorą dzieci, Co to znaczy… oraz Powrót Bartusia czyli co to znaczy po raz drugi… a także sześć książek o Kubie i Bubie.

Gość rozpoczął spotkanie od sprawdzenia wiedzy dzieci ze znajomości gatunków literackich. Uczniowie z łatwością rozpoznawali powieść obyczajową, historyczną, fantastyczną czy przygodową. Wiedzieli również, czym różni się biografia od autobiografii.

Następnie pisarz dokonał prezentacji dwóch tomów Co to znaczy?, które wyjaśniają znaczenie związków frazeologicznych. Uczestnicy świetnie interpretowali powiedzenia „dostawać białej gorączki”, „pluć sobie w brodę”, „suszyć zęby” „zbijać bąki”, „być całym w skowronkach”, „dostawać małpiego rozumu”, „znać się jak łyse konie” czy „działać na kogoś jak płachta na byka”.

Pan Grzegorz czytał fragmenty swoich najpopularniejszych utworów. Mówił też o romansach dla najmłodszych, m.in.
o książkach Tylko bez całowania i Horror, czyli skąd się biorą dzieci, a także o kryminałach, których głównym bohaterem jest detektyw Pozytywka.

Autor zachęcał gorąco uczniów do czytania książek, do znacznego ograniczenia czasu poświęconego na gry komputerowe
i oglądanie telewizji. Zaproponował również, aby raz w miesiącu zorganizować w domu dzień bez prądu, a zatem bez radia, telewizora, komputera... Czas można spędzić wspaniale
z rodzicami, kolegami lub przyjaciółmi, grając w gry planszowe, rozmawiając, głośno czytając przy świecach...

W drugiej części spotkania gość odpowiadał na liczne pytania czytelników. Dowiedzieliśmy się m.in., jakie wydarzenie spowodowało, że pan Kasdepke został pisarzem, kto zainspirował go do napisania pierwszej książki, kim są i czym się obecnie zajmują Kuba i Buba, jakie były jego ulubione książki
w dzieciństwie...

Półtoragodzinne spotkanie minęło bardzo szybko. Było to naprawdę niezapomniane przeżycie i okazja do fantastycznej zabawy. Na zakończenie pisarz rozdawał autografy i podpisywał swoje książki.

Opracowała: p. Maria Stańczuk

III Konkurs Historyczny o zasięgu ogólnopolskim ,,POLSKA...NASZA NIEPODLEGŁA" pt. ,,1050 lat Chrztu Polski- 1050 lat Dziejów Narodu i Państwa Polskiego"
 

W III Konkursie Historycznym o zasięgu ogólnopolskim ,,POLSKA...NASZA NIEPODLEGŁA" pt. ,,1050 lat Chrztu Polski- 1050 lat Dziejów Narodu i Państwa Polskiego" uczennica Iga Gałachowska z klasy Ve zajęła III miejsce w kategorii
praca plastyczna - rysunek, a Wiktoria Rola z klasy VID wyróżnienie.
Uczennicom serdecznie gratulujemy.
Uczennice do konkursu przygotowała Hanna Michalik.

Opracował: p. Hanna Michalik

Udział drużyny SP 7 w Ogólnopolskim Turnieju
Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Karolina Izdebska, Marika Janiszewska, Dominik Kułakowski, Juliusz Izdebski (wszyscy z klasy V d) zajęła IV miejsce wśród siedleckich szkół podczas Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Rywalizacja polegała na wykazaniu się wiedzą teoretyczną podczas rozwiązywania testów przez każdego z uczestników turnieju oraz bezbłędnym przejeździe na rowerze po torze przeszkód.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opracowała: p. Małgorzata Kłosińska
Ogólnopolski program profilaktyczny „B&N- czyli B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony”.

Szkoła Podstawowa nr 7 w Siedlcach bierze udział
w ogólnopolskim programie profilaktycznym „B&N- czyli B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony”.

W ramach XI edycji kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd „Szlaban na ryzyko” 13 kwietnia 2016r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się spotkanie z przedstawicielami PKP PLK S.A.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas młodszych. Dzieci obejrzały dwa filmy przedstawiające niebezpieczne dla życia zachowania użytkowników dróg na przejazdach kolejowych. Następnie z dużym zainteresowaniem wysłuchały informacji o pracy funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei. Największą atrakcją okazał się owczarek niemiecki, który wśród radosnych reakcji dzieci zaprezentował swoje umiejętności. Po spotkaniu na uczniów czekały prezenty- niespodzianki.

Opracowała: p. Agnieszka Mościcka

XIV Festiwal Zespołów Tanecznych Cheerleaders

15 kwietnia 2016r w hali I Liceum Ogólnokształcącego
im. Bolesława Prusa w Siedlcach odbył się XIV Festiwal Zespołów Tanecznych Cheerleaders. W gronie jedenastu zespołów reprezentujących szkoły podstawowe z regionu siedleckiego wystąpiły również reprezentantki naszej szkoły. Każdy ze startujących zespołów prezentował się w dwóch układach tanecznych,z pomponami i bez pomponów. Po zsumowaniu ocen jury okazało się że dziewczęta z Siódemki zajęły bardzo wysokie czwarte miejsce. Mistrzowskim zespołem okazał się team
z Kosowa Lackiego. Drugie miejsce przypadło siedleckiej Jedenastce, a trzecie szkoele z Łochowa.

Opiekunem zespołu Seven Dance (tak nazywają się nasze cheerleaderki) jest pan Grzegorz Chazan ,natomiast choreografię przygotowuje nasza absolwentka Weronika Biaduń (obecnie uczennica II LO w Siedlcach),która również prowadzi większość prób zespołu.

Na festiwalu zespół wystąpił w składzie:Kasia Chazan , Emilka Chazan ,Patrycja Sandurska , Ola Wyrębek , Iza Łukasiewicz ,Natalia Kielmas , Ala Romaniak , Zuzia Duk ,Ola Jówko , Zosia Soczewka , Natalka Łukasiewicz , Kasia Borkowska i Iza Biaduń

Opracował: p. Grzegorz Chazan

Obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim

Dzisiaj, 19 kwietnia, przypada 73 rocznica Powstania
w Getcie Warszawskim. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły po raz drugi wzięli udział w akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile”.

Aby uczcić pamięć Poległych przygotowali papierowe żonkile, które były rozdawane na terenie szkoły przeż uczennice klasy
Ve, oraz w dniu 29 kwietnia 2016 roku o godzinie 15.20 za pośrednictwem strony internetowej muzeum www.polin.pl obejrzą film o Powstaniu w Getcie Warszawskim.

Żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Związane są
z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę powstania w getcie warszawskim składał je pod pomnikiem Bohaterów Getta
w Warszawie.

Pamiętajmy o bohaterach z 1943 r., którzy stanęli do walki
o ludzką godność i którzy są częścią naszej wspólnej historii.

Opracowała: p. Małgorzata Sieńkowska

X ZAWODY W GIMNASTYCE SPORTOWEJ
DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW
W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 7 W SIEDLCACH

16 kwietnia 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 7
w Siedlcach odbyły się zawody gimnastyczne. Dzieci z klas I - VI i młodsze rywalizowały w X Zawodach UKS ,,Siódemka”
o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7 w gimnastyce sportowej dziewcząt i chłopców
oraz Międzypowiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w gimnastyce sportowej dziewcząt i chłopców.

Imprezę uświetnili swoim przybyciem: p. Anna Sochacka - Zastępca Prezydenta Miasta Siedlce, p. Milena Królikowska - Dyrektor Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty
w Warszawie, p. Katarzyna Kozioł - Kierownik Referatu Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Siedlce, p. Stefan Somla - Wiceprzewodniczący Rady Miasta Siedlce, p. Arkadiusz Mazurkiewicz, p. Robert Chojecki, p. Andrzej Sitnik - Radni Rady Miasta Siedlce, p. Lech Poduch - Prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego, p. Mariusz Berczyński - doradca metodyczny wychowania fizycznego SCDiDN, p. Dariusz Mlonek - Przewodniczący Rady Rodziców przy SP 7 w Siedlcach oraz sponsorzy.

Oprawę sędziowską stanowili sędziowie z Zakładu Gimnastyki Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej.

X ZAWODY UKS ,,SIÓDEMKA” O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 7 W GIMNASTYCE SPORTOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

Honorowy patronat X Zawodów UKS ,,Siódemka” o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7 w gimnastyce sportowej dziewcząt i chłopców objął Prezydent Miasta Siedlce Pan Wojciech Kudelski, a medialny patronat przyjęło Katolickie Radio Podlasie.Celem zawodów była popularyzacja gimnastyki wśród dzieci i młodzieży naszego miasta i regionu. Dziewczęta
i chłopcy rywalizowali w klasyfikacji drużynowej (4 zawodników)
i indywidualnej w dwóch kategoriach: klas 0 – IV oraz klas V- VI. Każda zawodniczka miała do wykonania układ ćwiczeń wolnych tj. (stanie na rękach, tzw. „mostek”, przerzut bokiem, przewrót
w przód i w tył), układ ćwiczeń równoważnych na ławeczce gimnastycznej oraz skok przez kozła, a zawodnicy układ ćwiczeń wolnych, układ na drążku i skok przez kozła. Na wynik końcowy drużyny i danej zawodniczki czy zawodnika składała się suma punktów ze wszystkich trzech konkurencji gimnastycznych. Maksymalna liczba punktów w danej konkurencji to 10 punktów.
Do zawodów przystąpiło 226 zawodników: 15 drużyn dziewcząt i 6 drużyn chłopców ze Szkół Podstawowych
z Siedlec
( nr 4, 5, 6, 7, 9, 11), Mińska Mazowieckiego (nr 1, 2, 5, 6), Grębkowa, Garwolina oraz z Młodzieżowego Domu Kultury
z Radomia, Szkółki Gimnastycznej z Lublina i UKS-u „No Name”
z Garwolina.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA
X Zawodów o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7
w gimnastyce sportowej

Dziewczęta klas 0 - IV:
wielobój indywidualny:
I miejsce: Głowala Oliwia - SP 5 Garwolin – 29,2 pkt
II miejsce: Piskała Zofiaa – MG-T UKS „No Name” Garwolin -
28,4 pkt
III miejsce: Krykant Karolina – MG-T UKS „No Name” Garwolin – 28,2 pkt

wielobój drużynowy dziewcząt:
I miejsce: SP 5 Garwolin - 111,3 pkt
II miejsce: MG-T UKS „No Name” Garwolin – 109,6
III miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury w Radomiu – 108,7 pkt

Chłopcy klas 0 - IV:
wielobój indywidualny chłopców:
I miejsce: Sikora Piotr - SP 5 Siedlce – 28,4 pkt
II miejsce: Kozaczek Jakub - SP 6 Mińsk Mazowiecki - 27,2 pkt
III miejsce: Przestrzelski Ernest - SP 11 Siedlce - 26,8 pkt

wielobój drużynowy:
I miejsce: SP 5 Siedlce – 102,4 pkt
II miejsce: SP 11 Siedlce - 102,3 pkt
III miejsce: SP 6 Mińsk Mazowiecki– 98,1 pkt

Dziewczęta klas IV - VI:
wielobój indywidualny:
I miejsce: Jówko Aleksandra - SP 7 Siedlce – 29,6 pkt
II miejsce: Biernacka Hanna - Młodzieżowy Dom Kultury w Radomiu – 29,5 pkt
III miejsce: Krusińska Monika SP 11 Siedlce – 29,4 pkt

wielobój drużynowy dziewcząt klas IV – VI (3 zawodniczki
w drużynie):

I miejsce: SP 7 Siedlce – 85,7 pkt
II miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury w Radomiu – 85,6pkt
III miejsce: Szkółka Gimnastyczna w Lublinie – 80,2 pkt

Najlepszymi gimnastykami Miasta Siedlce zostali:
I miejsce: Sikora Piotr ze Szkoły Podstawowej nr 5 – 28,4
II miejsce: Przestrzelski Ernest ze Szkoły Podstawowej nr 11 – 26,8
III miejsce: Cabaj Kacper ze Szkoły Podstawowej nr 11 – 26,5

Najlepszymi gimnastyczkami Miasta Siedlce zostały:
I miejsce: Grzankowska Oliwia ze Szkoły Podstawowej nr 9 – 27,7
II miejsce: Kosyl Aleksandra ze Szkoły Podstawowej nr 5 – 27,1
III miejsce: Pietrzak Zofia ze Szkoły Podstawowej nr 11 – 26,7


MIĘDZYPOWIATOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
W GIMNASTYCE SPORTOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

Międzypowiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej
w gimnastyce sportowej dziewcząt i chłopców
to rywalizacja szkół podstawowych z naszego regionu. Współorganizatorem tych zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy
w Siedlcach. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali w klasyfikacji drużynowej (8 zawodników) i indywidualnej.
Do zawodów przystąpiło 177 zawodników: 12 drużyn dziewcząt i 6 drużyn chłopców ze Szkół Podstawowych
z Siedlec ( nr 4, 5, 6, 7, 9, 11), Mińska Mazowieckiego (nr 1, 2, 5, 6), Grębkowa i Garwolina.


KLASYFIKACJA KOŃCOWA
Międzypowiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej
w gimnastyce sportowej

Dziewczęta:
wielobój indywidualny:
I miejsce: Głowacka Oliwia – SP 5 Garwolin - 29,2 pkt
II miejsce: Jakubowska Kinga – SP 5 Mińsk Mazowiecki -
27,8 pkt
III miejsce: Grzankowska Oliwia – SP 9 Siedlce - 27,7 pkt

wielobój drużynowy:
I miejsce: SP 5 Garwolin - 218,2 pkt
II miejsce: SP 5 Siedlce – 209,1 pkt
III miejsce: SP 5 Mińsk Mazowiecki – 205,1 pkt

Chłopcy:
wielobój indywidualny:
I miejsce: Sikora Piotr - SP 5 Siedlce - 28,4 pkt
II miejsce: Kozaczek Jakub - SP 6 Mińsk Mazowiecki - 27,2 pkt
III. miejsce: Przestrzelski Ernest - SP 11 Siedlce - 26,8 pkt

wielobój drużynowy:
I miejsce: SP 11 Siedlce – 201,2 pkt
II miejsce: SP 5 Siedlce – 197,3 pkt
III miejsce: SP Grębków - 188,2 pkt

Drużyny dziewcząt i chłopców, które zajęły pierwsze
i drugie miejsce awansowały do Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

GORĄCO GRATULUJEMY WSZYSTKIM ZAWODNIKOM
I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

Organizatorzy zawodów dziękują serdecznie sponsorom: Miastu Siedlce, Przedsiębiorstwu Energetycznemu w Siedlcach, PEC SERWIS w Siedlcach, Agencji Rozwoju Miasta Siedlce, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej, MPK w Siedlcach, Przedsiębiorstwu Prywatnemu „Carlos”, Hurtowni Zabawek BENOTTI, Firmie ŻAR, Zakładowi Instalacji Sanitarnych, Nove Kino Siedlce i rodzicom uczniów SP 7 za pomoc w organizacji zawodów i ufundowanie nagród.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Siedlcach składa serdeczne podziękowania nauczycielom wychowania fizycznego SP7, wszystkim uczestnikom zawodów, opiekunom, rodzicom,
a także gronu sędziowskiemu za pomoc w przeprowadzeniu ww. mistrzostw. Dziękujemy również współorganizatorom tej imprezy za ufundowanie pucharów, medali i nagród rzeczowych.

Opracowała: p. Aldona Zagalska

STYPENDIA PREZYDENTA MIASTA SIEDLCE
DLA ZDOLNYCH, AMBITNYCH, OBIECUJĄCYCH
(za I semestr roku szkolnego 2015/2016)

81 Stypendystów I stopnia podejmował 15 kwietnia 2016r.w ratuszu Prezydent Miasta Siedlce Pan Wojciech Kudelski.
Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie - cytował kanclerza Jana Zamoyskiego Prezydent.

Stypendium Prezydenta Miasta Siedlce zostało ustanowione dla wspierania uczniów zdolnych, którzy mają wysoką średnią ocen w szkole oraz mogą poszczycić się osiągnięciami naukowymi, artystycznymi lub rekreacyjno-sportowymi. Brane są pod uwagę wyniki na szczeblu regionalnym, wojewódzkim - wówczas przyznawane jest stypendium II stopnia - oraz ponadwojewódzkim bądź międzynarodowym (stypendium
I stopnia). Stypendia mają charakter motywacyjny i przyznawane są raz w semestrze na wniosek dyrektora szkoły z uwzględnieniem pisemnej zgody rodziców.

Cieszymy się bardzo, że wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie z naszej szkoły.


Stypendia I stopnia otrzymały:
Izabela Łukasiewicz kl.6e
Aleksandra Malczak kl. 5c
Stypendia II stopnia otrzymali:

Maja Chazan kl. 4b
Iga Gałachowska kl.5e
Adrianna Gnat kl. 6e
Aleksandra Golec kl.5c
Grzegorz Łukomski kl. 6e

Jesteśmy dumni, że w murach Szkoły Podstawowej nr 7 mamy tak zdolnych uczniów. Serdecznie gratulujemy uczniom
i ich rodzicom.

Opracowała: p. Aldona Zagalska

5 LECIE KLUBU FOTOGRAFICZNEGO FOTO JUNIOR

W dniu 12 kwietnia 2016 roku obchodziliśmy pięciolecie działalności klubu fotograficznego FOTO JUNIOR w naszej szkole.

Naszą działalność rozpoczęliśmy w październiku 2011 roku, ale obecny rok szkolny kończy wspólne pięć lat. Inicjatorami
i opiekunami koła są: p. Renata Zdanowska, p. Iwona Doszko,
p. Małgorzata Matuszewska i p. Monika Ostojska.

Z tej okazji spędziliśmy przemiłe popołudnie w kawiarni Tea&Coffee House z uczennicami klasy V c.

W ciągu całego czasu działalności naszego klubu odwiedziliśmy 39 wystaw fotograficznych i malarskich w:

- galerii fotografii 'Focus',
- galerii 'W Bramie',
- Małej Galerii 'Podlasie',
- galerii w teatrze w Siedlcach.

Nasze spotkania obejmowały:

- plenery w parku,
- fotografowanie architektury naszego miasta,
- zdjęcia wykonane na terenie szkoły,
- zdjęcia własne dzieci,
- spotkania filmowe w kinie i w szkole,
- wyjścia integracyjne.

Urządziliśmy kilka wystaw fotograficznych na terenie naszej szkoły oraz wzięliśmy udział w trzech szkolnych konkursach.

Współpracujemy z uczniami nie tylko podczas zajęć koła, ale wielu uczniów przysyła nam swoje zdjęcia e-mailem lub przynosili na pendrivie.

Efekty naszej pracy znajdziecie na blogu:

https://www.blogger.com

Szukajcie nas też na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce

ORGANIZACJE SZKOLNE - Klub Fotograficzny

A zdjęcia można wysyłać na adres:

klubfotosp7@gmail.com


Opracowała R. Zdanowska, foto; M. Matuszewska

Szkolny Festiwal Piosenki o Zdrowiu

Dnia 6 kwietnia 2016r. odbył się Szkolny Festiwal Piosenki o Zdrowiu, który wpisał się do tradycji naszej szkoły.
Wykonawcy zaskoczyli nas wspaniałym przygotowaniem strojów, rekwizytów, choreografii, a co najważniejsze pięknymi głosami. Jury nie miało łatwego zadania.
Nagrodzeni zostali następujący wykonawcy:
I miejsce: Gabriela Bareja kl. Ia – piosenka pt. „Nie czekaj aż…”
II miejsce:
Jagoda Samborska grupa 0 – piosenka pt. „Zdrowa piosenka”
Maja Chazan kl. IVb – piosenka pt. „Pomóżmy Ziemi”
III miejsce: Martyna Wójcik z zespołem z kl. IIId – piosenka
pt. „Nasze sportowe marzenia”

Gratulujemy zwycięzcom !

Opracowała: p. Hanna Sobieszuk

Szkolny Dzień Zdrowia

Dnia 7 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Szkolny Dzień Zdrowia. W sali gimnastycznej odbyło się spotkanie dla klas czwartych pod hasłem „Mów do mnie ciszej”. Uczniowie kl. Ve przygotowali prezentację oraz krótką inscenizację na temat szkodliwego wpływu hałasu na zdrowie człowieka.

Podczas apelu wystąpiły również reprezentacje klas czwartych. Uczniowie prezentowali przygotowane wcześniej scenki
pt. „Kultura porozumiewania się”.

Jury oceniło klasy za przekazywane treści edukacyjne na temat kulturalnego porozumiewania się, walory sceniczne i pomysłowość.
A oto wyniki:


I miejsce – klasa IVd
II miejsce – klasa IVb
III miejsce – klasa IVe
Wyróżnienie – klasa IVa i IVc

 


Opracowała: p. Hanna Sobieszuk

Uwaga!!!

Szkolne eliminacje XXXIII Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego przeznaczone dla uczniów klas IV – VI odbędą się 9 maja 2016 roku (poniedziałek)
w czytelni szkolnej o godzinie 10.00.
*********
Eliminacje dla uczniów klas I – III odbędą się 11 maja 2016 roku (środa) w czytelni szkolnej o godzinie 11.50.


• Na konkurs należy przygotować jeden wiersz i jeden fragment prozy dowolnego autora. Utwory powinny odpowiadać wiekowi
i płci wykonawcy. Łączny czas ich wykonania nie może przekroczyć 5 minut.
• Komisja konkursowa przy ocenie recytatorów weźmie pod uwagę: dobór repertuaru, interpretację utworów, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.
• Użycie pozasłownych środków wyrazu, takich jak ruchy, gesty, mimika, jest dopuszczalne, o ile służy wzbogaceniu wypowiedzi artystycznej. Celowość ich użycia ocenia komisja.

Osoby, które zdecydują się na udział w eliminacjach, prosimy
o wpisanie się na listę w bibliotece.

Organizatorzy

Konkurs języka angielskiego dla klas V
w roku szkolnym 2015/2016

Konkurs języka angielskiego dla klas V odbył się 18 marca. Wzięło w nim udział 15 chętnych uczniów z klas V.

Konkurs sprawdzał znajomość zasad gramatycznych, zdolności leksykalne, umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz pisania tekstu w języku angielskim.

Wyniki konkursu:

Miejsce I – Zdanowska Kinga z klasy Vc
Miejsce II – Niewiadomska Zuzanna z klasy Ve
Miejsce III – Gałachowska Iga z klasy Ve

Serdecznie gratulujemy!

Opracował: p. Dariusz Grabarski

Zaszczytne nagrody w Ogólnopolskim Konkursie
Plastycznym ,,Tęcza" 2016r.
Uczennica Gabriela Łopacińska z klasy 4b zajęła III miejsce
w konkursie plastycznym o zasięgu ogólnopolskim i otrzymała podziękowania za wykonanie znakomitej pracy.

Temat tegorocznej edycji to ,,Świat wokół nas". Prace wszystkich uczestników to dzieło uczniów koła plastycznego prowadzonego przez p. Hannę Michalik.

Szkoła otrzymała dyplom za osiągnięcia wyróżniających wyników w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Tęcza.

Pozostałe uczestniczki otrzymały wyróżnienia: Iga Gałachowska uczennica kl. 5e,

Iza Mościcka z klasy 6c

Aleksandra Skultecka z klasy 6d


Maja Chazan z klasy 4b


Anna Roguska z klasy 6c

Opracowała: p. Hanna Michalik

WYNIKI KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS 4
 

1. Konkurs języka angielskiego dla klas 4 odbył się 23 marca 2016r.
2. W konkursie wzięło udział 19 uczniów klas 4.
3. Celem konkursu było sprawdzenie znajomości uczniów
w zakresie rozumienia tekstów pisanych, słuchania, struktur leksykalno- gramatycznych. Konkurs promował naukę języka angielskiego, motywował uczniów do pracy.
4. Wyniki konkursu:
Zuzanna Staręga, 4e – I miejsce (62p.)
Laura Paryła, 4e – II miejsce (61p.)
Julian Borkowski- III miejsce (59p.)
Bartosz Pasztor- III miejsce (59p.)

Serdecznie gratulujemy!

Opracował: p. Małgorzata Szewczak

Spotkanie z Panią Katarzyną Serafin

24 marca 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Siedlcach
w ramach zajęć koła japońskiego odbyło się spotkanie z Panią Katarzyną Serafin- z wykształcenia plastykiem, grafikiem komputerowym i pedagogiem prowadzącym kursy rysunku dla dzieci i młodzieży w Siedlcach. Uczestnicy zajęć zgłębiali tajniki rysunku japońskiego, poznali podstawowe zasady rysowania postaci i zwierząt. Podziwiali również prace rysunkowe
i komiksowe naszego gościa. Naszym uczniom spotkanie bardzo się podobało i zainspirowane zajęciami narysowały własne prace.

Opracowała: p. Justyna Dombrowska

Konkurs historyczny pt: „Nasz patron, nasza szkoła,
nasze miasto’’.

21 marca 2016 roku odbył się w naszej szkole konkurs historyczny pt: „Nasz patron, nasza szkoła, nasze miasto’’.

W konkursie wzięli udział uczniowie z klas IV i V. Każdą klasę reprezentowały po dwie osoby tworząc jedną drużynę.
W pierwszej części każda z drużyn rozwiązywała krzyżówkę związaną z tematyką Siedlec, w kolejnej części każda z klas odpowiadała na pytania wcześniej wylosowane, które dotyczyły życia i działalności patrona szkoły oraz historii naszej szkoły.

Zwycięzcy konkursu:
I miejsce – klasa Vc Aleksandra Golec i Julia Sieńkowska
II miejsce – klasa Ve Iga Gałachowska i Zofia Soczewka
III miejsce – klasa IVd Bartosz Pasztor i Jacek Świderski
i klasa Vd Juliusz Izdebski

Gratulujemy

Opracowała: p. Małgorzata Sieńkowska

WIZYTA 6D W INSTYTUCIE CHEMII
UNIWERSYTETU PRZYRODNICZO- HUMANISTYCZNEGO
W SIEDLCACH
W środę, 23 marca 2016 roku, uczestniczyliśmy w zajęciach
„Pierwszy dzień wiosny w laboratorium” w Instytucie Chemii Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.
Mieliśmy okazję wykonywać doświadczenia i opisywać uzyskane wyniki. Łączyliśmy odczynniki: HC1, NaOH, CuSO4, AgNO3 itd. Odkryliśmy, że po połączeniu siarczanu miedzi z wodorotlenkiem sodu powstanie osad o pięknym błękitnym kolorze. Natomiast krwistoczerwony kolor uzyskamy po zmieszaniu chlorku żelaza (III) z rodankiem potasu.

Serdecznie dziękujemy pracownikom uniwersytetu za fascynujące zajęcia. Szczególne podziękowania składamy
p. Jolancie Wnorowskiej i p. Karolowi Wnorowskiemu.

Klasa VId

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych
dla uczniów szkól podstawowych

Hanna Czapińska z klasy 5e zajęła II miejsce
w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych
dla uczniów szkól podstawowych.

Konkurs był organizowany przez Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli.

Gratulujemy!

Opracował; p. Małgorzata Szewczak

W WIELKANOCNEJ KRAINIE

Dnia 21 marca 2016 r. w świetlicy szkolnej naszej szkoły
w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi odbyły się zajęcia pt. ,, W WIELKANOCNEJ KRAINIE ‘’.

Celem lekcji było kultywowanie tradycji i wartości wielkanocnych. Dzieci wspólnie z p. Olgą Trębicką, która prowadziła zajęcia przygotowywały świąteczny koszyczek oraz poznawały symbolikę produktów wielkanocnych .

Uczniowie prezentowali swoje umiejętności wokalne podczas śpiewania piosenki pt. ,,WIELKANOCNA PIOSENKA‘’. Dzieci rozwijały także swój talent artystyczny i taneczny wykonując baranka wielkanocnego i tańcząc do utworu pt. ,, Kaczuszki ‘’.

Na koniec nie zabrakło niespodzianki. Uczestnicy Wielkanocnej Krainy zostali nagodzeni za swój aktywny udział w zajęciach kosztując pysznych babeczek wielkanocnych.


Opracowała : p. Olga Trębicka

V Wiosenny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej
"Moja Ulubiona Piosenka"

21 marca 2016r. w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Siedlcach odbył się drugi etap V Wiosennego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej "Moja Ulubiona Piosenka. Wzięli w nim udział uczestnicy z 5 szkół podstawowych w Siedlcach: SP 4, SP 7, SP 10, SP 11 i SP 12, którzy zaśpiewali łącznie 7 utworów. Uczniowie naszej szkoły Gabriela Wnorowska z kl. 6d zajęła w nim III miejsce, a Marcel Wójcik z kl. 6d otrzymał nagrodę publiczności.


Serdecznie gratulujemy!!!

Opracowała:p. Justyna Dombrowska

Szkolny etap ligi przedmiotowej z matematyki

Dnia 10.03.2016r. odbył się szkolny etap ligi przedmiotowej
z matematyki. Udział wzięło 12 uczniów naszej szkoły. Do drugiego etapu zakwalifikował się Błażej Michalak z kl. VId.

Wyróżniono następujące prace: Adama Borkowskiego z kl. VIa, Szymona Cydejko z kl. VId, Adrianny Gnat z kl. VIe i Daniela Ceranki z kl. VIe.

Opracowała: p. Edyta Piskorska

Pierwszy Dzień Wiosny - karaoke

Dnia 21 marca w naszej szkole z okazji Pierwszego Dnia Wiosny zostało zorganizowane karaoke dla klas II- VI.

Na wstępie uczniowie dowiedzieli się kilku ciekawostek na temat pierwszego dnia wiosny. Zostały też przedstawione najbardziej znane zwyczaje związane z powitaniem wiosny. Następnie uroczyście odczytano list od Wiosny.

Po krótkim wprowadzeniu nastąpiło losowanie piosenki przez przedstawicieli poszczególnych klas, którą wspólnie ze swoją klasą zaśpiewali.

Uczniowie bardzo się zaangażowali i byli bardzo zadowoleni
z udziału w tej imprezie.

 

 

Opracowała:. p. Beata Mazur

Projekt plastyczny „Malowanie i zdobienie
pisanek wielkanocnych”.

Dnia 11.03.2016 r. (piątek) w godz. 10.00 – 14.00
w przestrzeniach Galerii Siedlce nasza szkoła wzięła udział
w projekcie plastycznym „Malowanie i zdobienie pisanek wielkanocnych”.

Realizatorem było Centrum Kultury i Sztuki im.
A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce. Spotkanie przebiegało pod opieką artysty plastyka Ireneusza Parzyszka, celem projektu było pogłębienie i zaprezentowanie zdolności plastycznych uczniów.

W powyższym przedsięwzięciu udział wzięły uczennice klasy
VI d:
Wnorowska Gabriela
Chyłek Angelika
Chazan Emilia
Mościcka Iza
Rola Wiktoria
Skultecka Aleksandra
Layer Maja

Osoby uzdolnione plastycznie, które zostały wytypowane do malowania pisanek przez Panią Hannę Michalik zaprezentowały swoje zdolności plastyczne rewelacyjnie. Opiekunem grupy podczas zdobienia pisanek była Małgorzata Marczuk.

Każda z uczestniczek otrzymała dyplom za uczestnictwo oraz drobne upominki.

Opracowała: p. Małgorzata Marczuk

DZIEŃ EUROPY I JĘZYKÓW OBCYCH

16 marca 2016r. w naszej szkole odbył się Dzień Europy
i Języków Obcych. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek
i wzięli udział w quizie na temat różnych państw Europy. Główną częścią Dnia Europy i Języków Obcych był konkurs na piosenkę w
j. obcym. Wzięli w nim udział uczniowie z klas czwartych, piątych
i szóstych, którzy zaśpiewali 15 utworów w języku angielskim
i niemieckim.
Laureaci konkursu:
I miejsce – Gabriela Wnorowskaz akompaniamentemgitary, 6d ‘This is the life' Amy Macdonald
II miejsce – Marcel Wójcik 6d 'Stitches' ShawnMendes
III miejsce – Marysia Tchórzewska i Kinga Zdanowska kl. 5c 'Heutistmain Tag' Blümchen
III miejsce – Aleksandra Golec, Julia Sieńkowska 5c 'Fliegarlied' Tim Toupet
Wyróżnienie – Bartosz Piekarski 4a 'Hallelujah' Leonard Cohen

Zwyzięzcom gratulujemy!

Opracowała: p. Justyna Dombrowska

Udział pocztu sztandarowego w Narodowym Dniu Pamięci
Żołnierzy Wyklętych

Po raz szósty mieszkańcy Siedlec, 1 marca oddali hołd „Żołnierzom Wyklętym”. Pod pomnikiem V i VI Brygady Wileńskiej Armii Krajowej odczytano apel pamięci, żołnierze oddali salwę honorową, a liczne delegacje złożyły wieńce i zapaliły znicze pamięci. Poczet sztandarowy naszej szkoły wraz z Panią Dyrektor Alicją Świderską i pod opieką nauczycieli uczestniczył w uroczystościach miejskich.

Tradycyjnie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpoczęły się Mszą św. koncelebrowaną w kościele garnizonowym. Po Mszy Świętej uczestnicy uroczystości przemaszerowali ul. Sienkiewicza i Floriańską na Skwer Wileński. Pod pomnikiem V i VI Brygady Wileńskiej odbyły się centralne obchody święta, ustawiło się blisko 30 pocztów sztandarowych siedleckich szkół i instytucji.

Po odegraniu hymnu państwowego przez Orkiestrę Wojskową
w Siedlcach , uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 3 im. Tadeusza Kościuszki zaprezentowali program słowno-muzyczny poświęcony, m.in. pamięci rtm. Witolda Pileckiego. Nasza szkoła złożyła wiązankę kwiatów w imieniu wszystkich siedleckich szkół podstawowych.

Opracowała: p. Małgorzata Serzycka

BLOGI BLOGI BLOGI BLOGI BLOGI BLOGI BLOGI BLOGI

BLOG FOTOGRAFICZNY

Jeśli interesuje Cię fotografia zajrzyj na stronę internetową naszej szkoły (zakładka: ORGANZACJE SZKOLNE) lub wybierz link http://kfotograficzny.blogspot.com/
W każdym roku szkolnym uczestniczą w nim uczniowie z innej klasy. W tym roku szkolnym są to uczennice z klasy V c. Oprócz robienia zdjęć podczas plenerów, chodzimy na wystawy do Galerii Fotografii "Fotogram", wystawy malarstwa do Podlasia i teatru oraz na spotkania integracyjne.


BLOG HISTORYCZNY

Kolejnym blogiem jest blog historyczny "I love history of my country". Promujemy w nim nasze miasto i nasz kraj. Znajdziecie nas w zakładce PROGRAMY/PROJEKTY. lub pod adresem http://etwinningproject14.blogspot.com/


BLOG O ZDROWYM ŻYWIENIU

Nasza szkoła kontynuuje w tym roku szkolnym program współpracy międzynarodowej eTwinning. Jego hasło to FOOD FOR LIFE.

Nasze zajęcia opisujemy na blogu :
http://foodpyramid2013.blogspot.com/

Możecie go również znaleźć na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce PROGRAMY/PROJEKTY (BLOG).

W tym roku szkolnym prezentujemy nasze tradycyjne potrawy od Świąt Bożego Narodzenia do Wielkanocy. Uczennice z klasy
Vc na pierwszych zajęciach ozdabiały pierniki.

Zachęcamy wszystkich do wysyłania nam swoich zdjeć, a my
z przyjemnością opublikujemy ja na naszych blogach (klubfotosp7@gmail.com)

 

Opracowała: p. R. Zdanowska

Wyniki szkolnego etapu ligi przedmiotowej
z historii

I miejsce – Adrianna Gnat kl. VIE 44p./49p.
i Borkowski Julian kl. IVB 44p./49p.
II miejsce – Michalak Błażej kl. VID 40p./49p.
Te osoby zakwalifikowały się do miejskiego etapu.

Serdecznie gratuluję

Opracowała: p. Małgorzata Sieńkowska

"KOLĘDOWE SERCE MAZOWSZA 2016"
KONKURS PLASTYCZNY

Wręczono nagrody i wyróżnienia laureatom podczas koncertu galowego 29 stycznia w sali widowiskowej ,,Podlasie" Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach.

W kategorii klas I-III

Nikola Czarnocka z klasy III d zdobyła III miejsce

W kategorii klas IV VI
Hanna Czapińska z klasy Ve zdobyła I miejsce
a Zuzanna Kalicka z klasy IV b otrzymała wyróżnienie

Opracowała:p. Hanna Michalik

LIGA PRZEDMIOTOWA Z INFORMATYKI- ETAP SZKOLNY

Liga w naszej szkole składała się z dwóch etapów części teoretycznej i praktycznej. Wzięło w niej udział 10 uczniów z klas VI.
Wyniki:
1. Grzegorz Łukomski kl. VI e – 53 p
2. Julia Wysokińska kl. VI d – 52 p
3. Paulina Wujek kl. VI b – 42 p

Laureaci przechodzą do etapu międzyszkolnego.

Gratulujemy!


Opracowała: p. J. Wysokińska

KONKURS INFORMATYCZNY „Mistrz klawiatury”

Konkurs „Mistrz klawiatury” był przeznaczony dla uczniów klas IV-VI, wzięło w niej udział 40 uczniów.

Wyniki:
Klasa 4
I miejsce i tytuł Mistrza uzyskał Kamil Trzyna kl. 4b
Wyróżnienie: Marta Chmura kl. 4 b

Klasa 5
I miejsce i tytuł Mistrza uzyskała Katarzyna Kowalczyk kl.5a
Wyróżnienie Eryk Bobryk kl. 5c

Klasa 6
I miejsce i tytuł Mistrza uzyskała Monika Marciniak kl. 6 b
Wyróżnienie Dominika Sowa kl. 6 b

Gratulujemy!


Opracowała: p. J. Wysokińska

LIGA PRZEDMIOTOWA Z JĘZYKA POLSKIEGO- ETAP SZKOLNY

9 marca 2016r. odbył się etap szkolny ligi przedmiotowej
z języka polskiego . W konkursie brało udział 10 uczniów z klas szóstych.

Do II etapu zakwalifikowali się :
Błażej Michalak z klasy VI D i Adrianna Gnat z klasy VI E

Gratulacje!


Opracował: p. Marzenna Koncerewicz

IV KONKURS PLASTYCZNY "OTO ROSJA"

IV konkurs Plastyczny "Oto Rosja" zorganizowany przez Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli
w Siedlcach miał na uwadze kształtowanie wyobraźni uczniów
i popularyzowanie treści kulturoznawczych.

W konkursie wzięło udział 44 uczniów z całego regionu.

W kategorii szkół podstawowych Gabrysia Łopacińska z klasy IVb zdobyła III miejsce.

Opracował: p. Hanna Michalik

Szkolny konkurs ortograficzny dla uczniów klas IV
o tytuł „Mistrza ortografii klas IV”
w roku szkolnym 2015/2016

Konkurs ortograficzny dla uczniów kl. IV odbył się 8 marca
2016 r.

Wzięli w nim udział chętni uczniowie klas IV, pisząc dyktando zawierające materiał z różnorodnymi trudnościami ortograficznymi, w których należało wykazać się znajomością zasad ortograficznych
i umiejętnością stosowania ich w praktyce.

W rywalizacji wzięło udział 16 uczniów.

Wyniki konkursu:
1. miejsce – Wiktoria Gąsowska kl. IV d
2. miejsce – Julian Borkowski kl. IV a
3. miejsce – Kuba Sokołowski kl. IV a

Tytuł SZKOLNEGO MISTRZA ORTOGRAFII klas IV
zdobyła
Wiktoria Gąsowska z kl. IV d

Serdecznie gratuluję!


Przygotowanie i przeprowadzenie konkursu – Natalia Świderska

Szkolny konkurs ortograficzny dla uczniów klas V
o tytuł „Mistrza ortografii klas V”
w roku szkolnym 2015/2016

Konkurs ortograficzny dla uczniów kl. V odbył się 9 marca
2016 r.

Wzięli w nim udział chętni uczniowie klas V, pisząc dyktando zawierające materiał z różnorodnymi trudnościami ortograficznymi, w których należało wykazać się znajomością zasad ortograficznych
i umiejętnością stosowania ich w praktyce.

W rywalizacji wzięło udział 9 uczniów.

Wyniki konkursu:
1. miejsce – Zuzanna Niewiadomska kl. V e
2. miejsce – Aleksandra Golec kl. V c
3. miejsce – Iga Gałachowska kl. V e

Tytuł SZKOLNEGO MISTRZA ORTOGRAFII klas V
zdobyła
Zuzanna Niewiadomska z kl. V e


Serdecznie gratuluję!


Przygotowanie i przeprowadzenie konkursu – Natalia Świderska

 Spotkanie autorskie z pisarką i ilustratorką
Panią Joanną Olech

3 marca br. uczniowie wszystkich klas V uczestniczyli
w spotkaniu autorskim z Panią Joanną Olech, absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, ilustratorką, autorką książek dla dzieci i młodzieży. Jest Ona również krytykiem literackim, dziennikarką, a także jurorem konkursów literackich i ilustratorskich. Artykuły na temat książek dla dzieci i młodzieży publikuje w „Tygodniku Powszechnym”, „Rzeczpospolitej”, „Nowych Książkach” i „Gazecie Wyborczej”.

Za swoje teksty i ilustracje zdobyła wiele nagród i wyróżnień, m.in. Nagrodę Naszej Księgarni, Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego oraz Nagrodę Specjalną Polskiej Sekcji IBBY.

Pani Joanna Olech debiutowała bestsellerową książką „Dynastia Miziołków". Pisarka również wymyśliła, narysowała oraz opisała przygody smoka Pompona, bohatera smoczej trylogii, w skład której wchodzą „Pompon w rodzinie Fisiów”, „Pulpet i Prudencja. Smocze pogotowie przygodowe”, „Pompon na wakacjach”. Jej autorstwa są też m. in. książki „Gdzie diabeł mówi…do usług”, „Trudne słówka. Niepoważny słowniczek rodziny Miziołków”, „Tarantula, Klops i Herkules”. W tych powieściach Autorka, podobnie jak w „Dynastii Miziołków”, z niemniejszą dawką humoru i błyskotliwością opisuje perypetie poszczególnych bohaterów. Książki „Kto Ty jesteś?” oraz „Mam prawo i nie zawaham się go użyć!” poruszają w ciekawy sposób kwestie poważniejsze - współcześnie rozumianego patriotyzmu oraz prawa dziecka.

Spotkanie z Pisarką było niezwykłe. Pani Joanna Olech od pierwszej minuty zaskarbiła sobie sympatię uczestników, wciągając ich do wspólnej zabawy. Na początku zapytała, co trzeba ich zdaniem zrobić, czy też w jakiej szkole podjąć naukę, żeby zostać pisarzem. Autorka w interesujący sposób przekazała uczniom, że pisarzem może zostać absolutnie każdy, bez względu na wiek i wykształcenie, wystarczą tylko chęci i zapał do pracy.

Joanna Olech zdradziła nam, jak to się stało, że została pisarką i fascynująco mówiła o swojej twórczości oraz bohaterach swoich książek. Uczestnicy z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści a także fragmentów utworów, które im prezentowała.

Atrakcją spotkania były konkursy, zagadki, quizy rysunkowe
i zabawy, m. in. wybory „Mister Miziołka”, odgadywanie zakończenia przygody Pompona z kremem Dolce&Gabbana, który, zużywszy go do ujędrnienia łuski, tylko cudem uniknął zemsty Mamy Fiś. We wszystkich konkurencjach nagrodami były cukierki.

Piątoklasiści mieli okazję popisać się swoją kreatywnością, wymyślając historie o smokach w różnych nastrojach - wesołym, zdziwionym i rozzłoszczonym. W tym czasie Autorka tworzyła ilustracje, dając popis swoich zdolności plastycznych.

Miłą pamiątką dla uczestników spotkania były dedykacje
i autografy w książkach, opatrzone Miziołkową i Pomponową pieczątką.

Pisarka otrzymała od uczniów oraz biblioteki kwiaty i upominek w postaci zielonego, wykonanego na szydełku Pompona. Powiększy on Jej kolekcję wizerunków smoka-demolki, wśród których jest już jego bliźniaczy brat, jak również maleńki dwu- trzycentymetrowy Pompon(ik) wykonany z zielonych koralików, a także sporych rozmiarów ciemnozielony szydełkowy smok.

Dzieci bardzo dobrze bawiły się na spotkaniu z charyzmatyczną i niezwykle sympatyczną Autorką. Pani Joanna Olech oczarowała publiczność swoją osobowością i poczuciem humoru.

Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Siedlcach.

Opracowała: p. Maria Stańczuk

KOLONIE ARTYSTYCZNE W JAROSŁAWCU
OŁÓWKI DLA AFRYKI, UDZIAŁ W AKCJI CHARYTATYWNEJ DLA DZIECI Z AFRYKI

Miło nam poinformować, że nasza szkoła uczestniczyła w akcji „Ołówki dla Afryki” poznańskiej fundacji RedemptorisMissio. Celem akcji było zebranie ołówków, długopisów i innych przyborów szkolnych dla dzieci z najuboższych części świata.

Fundacja RedemptorisMissio organizuje akcję po raz drugi. Podczas poprzedniej zbiórki udało się zebrać ponad 4 tony przyborów szkolnych.

Nasza paczka ważyła 8,24kg.
Bardzo dziękujemy wszystkim Uczniom za okazane serce.

Opracowała: p. Małgorzata Szewczak

Finał Konkursu Bożonarodzeniowego 2015 Fredrikstad

W sobotnie przedpołudnie 12 grudnia 2015r. w Polskiej Społecznej Szkole Sobotniej im. Janusza Korczaka we Fredrikstad/Norwegia odbyła się niecodzienna wystawa - Finał II Międzynarodowego Konkursu Plastycznego pod tytułem „Ozdoby Świąteczne - Świąteczne ozdoby z mojego regionu”

Uroczystość finałowa zgromadziła całą społeczność szkolną, uczniów i ich rodziny, grono pedagogiczne, przedstawicieli Związku Polaków we Fredrikstad oraz zaprzyjaźnione rodziny norweskie.

Wszystkie prace to kopalnia wiedzy o polskich tradycjach
i ozdobach świątecznych, jaką dzięki konkursowi i Waszym twórczym pomysłom, mogły zwiedzić dzieci mieszkające daleko od Polski. Dziękujemy serdecznie i życzymy wszystkim uczestnikom pogodnych
i śnieżnych świąt w ciepłej domowej atmosferze. (fragment protokołu ze strony internetowej: szkołapolska.com.pl, zakładka aktualności).

Na konkurs napłynęło 120 prac od 67 instytucji.
W nadesłanych pracach dzieci przestawiły świąteczne ozdoby ze swojego regionu.

Jury do ścisłego finału wybrało dziesięć prac, biorąc pod uwagę oryginalność podejścia do tematu i estetykę.

Wyróżnienie otrzymała :Gabriela Wnorowska z klasy VId, opiekun Hanna Michalik

Opracowała: p. Hanna Michalik

Szkolny konkurs ortograficzny dla uczniów klas VI
o tytuł „Mistrza ortografii klas VI”
w roku szkolnym 2015/2016

Konkurs ortograficzny dla uczniów kl. VI odbył się dnia
8 marca 2016 r.

Wzięli w nim udział chętni uczniowie klas VI, pisząc dyktando zawierające materiał z różnorodnymi trudnościami ortograficznymi.

W rywalizacji wzięło udział ogółem 23 uczniów

Uczniowie pisali dyktando, w którym należało wykazać się znajomością zasad ortograficznych i umiejętnością stosowania ich
w praktyce.

Wyniki konkursu:
1. miejsce – Adrianna Gnat kl. VI e

2. miejsce – Marta Cichy kl. VI d

3. miejsce – Karolina Łukasiuk kl. VI c

Tytuł SZKOLNEGO MISTRZA ORTOGRAFII klas VI zdobyła

Adrianna Gnat kl. VI e

Serdecznie gratuluję!!!

Przygotowanie i przeprowadzenie konkursu – Joanna Zając

Konkurs klas VI "Czy znasz swój język ojczysty?".

29 lutego 2016r. odbył się konkurs klas VI ,,Czy znasz swój język ojczysty?”. W konkursie wzięło udział 18 uczniów, którzy łamali sobie głowę nad poprawnością, m.in. nienawidzieć czy nienawidzić; w Zakopanym czy Zakopanem. Wiele trudności przysporzył czasownik ,,mleć” w czasie przeszłym. Powinno być: mełłam kawę, a Andrzej pełł ogródek. Oj, polonistka wpuściła uczniów w maliny i trzeba było mieć głowę na karku, żeby wiedzieć, że nie ma ciem, a dzieci jest pięcioro.

I miejsce zdobyła Adrianna Gnat z klasy VI E
II miejsce zdobył Grzegorz Łukomski z klasy VI E
III miejsce zdobyła Paulina Wujek z klasy VI B

Zwycięzcom gratuluję, a pozostałym uczestnikom życzę, by
w wolnej chwili z przyjaciółmi wybrali się w andrzejki na aleję Słowackiego, by kupić w księgarni książkę o pierwszej stolicy Polski, bo właśnie Krakowowi poświęcono wiele legend.

Z polonistycznym humorem- organizatorka konkursu
Marzenna Koncerewicz

LIGA PRZEDMIOTOWA Z J. ANGIELSKIEGO

Główne założenia ligi to:
- wspieranie szkolnej kariery ucznia,
- wyłonienie najlepszych uczniów,
- motywowanie do nauki,
- rozbudzanie zainteresowań.
Liga z języka angielskiego odbyła się w naszej szkole 2 marca 2016 r. Wzięło w niej udział 17 uczniów klas VI.
Wyniki:
1. Maia Layer kl. VI d – 55 p/60 p
2. Marta Cichy kl. VI d – 50,5 p/60 p
3. Adrianna Gnat kl. VI e – 48,5 p/60 p
Laureaci przechodzą do etapu międzyszkolnego.

Gratulujemy!

Opracowała: p. R. Zdanowska

Konkurs plastyczny „Wybieram wodę”

Uczennica klasy Ve Iga Gałachowska zdobyła wyróżnienie
w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Wybieram wodę” zorganizowanym przez Instytut Promocji Zdrowia i Dietoterapii
w Warszawie.Serdecznie gratulujemy!

Opracowała: Hanna Sobieszuk

Akcja Akademia Małych Mistrzów
i Stop Zwolnieniom z W.F.

Dnia 22 lutego, klasy IIIA i VE , w ramach akcji Akademia Małych Mistrzów i Stop Zwolnieniom z W.F. uczestniczyły
w zajęciach przeprowadzonych przez srebrnego medalistę Mistrzostw świata i byłego reprezentanta Polski w piłce ręcznej Artura Siódmiaka.
W lekcji odbywającej się na hali siedleckiej „Samochodówki” udział wzięło ok. 150 uczniów z siedleckich i podsiedleckich szkół podstawowych.

Opracował: p. Grzegorz Chazan

IV SIEDLECKA MIĘDZYSZKOLNA KORNELIADA

Dnia 25 lutego 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 12
im. Kornela Makuszyńskiego w Siedlcach odbył się Finał IV Siedleckiej Międzyszkolnej Korneliady pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Siedlce.

Celem Korneliady było rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci siedleckich szkół podstawowych, propagowanie walorów wychowawczych książek wybitnego pisarza, kształcenie zdolności literackich i plastycznych oraz integracja szkół.

W przedsięwzięciu uczestniczyło 25 uczniów szkoły. Brali udział w konkursach literackich, plastycznych oraz turnieju wiedzy o życiu i twórczości Kornela Makuszyńskiego.

Laureatkami w konkursie plastycznym w kategorii klas I-III zostały: Julia Brodzik z kl. II b– I miejsce, Nikola Czarnocka
z kl. III d
– wyróżnienie, natomiast w kategorii klas IV-VI
– I miejsce otrzymała Anna Roguska z kl. VI c.

W konkursie literackim laureatkami zostały następujące uczennice: Weronika Arciuch z kl. Ve – I miejsce, Aleksandra Jówko z kl. V e– II miejsce, Zuzanna Staręga
z kl. IV e
– III miejsce.

W drużynowym turnieju wiedzy o życiu i twórczości Kornela Makuszyńskiego brały udział cztery uczennice: Weronika Arciuch, Hanna Czapińska, Iga Gałachowska z kl. Ve, Adrianna Gnat z kl. VIe. Dziewczęta wywalczyły dla szkoły
I miejsce.

W KLASYFIKACJI GENERALNEJ IV SIEDLECKIEJ MIĘDZYSZKOLNEJ KORNELIADY SZKOŁA PODSTAWOWA NR 7 IM. CZESŁAWA KAMIŃSKIEGO w SIEDLCACH OTRZYMAŁA I MIEJSCE.

Podczas uroczystości, na życzenie organizatorów, nasza uczennica Weronika Arciuch przeczytała fragment swojej pracy literackiej pt. „Wielka zagadka”.

Nagrody, dyplomy i pamiątkowe statuetki zwycięzcom
i wyróżnionym uczniom wręczali: p. Grażyna Staręga - st. wizytator Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty
w Warszawie, p. Henryk Niedziółka - Przewodniczący Rady Miasta Siedlce, p. Marzena Kowalczuk - Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach, p. Hanna Głuchowska - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego
w Siedlcach.

Uczniów do ww. konkursów i turnieju przygotowywali nauczyciele: p. Agata Kuśmierczyk p. Hanna Michalik, p. Bożena Przedlacka, p. Joanna Zając, p. Alicja Świderska.

Wszystkim laureatom i wyróżnionym uczniom serdecznie gratuluję i dziękuję za ogromne zaangażowanie i wysiłek
w realizację ww. inicjatywy. Podziękowania kieruję także
w stronę nauczycieli, którzy zmotywowali i wspierali swoich wychowanków.

 

Opracowała: p. Alicja Świderska

Sukcesy koła teatralnego „Nasz teatr”
Grupa dzieci z klasy IId i IIId kolejny rok systematycznie uczęszczała na zajęcia koła teatralnego „Nasz teatr”:
II d
Weronika Ambroziewicz, Kinga Cielemęcka, Alicja Czapla, Alan Hukowski, Julia Kędziora, Wiktoria Łożańska, Francesca Mingrone, Amanda Pycz, Kornel Somla, Odeta Staręga, Dariusz Wasilewski, Maciej Wawryniuk, Kornel Zieliński
III d
Aleksandra Borkowska, Nikola Czarnocka, Hanna Filimoniuk, Olga Firasiewicz, Adrianna Hryciuk, Maciej Jasiński, Marta Jastrzębska, Natalia Kosieradzka, Bartosz Księżopolski, Michalina Łopuszyńska, Klaudia Radzikowska, Kacper Skorupka, Wiktor Zieliński

Efektem ich pracy było przygotowanie części artystycznej na akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Występ wzbudził ogromną sympatię. Szczególny podziw wzbudził piękny śpiew, dykcja i swoboda aktorska na scenie. W styczniu mali artyści zaprezentowali się przed uczniami naszej szkoły oraz zaproszonymi dziećmi z przedszkola im. Kubusia Puchatka ze spektaklem pt. „Jest w zapusty zwyczaj taki…”. Odwiedzili też Szkolny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej. Widzowie oglądali przedstawienie z zainteresowaniem i w skupieniu, a na koniec aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami i słodkościami.

Opracowała: p. Edyta Guth i p. Katarzyna Wąsowska

WYNIKI KONKURSU WIEDZY
O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych odbył się 26 lutego 2015r.

W konkursie wzięło udział 11 uczniów klas IV-VI.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowania młodzieży kulturą i tradycjami Wielkiej Brytanii, pogłębianie wiedzy
z zakresu geografii i historii, poszerzenie wiedzy leksykalnej
z języka angielskiego, uczenie postawy otwartości i tolerancji na świat.

Wyniki Konkursu:
I miejsce
Marta Cichy, 6d
Hanna Czapińska, 5e
II miejsce
Maciej Leszczyński, 6e

Uczennice Marta Cichy i Hanna Czapińska będą reprezentować szkołę w konkursie międzyszkolnym.

Gratulujemy!

 

Opracowała:p. Małgorzata Szewczak

Wyniki konkursu czytelniczego „Co kryją Tajemnice?...”

25 i 27 stycznia 2016 roku chętni uczniowie z klas II i III - łącznie 23 osoby wzięły udział w pisemnym konkursie czytelniczym sprawdzającym znajomość książek z serii Biuro detektywistyczne Lassego i Mai Martina Widmarka i Heleny Willis.

Drugoklasiści udzielali odpowiedzi do 11, a trzecioklasiści do 13 zadań. Wśród nich były pytania testowe, rozsypanki literowe, a także prawdziwe zagadki dla wytrawnych detektywów.

Oto zwycięzcy konkursu:
Klasy II
I miejsce ex aequo:
Jacek Czarnocki, klasa II d
Alan Hukowski, klasa II d
Jakub Jastrzębski, klasa II c
Marcel Polak, klasa II f
Kornel Zieliński, klasa II d
II miejsce - Jakub Tchórzewski, klasa II f
III miejsce – Krzysztof Strus, klasa II d

Klasy III
I miejsce ex aequo:
Antonina Niewiadomska, klasa III a
Patryk Pobikrowski, klasa III e
Wiktor Zieliński, klasa III d
II miejsce – Gabriela Gałecka, klasa III b
III miejsce – Jakub Piekart, klasa III e

Opracowała: p. Maria Stańczuk

Insta.Ling

Aplikacja Insta.Ling powstała jako odpowiedź na potrzebę efektywnej nauki słówek. Jej podstawowym założeniem jest skłonienie uczniów do krótkiej, lecz systematycznej pracy.

Nauka odbywa się w ciekawej formie quizu, który indywidualnie dobiera poziom trudności do aktualnych umiejętności ucznia, dzięki czemu dziecko nie jest ani przytłoczone nadmiarem nowego materiału, ani nie traci czasu na powtórki słówek, które już świetnie zna.

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze i bez wątpienia poradzi sobie z nią każde dziecko. Nie wymaga również instalacji żadnego oprogramowania – jest dostępna on-line za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Podsumowanie V edycji programuInsta.Ling w naszej szkole:
Pragniemy przedstawić listę klas objętych programem Insta.Ling.
3 a
3d
3e

4a – grupa zaawansowana
4 b – grupa podstawowa i zaawansowana
4 c – grupa podstawowa i zaawansowana
4 d – grupa podstawowa i zaawansowana
4 e – grupa podstawowa i zaawansowana

5 a – grupa podstawowa i zaawansowana
5 b – grupa podstawowa i zaawansowana
5 c – grupa podstawowa i zaawansowana
5 d – grupa zaawansowana
5d – grupa podstawowa
5 e – grupa podstawowa i zaawansowana

6 a – grupa podstawowa i zaawansowana
6 b – grupa podstawowa i zaawansowana
6 c – grupa zaawansowana
6 d – grupa podstawowa i zaawansowana
6 e – grupa zaawansowana

Aplikacja Insta.Ling pozwala uczniom systematycznie i bez zbędnego wysiłku zdobywać nową wiedzę. Uczniowie motywowani są do systematycznej codziennej sesji powtarzania materiału.Takie podejście zapewnia spektakularne efekty przy minimalnym nakładzie czasu i pracy, a dzięki formie quizu nauka staje się przyjemnością.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom, którzy regularnie wykonywali sesje podczas V edycji programu. Już niedługo zacznie się VI edycja i mamy nadzieję, że dołączy do nas jeszcze liczniejsze grono uczniów!

Opracowała: p. Tatiana Jakubiak

Otwarcie wystawy poświęconej gen. Władysławowi Andersowi

Uczniowie klasy VID, którzy uczęszczają na zajęcia koła historycznego, wzięli udział w otwarciu wystawy poświęconej gen. Władysławowi Andersowi. Uroczystość ta odbyła się 14 stycznia 2016 roku w gmachu Wydziału Humanistycznego UPH w Siedlcach. Wystawę otworzyła córka generała Andersa p. Anna Maria Anders, Marszałek Konfederacji Obywateli Kresów Rzeczypospolitej oraz pan Wojciech Kudelski, Prezydent Miasta Siedlce. Organizatorem tej wystawy było Studenckie Koło Naukowe Historyków i Koło Doktorantów Historii.

Uczniowie wraz z opiekunem p. Małgorzatą Sieńkowską z wielkim zaciekawieniem obejrzeli wystawę upamiętniającą życie i działalność Władysława Andersa, następnie udali się do auli gmachu Wydziału Humanistycznego, gdzie został przeprowadzony wywiad z córką generała panią Anną Marią Anders jak również promocja jej książki „Córka generała i piosenkarki ”.

Opracowała:p. Małgorzata Sieńkowska

CHOINKA NOWOROCZNA

Wyniki konkursu plastycznego
"Wybieram wodę"

W kategorii klas I- III nagrodzeni zostali następujący uczniowie:

I miejsce: Marcelina Kaczmarek kl. Ia
II miejsce: Natalia Łuka kl. Ia
III miejsce: Dawid Bednarczyk kl. Ia

W kategorii klas IV- VI nagrodzeni zostali następujący uczniowie:

I miejsce: Iga Gałachowska kl.Ve
II miejsce: Aleksandra Golec kl. Vc
III miejsce: Aleksandra Lange kl.Vb


Jury przyznało także wyróżnienia:
Martyna Piskorz kl. Vc, Maria Tchórzewska kl. Vc, Gabriela Łopacińska kl. IVb

Do kolejnego etapu konkursu (ogólnopolskiego) komisja zakwalifikowała prace następujących uczniów: Iga Gałachowska kl.Ve, Aleksandra Golec kl. Vc, Aleksandra Lange kl.Vb, Martyna Piskorz kl. Vc, Maria Tchórzewska kl. Vc.


GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM !

Komisja Konkursu

Opracowała: p. Hana Sobieszuk

NOWE KSIĄŻKI W BIBLIOTECE

"KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ"
PRZYJDŹ! ZOBACZ!! WYPOŻYCZ!!!

Zapraszamy do biblioteki szkolnej uczniów klas II - VI. Możecie już wypożyczać książki zakupione w ramach programu Ministerstwa Edukacji Narodowej "Książki naszych marzeń". Wśród nowych nabytków znajdziecie również pozycje zaproponowane przez Was podczas Ogólnopolskich Wyborów Książek, które odbyły się w marcu 2015 roku. Życzymy przyjemnej lektury. Pełny wykaz tytułów został umieszczony w zakładce BIBLIOTEKA.

Nauczyciele bibliotekarze

Szkolny etap Konkursu Recytacji Poezji i Czytania Prozy Anglojęzycznej dla klas I- III

Szkolny etap Konkursu Recytacji Poezji i Czytania Prozy Anglojęzycznej dla klas I- III odbył się 7 grudnia 2015 r. Wzięło w nim udział 21 uczniów. Komisja konkursowa w składzie Anna Wiśniewska i Tatiana Jakubiak oceniała interpretację utworu ( 0- 5 pkt.), prawidłową wymowę, akcent wyrazowy, intonację ( 0- 5 pkt.), a także dobór pozasłownych środków artystycznych ( 0 - 3 pkt.).
Wyniki:
I miejsce Martyna Kowalczyk 3c
II miejsce JakubBułakowski 2f
III miejsce Wiktor Zieliński 3d
wyróżnienie Jakub Wrona 2f

Opracowała: p. Anna Wiśniewska

Kiermasz świąteczny dla Domu Dziecka
 

W grudniu uczniowie klas: 4b, 5c, 5d, 6a, 6d wraz z Rodzicami i Nauczycielami zorganizowali kiermasz świąteczny. Podczas kiermaszu można było kupić ozdoby świąteczne, pyszne i zdrowe ciasta i ciasteczka. Udało nam się uzbierać 1000zł. Całkowity dochód przekażemy na Dom Dziecka w Siedlcach.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Uczniom, Rodzicom Uczniów i Nauczycielom. Dzięki wspólnej pracy udało nam się zrobić coś dobrego.

Opracowały: p.T. Jakubiak, p. M.Szewczak, p. A. Wiśniewska,
p. R. Zdanowska

BÓG SIĘ NARODZIŁ.
Na świat przyszła MIŁOŚĆ w postaci DZIECKA .

Uroczystość Bożego Narodzenia obchodzona jest różnie.
Pierwsze "żywe" Jasełka zorganizował Święty Franciszek w XII wieku. Dzieci z naszej szkoły chciały w tym roku w inny, oryginalny sposób uwielbić Jezusa pokazując swoje talenty i umiejętności.

Obecny ROK MIŁOSIERDZIA skłonił nas do tego, abyśmy ukazali Miłosierną Miłość Boga i piękno wysiłków człowieka.

Ta inscenizacja bożonarodzeniowa, którą uczniowie zaprezentowali podczas wieczoru wigilijnego dla pracowników szkoły oraz podczas wystąpień dla uczniów ma wiele elementów z gimnastyki sportowej, jak również z codziennego życia połączona z kolędowaniem, muzyką i tańcem.

Naszych uczniów z klas sportowych Ve i IIIa oraz Szkolnego
Koła Caritas z IIIe do występu przygotowali s. Grażyna Błaszczyk, p. Krystyna Rędzia i p. Paweł Harcej.

Opracowała: s. Grażyna Błaszczyk

LEKCJA OTWARTA POŚWIĘCONA
POMOCY HUMANITARNEJ

2 grudnia 2015r. w naszej szkole odbyła się lekcja otwarta poświęcona pomocy humanitarnej. Zajęcia te były związane z działalnością koła PCK oraz przystąpieniem naszej szkoły do projektu Polskiej Akcji Humanitarnej pt. "Niosę Pomoc". Uczniowie klasy 6c poznali zagadnienie kryzysu humanitarnego, jego przyczyny oraz skutki. Ponadto wspólnie dyskutowali nad istotą pomagania ludziom w potrzebie. Uczestnicy zajęć mieli okazję obejrzenia ciekawych filmów o pracy PAH w Afryce (dostępnych na kanale YouTube) i zapoznania się z galerią zdjęć na stronie PAH.

Najważniejszą nauką, jaką uczniowie wynieśli z lekcji było poznanie wartości związanych z pomaganiem: solidarności, szacunku dla drugiego człowieka, godności ludzkiej, odpowiedzialności, wdzięczności. Równie ważne było uświadomienie sobie faktu, że nawet niewielkie działanie każdego człowieka ma znaczenie.

Szkolne koło PCK przypomina, iż w roku szkolnym 2015/2016 nasza szkoła weźmie udział w akcji PAH pt. "Studnia dla Południa’". Celem akcji jest zwrócenie uwagi na kwestię dostępu do wody w Somalii i Sudanie Południowym.

Przez cały rok w naszej szkole będą prowadzone działania w ramach projektu PAH (cykl lekcji wychowawczych, zbiórki pieniężne, zakup gadżetów).

Zachęcamy do odwiedzenia strony Polskiej Akcji Humanitarnej oraz zapoznania się z ciekawymi filmami na kanale YouTube (https://www.youtube.com/user/PolAkHum)
i obserwowania profilu PAH na Instagramie (https://www.instagram.com/polskaakcjahumanitarna/).

 

Opracowała: p. Iwona Doszko

PROGRAM "WYBIERAM WODĘ"

Ogólnopolski program edukacyjny "Wybieram wodę" to wspólna inicjatywa Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Instytutu Promocji Zdrowia i Dietoterapii. Działania programu zwracają szczególną uwagę na to, jak ważną rolę w zachowaniu zdrowia odgrywa prawidłowe nawodnienie organizmu, a tym samym dbanie o zdrowie własne i najbliższych.

Program nawiązuje do ochrony środowiska naturalnego, w szczególności zasobów wodnych.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w konkursie plastycznym pod hasłem "Wybieram wodę" oraz biorą udział w zajęciach na temat gospodarki wodnej organizmu, zapotrzebowania na wodę w codziennej diecie oraz znaczenia wody dla istnienia, trwania i rozwoju życia na Ziemi.

Partnerami programu są producenci wód butelkowanych, instytucje samorządowe oraz ośrodki naukowe związane z ochroną środowiska i zasobów wodnych - szczegóły na stronie www.wybieramwode.pl


Opracowała: P. Hanna Sobieszuk

ZBIÓRKA DARÓW DLA UBOGICH DZIECI
Z BIAŁORUSI, UKRAINY I POLSKI

W odpowiedzi na prośbę stowarzyszenia "Wspólnota Polska"
i Caritas , w naszej szkole przeprowadziliśmy zbiórkę darów dla ubogich dzieci z Białorusi, Ukrainy i Polski.

Nasi uczniowie podzielili się z potrzebującymi artykułami spożywczymi i szkolnymi, oraz środkami czystości.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.


SK Caritas

KONKURS BIBLIJNY
"CZY ZNASZ EWANGELIĘ ŚW. MARKA?"

Dnia 10 grudnia 2015 roku odbył się etap szkolny konkursu biblijnego "Czy znasz Ewangelię św. Marka ?" . W konkursie wzięło udział 18 uczniów z klas IV-VI. Do rozwiązania mieli test składający się z 34 pytań. Maksymalnie można było uzyskać 53 punkty. Trzy najlepsze osoby wezmą udział w etapie pozaszkolnym (miejskim) konkursu, który odbędzie się w styczniu.
Wyniki konkursu:
I miejsce Adrianna Gnat kl. VI e- 48 p
II miejsce Błażej Michalak kl. VI d - 44 p
II miejsce Maria Tchórzewska kl. V c - 44p
Wyróżnienia:
Adrianna Pieńkowska kl. VI b- 43p
Dominika Sowa kl. VI b- 43p
Julian Borkowski kl. IV a - 42 p

Zwycięzcom gratulujemy!


Opracowała: p. Małgorzata Serzycka

KONKURS RECYTACJI POEZJI I CZYTANIA PROZY ANGLOJĘZYCZNEJ DLA KLAS 4 - 6

W dniu 8 grudnia 2015 r. odbył się konkurs Recytacji Poezji
i Czytania Prozy Anglojęzycznej, do którego przystąpiło 20 uczniów.

Głównym celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich, zachęcenie uczniów do poznawania poezji i prozy anglojęzycznej, poznawanie kultury krajów anglojęzycznych, zachęcenie uczniów do poznania bogatszych środków językowych, doskonalenie znajomości języka angielskiego.

Uczniowie byli oceniani według następujących kryteriów: prawidłowa wymowa angielska ( 0 - 5 pkt.), akcent wyrazowy, intonacja (0- 5 pkt.), dobór pozasłownych środków artystycznych ( 0- 3 pkt.).

Wyniki konkursu:

1 miejsce - Iga Gałachowska, 5 e
2 miejsce - Aleksandra Skwarek 4 b i Aleksandra Golec 5 c
3 miejsce - Hanna Czapińska 5 e

wyróżnienia - Maria Tchórzewska 5 c i Dominik Joński 6 b

Opracowanie: p. R. Zdanowska

MIKOŁAJKOWE MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY SPORTOWE

Dnia 05-12-2015 r. odbyły się Mikołajkowe Międzyszkolne Zawody Sportowe dla uczniów klas drugich i trzecich szkół podstawowych w ramach realizacji programu "Lekkoatletyka dla każdego". Organizatorem zawodów była pani Lidia Chojecka. Event odbył się w nowej hali sportowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Siedlcach. Każdą szkołę reprezentowały drużyny 16 - osobowe klas drugich i klas trzecich. Nasza szkoła zajęła IV miejsce. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale. Podczas zawodów opiekunkami uczniów były panie edukacji wczesnoszkolnej: Beata Jastrzębska (reprezentacja klas II) i Hanna Suchożebrska (reprezentacja klas III), a nad przygotowaniem uczniów do zawodów i podczas eventu czuwał nauczyciel wychowania fizycznego - Tadeusz Żmujdzin.

Opracował: p. Żmujdzin Tadeusz

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

"Nie obędzie się bez misia."
Maria Czerkawska

Pluszowy miś, zabawka, która towarzyszy dzieciom przez długie lata. Miś to nie tylko miękka przytulanka, to "ktoś" bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Misiaczki towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać. To nic, że ucho się naderwało, to nic, że kolor wypłowiał. Czym starszy miś, tym więcej tajemnic posiadł i bliższy jest dziecięcemu sercu...

Od 25 listopada do 3 grudnia br. obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W czytelni zorganizowana została trwająca dwa tygodnie wystawa poświęcona tym przesympatycznym maskotkom. Złożyły się na nią pluszowe niedźwiadki w liczbie 55, przyniesione przez uczniów i nauczycieli. Na wystawie były misie beżowe, brązowe, białe i bure. Pojawił się miś zielony, fioletowy, różowy, żółty. Dumnie siedziały misie ogromne, duże i średniej wielkości, gładkie, puchate, kosmate. Były także zupełnie malutkie misiaczki, które nosimy "na szczęście" w kieszeni, piórniku, jako breloczki przy kluczach lub szkolnym plecaku. Sympatycznie i modnie prezentowały się misie w kapeluszach, szalikach, kubraczkach, misie z kokardką, w muszce i z łatką… Był też jeden miś naprawdę szczególny - uszyty ręcznie przez mamę dla Arka Zbiecia, ucznia klasy I c. Oczka i nosek tej zabawki wykonane były z guziczków. Miś miał też namalowane duże czerwone serce.

Uczniowie klas I - III wzięli udział w specjalnie przygotowanych zajęciach. Dzieci poznały historię powstania zabawki przedstawiającej pluszowego niedźwiadka. Następnie obejrzały wystawę pluszaków, a także książek o niedźwiadkach i okolicznościową gazetkę o misiach znanych i lubianych. Jej bohaterami były niedźwiedzie o literackim rodowodzie - Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Uszatek, Pan Brumm, wesoły niedźwiadek Nalle, Miś Guziczek, Czarny Nosek, Miś z opowiadań Janoscha. Uczestnicy spotkania rozmawiali o książkach i dobranockach z niedźwiadkami w roli głównej. Dzieci wraz z pluszakami bawiły się w zabawę "Stary niedźwiedź mocno śpi", w "ciepło zimno", tańczyły przy misiowych piosenkach. Pierwszo- i drugoklasiści wysłuchali opowiadania o przygodach Misia Uszatka, uzupełniali rymowanki o niedźwiadkach. Trzecioklasiści poznali opowiadanie "Miszka" Wojciecha Widłaka o misiu zabawce, która towarzyszyła Kacprowi jeszcze przed jego urodzeniem i przez kilka lat życia, a potem stała się przytulaną jego siostry Marysi. Odbyło się głosowanie na najsympatyczniejszego niedźwiadka - zwyciężyła słusznych rozmiarów niedźwiedzica Lola należąca do Karoliny Izdebskiej z klasy V d (nr 6- 66 głosów). Drugie miejsce zajął miś Tutuś Natalii Sala z klasy III a (nr 8 - 36 głosów). Na trzeciej pozycji uplasowała się dziewczynka misinka Gosia, własność Antoniny Niewiadomskiej z klasy III a (nr 12 - 25 głosów).

Opracowała: p. Maria Stańczuk

JESTEM WIDOCZNY. CHCĘ BYĆ BEZPIECZNY.

17 listopada 2015 r. w naszej szkole odbył się apel "Jestem widoczny, chcę być bezpieczny" w ramach projektu profilaktycznego "B & N" realizowanego dla poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

Asystent Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji KMP w Siedlcach - pani asp. Edyta Barycka, jako jeden z koordynatorów projektu na terenie naszego powiatu, przeprowadziła pogadanki dla klas I - II oraz IV.

Pani koordynator przypomniała uczniom zasady bezpiecznych zachowań uczestników ruchu drogowego. Zwróciła uwagę, że piesi mają obowiązek zatrzymać się przed przejściem dla pieszych, następnie sprawdzić, czy nie nadjeżdża zbyt blisko żaden pojazd i piesi mogą wejść na przejście dopiero wtedy, gdy jest to dla nich bezpieczne. Podczas apelu uczniowie mogli wykazać się wiedzą na temat bezpiecznego korzystania z dróg publicznych przez pieszych i rowerzystów, potrzeby noszenia odblasków zwiększających szanse dostrzeżenia pieszych przez kierujących pojazdami w pobliżu przejść dla pieszych. Uczniowie za poprawnie udzielone odpowiedzi otrzymywali odblaski. Uczestnicy apelu obejrzeli filmy o podstawowych zasadach bezpiecznego korzystania z drogi przez pieszych i rowerzystów.

Opracowała: p. Małgorzata Kłosińska

SZKOLNE KOŁO PCK

W październiku i listopadzie Szkolne Koło PCK zebrało 182zł 42gr na rzecz Fundacji Kot - Koty Otoczone Troską. To wspaniałe, że uczniowie naszej szkoły wykazali serce dla zwierząt oraz chęć niesienia im pomocy. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej fundacji http://fundacjakot.pl/.

Pamiętajmy o tym, iż zwierzęta to nasi, "bracia mniejsi"’
i jesteśmy za nie odpowiedzialni.


Opracowała p. Iwona Doszko

SPOTKANIE AUTORSKIE Z TOMASZEM JUSTYNIARSKIM

18 listopada br. dzieci z klas III b i III e wzięły udział
w spotkaniu autorskim z pisarzem Tomaszem Justyniarskim. Zostało ono zorganizowane przez Bibliotekę Pedagogiczną
w Siedlcach.

Tomasz Justyniarski jest autorem książeczki „Psie troski czyli o wielkiej przyjaźni na cztery łapy i dwa serca". Otrzymała ona w konkursie Ministerstwa Edukacji Narodowej "Wybierzmy wspólnie lektury" 1717 głosów i została uznana przez rodziców i nauczycieli za najlepszą książkę dla dzieci.

"Psie troski" opowiadają o małym chłopcu, który adoptował pieska ze schroniska. Na końcu historii pies odwdzięcza się swojemu nowemu przyjacielowi ratując mu życie. Opowieść ta uczy wrażliwości, empatii, miłości i odpowiedzialności. Pokazuje, w jaki sposób należy dbać o zwierzęta, które same nie potrafią prosić o pomoc, uwrażliwia najmłodszych na los bezdomnych psów i kotów. Podczas spotkania z czytelnikami autor opowiadał, w jaki sposób powstała książka, zachęcał do przeczytania opowiadania. Przede wszystkim jednak mówił, jak postępować ze zwierzętami i zachęcał do zostania ich obrońcą. Podkreślał, że opiekunowie psów są za nie odpowiedzialni. Psy, pojawiając się w domach, stają się członkami naszych rodzin. Przeżywają różne emocje: radość, strach, smutek, odczuwają ból. Nie są rzeczami a żyjącymi czującymi istotami.

Uczestnicy spotkań uważnie słuchali prowadzącego, a także chętnie odpowiadali na jego pytania. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszył się drugi gość, z którym autor przyjechał na spotkanie - piesek rasy chihuahua.

Tomasz Justyniarski jest rzecznikiem prasowym Towarzystwo Obrony Zwierząt w RP, pedagogiem, trenerem, ale przede wszystkim miłośnikiem zwierząt. W związku z tym cały dochód ze sprzedaży książki z autografem autora, którą można było nabyć podczas spotkania, wesprze akcję Zwierzęta Bezdomne prowadzoną przez Towarzystwo Obrony Zwierząt w RP.

Opracowała: p. Agata Kuśmierczyk

I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS
"MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA"

26 listopada 2015 r. w Publicznym Gimnazjum nr 4 w Siedlcach odbył się I Międzyszkolny Konkurs "Mistrz Pięknego Czytania" zorganizowany przez SCDiDN w Siedlcach.

W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła uczennica naszej szkoły, Aleksandra Golec z klasy V c. Ola przeczytała fragment książki Michaela Bonda „Miś zwany Paddington” pod tytułem "Idziemy do teatru", którego interpretację przygotowała w domu oraz wylosowany urywek powieści C. S. Lewisa "Lew, Czarownica i stara szafa". Dziewczynka zachwyciła komisję swoim występem. Wykazała się doskonałą techniką czytania, nienaganną dykcją oraz wrodzonymi umiejętnościami interpretacyjnymi.

Opracowała: p. Agata Kuśmierczyk

ZAWSZE ZIELONO, ZAWSZE NIEBIESKO
XVIII MIĘDZYNARODOWY KONKURS TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY- TORUŃ,
POLSKA 2015


ORGANIZATORZY: Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu.

Na konkurs nadesłano 20915 prac z 54 krajów.

Do zestawu wystawowego zakwalifikowano 1267 prac
z 52 krajów. Przyznano 50 nagród i 50 wyróżnień indywidualnych.

Tematem prac była ,,podróż".


 

Z naszej szkoły wyróżniono udziałem w wystawie prace Anny Roguskiej z klasy VIc i Aleksandry Skulteckiej z klasy VId.
Wyróżnione prace zostały wykonane na zajęciach koła plastycznego pod opieką Hanny Michalik.Uczennicom życzymy dalszych sukcesów.

Opracowała: p. Hanna Michalik

APEL O PRAWACH DZIECKA

Dnia 23 listopada 2015 r. odbył się apel poświęcony prawom dziecka, w którym wzięli udział uczniowie klas czwartych oraz klasy 5b, 5c i 6b.

Spotkanie rozpoczęło się występem uczennic z kl. 4b: Sandry Jurzyk, Gabrieli Łopacińskiej, Wiktorii Izdebskiej, Magdaleny Szymkiewicz, Aleksandry Skwarek, Marty Chmury, Zuzanny Kalickiej i Adrianny Lewczuk. Dziewczynki, prezenując piosenkę o prawach dziecka własnego autorstwa, wykazały się dużą pomysłowością i zdolnościami wokalnymi. Następnie uczniowie kl. 5c i 6b, przedstawiając scenkę sytuacyjną
i recytując wiersze, przypomnieli, jakie prawa gwarantuje m.in. Konwencja o prawach dziecka. Wskazali osoby, u których można szukać pomocy w sytuacji, kiedy są one łamane.

Na apelu zostały również wręczone nagrody i dyplomy dla laureatów konkursów przeprowadzonych w ramach szkolnych obchodów 25-lecia Konwencji o prawach dziecka.

Zwycięzcami konkursu plastycznego pt. "Znam prawa dziecka" zostali:
Golec Aleksandra (kl. 5c) – I miejsce
Bobryk Eryk (kl. 5c) – II miejsce
Piskorz Martyna (kl. 5c) – III miejsce
Barszczak Iga (kl. 4c) – wyróżnienie
Joński Dominik (kl. 6b) – wyróżnienie
Marczuk Bartosz (kl. 4b) - wyróżnienie

W konkursie poetyckim o prawach dziecka zwyciężyli:
Golec Aleksandra (kl. 5c) – I miejsce
Zdanowska Kinga (kl. 5c) – II miejsce
Zabuska Oliwia (kl. 5c) – III miejsce

Podsumowaniem apelu był konkurs wiedzy dla klas czwartych "Czy znasz swoje prawa?". Przedstawiciel kl. 4a - Julian Borkowski wykazał się najlepszą znajomością tematyki
i zajął I miejsce. II miejsce ex aequo zajęli: Zuzanna Staręga z kl. 4e i Grzegorz Kapuściński z kl. 4c, natomiast III miejsceMaja Chazan z kl. 4b.

Apel przygotowały: p. E. Hawryluk-Ricciardiello,
p. I. Wierzba i p. J. Romaniuk.


Opracowała: p.Joanna Romaniuk

INNOWACYJNE ZAJĘCIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

Dnia 27 listopada 2015 r. Pan Łukasz Witczuk - instruktor międzynarodowy, sędzia i mistrz Polski na 5 km przeprowadził dla uczniów naszej szkoły cykl zajęć szkoleniowych z zakresu prawidłowej techniki NORDIC WALKING. Młodzież bardzo chętnie i z dużym entuzjazmem zaangażowała się w nietypową lekcję wychowania fizycznego łączącą sport - relaks - zabawę.

Dlaczego warto uprawiać NordicWalking?
NordicWalking to prosta i efektywna aktywność ruchowa dla każdego.To sposób na spędzenie czasu z rodziną
i przyjaciółmi. Nie wymaga specjalnego terenu, pogody ani drogiego sprzętu. Rozwija i uruchamia do 90% systemu mięśniowo - szkieletowego. Poprawia system krążenia, wzmacnia mięśni nóg oraz górnych partii ciała.

Zachęcamy uczniów i ich rodziny do regularnego uprawiania NordicWalking.


Opracowała: p. Aldona Zagalska

Szkolny etap I Międzyszkolnego Konkursu
"Mistrz Pięknego Czytania"

16 i 17 listopada br. w czytelni szkolnej odbyły się szkolone eliminacje I Międzyszkolnego Konkursu "Mistrz Pięknego Czytania". Wzięło w nich udział 15 osób z klas IV - VI.
Konkurs miał na celu:
* popularyzację książki i czytelnictwa wśród uczniów,
* propagowanie idei pięknego czytania,
* rozwijanie aktywności czytelniczej uczniów,
*doskonalenie umiejętności posługiwania się żywym słowem
i interpretacji tekstu.

Oceniano:
* technikę czytania (płynność i lekkość mowy, poprawność artykulacji głosek, dykcja i tempo czytania),
* środki artystycznego wyrazu (pauzowanie, tempo jako środek ekspresji, modulacja głosu i jego natężenie, akcent zdaniowy, mimika, ewentualny gest, tzw. "intuicja artystyczna, postawa, kontakt wzrokowy z odbiorcą, zachowanie czytającego, radzenie sobie z tremą).

Przebieg konkursu:

Uczniowie czytali fragment prozy, którego interpretację przygotowali w domu oraz fragment tekstu otrzymanego podczas konkursu. Na zapoznania się z nieznanym tekstem i zastanowienie się nad interpretacją uczestnicy mieli 4 minuty.

Komisja konkursowa w składzie: Agata Kuśmierczyk i Maria Stańczuk po wysłuchaniu uczestników, wyłoniła zwycięzców konkursu, którzy wezmą udział w eliminacjach międzyszkolnych
26 listopada br.
Zwycięzcy konkursu:
* Adrianna Gnat z klasy VI e,
* Aleksandra Golec z klasy V c,
* Karolina Łukasiuk z klasy VI c.

Wyróżnienie przyznano Zuzannie Starędze z klasy IV e.
Gratulujemy serdecznie laureatkom, wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie

Opracowała: p. Agata Kuśmierczyk, p. Maria Stańczuk

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM PANEM PIOTREM HORZELĄ - ANTARKTYKA

20 listopada odwiedził naszą szkołę podróżnik - Pan Piotr Horzela. Z wielką pasją opowiadał o półtorarocznym pobycie
w Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego na Wyspie Króla Jerzego. Zajmował się tam pomiarami lodowców oraz obserwacją zwierząt, np. pingwinów , fok, słoni morskich oraz wielorybów.

Opowieści o przygodzie z Antarktyką były bardzo interesujące, a momentami zabawne, ponieważ Pan Piotr bardzo sprytnie wplatał elementy humoru i żartu.

Oto relacja ze spotkania z podróżnikiem autorstwa Grzesia - ucznia kl. VIe:

"Dzisiaj odwiedził nas w szkole Pan Piotr Horzela. Opowiadał o swoim fascynującym życiu podróżniczym. Nie zabrakło oczywiście informacji naukowych. Przez półtora roku Pan Piotr stąpał swoimi stopami po lodzie Antarktyki. Spotkało go tam mnóstwo ciekawych zdarzeń, zwierząt wiele sytuacji zagrażających życiu podróżnika. Badał tam jakże ciekawe życie pingwinów i innych zwierząt antarktycznych. Bardzo mi się podobało. Nie mogłem przestać słuchać. Myślałem- "to brzmi realnie". Chciałbym, aby takich ludzi było więcej."


Opracowała: p. Hanna Sobieszuk

II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS
PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ I WOJSKOWEJ

17 listopada 2015 r. nasza szkoła wzięła udział
w II Międzyszkolnym Konkursie Pieśni Patriotycznej
i Wojskowej, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 10
im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Siedlce Wojciech Kudelski.

W konkursie wystąpiły nasze uczennice w kategoriach wiekowych:
klasy I - III - Martyna Wójcik z klasy IIId,
klasy IV - VI - Maja Chazan z klasy IVb.
Drugie miejsce w kategorii klas I-III zajęła Martyna Wójcik
za wykonanie piosenki "Deszcz, jesienny deszcz".

Jury w składzie: Dariusz Różański, Bożena Wojciuk
i Małgorzata Zielińska brało pod uwagę dobór repertuaru, wyraz artystyczny występu, walory głosowe wokalistów oraz poziom trudności wybranego utworu.

Laureaci otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.

Martyna Wójcik „Deszcz, jesienny deszcz”

Maja Chazan "Szara Piechota"

Laureaci konkursu w kategorii klas I -III.
Martyna Wójcik - czwarta od lewej

Więcej informacji uzyskają Państwo na stronie:

http://www.sp10siedlce.edu.pl/2_konkurs_piesni_patriotycznej.html

Opracowała: p. Małgorzata Marczuk

III Międzyszkolne Dyktando z Języka Angielskiego

W ubiegłą sobotę, 14 listopada, uczennice klasy VI D, Marta Cichy oraz Maia Layer, wzięły udział w III Międzyszkolnym Dyktandzie z Języka Angielskiego.

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 9 im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach przy współpracy
z Samorządowym Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach.

Zadaniem uczestników Dyktanda było poprawne zapisanie usłyszanego tekstu, który składał się z ok. 150 słów.

Maia Layer zajęła II miejsce spośród 18 uczniów siedleckich szkół. Serdecznie gratulujemy!

Opracowała: p. Tatiana Jakubiak


X Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie
pt. "Św. Maksymilian wstępuje do zakonu"

X Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie pt. "Św. Maksymilian wstępuje do zakonu".

W październiku uczniowie wykonywali prace plastyczne
o św. Maksymilianie. Celem olimpiady jest przybliżanie dzieciom i młodzieży postaci św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Napłynęło 25 prac od uczniów z kl. IV- VI, spośród których zostały wybrane trzy i przekazane do etapu ogólnopolskiego.

Prace zakwalifikowane do etapu ogólnopolskiego:
Adrianna Pieńkowska kl. VI b
Kalina Goławska kl. VI a
Kinga Zdanowska kl. V c

Opracowała : p. Małgorzata Serzycka

Powiatowy konkurs plastyczny
"Moje ulubione miejsce w Ojczyźnie"

W dniu 12 listopada 2015roku, w Muzeum Regionalnym
w Siedlcach, z okazji 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zostały wręczone nagrody i wyróżnienia dla uczestników powiatowego konkursu plastycznego
"Moje ulubione miejsce w Ojczyźnie". Z naszej szkoły wzięło udział 24 uczestników. Uczniów do konkursu przygotowała Hanna Michalik.

W kategorii klas IV- VI nagrodę otrzymała Nikola Mazurczak z klasy Vc


wyróżnienie otrzymały: Katarzyna Walerowska z klasy Vd, Izabela Mościcka z klasy VId

Wszystkim uczniom gratulujemy. Życzymy wielu sukcesów.

Opracowała: p. Hanna Michalik

Udział uczniów i dyrekcji w miejskich
uroczystościach z okazji 97. rocznicy
Odzyskania Niepodległości przez Polskę

SCRABBLE W SZKOLE

W październiku 2015 r. uczennice klasy 4b i 6a, które uczęszczają na zajęcia Szkolnego Kółka Scrabble, rozwiązały poprawnie zadanie startowe i nasza szkoła zakwalifikowała się do V edycji programu„Scrabble
w Szkole”. Członkowie Kółka Scrabble spotykają się dwa razy w miesiącu i rozgrywają partie gry. Rozwiązują również zadania „scrabblowe” służące rozwijaniu ich zdolności językowych, a także umiejętności logicznego
i strategicznego myślenia. Co ważne, w czasie tych zajęć, wszyscy po prostu świetnie się bawią. Opiekunami Szkolnego Kółka Scrabble są p. Tatiana Jakubiak i p. Anna Wiśniewska.

Opracowała: p. Anna Wiśniewska

Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

10.11.2015 r. odbyła się naszej szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie z klas szóstych i z klasy IV E w montażu poetycko-muzycznym, przygotowanym przez panią Joannę Zając i panią Natalię Świderską, zaprezentowali utwory związane z polską historią i drogą Polaków do wolności.

Piękne dekoracje do uroczystości wykonały: pani Hanna Michalik i pani Małgorzata Kłosińska.

Pomocą przy obsłudze pokazu slajdów służyła pani Joanna Wysokińska.

Uroczystość poprowadził pan Grzegorz Karasek.

Była to ciekawa lekcja historii Polski od czasów jej świetności, poprzez upadek i 123 lata niewoli, aż do odzyskania niepodległości 11 listopada 1918 r.

My, Polacy, żyjący w państwie o ponad tysiącletniej historii, powinniśmy być dumni z naszej Ojczyzny i znać jej przeszłość.

„Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”

św. Jan Paweł II

Opracowała: p. Joanna Zając

W miniony czwartek, 5 listopada br. w bibliotece szkolnej obchodziliśmy Światowy Dzień Postaci z Bajek. Czytelników obsługiwały uczennice z klas III A i III D przebrane za królewny, księżniczki i czarownice.

Chętne dzieci mogły wziąć udział w baśniowym mini konkursie z mini nagrodami – owocowymi cukierkami. Aby wygrać, wystarczyło wylosować pytanie i udzielić na nie poprawną odpowiedź. Uczestnicy zabawy musieli jednak wykazać się doskonałą znajomością postaci z klasycznych baśni H. CH. Andersena, J. i W. Grimm, Ch. Perrault’a oraz bohaterów książek, komiksów i filmów animowanych, m.in.: Misia Uszatka, Pszczółki Mai, Smerfów, Shreka i jego przyjaciół, marynarza Popeye’a, Koziołka Matołka.

Zainteresowanie było ogromne, o czym świadczą zdjęcia...

Opracowała:p. Maria Stańczuk

"Mali uczniowie idą do szkoły"

Czy wyobrażasz sobie życie bez książek? A wiesz, że książka może odmienić życie ludzkie? Jeśli chcesz się o tym przekonać, zapraszamy do włączenia się
w najnowszą akcję edukacyjną UNICEF!

"Mali uczniowie idą do szkoły" to projekt edukacyjny organizowany przez UNICEF, którego celem jest niesienie pomocy dzieciom z Mali - kraju w Afryce Zachodniej. Problemem dzieci z Mali jest brak dostępu do edukacji,
a także niedostatek podstawowych pomocy naukowych jakimi są książki. Nasza szkoła do końca marca bierze udział w tym niezwykle ważnym i humanitarnym projekcie. Koordynatorem akcji jest świetlica szkolna. Uczniowie
z naszej szkoły przyłączą się do pomocy dzieciom z Mali zbierając fundusze, które umożliwią im naukę. Będą tworzyły swoje własne książki, z których dzieci
z Mali będą mogły skorzystać.

Zapraszamy do udziału w projekcie!

Bliższe informacje o ww. projekcie znajdziecie tutaj:


Opracowała: p. Małgorzata Marczuk

p. Olga Trębicka

Konkurs "Drzewo genealogiczne mojej rodziny"

Uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu zorganizowanego przez Archiwum Państwowe w Siedlcach "Drzewo genealogiczne mojej rodziny". Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie dowolną techniką plastyczną pracy ilustrującej historię rodziny w graficznej formie drzewa genealogicznego lub w formie wywodu przodków.

Miło nam zakomunikować, iż uczniowie naszej szkoły zdobyli następujące miejsca:
II miejsce- Przemysław Pióro, klasa IV b
Wyróżnienia otrzymali:
Laura Paryła, klasa IV e
Aleksandra Malczak, klasa V c
Maria Tchórzewska, klasa V c
Adrianna Pieńkowska, klasa VI b

Nagrodę Dyrektora Archiwum Państwowego
w Siedlcach otrzymała Marta Chmura z klasy IV b.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Opracowała: p. Małgorzata Sieńkowska

Nasze sukcesy plastyczne!

W dniu 21 października 2015 roku uczniowie naszej szkoły otrzymali nagrody w konkursie plastycznym
pt. "INTEGRACJA ZACZYNA SIĘ W SERCU CZŁOWIEKA" zorganizowanym z okazji XX-lecia nauczania integracyjnego w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 w Siedlcach. Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło w galerii handlowej w Siedlcach.

W grupie dzieci 10 - 12 lat Gabriela Wnorowska z klasy VI zdobyła II miejsce a Maja Chazan z klasy IV wyróżnienie.

Uczennice do konkursu przygotowała Hanna Michalik.

Opracowała: p . Hanna Michalik

WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

"Najciekawsze zdjęcie z wakacji"

Cele konkursu:

* rozwijanie zainteresowań fotografią,
* kształcenie uzdolnień uczniów,
* zwrócenie uwagi na umiejętność zapamiętywania nazw fotografowanych miejsc i krajobrazów.

Dnia 20 października roztrzygnięto konkurs na podstawie nadesłanych drogą e- mailową zdjęć. Oceniono każde zdjęcie od 1 - 6 pkt.

I miejsce - 21 punktów - Julia Sieńkowska z klasy V c "Nad jeziorem w Kuklach",

II miejsce - 19 punktów - Izabela Łukasiewicz z klasy
VI e "Zachód słońca nad zalewem siedleckim",

III miejsce - 17 punktów- Aleksander Michalski z klasy
Vd "Sycylia z lotu samolotu"


i Alicja Czapla z klasy II d "Zachód słońca nad jeziorem Rajgród".

Wyróżnienia:
Kaja Kiciak z klasy VI e "W podsiedleckiej wsi"

i Dominik Kułakowski z klasy Vd "W drodze do Krasnegostawu"


Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Opracowała: p.Renata Zdanowska

XV DZIEŃ PAPIESKI
JAN PAWEŁ II - PATRON RODZINY

19 października 2015 roku odbyła się akademia z okazji XV Dnia Papieskiego, który obchodzony był pod hasłem "Jan Paweł II- patron rodziny".

Wśród wielu tematów, jakie podejmował w swym nauczaniu Jan Paweł II, problematyka rodziny zajmowała istotne miejsce. Papież sam chętnie powracał myślami do własnego domu rodzinnego, a także przypominał wiernym, jak ważna jest ta pierwsza wspólnota, w której każdy
z nas przychodzi na świat.

Dlatego chcąc uczcić ten dzień uczniowie klasy Vc i IVb przygotowali montaż słowno- muzyczny, w którym pokazali życie współczesnej rodziny jej radości i kłopoty oraz opowiedzieli o roli mamy i taty w rodzinie. W montaż były wplecione wesołe piosenki o rodzinie, które wszyscy zgromadzeni starali się śpiewać.


Opracowała : p. Małgorzata Serzycka

Projekt "Żyjmy zdrowo i wesoło"

W roku szkolnym 2015/2016 realizujemy projekt " Żyjmy zdrowo i wesoło". Zaplanowane działania to:
- konkurs fotograficzny:
Kategoria I :najciekawsze zdjęcie z zielonej szkoły
Kategoria II: najciekawsze zdjęcie z wakacji
- konkurs literacki:
Kategoria I: rymowanka lub wiersz zachęcający do zdrowego stylu życia;
Kategoria II: list do kolegi/koleżanki z propozycją spędzenia wolnego czasu lub zorganizowania wycieczki
w okolicę
- międzyszkolny konkurs plastyczny pod hasłem „Jestem zdrowy, chcę być zdrowszy”
- konkurs kulinarny na zdrową potrawę "Każdy kęs ma swój sens" połączony z degustacją
- organizacja pikniku rodzinnego, który obejmie rywalizację sprawnościową, prezentacje talentów
i umiejętności "Scena dla każdego", degustację zdrowych potraw, aukcję prac plastycznych i technicznych / zapłata to owoce np. 2 jabłka, 1 kg truskawek itp.
- rambit międzyszkolny SP 7, SP 4, SP 11 w Hali ARMS.

Opracowała: p. Hanna Sobieszuk

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

"Najlepszym jest ten, który potrafi
tchnąć w duszę uczniów przyjemność"
Wisława Szymborska

13 października 2015 r. odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w której uczestniczyli uczniowie, dyrekcja, nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni, emerytowani nauczyciele i rodzice.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: p.Janina Piątek- starszy wizytator Kuratorium Oświaty
w Warszawie Delegatura w Siedlcach, p. Grażyna Staręga - starszy wizytator Kuratorium Oświaty
w Warszawie Delegatura w Siedlcach, p.Maria Szmeja- Prezes Zarządu Oddziału ZNP w Siedlcach, p.Dariusz Mlonek - Przewodniczący Rady Rodziców.

Po okolicznościowych przemówieniach gości, pani dyrektor Alicja Świderska wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły. Otrzymali je nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi. Pani dyrektor podziękowała nauczycielom za trud i codzienną pracę wkładaną
w nauczanie i wychowanie dzieci oraz życzyła wszystkim pracownikom szkoły wielu sukcesów w pracy zawodowej oraz szczęścia w życiu osobistym.

Pani dyrektor poinformowała, że 13 października
o godz. 17.00 podczas uroczystości miejskiej p. Anna Wiśniewska otrzyma Nagrodę Prezydenta Miasta Siedlce. Natomiast 22 października p. Małgorzata Radomyska, p. Barbara Piasecka, p. Barbara Mikołajczyk, p. Joanna Zając otrzymają Medal Komisji Edukacji Narodowej oraz p. Marzena Dziewulska i p. Renata Zdanowska otrzymają Medale Brązowe za Długoletnią Służbę.

W trakcie uroczystości przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły, składając na ręce pani dyrektor kosz ze słodkościami.

Następnie obejrzeliśmy cześć artystyczną wykonaną przez uczniów klas II d i III d przygotowanych przez
p. Edytę Kadej i p. Katarzynę Wąsowską. Dzieci zaprezentowały swój kunszt recytatorski, aktorski
i wokalny.

Opracowała: p. Alicja Świderska

Gra miejska "Siedleckimi śladami Jana Pawła II"

W dniu 11 października 2015r. uczniowie naszej szkoły
w składzie Adrianna Gnat, Daniel Ceranka i Grzegorz Łukomski z klasy VIe pod opieką pani Moniki Ostojskiej wzięli udział w organizowanej przez Szkołę Podstawową
nr 11 im Jana Pawła II w Siedlcach grze miejskiej "Siedleckimi śladami Jana Pawła II".

Celem imprezy było uczczenie osoby św. Jana Pawła II, zachęcenie uczniów do poznania faktów z życia św. Jana Pawła II i miejsc w Siedlcach związanych z jego osobą oraz aktywne przeżywanie "Dnia Papieskiego". W punktach kontrolnych uczniowie rozwiązywali wyznaczone zadania
i zdobywali odpowiednią liczbę punktów w zależności od stopnia trudności zadania, które sami mogli wybrać. Na mecie został przygotowany ranking punktowy i wyłoniono zwycięzców. Miło nam poinformować, że nasza reprezentacja w rywalizacji siedleckich szkół zajęła
I miejsce razem z reprezentacją SP 5 w Siedlcach.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Opracowała: p. Małgorzata Serzycka

DZIAŁALNOŚĆ PCK

We wrześniu i październiku zebraliśmy 160,76 zł na konto Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych
i Niepełnosprawnych "POMÓŻ I TY".

Tegoroczna akcja miała na celu pomoc 21-letniemu Jakubowi Nowakowskiemu, który choruje na retinopatię wcześniaczą i autyzm.

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wykazali się dobrocią i życzliwością.

Pamiętajmy o tym, iż pozytywny stosunek do osób cierpiących to nasz moralny obowiązek.

 

W październiku chcemy pomóc podopiecznym Fundacji "KOT". Przeprowadzimy zbiórkę pieniężną na zakup karmy.

Fundacja "KOT" od 10 lat ratuje bezdomne koty
i szuka domów dla niechcianych zwierząt.

Zachęcamy do odwiedzenia strony fundacji, gdzie można obejrzeć galerię kotków gotowych do adopcji oraz poznać formy pomocy kotom.

Polska Akcja Humanitarna to organizacja charytatywna działająca od 1994 roku. PAH niesie pomoc
w wielu kryzysowych miejscach na świecie.

W roku szkolnym 2015/2016 nasza szkoła weźmie udział w kampanii PAH pt. "Niosę Pomoc". Wybraliśmy akcję Studnia dla Południa. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na kwestię dostępu do wody w Somalii, Sudanie Południowym i Syrii, a także na globalny system produkcji, do którego wykorzystywane są zasoby wodne.

Opracowała:p. Iwona Doszko

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE NASZYCH UCZNIÓW

Dnia 1 października 2015 r. w Zespole Szkół nr 2
w Siedlcach odbyła się INAUGURACJA SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 zorganizowana przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Siedlcach.

Nasza szkoła otrzymała pamiątkową STATUETKĘ szklaną za zajęcie IV miejsca we współzawodnictwie sportowym szkół podstawowych Miasta Siedlce w roku szkolnym 2014/2015.

Serdecznie gratuluję wszystkim uczniom biorącym udział w zawodach sportowych oraz nauczycielom wychowania fizycznego, którzy z wielkim zaangażowaniem przygotowywali uczniów do różnych konkurencji.

Opracowała: p. Alicja Świderska

ROWEROWY TOR PRZESZKÓD
 

W dniu 17 września 2015 r. uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce w zawodach "Rowerowy Tor Przeszkód" zorganizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Rowerowe zawody sprawnościowe dla uczniów siedleckich szkół podstawowych polegały na przejechaniu wyznaczonego toru rowerowego w jak najkrótszym czasie i z jak najmniejszą ilością punktów karnych za nieodpowiednio pokonane przeszkody.

Szkołę reprezentowali uczniowie klasy Vd: Karolina Izdebska, Marika Janiszewska, Jakub Kępkowicz, Dominik Kułakowski oraz uczeń V e – Miłosz Osik.


Opiekun: Małgorzata Kłosińska

Opracowała: Pani M. Kłosińska

Pokaz tańca towarzyskiego zorganizowany przez Centrum Tańca Wasilewski- Felska
POKAZ TAEKWON-DO

 Zapraszamy chętnych uczniów z klas 1-6 na pierwsze zajęcia w czwartek 17 września o godz. 17:30 w sali gimnastycznej.

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

  „Dzieci !
 
Dumne miejcie zamiary, górne miejcie marzenia i dążcie do sławy. 
Coś z tego zawsze się stanie”.

Janusz Korczak

10 września 2015 r. do braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 7 w Siedlcach im. Czesława Kamińskiego przyjęliśmy 140 uczniów.  
     Uroczyste ślubowanie pierwszaków odbyło się w sali gimnastycznej. Dzieci wspaniale prezentowały się w odświętnych strojach i kolorowych biretach. 
    Na początku uroczystej akademii dzieci powitały sztandar szkoły i pięknie odśpiewały hymn państwowy. Potem, w obecności rodziców, dyrekcji szkoły i nauczycieli złożyły uroczystą przysięgę. 
    Następnie dyrektor szkoły pani Alicja Świderska pasowała każdego pierwszaka na ucznia, wielkim, zaczarowanym ołówkiem, a wychowawczynie poszczególnych klas wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy. 
     Na zakończenie pani dyrektor złożyła pierwszakom życzenia wielu sukcesów nauce i wytrwałości w zdobywaniu nowej wiedzy. 
    Uroczystość uświetniły występy uczniów klas III a i 
IIIb, którzy przygotowali część artystyczną pod kierunkiem pani Hanny Pieńkowskiej i pani Małgorzaty Radomyskiej. 
    Wszystkie wzruszające i niezapomniane chwile utrwalili zaproszeni goście i fotografowie, wykonując wiele pamiątkowych zdjęć. 
     Zapraszamy do obejrzenia niektórych z nich.

Ia wychowawczyni p. Dziewulska Marzena
I b wychowawczyni p. Zagalska Małgorzata
Ic wychowawczyni p. Andrzejewska Alicja
I d wychowawczyni p. Podgórzak Dorota
    I e wychowawczyni p. Czarnocka Małgorzata
    I f wychowawczyni p. Woźniak Izabela
STYPENDIA PREZYDENTA MIASTA SIEDLCE
DLA NAJZDOLNIEJSZYCH UCZNIÓW

Uczniowie naszej szkoły zostali uhonorowani Stypendiami Prezydenta Miasta Siedlce za bardzo dobre wyniki w nauce i zachowaniu oraz osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe uzyskane w II semestrze roku szkolnego 2014/2015
     Stypendia I stopnia otrzymali: Iga Gałachowska, Aleksandra Golec, Dominik Joński, Aleksandra Jówko, Paulina Krasuska, Izabela Łukasiewicz, Grzegorz Łukomski, Błażej Michalak, Zuzanna Niewiadomska, Anna Roguska, Kacper Uziembło. 
     Stypendia II stopnia otrzymali: Weronika Arciuch, Alicja Augustyniak, Maciej Belowski, Eryk Bobryk, Amelia Chyłek, Magdalena Filimoniuk, Adrianna Gnat, Patrycja Jastrzębska, Natalia Kozułko, Adam Krawczyk, Milena Mościcka, Dominika Myrcha, Julia Parobczy, Kacper Rozbicki, Marcin Tarkowski, Maria Tchórzewska, Julia Wasilewska, Alicja Wyczółkowska, Julia Wysokińska, Kinga Zdanowska. 
      Serdecznie gratulujemy Wam zaszczytnego wyróżnienia i życzymy kolejnych sukcesów.

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE
ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

 1 września 2015 r. o godz. 800 w kościele pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Siedlcach została odprawiona msza święta w intencji uczniów, nauczycieli
i pracowników szkoły. 
      O godz. 9.30 w sali gimnastycznej odbyło się
w uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016. Uczniowie klas czwartych, nauczycieli i rodzice zostali powitani przez dyrekcję szkoły p. Alicję Świderską.
     Podczas akademii został odczytany list Rzecznika Praw Dziecka – pana Marka Michalaka skierowany do uczniów
z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego.
    Część artystyczną przygotowały klasy IIIa i IIIb pod opieką p. Hanny Pieńkowskiej i p. Małgorzaty Radomyskiej. Pokaz gimnastyczny przygotował p. Paweł Harcej.  
      Pani dyrektor zapoznała uczniów klas czwartych z ich nowymi wychowawcami. Uczniom i nauczycielom życzyła owocnej pracy i sukcesów w nowym roku szkolnym.  

      Po akademii uczniowie udali się do sal lekcyjnych, gdzie spotkali się ze swoimi nowymi wychowawcami.