ROK SZKOLNY 2006/2007
PIERWSZA POMOC
MISTRZOWIE W PODNOSZENIU CIĘŻARÓW
W NASZEJ SZKOLE
W dniu 17 listopada dzieci ze świetlicy szkolnej miały przyjemność spotkać się z przedstawicielkami kadry narodowej w podnoszeniu ciężarów kobiet: p. Aleksandrą Klejnowską, p. Magdaleną Ufnal, p. Marietą Gotfryd, p. Anną Nurkiewicz. Spotkanie odbyło się w świetlicy szkolnej. Swoją obecnością zaszczycił nas pan Dyrektor Andrzej Sitnik i pani wicedyrektor Barbara Artych. Dzieci miały możliwość rozmowy ze sztangistkami, które opowiadały o początkach kariery zawodowej, sukcesach i osiągnięciach sportowych. Uczniowie dowiedzieli się jak wyglądały pierwsze treningi zawodniczek, poznali przebieg kariery zawodowej każdej z pań, dowiedzieli się jak przebiega organizacja dnia zawodowego sportowca. Poprzez ciekawą prezentację i interesującą rozmowę dzieci poznały istotę sportów siłowych i rozbudziły w sobie chęć uprawiania sportu od najmłodszych lat. Na pamiątkę spotkania wszystkim paniom wręczono pamiątkowe tomiki poezji, kalendarze i stroiki świąteczne. Na zakończenie sztangistki rozdały dzieciom swoje fotografie z autografami, co było niesamowitym przeżyciem i ogromną frajdą dla świetliczaków. Miłym akcentem dla dzieci i wychowawców świetlicy była możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia do kroniki świetlicowej.
BAL KARNAWAŁOWY
WALENTYNKI
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
Tegoroczne spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka odbyło się 26 stycznia 2007r. w świetlicy szkolnej. Spotkanie pt.: "Od ziarenka do bochenka" miało charakter zajęć z udziałem babć
i dziadków. Dzieci poznały historię chleba, przepis na chleb oraz nauczyły się zagniatać ciasto chlebowe. Ciekawe opowiadania, wspomnienia i przykłady z życia babć i dziadków uatrakcyjniły zajęcia i wzbogaciły wiedzę dzieci o cenne informacje. Zajęcia były dla dzieci lekcją historii i chwilą do miłego spotkania.
DZIECI RODZICOM
Cyklicznym wydarzeniem w życiu szkoły są występy z cyklu "Dzieci Rodzicom". W tym roku dzieci ze świetlicy szkolnej zaśpiewały kolędę pt.: "Pójdźmy wszyscy do stajenki". Zachwyt na twarzach rodziców, duma ze swoich pociech, a niekiedy łezka spływająca po policzku - to obraz odzwierciedlający odczucia rodziców i panujący nastrój.
KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY
Zgodnie z tradycją przed świętami Bożego Narodzenia w świetlicy szkolnej zorganizowany został kiermasz prac dzieci. Była to okazja do obejrzenia prac o tematyce bożonarodzeniowej, wykonanych różnymi technikami. Świetliczaki spotkali się ze słowami uznania ze strony nauczycieli i rodziców.
MIKOŁAKI
Dnia 6 grudnia do świetlicy szkolnej przybył św. Mikołaj z wielkim worem prezentów dla świetliczaków. Wszystkie dzieci tego dnia były bardzo grzeczne, bardzo ładnie przedstawiły część artystyczną przygotowaną specjalnie dla przybyłego gościa. Aby uwiecznić tę przedświąteczną imprezę wszyscy pozowali do zdjęć. Świetliczaki wręczyli św. Mikołajowi prezent i złożyli życzenia z okazji zbliżających się świąt.
ANDRZEJKI
W mroczny, listopadowy wieczór, w świetlicy szkolnej odbył się wieczór wróżb andrzejkowych. W nastrojowym blasku świec, przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej dzieci mogły poznać tajemniczą przyszłość. Podczas spotkania nie zabrakło zabaw,wróżb i wspaniałej atmosfery.
WYCIECZKA NA CMENTARZ
Wszystkich Świętych to dzień zadumy i refleksji. Wszyscy ludzie odwiedzają wtedy groby bliskich, zapalają znicze, składają kwiaty. Dzieci ze świetlicy szkolnej i dzieci z grupy 0 "A" i 0 "B" uczestniczyły w wycieczce na cmentarz przy ulicy Janowskiej. Uczniowie złożyli wiązanki i zapalili znicze na grobie Dzieci Zamojszczyzny i grobie żołnierzy poległych za Ojczyznę. Podczas pobytu na cmentarzu dzieci bardzo chętnie porządkowały i odwiedzały groby bliskich.
HALLOWEN
W świetlicy szkolnej 30 października wychowawcy zorganizowali dla świetliczaków Halloween. Dzieci poznały tradycje i zwyczaje związane ze świętem obchodzonym w krajach anglojęzycznych. Z tej okazji uczniowie udekorowali świetlicę dyniami, lampionami i sylwetkami duszków. Dzieci uczestniczyły w konkursie tańca na miotle, w konkursie przerażającego śmiechu i najstraszniejszego przebrania. Zabawa była wspaniała, wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni i rozbawieni. Na koniec wychowawcy przygotowali dla wszystkich świetliczaków słodki poczęstunek i zrobili pamiątkowe zdjęcie do kroniki świetlicowej.
SPOTKANIE Z POLICJANTEM
Spotkanie z policjantem i pogadanka na temat:
" Bezpieczeństwo ucznia w drodze do szkoły".

Dnia 29 września 2006 roku w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z policjantem z KMP w Siedlcach. Tematem spotkania była pogadanka na temat bezpieczeństwa dzieci w czasie drogi do szkoły. Podczas spotkania omówione zostały następujące zagadnienia:
* poznanie zasad bezpiecznego poruszania się pieszego
i rowerzysty,
* przypomnienie podstawowych zasad ruchu drogowego,
* nauka rozpoznawania podstawowych znaków drogowych,
* przygotowanie dzieci do praktycznego posługiwania się numerami alarmowymi w sytuacji zagrożenia,
* wdrażanie do przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas zabaw,
* kontakty z nieznajomymi,
* nauka mówienia „nie” w określonych sytuacjach.

I TAGI POMYSŁÓW EDUKACYJNYVCH
Wychowawcy świetlicy szkolnej wzięli udział w I Targach Pomysłów Edukacyjnych zorganizowanych w dniu 20 września 2006 r. w Zespole Szkół nr 1 w Siedlcach. Organizatorem i pomysłodawcą była pani Beata Rucińska – doradca metodyczny.
Na targach przedstawione zostały propozycje różnorodnych działań edukacyjnych z dziećmi, które posłużyły jako inspiracja do pracy edukacyjno- wychowawczej w roku szkolnym 2006/2007. Wystawa dla nauczycieli-wychowawców stanowiła cenne źródło wymiany doświadczeń i możliwość wzbogacenia warsztatu pracy. Pomysłem naszych świetliczaków były torebki okolicznościowe zdobione różnymi technikami.
Propozycje działań edukacyjnych spotkały się z dużym zainteresowaniem zwiedzających wystawę, ogromnym zaangażowaniem i aktywnym udziałem nauczycieli z różnych szkół.